Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ DZIEWCZYNY 🙂
SYLWUNIA WRESZCIE DO NAS DOŁĄCZYŁAŚ,PEWNIE ZMĘCZONA,BIEDULKO 😞 MAM NADZIEJĘ,ŻE KUBUŚ ZACZNIE LEPIEJ SYPIAĆ.
oSKAR TEŻ W DZIEŃ MAŁO ŚPI,PRZEWAŻNIE NA SPACERZE A W DOMU CZASEM 10-50 MINUT 😞

MARCCIA TE CHOROBY SĄ PASKUDNE 😞
JA OSKARA SZCZEPIŁAM 5W1 NA RAZIE,TERAZ W LIPCU NA NASTĘPNE.
ZASTANAWIAM SIĘ NAD PNEUMOKOKAMI,ALE POCZEKAM CHYBA AŻ SKOŃCZY 6 MIESIĘCY,BO WTEDY 2 DAWKI A NIE 3(JEDNA OK.300 ZŁ 😞 )

DZISIAJ DO LEKARZA(MAŁY ZNOWU PŁACZE PRZEZ SEN 😞 I JEST MARUDNY) I ZOBACZYMY,BOJĘ SIĘ,ŻE PÓJDZIEMY DO SZPITALA,BO TEJ BAKTERII TRUDNO SIĘ POZBYĆ,A TAKIE MALEŃSTWO NIE MOŻE BRAĆ ZYT WIELU ANTYBIOTYKÓW.KUMPELA BYŁA 1,5 TYG.Z SYNKIEM W WIEKU OSKARA,WŁAŚNIE NA TO SAMO 😞
NA JUTRO JESTEŚMY JESZCZE UMÓWIENI Z PROF.KRAWCZYŃSKIM(BYŁY DYREKTOR SZPITALA DZIECIĘCEGO,PEDIATRA),JEST TO ZNAJOMY ANDRZEJA DZIADKA.ZOBACZY WYNIKI,ZBADA OSKARA I WTEDY NAM DORADZI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Aduska...ja tez sie tego obawiam, że trzeba będzie podać antybiotyk dożylnie..koniecznie napisz, co powiedział dr po obejrzeniu wyników, trzymaj się jakoś. Mnie też koledzy straszyli, jak młoda miała ropny katar, że trzeba do szpitala, ale na szczęście obyło się bez...może zleci jeszcze coś doustnie, a masz antybiogram?
To jest masakra jak dzieci choruja, a to dopiero początek, a ja to juz jestem zaprawiona w bojach, przerabiałam chlustające wymioty po rotawirusie w szpitalu, kroplówki, anginę, zapalenie płuc, ropne katary - wszystko przy Alicji...no i co poradzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WŁAŚNIE ZA ANTYBIOGRAMEM CZEKAM I DZISIAJ MĄŻ ODBIERA(PRACUJE W TYM SZPITALU),WIĘC NA 15.0 DOPIERO DO LEKARZA.
JEJKU TAK SIĘ BOJĘ TEGO SZPITALA,ŻE NIE WIEM JAK DAM RADĘ JAK TRZEBA BĘDZIE ALE ZDROWIE OSKARKA JEST DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE.

ANIU WIDZĘ,ŻE TY TEŻ DUŻO PREZSZŁAŚ,OBY Z NATALKĄ TAK NIE BYŁO.

OSKAR ZNOWU MARUDZI,PEWNIE GO BOLI BRUSZEK OD TYCH BAKTERII 😞 MOJE BIDACTW KOCHANE,AŻ SIĘ WCZORAJ POPŁAKAŁAM Z TEJ BEZSILNOŚCI 😞
JAK TYLKO WRÓCĘ OD LEKARZA TO NAPISZĘ I MAM NADZIEJĘ,ŻE BĘDĘ MIAŁA DOBRE WIADOMOŚCI(JEŚLI MOGĄ BYĆ DOBRE PRZY TYM PASKUDZTWIE)

