Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc dziewczynki!!
Nie mam czasu zeby nadrobic wszystko co mnie ominelo,ale z grubsza sie zorientowalam co u Was 🙂 Ale dzieciaczki rosna jak na drozdzach 😁 Slodziaki 🙂
U nas wszystko w porzadku, tydzien temu mielismy chrzciny(to sie narobilam niesamowicie,bo robilysmy z mama wszystko same a mielismy 30 osob:/)
Piotrus jest zdrowy, rosnie jak na drozdzach- wazy juz 7,5 kg 🤪 Refluks daje sie nam troszke we znaki, bo lekarz zmienil nam teraz lekarstwo z Ranigastu na Losek(w granulkach,ktorych Piotrus nie da rady polknac i zaraz mi wymiotuje wszystko). No i chyba zaczelismy zabkowanie:/ Maly jest bardziej marudny, stracil apetyt no i jak zaczynam mu masowac dziaselka,to wyglada jakby mu to ulge przynosilo...
Ale ogolnie jest ok, dalej karmie piersia, w nocy wstaje tylko raz... Najgorsze jest to ze nie dam razy zrzucic nadmiaru kilogramow:/ A poki karmie to niestety nici z odchudzania:P

Nie mam teraz jak tu do Was zagladac bo sie przeprowadzilismy i jeszcze neta nie podlaczalismy-jest setki innych spraw na glowie... Takze tylko raz na jakis czas jak jestem u rodzicow to zagladam tu zeby zerknac co u Was 🙂
To trzymajcie sie laski, razem z Piotrusiem przesylamy buziolki i do nastepnego razu!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Cześć Kasiu 🙂 super,że się odezwałaś 🙂 i,że wszystko dobrze u Was 🙂
Musisz częściej zaglądać!!!
No to tylko jeszcze nas czekają chrzciny,ale to jeszcze miesiąc.

Byłam ważyć Oskara dzisiaj u przez 5 dni przybrał 370 gram i waży 5720,czyli zaczął nareszcie ładnie przybierać!!! 🙂 już jestem spokojniejsza 🙂
Ząbki na pewno mu idą\,bo ślini się,aż wysypkę dostał na brodzie 😞 ,smaruje Bobodentem i się uspokaja na trochę.

Przysłali mi wkońcu nosidełko i już byliśmy na spacerku wczoraj,super się szło a mały usnął 🙂
Jutro idę na prześwietlenie barku i zapisuję się jeszcze do innego ortopedy i do reumatologa-może oni wkońcu coś wymyślą,bo moje bóle m ogą wskazywać na:zapalenie mięśnia,ścięgna,kaletki maziowej i wiele innych 😞 od paru dni mój M mi naświetla lampą i smaruje Katonalem,bo mi lekarka pozwoliła.Mam już dość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski.wrocilam...


fajnie ze sie kasiu odezwalas...impreza na 30 osob meeeega wyczyn 🙂moj Matus tez juz wazy pewnie 7,5 kg

u mnie bylo 16 i bylo duzo... 🙂

u tesciow spoko,odpoczełam...ale zawsze jak u nich spie to wysiadaja mi plecy:/

moja buba nauczyla sie mowic buuuuuuuuuuuu przy czym cała buzka jest osliniona..bo pluje no i nie ma innej opcji jak tylko siedzenie...na kolanach i podciaganie sie do gory 🙂 tesciowka sadzala go opartego o poduszki i prezes byl zadowolony 🙂

Aniu gratuluje sukcesow z Natalka,ciekawe czy moj Matus tez szybko dogoni wyczyny rowiesnikow??(juz siedzi caly osliniony)Mam nadzieje,ze do nas tez przyjda paczki z innych firm 🙂
Adus fajnie ze ma kto Cie pomasowac...jak tylko masuje synka a mnie nie ma kto 😞a porzadny masaz by sie przydał...moze to jakies powikłanie po cesarce??bo mi juz ciezko siedziec 😞

oki zmykam karmic bube i czas spac...we wlasnym łozku wszedzie dobrze ale w domciu najlepiej 🙂

buziole 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kasia nas odwiesziła ,jak milo!!!! 🙂 Fajnie,ze wszystko wporzadku u Ciebie Kasiu a Piotrus jest fajniusi 🙂 Zagladaj do nas czesciej w miare mozliwosci!!!! 🙂

Mikusia masz racje,ja rowniez najlepiej sie wysypiam w domku w swoim lozeczku!No moze jeszcze jak jestesmy u siostry bo ma mega wielkie wyro i wygodne bardzo.

