Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja nie dawalam Oli mandarynek bo sie boję , często dzieci maja uczulenie na cytrusy. Mój chrześniak po cytrusach w szpitalu wylądował 😞. Więc nie mam pojęcia czy lubi.
A teraz jest sezon na mandarynki, rok wstecz to całe nasze forum zajadało mandaryny hahahahaha, aż mi ślina pociekła 😜. Ja jeszcze nie kupowałam mandarynek ☺️
I ja mam pytanie czy Wasze dzieci jedzą owoce tak jak wcześniej ze smakiem ???Moja nie chce spojrzeć na desery,kanapki albo bakusie zjada.
😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂
My dzisiaj tez byłysmy na spacerze chociaż zimno, wiało i brzydko było, ale Alusia nie była na dwórzu juz chyba z 3 dni prze ta pogode i w końcu wyszłysmy nie patrząc jak jest na dworze.
Moja Ala zjada wszystko nawet to co Jej pod nos samo przypełźnie hahahaha 😁 😁 😁 🤪 Z cytrusów dostała na razie tylko banana i arbuza do spróbowania 🙂 ja na mandarynki nie moge patrzeć po ciąży hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do umiejętności Gabrysi, to nie wiem po co Marta by miała kłamać, ale z drugiej strony jak patrzę na moje dziecko i miało by mówić co to? to sobie tego nie wyobrażam, bo myślałam, że tak mówią duże starsze dzieci. Bardzo dużo rozumie, ale nie mówi samego :co, ani to, a tym bardziej tych dwóch słów razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Hahahaha Nina moja Ala da się pokroić za frytki !! 🤪 🙃 Krzyczy, płacze i tumie nogami żeby Jej dać hahaha A jak jest bardzo gorąca to nawet umie już dmuchać żeby jak najszybciej wystudzić i zjeść hahaha 😁 😁 🤪 🙃


Co Ty chcesz, w końcu to mała świnka, uwielbia ziemniaki w każdej postaci 😁 hahah. Wiecie, że moje dziecko mnie zszokowało tym, że nie lubi czekolady?? Myślałam, że się będzie rzucał na czekoladowy smak, a tu zero zainteresowania. A mandarynki rok temu na naszym forum to był towar za który prawie szło się pokłócić, jak jakaś w domu nei miała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninka hahaha moja Ala rzeczywiście jak mały warchlak zje wszystko 😁 😁
Wiesz Dziewczynom nie chodził, że Marta kłamie tylko poprostu chcą to zobaczyć bo to rzeczywiście sensacja jak Gabrysia już tyle umie !! 🙂 Moja Ala i jak reszta Dziewczyn pisze nasze Dzieciaki przy Gabi to małe matołki hahaha 😁
Oj pamiętam te nasz mandarynki hahaha jadłam po 2-3 kg dziennie i popijałam mlekiem bo miałam po nich zgage od 35 tygodnia ciąży hahaha 😁 Ahhh.... bierze mnie czasem coraz bardziej na wspomnienia bo w tamytym roku byłyśmy już na tzw. ostatnich nogach i emocje brały górę o tej porze roku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czasem tęsknię za Olą w brzuchu, uwielbiałam jak sie ruszała 😆. No ale teraz daje mi więcej radości i szczęścia 🤪, Już druga gwiazdka z małymi szkrabami 🤪 😆
Obawiam się o choinkę 🤢 bo Ola na pewno będzie nia zainteresowana 🤢, i boję się że będzie ją szarpała. Nie mam nawet gdzie ja postawić , jedyne rozwiązanie to na podłodze lub na stołku ale Ola nie przejdzie obojętnie przy niej.
Oj już nie mogę się doczekać świąt, moje pierwsze święta w moim mieszkaniu tylko ze swoją rodziną 🤪
No ..... 😁 😁 😁 A moja Ola to jest duża, porównując ją z rowieśnikami to jest wyższa. No ale Tomek jest wysoki.
😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nna momencik 😉 ide do Pawla na drinczka zaraz 😉 ja nie mowie, ze Marta oszukuje nas i nie chce zeby tak bylo to odebrane bo chodzi mi o to, ze naprawde jestem w szoku hehe bo Dominik to glupota i potrafi tak jak i Wasze maluchy pokazac mame tate i pare zwierzatek w ksiazeczce 😉 a wogole to padl juz prawie godzine temu i mam nadzieje ze juz na noc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Choinka na pewno będzie budziła ogromne zainteresowanie 🙂 to może w tym roku kilka gałązek tylko?? hahah 😁
Mnie też często bierze na wspomnienia, te kopniaki, ten piękny brzuszek, w ciąży czułam się najpiękniejsza na świecie 😁 Czasami chciałabym cofnąć czas, by to wszystko powróciło 😁 I poród na pewno by był inny, od razu prosiłabym o znieczulenie 😉 hahha
Pigi, dwa pytania do Ciebie. Jak Ty Alę rodziłaś, to te kilka dni (4 jeśli dobrze pamiętam), to Ty cały czas miałaś silne skurcze, czy jak to wyglądało??
Drugie pytanie: czy Ala bawi się tym laptopem zabawkowym?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninka Ala lubi laptopa ale jak inne zabawki dobre sa na 5 minut a później już się nudzi 🙂
A co do porodu to pierwszy dzień i noc były tak co 15-10 minut i były znośne bolało ale tak na zabryzienie zębów haha. Później we wigilie juz krócej tak co 10-8 minut pierwszy dzień świąt zaczeły sączyć się wody i czop odszedł no i bolało tak, że byli znajomi to Madzia z Mariuszem obiad robili a ja siedziałam i słuchałam jak Krzysiek się nademna lituje bo patrzył na mnie i mówił : o kur*** ale to musi boleć !! 🤪 i skurcze co 5-4 minuty, a w drugi dzień świąt od rana 4-2 minuty a popołudniu już co 1 minute i zostałam w spzitalu 🙂 U mnie wszystko długo trwało bo Ala źle pchała się w kanał bo miała źle główkę ułożoną i sama połozna mówiła, że niestety u mnie to potrwa bo Alusia źle jest ułozona 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ty ja też i co dupa blada Ala miała inne plany hahaha 😁 Ale to było i mineło i Alusia ma już prawie roczek a ja dziękuję Bogu, że się nie zadusiła albo coś innego przy tak długim porodzie tym bardziej, że w trakcie skurczy miałam zakarzenie wód płodowych i zamiast wywołać mi poród to oni dali mi leki !! ☺️ Ale mam płytę o karmieniu dzieci i porodach kobiet- rózne rodzaje porodów i tam babka chciała zupełnie naturalnie to 2 tygodsnie się męczyła w skurczach !!!!!!!!!!!! 🤪 Na koniec rodziła we wannie i wiecie co najlepsze miała orgazm podczasz wychodzenia dziecka !! 🤪 I powiedziała, że drugie też będzie tak rodzić bo na koniec liczy na taki sam orgazm !! 😮 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też słyszałam o orgazmie podczas porodu 😉 hahah tylko mi się to w głowie nie mieści 😁
a ja nie napisałam, że wy sądzicie, że Marta kłamie czy coś, tylko napisałam moje odczucia, że nie sądzę żeby kłamała 🙂
Też bym to chciała zobaczyć, bo są przecież mali geniusze 😁 Mój Łukasz się nie wychyla ze swoim rozumem ponad przeciętną hahah 😁 A szczęka na widok Gabi to by mi chyba do samej ziemi opadła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
a ja w zeszłym roku za dziesięć dni bym rodziła 🤪 🙃 🙃


Krowa, wiesz co? Ty w moich oczach jak opowiadałaś o porodzie to byłaś dla mnie niczym bohater 🤪 🤪 ( ee czy ja to naprawdę napisałam?? 😉 ) tak jakby Ci to gładko poszło, mimo że bolało, ale jakoś tak fajnie o tym opowiedziałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez sie to nie mieści w głowie jak w bólu można odczuć przyjemność 😮 Poza tym dzięki dziecku a raczej jego główce dla mnie to zboczone 😮 🤔 Chociaż kobiety które mają ten orgazm nie wybierają tego a więc to nie ich wina tak na prawde.
No właśnie na świecie rodzą się mali geniusze i w wieku dwóch latek umią już nie raz czytać itp. a więc kto wie może i Gabi nas zaskoczy 😁 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja dzisiaj zrobiła trzy kroki 🤪 stała przy pufie i się puściła 🙂 także może będzie chodzić przed roczkiem 🙂, a co do gadania to Majka mówi tylko baba, tata 😁 Mama za nic w świecie nie chce powiedzieć. Jak coś chce to pokazuje palcem. Mam wrażenie, że moja dziewczynka jest najmniejsza z grudniowych maluszków 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...