Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A wam nie mówiłam jak się wczoraj przeraziłam. Ewunia tak mi się rzuciła na brzuch że aż w majtkach mokro miałam ☺️ tak jak wody by mi odeszła albo jak bym siku popuściła tylko że nie czułam tego teraz wizytę mam 17 więc będę musiała porozmawiać z lekarzem o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Oj,Aga to powiedz,ale na pewno wszystko ok 🙂
Ja przedwczoraj przesuwałam suszarkę i mi się zachaczyła i uderzyłąm się w brzuch 😞,aż czerwone miałam a mały potem bardzo szalał ale później było ok,mam nadzieję,ze nic się nie stało
A Oskar codziennie dusi mi na brzuch,nie pozwalam mu ale to jest chwila,lubi też leżeć na moich nogach z głową na brzuchu ale już mi ciężko 😞

My ślub chcieliśmy kościelny,tylko brak siana zdecydował,mieliśmy zrobić po 2 latach no oczywiście już były inne wydatki,bo się Oskar urodził a teraz Alanek no i chyba nigdy nie zrobimy 😞
Ale chciałabym 🥴

Oskar zjadł miskę porzeczek,kaszke i nyna 🙂...no to mam też je...płatki bo mnie naszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu dla córeczki to bym w ogóle oszalałą w zakupach 🤪...nie z radości większej niż teraz,bo się cieszę z synka bardzo ale dlatego,bo dla dziewuszek sa takie cuda,ze szok,jak widzę nieraz np.w H&M to nie mogę się napatrzeć 😁
A dla chłopca nie ma takiego wyboru 😞
Ja ciuszków jeszcze nie kupuję,na razie przybory toaletowe,smoczki itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam ślub konkordatowy.
Aduś, nie ma co na siłe uczyć małego na nocnik tak jak innych rzeczy, Maks do wszystkiego sam dochodzi, tak jak ze smoczkiem, stwierdził ze juz nie chce i przestał smoczyć. Tak samo uważam z nocnikiem będzie ze zacznie mu pielucha przeszkadzać to zacznie wołać w kierunku nocnika tylko najpierw muszę mu go kupić 😁 Bardziej mnie martwi jak do niego mówić zeby dotarło ze będzie miał rodzeństwo póki co zero reakcji na jakiekolwiek próby. Musi sie troche opanować bo ma zwyczaj pokrzykiwać jak go cos denerwuje a to dziecko obudzi czy nawet wystraszy.
Mnie cos dzisiaj brzuch boli a w nocy miałam skurcze Braxtonate bezbolesne ale regularne, chyba małej sie nie spodobało usg. Pamietam ze z Maksiem po usg zawsze mnie brzuch bolał ale na szczęście to juz ostatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki. Nie było mnie ponad tydzień a Wy dostałyście takiego speeda w pisaniu że szok, jak ja to wszystko nadrobię?! Byliśmy na Mazurach, wypoczęłam, wybyczyłam się i z nowymi siłami mogę wracać od pn do pracy ;-) Dręczy mnie ciągłe sikanie i ból kręgosłupa ale i do tego można przywyknąć, brzuszek rośnie pomalutku, większość nieznajomych nadal nie zauważa że jestem w ciąży 😁. Dziś mają nam przywieźć nowe meble do holu także zarządziłam wielkie sprzątanie w domu, plus pranie brudnych ciuchów po urlopie i prasowanie. Nie wiem czy dam radę nadrobić tyle stron mojej nieobecności, czy ominęło mnie coś ciekawego? Jakieś ploteczki hi hi hi? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, jak jeszcze nie wiedziałam co będzie to czesto bywałam na zakupach z sąsidką która spodziewała się córki i było tyle przecudnych rzeczy ze az korciło kupic i teraz tak sobie myślę ze trzeba było bo sama nie pojadę bo to kawal drogi i kawał czasu zeby wszystko przejść ale będe musiała sie tam wybrać. Mi sie strasznie podobają te takie płaszczyku futerkowe zawsze chciałam taki kupic jakbym miała córę 🙂 Maks wyje nawet napisać nic nie moge ide go położyć spać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla dziewczynek są rzeczywiście przecudne rzeczy 🙂 Jest taki wybór, że zawrotu głowy można dostać 😉 A dla chłopców jakieś takie smętne rzeczy. Bardzo mi się podobały rzeczy w takim drogim sklepie. Śpioszki czy pajace były po 50 zł, a dla mnie to dużo za jedną rzecz, ale jakość wykonania i kolory, to jak dla chłopca przepiękne 🙂
Byłam sobie w supermarkecie i musiałam (to już powoli zaczyna być uzależniające) kupić jedną parę śpioszków, w miarę ładne i tanie, bo po 8 zł i sobie tłumaczę, że niektóre rzeczy musi mieć takie do pobrudzenia 😉 A za 8 zł to mi nie żal, żeby nawet nie ubrać.
