Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hej mamusie!my juz po szczepeiniu mały zniósł to dzielnie,troche popłakał i zaraz cieszył do mnie 🙂wazy 5900 - taka duza kluska jak to Pani dr powiedziała,jest bardzo silny lezac na brzuszku zadziera głowe i ramiona mocno do gory i oglada wszystko dookoła.Nastepne szczepeienie 1 lipca.bralam 3 w 1 (100 zloty- w kieszeni mniej) i dostał przeciw zóltaczce.Na rotawirusy bedziemy szczepic pozniej.


Jak sie tak przyjzałam tym kobietom co przyszly szczepic to nie wygladam najgorzej,zostalo mi 5 kg na plusie ale w moim przypadku zawsze te 5 było wskazane bo byłam chodzaca anoreksja- tak na mnie mowili znajomi...mimo to lubie miec 50kg na wadze 🙂skromnosc hehe!!joj jutro wiyta u gin...przegląd podwozia...ide do tego ktory robil mi cesarke,tak sie składa ze przyjmuje w moim miescie...caly porod mi mowil"niech sie Pani usmiechnie"- to jutro mu sie usmiechne na dzien dobry! dziwne zebym szczerzyła zęby kiedy bol rozrywa mi ciało...ale gosc jako jedyny chcial mnie ciac zaraz po przebiciu wod- wiedzial ze tak sie skonczy i niepokoily go moje KTG...ehhh dobra było minelo


buziaki mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Mam pytanko odnośnie porodu 🙂 (a Wy już doświadczone)
Ze względu na moją wadę wzroku lekarz dał mi do wyboru poród naturalny bądź cc. Chciałabym się od Was dowiedzieć jak czułyście się po cc. Jak dawałyście sobię radę przy maleństwie z tak wielką raną?
No i jak przebiegały u Was porody naturalne, czy to rzeczywieście aż tak wielki ból jak opisują ine kobietki?

POZDRAWIAM WAS GORĄCO I BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA WASZE WYPOWIEDZI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóz Dorcia, każdy ma różny poród, ale jeśli o mnie chodzi, to ja pierwszy i drugi poród miałam naturalny i wspominam bardzo dobrze ( pierwszy trwał 2,5 godziny a drugi 1 godzinę), szybko doszłam do siebie, krocze szybko sie zagoiło, nie miałam żadnych ran, cewników do pecherza, leżenia itd.. Ja też mam wadę minusową wzroku, ale raczej nigdy nie zdecydowalabym się na cc - przeraża mnie. A o cc opowiedzą Ci może dziewczyny, które ja miały, tutaj np. mikusia 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Myszor za odpowiedz.
Powiem szczerze że ja również wolę rodzić naturalnie i ta wielgaśna rana mnie przeraża, no bo jak sobie poradzić przy dziecku, przecież to chyba ciągnie, ruchy są ograniczone...
W sumie zostało jeszcze troszkę czasu ale już wolę się do tego psychicznie nastawić. Jeszcze raz dziękuję za wypowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorcia ja tez bardzo chcialam urodzic naturalnie-wydawalo mi sie ze to najlepsze wyjscie... Ale wszystko sie pokomplikowalo w czasie porodu i mialam cesarke... I wiesz co?Nie chcialabym rodzic w zaden inny sposob! Naprawde poczulam taka ulge jak mi lekarka powiedziala ze ciecie bedzie... Jedyne czego sie balam to znieczulenie w kregoslup...JAk sie okazalo prawie go nie poczulam-jak zastrzyk...pozniej tylko jedna wielka ulga-zero skurczy, zero bolu... Moj synek urodzil sie o 11.15 a o 19 juz mi pozwolili siadac 🙂 Nastepnego dnia z rana juz moglam wziac prysznic 🙂 Naprawde nic strasznego 🙂 A rana mi ciagnela przez pierwsze 4 dni,ale naprawde to nie bylo nic strasznego 🙂
Jesli chodzi o opieke nad maluszkiem-na pierwsza noc pielegniarki mi go zabraly,zebym odpoczela...Ale juz kolejne noce chcialam zeby caly czas byl ze mna i nie mialam problemow z opieka nad nim 🙂
Jesli moge cos poradzic(tak mi radzila moja kumpela ktora pol roku temu miala cesarke): Jak masz mozliwosc to pros zeby zrobili Ci cesarke 🙂 Ale to tylko moje zdanie 🙂
Pozdrawiam i trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy poród jest inny,kazda opinia tez inna...dla mnie cesarka była straszna,moze i wygodna ...ale po 15 godzinnym porodzie tez juz chcialam zeby mnie pocieli.pozniej mnie bolało, najgorsze było wstawanie z łozka...kiedy juz wstałam to chodzilam jak najdluzej bo strach przed bolem kolejnego wstawania z lozka mnie przerazal...pierwsze dobe po cesarce maly byl na noworodkach, pozniej przywozili mi go na dzien a w nocy oddawalam na oddzial bo z pokarmem mialam problemy no i jeszcze nie doszlam do siebie!teraz juz mija poltora miesiaca po cieciu,rana czasami boli, ladnie sie zagoila ale czuje ja caly czas.Mimo wszystko porod silami natury najlepszy! i dla matki i dla dziecka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myszor78 napisał:
anula, dobrze Ci radzę, nie przesadzaj z tym Luminalem, to nie jest obojetny lek dla nikogo, a szczególnie dla takiego małego dziecka..wiadomo, że jest spokojne i śpi po tym, bo takie jest działanie tego leku (uspokajający i nasenny), tak samo by było po dipherganie czy relanium, ale ja osobiscie uciakałabym się do stosowania tego tylko w ostateczności, hmm.jak zresztą uważasz.

