Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Każdy ma inne zdanie na temat alkoholu i jego ilości w ciąży co człowiek to inna opinia 🙂 Jeden lekarz powie, że zero alkoholu inny powie, że lampka czerwonego wina raz w tygodniu nie zaszkodzi. Za opiniami się nie nadąży jest ich tyle ile ludzi na świecie 🙂 Najlepiej jak każdy wyrobi swoje zdanie i się go będzie trzymać 😉 Wtedy nie ma niepotrzebnych wymian zdań czy zgrzytów 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja sąsiadka nie jest alkoholiczką, ale lubi pobalować i w dwóch ciążach ostro piła. Wódkę piła szklankami. Dobrze,że jej wtedy nie znałam, bo nie wiem co bym jej zrobiła 😠 Tak, że lądowała na imprezie z brzuchem pod stołem. I efekt jest taki,że jedno dziecko jest upośledzone psychicznie, a drugie fizycznie - do końca życia nie będzie chodzić i przeszło już bardzo dużo operacji. Ale to skrajny przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu bez obrazy ale tekst "alkoholiczką nie jestem odmówić sobie potrafię" to tekst każdego alkoholika 😞
Jeśli kobieta decyduje się na dziecko to jest świadoma tego,ze od niej zależy jego zdrowie-pod żadnym pozorem nie można pić i palic w ciąży...czy Ty czytałąś co może wyrządzić alkohol u dziecka nienarodzonego???!!!!
Moja matka popijała z bratem w ciąży i ma trudności w nauce i ADHD!!!
A słyszałaś o FAS????

Boże zastanów się,to nie ma różnicy ile wypijesz ale,zę alkohol w ogóle jest w Twoim organiźmie.
Chcesz mieć wyrzuty sumienia jak dziecko coś się stanie????!!!!!
Nie wybaczysz sobie do końca życia 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra dziewczyny skończmy temat bo wywiąże się wojna brzuchowa 😉 Każdy wie na ile jego sumienie może mu pofolgować w tym co robi 🙂 Ja jeszcze nie wiedzą, że jestem w ciąży wypiłam trzy butelki desperadosa bo kocham to piwo ale na szczęście przy ostatnio łyku z ostatniej butelki wszystko zwymiotowałam ha ha ha ha i wtedy już wiedziałam, że coś jest nie tak bo sam fakt, że wypiłam na raz trzy butelki piwa są do mnie nie podobne. Myślę, że każda z nas wypowiedziała się na ten temat i możemy już zacząć nowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym racja,po co nam kłótnie,nie po to tu jesteśmy,ale ja nigdy nie poprę i nie zrozumiem kobiet,które piją i palą w ciąży 😠
To ich sumienie w sumie...ale wiem z doświadczenia co alkohol moze wyrządzić u dziecka 😞
Olu powstrzymaj się jeszcze trochę,na pewno chcesz dobra dla dzidziusia,bo je kochasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie idę się kąpać i nie załapię się na nowy temat, bo jak wrócę do kompa, to już będzie zajęty przez mojego mężulka 😁 hihih
Beata, żałuj że nie mieszkasz w Polsce. U nas arbuzy ostatnio byłły po 90 gr za kilogram! A od środy w Carrefourze będą 3 kolby kukurydzy za 3 zł 😁 Chyba wykupię cały asortyment 😁 Kolorowych snów dziewczyny 😁 Do jutra 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie lubię kukurydzy ale za to arbuzy u mnie w Liverpool są bardzo tanie 🙂 Ogólnie owoce są bardzo tanie także mogę się ich objadać 🙂 Nina miłej nocki. Dobrze, że u mnie w domku jest więcej niż jeden komputer bo były by wojny o miejsce hi hi hi 😜 Jeszcze do niedawna miałam w domu 5 komputerów ale na szczęście części skansenu mąż się pozbył 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie arbuza można kupić już za 99 pensów. Brzoskwinie i nektarynki tak za 1 funta ale to koszyki półkilogramowe a takie większe koszyki 1 kilo to tak za około 1,50 funta. U mnie w centrum w Liverpool i na osiedlach są warzywniaki albo stoiska jak w Polsce na rynku pod takim tylko zadaszeniem, że owoce i warzywa są w śmiesznych cenach a są świeże i smaczne mniam 😁 😁 Najdroższe mam czereśnie, maliny i dość drogie jest winogrono 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj to nie dobrze, jak się lubi owoce i się ich je duże ilości to jednak odczuwa się te ceny. U mnie i owoce i warzywa są tanie. Ale to dlatego, że konkurencja duża. Ja teraz myślę co tu zjeść na kolacje ale nie mam zielonego pojęcia bo na nic nie naszła mnie jeszcze ochota 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂!ja się dopiero zalogowałam ale też spodziewam się dzidziusia w grudniu 🙂!chciałam zapytać czy któraś z Was miała może problemy z moczem?bo ja mam cały czas złe wyniki 😞!mało tego one cały czas mi się pogarszają mimo zażywania masy leków 😞!teraz mam już antybiotyk i aż się boję co będzie dalej jak mi nie pomoże...może mi ktoś coś na ten temat powiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
dziękuje za nazwanie mnie alkoholiczką .. a drażnić was już nie będe bo już nie napisze...
pa

Ola, nie ma sie co obrażać, macierzyństwo to delikatna rzecz i kazda z nas reaguje emocjonalnie. Nie drażnisz Nas, tylko poruszyłaś drażliwy temat stąd reakcje. Mam jedynie nadzieję ze jednak cos nasze słowa pomogły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia1 napisał(a):
Witam wszystkie mamusie 🙂!ja się dopiero zalogowałam ale też spodziewam się dzidziusia w grudniu 🙂!chciałam zapytać czy któraś z Was miała może problemy z moczem?bo ja mam cały czas złe wyniki 😞!mało tego one cały czas mi się pogarszają mimo zażywania masy leków 😞!teraz mam już antybiotyk i aż się boję co będzie dalej jak mi nie pomoże...może mi ktoś coś na ten temat powiedzieć?

