Skocz do zawartości

Pławienie się w wodzie a ciąża | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jestem w I trymestrze ciąży i zastanawiam się czy można bezkarnie siedzieć w wodzie. Obiło mi się o uszy że niektórym jest to odradzane i mogą brać tylko prysznic mi natomiast kąpiel w wannie zmniejsza nawet problemy z nudnościami jak bym mogła to pół dnia bym z wanny nie wychodziła ale czy to zdrowo czy może coś zaszkodzić?? 🤨 Chciała bym też pochodzić na basen ale się zastanawiam ☺️ czy to niczym nie grozi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mysle ze jesli nie jest to woda goraca nie musisz sie obawiac. Co do basenu koniecznie skontaktuj sie z lekarzem. Wiem ze na to powinna byc zgoda gina. Wiele kobiet w ciazy uprawiaja nie forsowne sporty ale nie powiem CI jak to ma sie do zaawansowania ciazy.
Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego na poczatku tej drogi 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w majowym "m jak mama" jest artykuł o basenie w ciąży - generalnie polecają 🙂 jak przed ciążą chodziłam na aerobik wodny, to było kilka dziewczyn w zaawansowanej ciąży - nie mogły wykonywać wszystkich ćwiczeń, ale też mówiły, że to fajna sprawa 🙂

a co do kąpieli, to dziecko jest wrażliwe na zmiany temperatury, więc siedzenie w gorącej wodzie nie jest najlepsze. Ale kąpiel jak najbardziej - łagodzi bóle krzyża, u mnie też łagodziła nudności, uspokaja. Skoro rodzi się w wodzie, to i poleżeć czasami można bezkarnie 😉

korzystaj, póki możesz. Jak Ci brzuszek urośnie, to będziesz miała problem z kąpielą i sama przerzucisz się na szybki prysznic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadza się, lepiej niech gin wystawi opinie, że nie ma przeciwskazań do korzystania z basenu. Co do kąpieli to woda nie powinna byc na gorąca. Ja sama lubię takie kąpiele, ale staram się aby woda nie była za ciepła 🙂 Z resztą tak jak pisze kwasiek, im większy brzuch tym większy problem z kąpielą i sama zastanawiam się, czy nie przerzucić się na prysznic, chociaz szkoda mi wylegiwania w wodzie 🙂 🙂 Ledwo co zadzieram nogę żeby ją umyć, no i nie mogę się nachylić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atlantyka - ja kąpałam się przez cała ciążę w wannie 🙂 Tez uwielbiałam sobie poleżeć i się zrelaksować. Pamiętaj jednak by starać się, aby kąpiel nie trwała dłużej niż 15 minut i woda była ciepła, a nie gorąca.

Co do basenu, to zgadzam się z przedmówczyniami, że najlepiej omówić to z ginekologiem - tak samo możesz się spytać o jego opinię ta temat długich kąpieli w wannie 🙂 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszedzie jest napisane ze basen w ciazy jest wskazany nie musicie pytac ginekologa... tak samo jak delikatne cwiczenia rozciagajace np nikomu nie zaszkodza , nie przesadzajmy nie wolno uprawiac sportow ekstremalnych ani takich ktore moga grozic upadkiem czyl;i np jazda na rolkach ogolnie wiadomo ze przy lekkim wysilku fizycznych organzim jest lepiej dotleniony a przez to rowniez organizm dzidziusia takze to samo zdrowie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...