Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasiu, bez recepty od lekarza nie dostaniesz żadnych witamin a co dopiero leków. Jak chciałam magnez to nie dostałam bo nie mam recepty, takie prawo dla ciężarnej to tylko to co lekarz przepisze ewentualnie faktycznie witaminki dla ciężarnych. Co zaś do seksu to ponoć od 7 miesiąca juz nie wolno chyba ze chcesz przyspieszyć poród to jak najbardziej.
Wy nie macie Asdy w anglii, ja swoje tabletki w Asdzie zawsze kupuję albo Tesco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Właśnie dzwoniłam do męża i kazałam mu jechać do tesco po pracy, żeby mi kupił 😁 Ja biorę witaminki dla ciężarnej kobiety ale nie są na receptę. Można je kupić w każdej dużej drogerio-aptece 🙂 Jakieś Pregnacare orginal jest 19 witamin i minerałów i kwas foliowy oczywiście bez witaminki A 🙂 Mi w szpitalu powiedzieli, że nie przepisują witamin dla kobiet w ciąży jak chce to mogę sobie sama coś kupić tylko właśnie bez witaminy A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja cały czas biorę Pregnacare, bardzo dobre są. A witamin tego typu nie przepiszą bo sa drogie więc sie im nie opłaca. Natomiast właśnie magnez, czy jakiekolwiek inne leki to tak, masz za free pod warunkiem ze jestes przypisana do konkretnej apteki. Na przykład w przypadku astmy to jest ogromna pomoc bo pompki sa za free.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak mój mąż ma astmę i ma leki za darmo chociaż są bardzo drogie tak normalnie. Niby w Polsce też są tanie ale tutaj są za free 🙂 Ja też jestem zadowolona z tych witamin. Miałam problemy z paznokciami po częstym zakładaniu tipsów i nie chciały rosnąc a teraz rosną jak szalone 😁 😁 Także widać, że bardzo dobrze działają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny na skurcze łydek to magnez,ja brałąm z Oskarem w ciąży i teraz też już chyba zacznę,bo mnie nieraz budzi ból w nocy 😞
Orgazm można mieć so samego końca,to już sprawa indywidualna...tyle,ze pod koniec raczej myśli się,żeby już było po porodzie,bo bolą pachwiny,brzuchol wielki,ociężałość(mój przypadek)
Mnie łapie chyba przeziębienie-gardło mnie boli,mięśnie,do tego zatoki 😞

Zaraz mały kąpu i nyny a ja wreszcie odpocznę 🙂 🙂 🙂....obejrzymy z meżem coś,posiedzimy dłużej 🙂... i nie tylko ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od dziecka mam kłopot ze skurczami łudek, skutki uprawiania sportu i jednak przepisywało sie potas bo to przez jego braki sa skurcze ale magnez również wspomaga. Więc jak lekarz nie zabroni to potas + magnez. Mnie tez męczą skurcze strasznie więc zacząć brać.
Z orgazmem jednak również radze uważać po 7 miesiącu bo się rozwarcie może zrobić i moze się skończyć podtrzymaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie nie przytyłam dużo bo 1 kilogram także nie myślę jeszcze o schudnięciu 🙂 Jakoś w ogóle o tym nie myślę jakbym chciała być cały czas chuda i zgrabna to bym się na dziecko nie decydowała a teraz co będzie to będzie. Mogę przytyć nawet z 20 kilo tylko żeby dzidzia była zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bardzo zdrowe podejście Kasiu 🙂
Dziewczyny, macie takie cos ze chodzi za wami konkretny kolor na myśl o dziecku ? Na przykład jak kupujecie jakieś ciuszki czy coś ? Jak byłam z Maksiem to chodziło za mną zestawienie żółto - niebieskie, wszędzie szukałam takich ciuszków a jak sie Maks urodził i zobaczyła pępowinę to zaraz mnie olśniło, miała dokładnie kolor żółto - niebieski 🤪 , dziwne nie. Teraz póki co chodzi za mna róż 😜 dodam ze nie przypadam normalnie za tym kolorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz ja mam tak, że w ciąży wybieram tylko cztery kolory- pomarańcz, żółty, zielony i biały 🙂 Niebieski i różowy ani inne kolory mnie nie interesują. Chyba, że widzę coś ślicznego to wtedy już nie patrzę na kolor hi hi hi ale zawsze to musi być jasny, pastelowy kolorek 🙂 Beata ale mam nadzieje, że moje maleństwo nie urodzi się w tych czterech kolorach hi hi hi hi 😉 Nawet jak będę wiedzieć co mam to i tak nie narzucę się na niebieski albo różowy 😁 Ale jeśli Tobie po głowie chodzi róż no to może być coś z tego 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Według tych naszych kolorów to Tobie wychodzi chłopak a mi laleczka, ciekawe co to będzie 😁 Kurcze a tyle mam ciuszków po Maksiu i chłopcy sa mniej skomplikowani i łatwiejsi w obsłudze 🙂
Ok dziewczynki, lece na serial i nyny.