Asiu, witamy Cie serdecznie. Szkoda ze na tak smutny temat rozmowa sie zaczyna 😞 Bardzo bym chciała pomóc ale nawet nie wiem jak. Miałam bóle brzucha jakis czas i wysłali moje wyniki do wnikliwej analizy ale nadal nie znam wyników. Ponoć witamina C doskonale oczyszcza mocz, nie wiem moze profilaktycznie czosnek w kapsułkach łykac bo to tez antybiotyk naturalny. A z krwią wszystko dobrze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia1 napisał(a):
Witam wszystkie mamusie 🙂!ja się dopiero zalogowałam ale też spodziewam się dzidziusia w grudniu 🙂!chciałam zapytać czy któraś z Was miała może problemy z moczem?bo ja mam cały czas złe wyniki 😞!mało tego one cały czas mi się pogarszają mimo zażywania masy leków 😞!teraz mam już antybiotyk i aż się boję co będzie dalej jak mi nie pomoże...może mi ktoś coś na ten temat powiedzieć?


Witam grudniówki 🙂 przepraszam ze tak wchodze w słowo ale ja tez mialam problemy z moczem dostawalam serie antybiotykow..itd najwazniejsze pic duzo plynow zeby nerki pracowały dodatkowo brałam urosept witC i zurawine wspomaga leczenie 🙂 nie martw sie Asiu ja cale 37 tyg sie z tym mecze... antybiotyki sa bezpieczniejsze niz infekcja głowa do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też jest przykro że od takiego tematu zaczynam 😞ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć bo się martwię...krew tez mam nie najlepszą ale zaczyna mi się poprawiać...tylko ten mocz...a zaniepokoiłam się dlatego bardzo że mój lekarz powiedział że musi mnie zobaczyć jeszcze przed swoim urlopem (dodam tylko że chodzę prywatnie)bo musi zobaczyć wyniki i zobaczymy co dalej...a jak jest wszystko w porządku to on nie jest skory do częstych wizyt...tylko raz w miesiącu!a jak pytałam co jeżeli mi antybiotyk nie pomoże to mi powiedział że wtedy będziemy się martwić...pewnie nie powiedział mi nic żebym nie martwiła się na zapas...już sama nie wiem;(mąż też mówi że mam się nie przejmować i że najważniejsze że dzidzia jest zdrowa...ale jemu się łatwo mówi i pewnie Wy to doskonale wiecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie też mi tak lekarz powiedział że leki są lepsze niż infekcja!!ale ja w życiu tyle leków nie brałam!!!nigdy na zdrowie nie narzekałam...też brałam urosept furagin a teraz biorę żurawit i antybiotyk augumentin..ale słyszałam też że jak nic nie pomaga to że szpital...i aż się boję o tym myślec;(a Tobie Kornelia poprawiły się coś wyniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Asiu 🙂 Oj biedna jesteś, że musisz się czymś przejmować w ciąży. Ale myślę, że bierzesz na to odpowiednie leki i chodzisz prywatnie do lekarza to już On na pewno nie pozwoli żeby stało Ci się coś złego i żebyś się nabawiła czegoś niedobrego 😉 Głowa do góry !! 🙂 Olu jeśli zajrzysz jeszcze na nasze forum to pisz do Nas nadal. Tu nikt nikogo nie drażni 😉 Wydaje mi się, że ja wolałabym usłyszeć od kogoś niemiłą prawdę i nieprzyjemne ale szczere słowa niż miałby mi ktoś w oczy koloryzować, że jest fajnie a myślałby inaczej. Ja cenie sobie szczerość chociażby najbardziej niemiłą. Wtedy cenie sobie takich ludzi. A znam takich co mi w oczy świecili a na boki mi tyłek obrabiali 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamuśki 🙂

Droga Olu,nikt Cię nie nazwał alkoholiczką!!!! Chcemy Ci tylko uświadomić,że popełniasz błąd.Mimo,że się obraziłaś to liczę,że następnym razem przez wypiciem piwa pomyślisz o nas i nie wypijesz.A o to chodzi.
Kasia ma rację,lepiej usłyszeć prawdę niż kłamstwa...przecież każda z nas mogłaby koloryzować itd ale po co....mamy sie tu wspierać i doradzać a nie bajki wciskać 😞

Asiu witaj 🙂
Kochana lekarz na pewno zrobi wszystko,żeby Tobie pomóc 🙂
Nie miałam takiego problemu,ale mam w tej ciąży już 3 raz zapalenie zatok i 3 raz antybiotyk i jakieś ziołowe leki,więc wiem,że lepiej jest juz wziąć leki niż mieć infekcje,a Augmentin jest bezpieczny w ciąży.Do tego biorę często Apap i smaruję plecy maścią przeciwbólową...więc trochę leków mam 😞
Na pewno musisz dużo pić,nawet 3 l ,pij też sok z żurawiny,jedz porzeczki,bo mają dużo wit.C
Życzę Tobie,żeby szybko się poprawiło 🙂

U nas leje i babcia musi przyjechać Oskara pilnować,bo ja muszę jechac na miasto a nie wezmę go w taką ulewę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...