Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A tutaj macie przepis na strogonow też sama wymyśliłam 🙂
Mięso z piersi z kurczaka albo inne tylko chude ( ja dawałam pierś z kurczaka )- pokroić w kostkę taką średnią.
Przygotować paprykę ( 3 kolory ), pieczarki. Paprykę pokroić w dość dużą kostkę pieczarki przekroić na cztery części albo na pół zależy jaka pieczarka ( wielkość ).
Mięso na tłuszcz przyprawić solą i pieprzem - obsmażyć- zdjąć z patelni i na ten tłuszcz wrzucić paprykę i pieczarki. Zalać wodą albo najlepiej bulionem grzybowym zrobionym z dwóch kostek grzybowych i gorącej wody tak około 300ml. Próżyć pod przykrywą po jakiś 10 minutach dodać mięsko usmażone, zioła te co w przepisie na gulasz mogą być do tego można dodać czosnek i troszkę cebulki drobno posiekanej do tego dodać musztardę około 2-3 łyżki, ketchup tez około 3 łyżko i z 2 łyżki przecieru pomidorowego i całą śmietanę 18% może być ( mały kubeczek ). To pod przykrywką często mieszając dusić jakieś 15 do 20 minut a na koniec dać zaklepkę z mąki rozrobionej z wodą aby zgęstniało i gotować jeszcze z 5 minut też często mieszać żeby nie przylgą zaklepka 😁 I już 😁 Smacznego 😁

No i NAJWAŻNIEJSZE !! Do każdego tego typu sosu dodaje około 1 albo pół łyżkę/ łyżki cukru ( zależy jaką ilość sosu robicie ) to jest ten złoty środek na wyśmienity smak sosów, gulaszy itp. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Gosiu GRATULACJE DLA OLI !! 😘
Ja wysprzątałam całe mieszkanie, zrobiłam pranie, zmieniłam pościel, odkurzyłam a teraz padam na świński ryjek haha
Przepis na gulasz hmmmm chyba chodzi o ten z marchewką hihi Był na prawdę pyszny 😉
A więc tak:
4-5 marchewek, 1 cebula zmielić to na papkę albo zetrzeć na małych oczkach na tarce to do garna zalać wodą dodać kostki rosołowe 2 albo 3 drobiowe albo grzybowe to gotować. Dodać do tego przyprawy ( zioła ) może być kukumber, tymianek, oregano, bazylia, ziele angielskie, liść laurowy i gotujemy. W tym czasie miąsko w kostkę i na patelnie na tłuszczyk podsmażyć i opruszczyć mąką aby się zrobiła zaklepeczka i miąsko było lekko obturlane w tej mące i zasmoażone 🙂 Jak się ładnie zarómieni na ciemny brąz to wrzucić do tej gotującej się papki z marchewki i cebulki- gotować. Dodać śmietanę i jeśli jest dość rzadkie to rozrobić mąkę z wodą w kubeczku i dodać aby zgęstniało 😁 Popróżyć pod przykrywką jakieś 10-15 minut i już ale trzeba częśto mieszać bo jak jest sos gęsty to żeby nie przylgło do dna 😁
Smacznego 😁
dzięki serdeczne 🙂oklask dla Ciebie 🙂jutro wyprobuje i prosze o ciekawe przepisy 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
a ja mam pomysł 🙂
Kasiula załóż wątek "przepisy grudnióweczki 2010" daj linka na swoim sówaczku i tam dawaj pycha przepisy 😁