CHCĘ IŚĆ NA DŁUGI SPACER,BO PRZYNAJMNIEJ POŚPI,NIE CHCE ZNOWU SPAĆ SAM W DZIEŃ A W NOCY BUDZI SIĘ OK.3-4 😞
NIE MAM SERCA GO MĘCZYĆ,WIĘC JAK WYZDROWIEJE TO ZACZNĘ GO NA NOWO UCZYĆ ZASYPIANIA.
BIEDACTWO PŁACZE A JA NIE WIEM JAK MU POMÓC 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny! W końcu udało mi sie na chwilę włączyć komputer. Ada, widzę że zmieniłaś nick. A ja se mówię, kto to pisze u nas? A to Ty. Czytam o Twoim maluszku i aż mi się miękko robi. A jak to w ogóle wyszło z tymi bakteriami, jak to się zaczęło, tak poprostu poszlaś go przebadać? Pytam, bo ta moja też taka niespokojna dusza.
Martynka nadal dni nie przesypia, no chyba ze na dworze ( przedwczoraj 3 godziny), a w domu po kilka minut - wczoraj może łącznie z godzinkę. Jestem wykończona. Do tego walcze z tym bólem biodra. RTG nic nie wykazał. Zastrzyki nie pomagają. Teraz mi przepisał jakieś tabletki Aulin i wczoraj wzięłam pierwszą. Pomogła bo w nocy mogłam już z łózka wstać, a teraz chodzę w miarę normalnie. Mam też skierowanie do ortopedy, dzisiaj zadzwonie do jednego z polecenia ciotki pielęgniarki. Ponoć u niego na NFZ nie czeka się długo - 3-4 dni.
Normalnie jak nie urok to sraczka. Apropos Martyna robi kupę co 3 dni na sztucznym mleku ( mi zanikło samo 😞 ). Bidula męczy sie. Ale masuję ją jak najczęściej i układam na brzuszku.Niekiedy dam jej Espumisan, ale wydaje mi się że za bardzo to on nie pomaga. Bo to raczej na wzdęcia.
Nie wiecie co mogłabym zrobić jeszcze żeby ułatwić jej wypróżnianie ??? Termometr nie pomógł.
Obudziła się. Spała godzinkę. To i tak nie źle.
Buziaki i trzymajcie się 😘

Marccia, ja kupiłam 5w1 ( dwa kłucia).Taniej o ponad 100 zł. Do tego rota i teraz będę kupować jeszcze pneumokoki. papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Anula moja Amelka tez miala zaparcia i rowniez potrafila 2-3 dni nie robic kupki i nasz lekarz polecil nam zmiane mleka Bebilon1 na Bebilon Comfort1 na kolki i zaparcia.Uwierz,ze odkad pije to mleko lepiej mi sypia,bo juz brzuszek ja nie boli no i kupki sa codziennie.Co prawda to mleko w smaku jest inne bo gorzkie ale dziecku to nie przeszkadza.Aha jeszcze jedno przy tym mleku trzeba kupic smoczek z dwoma dziurkami,bo jest geste i dziecku ciezko sie pije jak jest smoczek z jedna dziureczka 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduska, biedny ten Twój Oskarek...jak będziesz mieć antybiogram, to napisz, na co wrażliwe...Adulka, jak trzeba będzie do szpitala, to Ty tam z nim będziesz, wiadomo, że jest ciężko, ale pomyśl, że małemu będzie lepiej, zresztą jeszcze nie wiadomo, czy na pewno..trzymam kciuki i czekamy na wieści, jak to się rozwinie. Biedny nasz maluszek.

Moja Natalka z kolei robi nawet po 5 kupsk dziennie ale płynnych i na cycu, co jest dla mnie szokiem, abo Alcia też robiła raz na 4-5 dni, jakie inne te dzieci...

Mnie też od kilku dni Nastka nie bardzo chce spać w dzień. włąśnie ją położyłam, ale już słyszę, że kwęka...też nie wiem, co jest grane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ma ktoś nr telefonu do Aduśka? Mozna by spyatć co i jak? A może NAM PODA MAŁŻONEK?? A jak nie, to prosimy o info...