Jestem trochę zła, bo przegapiłam okazję... Mój tata ma kolegę, który dziecko ubierał od stóp do głów w markowe rzeczy- np. krótka koszulka niemowlęca za 120 zł i kilka miesięcy temu sprzedali całe worki ciuchów. Ah, normalnie mnie żal za dupę ścisnął. Biednemu to zawsze, naprawdę ZAWSZE wiatr w oczy i pod górkę... 🤨
Taką mam ochotę, żeby mi ktoś coś dobrego ugotował... 🙂 Takie coś, co jeszcze nie jadłam 😉 Nie lubię dla siebie samej gotować, mimo że mam talent do gotowania i się nie wstydzę tym pochwalić hahahha 😉 Nie umiem wielu rzeczy, np. jakiejś pieczeni zrobić, ale w sumie do niczego mi to nie jest potrzebne, bo nie jem takich rzeczy. Ale gotuję bardzo ze smakiem.
Fajnie Aga, że wróciłaś z wczasów. Pewnie nie nadrobisz tylu stron, mogłabyś w końcu wstawić swój brzuszek 😁 Bo Agi to się chowają z tymi brzuchami i się nie chwalą... takie moje obserwacje 😉
Ja nie wiem co u mnie jest...ale codziennie wstaję w okolicach godziny 4 na siku. Nie wiem jak to możliwe, że budzę się zawsze o tej samej godzinie 🙃
Ale list napisałam... uuu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja szwagierka dostała mnóstwo ciuchów za free tylko nie pamiętam czy na gratce czy szafie, musze się spytać. Ja kupowałam ciuchy na ebay, szukałam wśród naprawdę markowych typu dior, calvin klein i tym podobne bo wiem ile razy to będzie prane więc musi byc bardzo wytrzymałe natomiast śpiochy to różnie byle się nie rozłaziły po praniu. Na pierwsze kilka miesięcy tych spiochów idzie mnooossstttwwooo, Maks załatwiał po 8 dziennie 🤪 Nie prasowałam bo by mnie szlag trafiał, tylko gotowałam tzn nastawiałam pralkę na gotowanie. Płynów do zmiękczania nie dawałam bo jakos nie miałam zaufania dopiero jak mały miała pół roku. Stosowałam i nadal stosuję tabletki plus płyn Fairy bo mi najbardziej podoba sie zapach i ślicznie pierze, nawet do naszego prania biorę ten płyn 😉
Wiesz Nina, mnie wiele razy szlag trafiał jak chodziłam po sklepach bo sa same ciuszki dla dziewczynek o tylko trochę szaro burych dla chłopców 😠 Jakaś dyskryminacja a potem sie dziwią ze tyle gejów jest 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze noszę przedciążowe ciuchy 😉 U nas jest raczej ciepło, także mogę śmigać w leginsach. Jak jest chłodniej, to jeszcze wejdę w jedne dżinsy i wełniane spodnie 😁 I jeszcze w dres się mieszczę, chociaż gumka powoli zaczyna uciskać. Ale też muszę się zaopatrzyć w jakieś ciążówki z pasem 😁 Ja jestem taka trochę niewymiarowa i będzie mi ciężko, bo mam szczupłe nogi, a biodra mi się szersze zrobiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po spacerku zaraz będziemy lecieć na plac zabaw 🙂 co do ciuszków to macie rację dla dziewczynki taki niesamowity wybór prześlicznych rzeczy że z jedną sztuką to rzadkość wyjść ze sklepu. A co do chłopców to ja bym chciała móc ubrać takiego szkraba w garniturek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A lubię przylegające do ud spodnie, nie lubię jak mi coś wisi. W ogóle to koło pępka zauważyłam bardzo delikatne, czerwone.... rozstępy. Widocznie mi kremy też nie pomagają, bo wyprzedza je genetyka 🙂 Szkoda się mówi. Dobrze, że Beata napisałaś ile śpiochów Ci Maks załatwiał, bo tak się zastanawiałam ile czego kupować, żeby nie było tak że dziecko ani razu tego nie założy. Wiecie może ile najwięcej rzeczy na jaki wzrost?? Ja na razie najwięcej pokupowałam na 56, ale tak mi się przypomniało, że ja tyle miałam jak się urodziłam i na ile takie ubranka wystarczą? Jak noworodek szybko rośnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W spodnie wejdę ale wygodniej mi jest w niższych a biodrówek kupować nie będę. Górę mam normalną. W ciąży z Maksiem w tym okresie byłam już o rozmiar do przodu teraz się śmieje ze muszę kupować coraz mniejsze zamiast coraz większych.