Wiem Aniu że ten luminal jest silnym lekiem, sama bylam zdziwiona, ale pediatra z 30 letnim stażem kazal go stosować. A ja chcąc oszczędzić małej czterech godzin przeraźliwego płaczu dałam jej pół czopka. Z resztą powiedzial że nawet jakbym cały dała to jej nie zaszkodzi. Ach, już nie wiem sama, czasami myślę że to moje dziecko to jak królik doświadczalny, co lekarz to inaczej radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem Anulka, niektórzy moi znajomi też "walą" co popadnie żeby mieć spokój. Zresztą słuchaj swojego lekarza, to do niego musisz mieć zaufanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusia no tak,kazdy porod inny... Ja nie mowie ze bylo latwo po cesarce... Tylko jak sobie pomysle ze mialoby mnie TAM rozrywac(przy naturalnym) to nawet nie chce sobie wyobrazac jaki to musi byc bol... Po naturalnym porodzie tez trzeba czasu zeby dojsc do siebie, zeby sie zagoilo...i tez napewno boli,np. jak chodzisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam problem... Podejrzewam u mego malego refluks:/ Czesto mu sie zdaza robic minke taka jakby wymiotowal, albo widze ze podchodzi mu cos do gardelka i wtedy zaczyna szybko przelykac lub jak nie nadazy to sie krztusi 😞 Podnosze mu wtedy glowke oczywiscie,ale to nie rozwiazanie... Co sie robi przy refluksie? Jesli oczywiscie to jest to... A jak Wasze maluszki? Nie macie takiego problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Amelka tez ulewa i krztusi sie,bo pokarm cofa jej sie do przelyku.Jutro mam wizyte u pediatry,wiec popytam jak mozna pomoc maluchowi.W sumie myslalam,ze to z przekarmienia ale cos mi sie wydaje,ze to nie to.Piersia nie karmie juz wcale a podaje jej Bebilon i moze to wlasnie w moim przypadku po tym mleku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kasiu, zapewniam Cię, że po porodzie naturalnym wszystko goi sie znacznie szybciej, choćby przez sam fakt, że nie goi się sztuczna rana na skórze, powięziach, mięśniu macicy, a błony śluzowe, które regenerują się kilka razy szybciej...Poza tym, wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale samo przechodzenie malucha jest mało bolesne ( i nic się nie rozrywa), krocze jest tak napięte, że wszystkie nerwy są uciśnięte i nie przewodzą bólu, czuć wtedy tylko bardzo silne parcie na stolec i w ogóle w dole i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myszor78 no moze i tak... Ja na ten temat nic nie moge powiedziec,bo nie wiem 🙂 W sumie Ty juz po 2 porodach to wiesz co mowisz 🙂 No a po cesarce to napewno wszystko dluzej sie goi-przeciez caly brzuch jest rozplatany... Ale mi chodzilo o to,ze nie ma w tym nic strasznego...to wcale nie byl taki straszny bol 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marccia ja tez jutro sie wybieram do pediatry... Mam nadzieje ze cos poradzi... Ja znowu karmie tylko piersia wiec juz sama nie wiem... To chyba chodzi o niedojrzaly uklad pokarmowy:/ Tylko jak sobie z tym radzic? Moze jakies leki nam przepisze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny, większość dzieci ulewa i ma fizjologiczny refluks co najmniej do 3 miesiąca. W książkach piszą, że to patologia dopiero po 6 miesiącu. Cała rzecz rozbija się o to, że może to dziecku przeszkadzać i powodować dyskomfort, dlatego najważniejsze jest, żeby to ulewanie zmniejszyć - trezba unieść wezgłowie łózeczka, albo kupić specjalną poduszkę, nie kłaść na płasko. Ja daję jeszcze małej Nutriton przed każdym karmieniem. A po 3 miesiącu można włączyć konkretny lek : Gasprid, ale jeszcze do tego czasu może się maluszkom polepszyć.
Jasne Kasiu..a tak w ogóle to najważniejsze, żeby maluch był zdrowy i tyle, o reszcie i tak szybko się zapomina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
myszor78 to prawda, bolu to ja juz nie pamietam 😉