Moja młoda zgrzeczniała od wczoraj, chyba sie cieszy, że jeżdzi nowym wypasionym wózkiem hehe..żarty oczywiście, ale fakt faktem, w tym nowym jej się lepiej śpi i na spacerku grzeczniejsza 🙃
A Alci musiałam na szybko rano robić 9 warkoczyków na głowie, bo się uparła i wygląda jak murzynka, oczywiście jakaś dziewczynka w przedszkolu tak miała, więc ona to samo..

U mnie problem, bo mloda za chiny ludowe nie tknie się butli, próbowałam na głodniaka i nie..moim mlekiem i sztucznym...bez szans, tylko międli ten smoczek w buzi przez kilka minuut i go wypluwa. Kurdę, co tu zrobić? Właśńie jej zakupiłam diw einne butle ( bo tego z Aventu nie ma szans) - tomee pippe, czy jakos tak i z nuka zwykly i zobaczę dzis i jutro. Wypadaloby juz ją uczyć, bo niedługo tzrezba będzie wyjść czy cos i porażaka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myszor szkoda,ze Natalka nie chce smoka bo faktycznie jak bedzie tylko przy cycu to jestes uwiazana na amen.Ale na pewno uda Ci sie ja "przekonac"do smoka i w koncu sie uda.Moja mala znowu na odwrot,nie chciala cyca a butle odrazu.Kazde dziecko inne,no nie! 🙂

Mam nadzieje,ze maz Ady da nam znac co z Oskarkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Kasia. WRACAJ NO TUTAJ!!!

My po próbie z butlą Tommee Tippee..i ....pupa zbita, nic z tego, pozytywne jest to, że potrzymała w buzi dłużej..hmm..i patrzę, mleka w butli ubyło, ale okazało się, że poleciało na drugą stronę buziulki i bodziaka..masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Probujcie dalej,az do skutku a ja trzymam kciuki 🙂))

Dokladnie dzisiaj mija 7 tygodni od mojego porodu i dostalam okres.Nie za szybko troche????Pewnie dlatego,ze nie karmie piersia.W poniedzialek mam umowiona wizyte u gin.i chyba bede musiala przelozyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie karmisz Martusia, to normalne. Szybko, ale co poradzisz. No to teraz musisz sobie już naprawdę uważać 😉

Oj będziemy próbować dalej. Jutro wypróbuję Nuka. Dzis juz nie miałam siły się chandryczyć, bo jeszcze mąż z pracy nie wrócił a ja musiałam obydwie wykąpać i położyć spać i UWAGA!!! udało się i już smacznie obydwa łobuzy śpią, a ja.... 🤪 zabieram się za prasowanie ciuchów - na oko stos wysokości jednego metra a na balkonie dosycha kolejne pranie..normalnie błędne koło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamunie 🙂 Wczoraj nie mogłam wejść na Brzuszek, teraz widzę że jest poprzerabiane - nie mogę się odnaleźć...

Doczytałam że Ada jest z Oskarkiem w szpitalu 😞 Kurcze, maleństwo dopiero co się urodziło, a już tyle nacierpi, najważniejsze żeby się nim dobrze zajęli. Teraz będzie już tylko lepiej.

Marccia, ja mam właśnie okres - też nie karmię, tylko że mamm go już tydzień i czekam aż mi się wreszcie skończy 😠

Aniu - moja Martynka też nie chciała pić z Aventa - ma bardzo małe otworki. Za to jak dałam jej z butelki Lovi, to już żadnej innej nie ruszy. I niby ma tylko jeden otwór w smoczku, ale lepiej się z niej ciągnie 🙂 🙂 🙂 sama próbowałam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, Anulka 😉 z rasowaniem sobie poradziłam a mężus dokończył, jak wrócił z pracy - oczywiście zostawiłam mu same najgorsze rzeczy, co nie cierpie ich prasować, czyli koszule, jeansy...a przy tym leciał mój ulubiony "Dr House", więc luzik...