Kurcze Ada a ty bidulko jeszcze walczysz z tym barkiem,wspolczuje bo niezle sie z tym meczysz.Ale moze wreszcie cos wykryja?!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania co Ty robisz,ze tak chudniesz????Kurcze ja juz tak malo jem i nic... 😞 Kiedys tak szybko chudlam a teraz chyba musze zaczac sie glodzic bo inaczej nigdy nie zgubie tych kg. 😠

Chcialam wykorzystac 2 lata wychowawczego a tu dupa blada.Wkoncu zakonczylismy papierkowa robote zwiazana z budowa i przyznali nam kredyt,no i rata nie jest taka mala.Jestem zmuszona wrocic do pracy.Pisze wniosek o prezydzielenie wychowawczego na pol roku 😞 Tylko jedno pytanie,czy tesciowa bedzie pilnowac Amelke???Choruje na rece i to jest duzy problem.Czy to zycie musi byc takie skomplikowane?!

Dobra jestem juz dzisiaj zmeczona mysleniem nad tym wszystkim,czas isc spac.Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki!!!

no więc po kolei:
KASIU!!! Super, że zajrzałaś, mamy nadzieje, że neta sobie załozysz, bo tęstknimy za Piotrusiem ( śliczny chłopczy i duży), no i jest raźniej z Tobą.
Marta....ja nic nie robię, że chudnę, taka mam przemianę materii, nie wyobrażasz sobie, ile ja jem, zawsze podwójna porcja, słodycze obowiązkowo i jeszcze ze dwie kolacje, bo umieram z głodu..tak zawsze miałam. Moja mama przerażona, bo całe zycie się odchudza a ja pochłaniam i nic...ale co Wy, niektórym to się takie kościotrupy nie podobają....

Ja też podziwiam te chrzciny na 30 osób, u mnie tez było 16, jak u Mikusi i ledwo wydolilismy..

Tez bym chciała wychowawczy, ale musze skończyc rezydenturę i też dupa blada, a całą ciąże musiałam siedzieć na L4, więc tez dupa zbita..

Młoda dalej protestuje na flaszkę, musi byc mega głodna, żeby wypić. Ale dziś w nocy zażyłam Furagin, a po nim nie wolno karmić( myślałam, że umrę, bo mnie tak pęcherz bolał), więc nie ma uproś..musi dziś jeść flache, albo z glodu padnie..

Ale te Wasze chłopaki rosną! MOja pewnie ma około 6 kg a najstarsza...

Oki, caluski i zmykam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ KOBIETKI
NARESZCIE SIE WYSPALAM MIMO ZE MOJ SYNEK WSTAL O 2 RANO I WZIELAM GO DO SIEBIE OD RAZU ZASNAL...NAWET CYCI NIE CHCIAL...
SLICZNIE MI DZISIAJ SPAł 🙂

ANIU GRATULUJE TAKIEJ FIGURKI MI waga STANELA W MIEJSCU BOJE SIE NAWET SPOJRZEC NA WAGE BO OSTATNIO U TESCIOW OBJADALAM SIE ZA 2 😞

czeka mnie dzisiaj mega pranie nasze i Matusia rzeczy juz wylewaja sie z koszy 🙂 a pozniej mega prasowanie ehhhhh

Ja tez powinnam pojsc do jakiejs roboty bo masakra...musimy wyzyc za najnizsza krajowa w 3..(960zł na reke).jest ciezko...bardzo ciezko...gdyby nie rodzice i kasa ze chrzcin i becikowego to nie wiem jak bysmy wyzyli...ale becikowe i kasa ze chrztu sie kiedys skonczy...niestety nie mam za bardzo kogo z malym zostawic...moi rodzice i tesciowie pracuja do 15...musimy jakos to przezyc bo na wynajecie kogos do opieki nas nie stac:/


Kurcze chyba okres bede miała...obsyfiło mi czoło...takie gejzery ze szok hehehe 🙂 juz sie cieszyłam ze tabletki hormonalne fajnie dzialaja i buzke mialam gladka.. 🙂

oki uciekam buziole :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamuśki 🙂

Aniu zazdroszczę tej przemiany materii,ja też tak zawsze miałam,ważyłam 42 kg i miałam lekką niedowagę a objadałam się słodyczami i wszystkim innym i przytyć nie mogłam.W zeszłym roku w styczniu rzuciłam palenie(postanowienie noworoczne 🙂)i od tego czasu przytyłam 6 kg i tyle ważyłam na początku ciąży a teraz ważę 51 i waga nie chce drgnąć a wcale się nie objadam.
Wiem,że gdybym ćwiczyła to choć brzuszek bym zgubiła ale z tym bólem barku nie daję rady i po całym dniu noszenia Oskara wieczorem wyje z bólu-boli od szyji,bark,łopatka,kręgosłup(palący ból jakby ktoś mnie przypalał i wbijał coś w plecy) i aż do ręki po palce(drętwieją)

