Skocz do zawartości

co myślicie o imieniu melisa???? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, razem z mężem zastanawiamy sie nad imieniem gdyz lekarz nam powiedzial ze bedziemy miec coreczke, podoba nam sie imie Melisa, ewentualnie Melissa ale kazdy mowi ze to za bardzo kojarzy sie z herbatka na uspokojenie, co wy o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też kojarzy się z herbatką i ziółkiem które moja mama hoduje w ogródku...
I jeśli o mnie chodzi to wolę popularne imiona.
Mam na imię Amelia i kiedy ja chodziłam do szkoły to imię praktycznie nie było znane. Niektóre dzieci kłóciły się ze mną że nie ma takiego imienia. Nauczyciel od historii mówił do mnie 'emalia'...
Teraz się z tego śmieję i bardzo lubię swoje imię, ale swojemu dziecku wolałabym oszczędzić takich przeżyć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tez sie kojarzy z herbata 🙂 Ale uwazam , ze powinnas dokonywac wyborow pod wzgledem wlasnego gustu , a nie na podstawie tego co mysla inni. Choc zgadzam sie z kolezanka nizej , ze powinnas tez pomyslec o tym jak dziecko bedzie sie mialo z tym imieniem. Moz zorientuj sie o wystepowaniu tego imienia , moze jest juz czesto uzywane i ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to,żeby Wam się podobało,ale dziewczyny mają rację-żeby dziecko w szkole nie było wyśmiewane-wiadomo jakie dzieciaki są niektóre.
Ja na przykład byłam chyba jedyną Adrianną w szkole i do dziś nie cierpię swojego imienia...blee 🤢

Znam naprawdę dziwne imiona jak : Miron,Tajfun (jeden facet ma syna o tym imieniu) 🤪 a Melisa to ładne imię,no może pierwsze skojarzenie jest z ziółkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia 27 napisał:
Czesc dziewczyny, razem z mężem zastanawiamy sie nad imieniem gdyz lekarz nam powiedzial ze bedziemy miec coreczke, podoba nam sie imie Melisa, ewentualnie Melissa ale kazdy mowi ze to za bardzo kojarzy sie z herbatka na uspokojenie, co wy o tym myslicie?


o imieniach jest osobny post...pls nie powielajcie tamatów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się wcale nie kojarzy z ziołem 🙂 Ładne imię, oryginalne. Dowiedzcie się jednak czy Wam zarejestrują takie imię w USC, słyszałam że robią czasami dziwne problemy z imionami...
No ale TAJFUN- takiego imienia jeszcze nie słyszałam!! 🤪 Za to na studiach podawali przykłady jak ludzie dają dziwne imiona swoim dzieciom np. Dżon (przez "dż"- tak jak napisałam) :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fakt na pierwsze skojarzenie ziolko;D ale bedzie spokojne ziółko 🙂
hm a z drugiej strony imię bardzo oryginalne.....
jak się podoba to czemu nie???tylko trzeba wziac po uwage jak brzmi dla dziecka,dla dziewczyny,dla dorosłej kobiety,itp.i zeby do nazwiska troszku posowało;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie są imiona od roślin i to bardzo popularne:
Jagoda, Malina, Kalina, Róża...
Ale o Melisie jeszcze nie słyszałam.

W dalszym ciągu jednak, biorąc pod uwagę własne doświadczenia, zastanowiłabym się nad tym jak może być odebrane dziecko wśród rówieśników 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie troche juz czytalam na internecie na temat tego imienia, jest pochodzenia greckiego i pochodzi od nimfy, która opiekowała sie malym zeusem 😉na naszej klasie tez znalazlam troche osob o takim imieniu, nam sie podoba z tego powodu, bo jest oryginalne i wlasnie delikatne, druga opcja to byla, w sumie wsrod znajomych po pierwszej reakcji ze to ziolko, stwierdzili jednak ze to ladne imie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie Melisa kojarzy sie z herbatka uspokajajaca... Poza tym ja wole imiona typowo polskie... Ale kazdy ma inny gust 🙂 Mysle,ze nadajac imie dziecku,trzeba myslec przede wszystkim o nim-czy nie bedzie mialo do nas pozniej żalu o to jak je nazwalismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybierając imie dla dziecka, pamiętajcie, że będzie je nosić całe życie.
Imie Melia, kojarzy mi się z ziołami, ale ładnie brzmi. Jednak napewno mojemu dziecku bym tak na imie nie dała, ale to tylko moje zdanie. Wy zróbcie jak chcecie 🙂
Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
MI RÓWNIEŻ JAK WIĘKSZOŚCI SIĘ SKOJARZYŁO Z ZIÓLKAMI 🙂ALE TO BARDZO ŁADNE I PRZEDE WSZYSTKIM ORGINALNE IMIĘ.TERAZ JUŻ DZIECI W SZKOŁACH SĄ PRZEZWYCZAJONE,ŻE KOLEŻANKI I KOLEDZY MAJĄ "DZIWNE"IMIONA,MOJA STARSZA CÓRCIA MA NA IMIĘ JESSICA I NIKT JEJ NIE DOKUCZA Z TEGO POWODU,A JAK SIĘ MNIE PYTA DLAACZEGO MA TAKIE IMIĘ TO JEJ ZAWSZE POWTARZAM,ŻE JEST ORGINALNA 🙂DRUGA CÓRCIA BĘDZIE VANESSA.MYŚLĘ,ŻE JEŻELI WAM SIĘ PODOBA NIE MA CO SIĘ PRZEJMOWAĆ OPINIĄ INNYCH.MI TEŻ GADAJĄ NP W RODZINIE,ŻE JAKIE JA IMIONA WYBRAŁAM,A JA IM NA TO,ŻE CO WAS TO OBCHODZI,NAZYWAJCIE SOBIE SWOJE DZIECI JAK CHCECIA,A JA SWOJE JAK MI I MĘŻOWI SIĘ PODOBA:P MÓJ DZIADEK PRZEZ 7 LAT SIĘ NIE NAUCZYŁ I DO JESSI WOŁA "DZEKITA":laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez tak mysle jesli sie tobie podoba to dlaczego masz nie dac takiego imienia. moja coreczka chodzi do przeczkola z chlopcem o imieniu samer. ja chcem nazwac synka fabian a moja tesciowa jest temu przeciwna ale two wkoncu moje dziecko i bedzie sie nazywac tak jak bede chciala 🙂 ona swojej 3 dzieci sama nadala imiona i milala wszytkich w nosie czy sie komus podoba czy nie!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...