Mloda polożona wczoraj o 19.00, spała do 5.00 i jeszcze teraz śpi, więc korzystam zczasu. Alicja posżła z tatusiem do przedszkola...to jest niezła córusia tatusia: mówię jej, że kremem na komary posmaurujemy siebie a tatusia nie, bo i tak go nie gryzą, a ta na to, że tatusia też trzeba, bo go pogryzą i będzie płakał...

Dziś odbieram taką przystawkę do wózka na dwóch kółeczkach dla Alicji - jak się zmęczy, to wskoczy i będzie przyczepiona do wózeczka...czego to nie wymyslą, nawet kilka dni temu nie wiedziałam, że cos takiego istnieje..

A wczoraj wieszałam pranie i włączyłam Nastusi Teletubisie, żeny sie n ie nudziła ( Marta będzie wiedzieć o co chodzi, a reszta mamuś się dowie w niedługim czasie), trochę przegięłam - wiadomo, ale młodej oczy prawie wyskoczyły z orbit, jak patrzyła z fotelika na nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DzienDobry 🙂
W nocy bylam przerazona,mala kaszlala jak gruzlik i tez dlatego dzisiejszy dzien rozpoczelismy wizyta u lekarza.Lekarka ja zbadala i kurcze wszystko dobrze ,wiec nie wiadomo skad ten kaszel.W przyszlym tygodniu znowu nie bedzie szczepiona a jak bedzie tak dalej to dostaniemy skierowanie na przeswietlenie i testy uczuleniowe,bo moze jest na cos uczulona.To przeswietlenie mnie przeraza,sama lekarka powiedziala ze wolalaby tego uniknac 😞 Kurcze co to moze byc...W ciagu dnia kaszle bardzo malo a nieraz wcale ale w nocy...Juz nawet poduszke jej zmienilam bo miala z pierza i kupilam zwykla.Taka bezradnosc jest okropna!!!Dostalam namiar na ponoc bardzo dobrego pediatre,ktory przyjmuje prywatnie,juz nie wiem co robic i moze sie wybiore sie do niego z Amelka,chociaz pediatra do ktorej chodzimy jest swietnym lekarzem.O boze juz nie wiem co robic????

Wiktoria wrocila ze szkoly,oczywiscie z wzorowym swiadectwem i nagroda w postaci ksiazki "Zwierzeta Swiata".Jest bardzo dobra uczennica i jetesmy z niej oczywiscie bardzo dumni 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia, gratulacje dla Wiktorii 🙂)

A czy Ty Marta masz nawilżacz? moja Alicja mi kaszlala w nocy, że prawie płuca wypluła - załaczylismy nawilacz na całą noc i po problemie...czasem tak bywa. A jak nie, porozwieszaj mokre ręczniki gdzie się da i zobaczysz, czy nie będzie lepiej.
A RTG sie nie bój, nic małej nie będzie, to bardzo mała dawka promieniowania..ale myslę, że nie będzie konieczna.

Ja poszłam do pracy zaprezentować Młodą i oczywiście się popisała, bo zwaliła kupę i puściła pawia prosto NA ORDYNATORA 🤪 🤪 🤪 , ale masakra, powiedział, że dobrze będzie mu się z nią piło, bo puszcza ładne hafty 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nawilzacz i wlanczam go od 19 do 23 ale sprobuje tez na cala noc pozostawic.

Natalce widocznie ordynator do gustu nie przypadl:laugh 🙂)ale za to ona mu bardzo,skoro bedzie chcial z nia pic 😉 :laugh:

A u nas w domu bedzie jutro wesole przedszkole.Moja przyjaciolka idzie na wesele i nie ma z kim zostawic corki wiec zaoferowalam pomoc 🙂Carmen jest starsza od Amelki o miesiac.Oczywiscie tesciowa pomoze,bo sama to bym chyba zbzikowala.Mala jest grzeczniutka ale ciekawe jak bedzie u nas. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups...no to będzie wesoło.

U mnie znowu posrana pogoda, leje...wiatr. Zaraz zacznę wyć..

Grunt, że pranie na balkonie nie doschnie raczej, to przynajmniej prasowanie mnie ominie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...