Kurcze, jak mnie meczy dzisiaj brzuch i znowu w kroczu ciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
A lubię przylegające do ud spodnie, nie lubię jak mi coś wisi. W ogóle to koło pępka zauważyłam bardzo delikatne, czerwone.... rozstępy. Widocznie mi kremy też nie pomagają, bo wyprzedza je genetyka 🙂 Szkoda się mówi. Dobrze, że Beata napisałaś ile śpiochów Ci Maks załatwiał, bo tak się zastanawiałam ile czego kupować, żeby nie było tak że dziecko ani razu tego nie założy. Wiecie może ile najwięcej rzeczy na jaki wzrost?? Ja na razie najwięcej pokupowałam na 56, ale tak mi się przypomniało, że ja tyle miałam jak się urodziłam i na ile takie ubranka wystarczą? Jak noworodek szybko rośnie?

Maks miał 54 i na 56 starczyło mi na dośc długo, jak dobrze pamiętam na 1.5 miesiąca ale on powoli przybierał. Najwięcej kup od newborn do 3 miesięcy, nie wiem jakie sa rozmiarówki w Polsce. Popytaj jakie w rodzinie rodziły sie dzieciaki bo jak duze to lepiej zaopatrzyć sie w coś większego no i pytanie, ile wzrostu ma mąż, jak jest wysoki to dziecko moze byc długie. Sąsiadka urodziła dużego chłopaka, 62cm 🤪 od razu zakładała na 9 -12 ciuchy z tym ze jej mąz ma sporo powyżej 1.80cm.
a tak z innej beczki, moja szwagierka jest juz dzień po terminie. Oj widze ze dziewczynki się nie spiesza na świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja noszę spodnie takie pomiędzy biodrówkami a wysokim stanem, ale w kierunku biodrówek. Takie, że mi tyłka nie widać jak usiądę 😉 W końcu mam lżejsze sumienie 🙂 bo... jem rybę (smażoną niestety, ale innej nie przełknę) i warzywa z kaszą gryczaną. Chyba ostatni raz jadłam kaszę w wieku przedszkolnym 😉 I mój dzidziuś dostanie witaminki 😁 W Polsce są rozmiarówki 50, 56, 62 itd. Jak dla mnie, to mógłby być mniejszy przedział pomiędzy nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Ja mam 1,74 cm, mój mąż 1,84 cm także dziecko może być całkiem spore. Ale to różnie z tym bywa 😉 Mi się wydaje, że po terminie odczuwa się większy lęk przed porodem 🙂

To sie zaopatrz lepiej w coś większego np 60cm 🙂 Nie sądze zeby dziecko było mniejsze jak cos około 60cm szczególnie chłopak. Ona ma 1.66 a mąz chyba 1.86 i mały jeden i drugi powyżej 60cm sie urodzili, inna koleżanka ma wysokiego męża i tez córa 62cm.
Co do porodów po terminie to strach jest tylko o wywołanie a bardzie meczy juz ten stan. Sama świadomość ze dziecko juz tylko rośnie też nie uszczęśliwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...