A jesli chodzi o ten refluks-to chodzi o to ze moj maly nie ulewa... Tylko do przelyku mu sie cofa... Ale skoro mowisz,ze ulewanie trzeba hamowac,to znaczy ze chyba nie jest u nas tak zle 🙂
Tez martwi mnie to,ze zaczyna sie krztusic w trakcie jedzenia...a zdaje sie ze nie je lapczywie... Albo zaczyna plakac,wypuszczac piers... Pokarmu mam bardzo duzo,wiec tu nie chodzi o jego brak... Ech...jutro mam nadzieje ze lekarz mi wszystko wytlumaczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, skoro mu się tylko wraca, to w ogóle jest ok. Mojej małej, oprócz tego, że się krztusi, czasami po jedzeniu chlusta chyba z połowe tego, co zjadła...czekam, aż wyrośnie 🙂
A maluchy jedzą łapczywie, no cóż, niewiele mają więcej przyjemności w życiu..a Twój mały jest dość pokaźny, to sobie lubi dużo zjeść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mamusie sie rozpisaly 🙂mojemu tez czasami cofnie sie pokarm to kaszle:/ dzisiaj pospacerowalismy troche. za poltora godz ide do gin:/ synus zdazyl juz dzisiaj zrobic 4 kupki gdzie zawsze robi 1-2 moze to reakcja na szczepienie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie do dziewczyn po cesarce.Mam tuz nad cieciem dosyc duzy zwis skory(brzucha) macie tez tak,czy to tylko u mnie tak wyglada?Zastanawiam sie czy to naturalne,czy po prostu mialam tyle tluszczyku?Wiem jedno,ze wyglada zupelnie inaczej niz po porodzie naturalnym,no ale moze to przez to ciecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marccia napisał:
Mam pytanie do dziewczyn po cesarce.Mam tuz nad cieciem dosyc duzy zwis skory(brzucha) macie tez tak,czy to tylko u mnie tak wyglada?Zastanawiam sie czy to naturalne,czy po prostu mialam tyle tluszczyku?Wiem jedno,ze wyglada zupelnie inaczej niz po porodzie naturalnym,no ale moze to przez to ciecie.


JA MAM TO SAMO I NIE WIEM CO Z TYM ZROBIĆ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA WCZORAJ KUPIŁAM PAS PANI TERESY I BĘDĘ NOSIĆ I ZACZYNAM ĆWICZYĆ OD DZISIAJ.WCZEŚNIEJ RANA JESZCZE BOLAŁA 😞 MUSZĘ SIĘ POZBYĆ 6 KG... 😞 JAK NA RAZIE WAA STOI-NIE WIEM DLACZEGO 😞

JAK WASZE DZIDZE? OSKAR SIĘ JUŻ TAK SŁODKO ŚMIEJE:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...