Świetny pomysł... 😁 ja lubie Kasi przepisy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrocilam 🙂 Dominik na szczepieniu grzeczniutki byl i tylko troszke zaplakal jak sie zorientowal co sie stalo ale szybko mu przeszlo 🤪 wazy 8400 wiec nie jest az tak ciezki ale nie wiem ile mierzy bo mi tam nie mierza go musialabym do mamy do osrodka jechac zmierzyc albo sama go zmierze 😉 ok lece ogarnac troche bo wieczorem schodzimy do tesciow na drinka z okazji rozpoczecia wakacji (bo tesciowa nauczycielka jest ) 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z przykrością informuję, że z dniem 22 czerwca Cycolina aka Pigi aka Lafirynda odeszła z forum Grudnióweczek 2010, na forum Przepisów kulinarnych Grudnióweczek 2010 i nigdy nie wróci, gdyż nigdy jej się pomysły na obiad nie skończą 😉

🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wtedy by tu był raj 😎 😎 A by tak nie waliło świniami i chlewem!! Jak już musisz tu zostać, to będę w końcu pierwszą osobą, która nie będzie się czaić, bo wszystkie na gg o tym gadają, a Ci nie powiedzą w oczy, żebyś w końcu swoją szczecinę wyszorowała i zafajdany ogonek też!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Wtedy by tu był raj 😎 😎 A by tak nie waliło świniami i chlewem!! Jak już musisz tu zostać, to będę w końcu pierwszą osobą, która nie będzie się czaić, bo wszystkie na gg o tym gadają, a Ci nie powiedzą w oczy, żebyś w końcu swoją szczecinę wyszorowała i zafajdany ogonek też!!


Ha ha ha Kochana KURO 😁 Ja się kąpie codziennie w błoteczku 😁 😁 A jak myślisz dlaczego mam taki kręcony ogonek bo nawet na papilota go zawijam 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam coś dodać z cyklu jak byłyśmy młode i piękne 😁

To ja jak oddaję krew 😉

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/577/kopiachojrak.png/][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/7207/kopiachojrak.png[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam podkreślić, że są to przepisy wymyślone prze mnie. Podobne do tych można spotkać w internecie,ale ja zmieniam te przepisy i dodaje wiele innych składników, które nadają ten indywidualny, niepowtarzalny smak !! 😉 Żeby nie było, że robię plagiaty 😁 😁

Takie małe sprostowanie do wątku z przepisami 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
PROSZĘ 😁
http://www.brzuszek.net/forum,odp_przepisy_kulinarne_grudnioweczki2010,17,870732.html,str=0
przejrzałam te przepis rewelacja 🙂dzięki 🙂jutro gulasz 🙂


Nie ma za co :*
Będę na bieżąco wpisywać nowe pomysł 😉
A tu cisza dzisiaj !! 🤪
To ja też idę. Poćwiczę, kąpiel i spać 🙂 Już nawet zakwasy mi przeszły 😁 😁
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzisiaj tu straszna cisza....
ja juz poprasowalam cala sterte ciuchow, druga sterta na jutro, jak wyschnie. jutro od rana jeszcze jedno pranie, ostatnie zakupy, pakowanie...nigdy nie pakowalam takiego malego dzieciaczka na 2 tygodnie 😮
ile tego trzeba bedzie zabrac 😲 i wozek i fotelik i jakas kolderke... na miejscu pomyslimy w czym ona bedzie spala? moze trzeba bedzie kupic travel cota 🤢 chyba zwariuje, bo przeciez nie mozna zapomniec o melodyjkach do usypiania... 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A weszłam jeszcze tak na monet b zobaczyłam posta Kasi 🙂
Kasiu ja teraz lecę do Polski- mój M wraca po 2 tygodniach ale ja zostaje na ponad miesiąc bo chcemy z Alusią użyć lata. Lecę samolotem a więc kg mam ograniczone to pomyśl sobie jakie ja mam urwanie głowy jak spakować Alusie i siebie na ponad miesięczny wypoczynek a do tego jeszcze muszę kilka rzeczy M dołożyć bo jednak 2 tygodnie w PL będzie !! 🤪 Spowrotem będzie łatwiej bo i tak będę robić paczkę a więc spakuje wszystko do kartonu a sama z Alusią przylecimy tylko z malutką torbą podręczną aby się nie targać z walizkami !! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...