Oskar już nie chce cyca 😞,jeszcze będę próbować ale jak tak dalej będzie to przestanę karmić i tak mam już mało mleka,bo jadł ostatnio tylko raz dziennie 😞

Aniu nasze maluchy ważą najmniej ale ważne,że są zdrowe!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia....960 na 3 osoby? O rany!! nie wyobrażam sobie..u nas same opłaty miesięcznie wynoszą dużo więcej...może staraj się o jakis dodatek na dziecko? sama nie wiem, nie znam się na tym...chyba rzeczywiście praca Cię nie ominie..trzymam kciuki 🙂

Moja mloda nie jadła od 5.30..teraz jest 10.00, poszła spać głodna. Zobaczymy, co będzie, jak się obudzi. Jestem twarda ale zjarana jak nie wiem co, bo to męczące..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś, ważą najmniej, ale moja cały czas idealnie w 50 centylu, więc jestem zadowolona..

Zobaczę, jak pójdę na te szczepienia przesunięte, bo mija juz miesiąc i będę mogła pójść za tydzień, to zważę młodą i tak dalej. Zobaczę, może znacznie więcej przytyła niz mi się wydaje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikusia to faktycznie mało,przecież na same pieluchy i mleko idzie dużo siana.
U nas na mieszkanie idzie 1500 zł 😞 ,więc ja od połowy września też muszę iść,choć chciałabym posiedzieć z Małym.Przyzwyczaję go tylko do żłobka i do pracy 😞 niestety,bo w dzisiejszych czasach trudno wyżyć za jedną pensję.
A nie możesz żłobka załatwić?

Może dowiem się dziś czegoś po prześwietleniu,na 13 jadę

Aniu życzę wytrwałości 🙂 a może spróbuj Natalce dać kubek niekapek?Może szybciej go zaakceptuje niż butelkę?
Ja kupiłam Tommy Tippeen od 3 miesiąca i Oskara przyzwyczajam.

Aniu powiedz mi Ty dajesz Małej kleik łyżeczką taki gęsty?Bo ja dałam Oskarowi do picia rzadki i chcę przejść na łyżeczkę,za tydzień kończy 4 miesiące,więc chyba już mogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś, ja nie daję kleiku, bo on za rzadki jest, tylko kaszkę, dość gęstą. Im gęstsza, tym jej lepiej się je, bo nie ucieka jej z dzioba..
Myślałam o niekapku i probowałam już, ale nic z tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zrobiłam ten kleik kukurydziany wg.przepisu to był rzadki a piszą,żeby łyżeczką podawać 😞
Już w kolejce czeka jabłuszko i marchewka 🙂
Nie wiem czy kaszkę mogę mu już dać,chyba poczekam i na razie ten kleik będzie pił

Szkoda,że nie chce niekapka ale na pewno się do butli przekona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adus, nie trzymaj sie tak przepisu, ja kilka razy zrobiłam po prostu kleik na gęsto, trzeba go dac duzo więcej, naprawdę nic małemu nie będzie.
a jak sie boisz, to poczekaj ten tydzień i daj mu kaszkę, choćby samą ryżową, to praktycznie to samo co kleik(kaszka bezmelczna ryzowa) i już.

Młoda śpi dalej...już 6 godzin bez żarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki! Jak fajniusio, że tutaj sobie mamusie gadają... Nasze forum MARCÓWECZEK umarło...echh, no ale widzę, że my chyba wszystkie mimo co na czasie z dziećmi 🙂
Aniu, teraz to moja jest najstarsza i najmniejsza 🙂 No ale ostatnio ładnie mleczko pije, być może ją wyczułam! Ale mimo wszystko-3x dziennie i marcheweczka.... i tyle, śpi całą noc 10h 😁
Dobra, przywitałam się, lecę dalej na jakiś mały spacer! Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dziewczynki ciezko jest..jesli chodzi o zlobek to raczej odpada bo najblizszy jakies 20 km ode mnie:/ a ja prawka nie mam 😞 moj ma robote pewna do pazdziernika bo na tyle podpisal umowe co bedzie dalej nie wiem...narazie o tym nie chce myslec..:/ my juz po spacerku postrzelalismy foteczki 🙂 teraz pora na obiadek 🙂buziole mamuski

Adus o kleik sie nie masz co bac 🙂 moj go wciana jak szalony 🙂 i nie robi mu nic roznicy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakiś smutasny dzien dzisiaj,szaro i zimno!! 😞

Mojemu zarloczkowi apetyt juz przeszedl i dalej je 100ml.i juz sie nie drze o wiecej 🙂 Jeszcze z jakies 3 tygodnie i tez bede pomalutku wprowadzala inne posilki.