Kolorowych snów i słonecznego poranka 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 Niemożliwe! Przegoniłam Adę 😉 Ale i tak na pewno już dawno nie śpi... 😁 Co do kolorów to mi najbardziej chodzi po głowie żółty 🙂 Potem biały, różowy i zielony. Moim ulubionym kolorem jest czarny, ale dzidziusia oszczędzę i nie będę go ubierać na czarno hahahah. Kasiu, zgadzam się z Beatą, masz zdrowe i mądre podejście 🙂 Czego ja nie mogę powiedzieć o sobie... Przytyłam 1 kilogram i wpadam w lekką panikę, że już się zacznie przybieranie na wadze. Wbijam sobie do tej głupiej głowy, że przecież muszę coś przytyć i że dziecko musi rosnąć. Miałam schudnąć przed ciążą, ale zaszłam szybciej niż myślałam i nie zdążyłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, mamuśki. coś nie za fajnie sie czuję, brzuch znowu boli i żołądek, fujjj. Śniło mi sie ze byłam na usg i sie dowiedziałam że będzie chłopak, mówi sie o odwrotności snów, więc znowu na pannę wskazuję. Czyżby tym razem jednak NataliShantall, hmmm jeszcze 11 dni i sie dowiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😁
Pewnie Nina,ze nie śpię...od 5.30,ale leniuchowaliśmy w trójkę(czwórkę 😉)
Oskar nie poszedł na drzemkę jeszcze,chyba sobie przestawia na jedną już.Bo spał zawsze ok.8-9 i ok.12-14.
Na 12 mamy gości na obiadek,potem spacerek 🙂
Ja ciuszków nie kupuję,bo mam po synku,ale coś tam dokupię,tylko jest jeszcze czas.
Kołyska jest,jeszcze przewijak i takie tam pierdołki 🙂
Nina ja przytyłam 3 kg i teraz to już pewnie pójdzie szybko u mnie,tymbardziej,ze wcinam ciągle słodkie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie czego ja sie obawiam, ze nie zdążę dojechać do szpitala i urodzę w domu 🤪 Obawy nie sa wyssane z palca bo z Maksiem rozwieranie małam bardzo szybko, napawde bolesne skurczę poczułam o 6 rano a o 10 miałam 10cm więc poszło raz dwa a z drugim szczególnie po tak krótkiej przerwie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Mnie plecy dziś znowu bolą, co za cholera..wrrrrr W profilu i NK umieściłam foto z ost. USG kto ma chęć popodglądać kawał faceta to zapraszam ;-)))))
Dziś po pracy wybieram się na zakupy, moja chrześnica ma urodziny, ciotka musi coś jej kupić a być może wpadnę pooglądać jakieś maleńkie ubranka dla rodzynka i być może coś zakupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka ja o porodzie jak do tej pory wogóle nie myślę, więc jakoś się jeszcze nie nakręciłam. Myślę że zdążysz na porodówkę, ewentualnie jak poczujesz że już blisko nie zwlekaj tylko galopem do szpitala ;-) Jest jeszcze jedna możliwość, odczekaj łap taxówkę, jak urodzisz w taxi będziecie mieli darmowe przejazdy do końca życia maleństwa he he, oczywiście żartuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...