Jutro jedziemy na usg bioderek,nasz lekarz kazdemu zaleca robienie tego usg.Wasze dzieciaczki tez mialy robione?

Nic kochane ,jestem juz tak zdesperowana moja waga,ze zakupilam tabletki odchudzajace Alli.Hm...moze pomoga.Sama cena juz powinna pomoc 😉(150zl 84szt.)zdzierstwo normalnie!Prawde mowiac nie wierze za bardzo w tabl.odchudzajace,no ale co?Jakos sobie trzeba pomoc:laugh: Wy chudzielce macie sobie dobrze!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta!!! Boj się Ty Boga!!! Oszalałaś kobieto? 😉 Nie żal CI kasy? Przecież to ściema i nic nie działa...no chyba, że Ci samopoczucie poprawi...a poza tym to wyglądasz super i n ie wiem, po co Ci to...ech...laska laska

U mnie wypita dziś flaszka po 8 godzinach głodu...

Poza tym wcina marchewkę az miło...woli ją od kaszki zdecydowanie, aż się rzuca na łyżeczkę.

WITAM WERONIKA!!!!

Aha, a ja mam infekcję siuśków i muszę wypić Monural na noc, bo kiepsko to widzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto zaspokoiłas moja ciekawośc byłam pewna ze te tabletki kosztuja troche mniej :/ no to powiem Ci zaszalalas...przetestuj je i powiedz czy sa jakies efekty 🙂 moze kiedys sie skusze-kuzynka farmaceutka zalatwi po znizce hehe:P

Mama wziela mi na spacer Matusia moge troche odpoczac i wypic kawcie bo głowa mi peka 😞

Aniu lecz sie z infekcji !!!j

a dzisiaj robie Pomysl na Skrzydełka w sosie Miodowym..zaraz sie przekonam jak one smakuja bo moj wroci z roboty 🙂 mniam a poozniej grill i jak tutaj trzymac linie?ehhhh dzisiaj pochlonelam cala czekolade truskawkowa...nie moglam sie oprzec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Aniu ja musze wierzyc,ze cos pomoze!Wiesz-wiara czyni cuda 😉 :laugh 🙂Zartuje oczywiscie,bo za bardzo nie wierze,no ale kurde jak mam inaczej schudnac,skoro malo jem i waga jakos nie spada 😞 Eeeee....zobaczymy!

Amelka cos mi ostatnio slabo w ciagu dnia sypia,po pol godzinnych drzemkach pobudka i koniec spania. 😞 Ale dobrze,ze w nocy spi!!
Nauczyla sie skubana kciuka ssac i jak jej wyjme z buzki to sie bardzo zlosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marto chodziło mi o te tabletki 🙂


Martuś mój Mati nawet na spacerku spi max godzinke 🙂 wozek musi byc w ciaglym ruchu 🙂 a w nocy za to pieknie spi cale 8 godzin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAAAAAAAAAAAAAAAKKKKK...z was wszystkich są TAAAAAAAAAAAAAKKKIee grubasy, że nie mieścicie się w futrynach...

Od jutra ucze młodą pić z kubeczka niekapka wodę... 🤪

Na NK dałam fotki moich maluchów w wieku mniej więcej 4 miesięcy, zobaczcie czy podobne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Aniu masz rację,od jutra dam małemu kleik łyżeczką,dzisiaj miała zaparcia,dlatego nie dostał.
Przed chwilę pił herbatkę z kubka niekapka 🤪 ale po chwili mu coś nie pasowało.

Mikusia to masz niewesoło,szkoda,że nie ma Tobie kto zostać z małym,ja mam to samo ale choć mam żłobek.
Z ciężkim sercem go tam oddam...

Byłam na prześwietleniu łopatki,tylko nie mam opisu,więc nie wiem czy coś tam jest nie tak 😞,w przyszłym tygodniu idę do ortopedy kolejnego i zobaczymy.Już nie daję rady.... 😞

Aniu miałyśmy razem dać marchewkę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś, spokojnie, moja młoda długo będzie jadła samą marchewkę, ze dwa tygodnie, to poczekam z resztą na Ciebie. Ona była juz okropnie głodna w ciągu dnia, dlatego się zdecydowalam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...