Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamusie! Mam mały problem... Jestem w 20 tygodniu, ostatnio zaczyna mnie brzuch boleć, zdarza się to najczęściej wieczorami, wtedy brzuszek robi się twardszy ale jak wstaję rano to już jest normalnie. Nie wiem czy to coś poważnego a wizytę u lekarza mam dopiero 19.11. Bardzo proszę o jak najszybszą poradę bo zaczynam wariować:P Liczę na jak najwięcej opinii, w końcu Wy już macie to za sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia, mi w obydwu ciążach twardniał brzuch i miałam wrażenie bólu w podbrzuszu. Nic nie brałam, obydiwe ciąże donosiłam do końca...

Laski, ale sklep znalazłam, dziecięcy, jak market, dwupietrowy, normalnie tam wszytso jest -byłam dziś w Rudzie Śląskiej..ale odlot, normalnie tam można fortune wydać, same firmowe rzeczy, Drewex, Fisher, Chicco i czego tylko dusza pragnie...skusiłam się na klocki dla Nati..

Wy pewnie zajęte a ja siedzę sama z Nati w domu bo Małz pojechał do Hrubieszowa na grób babci a Alicję sprzedałam babci...
I cokolwiek sie nudzę, trochę chałupe ogarnęłam ale niespecjalnie mi sie chciało.

Nati od wczoraj ciągle gdzieś stoi - gdzie się da i cioągle ją pilnuję, to strasznie męczące....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobitki po dłuuuuuuuuuuuuuugiej przerwie 🙂 Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie, ja wasze pociechy oglądam na NK i muszę przyznać, że naprawdę jestem w szoku jakie robią postępy ! Moja niestety sama nawet nie siedzi, jak ją puszczę leci na bok i na brzuch. Nie wiem czy powinnam się tym martwić, bo wasze buby już na nóżkach harcują. U nas to w ogóle jest problem tego typu, że mała nie chce spać w swoim normalnym łóżeczku tylko turystycznym a to jak wiadomo jest miękkie i trudno w nim cokolwiek wywinąć. Dzisiaj spróbowałam ją położyć do zwykłego to od 8 rana do 13 ni cholery spać nie chciała i oczywiście na brzuchu co chwila. Mąż mi gada że jak ją na noc w nim położę to jeszcze gotów się na brzuch obróci a na plecy spowrotem to jej już jakoś nie wychodzi i się boi że wiecie, twarzą w koc.
Muszę sobie poczytać "trochę" wstecz co u was. Zejdzie pewnie pare dni 🙂

P.S. Mam nadzieję że się na mnie nie pogniewałyście 🥴 chociaż ja bym się na siebie pogniewała !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuśku kochana!!! Jesteś..juz myślałam, że dostne schizofrenii i będę gadac sama ze sobą...

Co Ty sie martwisz o małą, przewraca się na brzuszek, wszytsko z ją w porzadku. Każde dziecko rozwija się inaczej. Wg podręcznika dziecko:
-ma siedzieć w wieku 9 miesięcy
-ma raczkować (o ile w ogóle ) do 12 miesięcy
-stać - półtora roku
To są takie nieprzekraczalne granice wg pediatrów...Martynka ma jeszcze duuuużo czasu.

A u mnie jest to samo z zasypianiem. Młoda robi fik na brzuch i koniec, bo jakos nie umie zasnąć na tym brzuszku...

Ech w ogóle mała dała mi dziś w nocy popalić, łajza jedna...wzięłam ja po 5 rano do siebie, choć jestem przeciw czemuś takiemu, ale szybko pożałowałam, bo młoda zaczęła na mnie się wspinać, łazić i wsadzać mi łapy do nosa i wszelkich mozliwych otworów w czaszce...ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No toś mnie uspokoiła 🙂
My za to z nockami problemu odpukać nie mamy - młoda śpi od 20.00 do 7.00, niekiedy dam jej w nocy popić herbatki. No i oczywiście mleko na śpika ok 21.30 ale wtedy jeszcze nie śpię więc nie ma problemu. No bo z tym piciem mleka bez zmian - nie chce i już, tylko na śpika.

Ale jak tak piszesz Aneczka o, za przeproszeniem, włażeniu w dziury no to niech ta moja se jeszcze poleży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂
Anula moja Amelka też jeszcze sama nie siedzi ale się tym nie przejmuje,bo jak pisze Ania każde dziecko jest inne i nasze dziewczyny mają jeszcze na to czas 🙂
Na środe wzięłam sobie urlop bo mamy szczepienie,przynajmniej nadrobie zaległości w domu.
Ciekawe co tam u naszej Weroniki i Amelci???nie odzywa się coś długo 😞
Ale mnie dzisiaj zatkało.Spotkałam koleżanke która ma córcie starszą o miesiąc od Amelki i mówie do niej,że przytyło jej się troszkę a ona mi na to,że jest w 5msc. ciąży 🤪Mówi,że sama była w szoku tym bardziej,że karmiła piersią.Poszła do ginekologa po tabletki antykonc.a ginekolog jej na to,że po tabletki ma przyjść za rok a dzisiaj jej założy karte ciążową 🙃 Nie wierzyła a jednak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!
Hehe Marto dobre to z kolezanka w ciazy 🙂 widac ze nie warto wierzyc w metode naturalna- nie zajde w ciaze bo karmie- ja nie karmie juz od 2 miesiecy a okresu jak nie bylo tak nie ma...byly tylko jednodniowe plamienia...i tyle! Ciekawa jestem kiedy sie pojawi!albo tez jestem w ciazy hehe- co jest raczej nie mozwlie!
Anulka- no nareszcie sie pojawiłas!nie martw sie kazde dziecko rozwija sie we wlasnym tempie 🙂 moj mlody jeszcze nie raczkuje co prawda robi juz koci grzbiet ale chyba nie wie co sie z czym je :P chociaz akrobacje mi w baseniku juz robil- nadmuchalam basen powrzucalam do niego zabawki a on moze w nim sie przewracac bo tam ma miekko!jaka radosc ma z tego 🙂
Kasiu fajnie ze sie odezwalas!Pamietaj o nas!i Odwiedzaj nas czesciej!!!
Weroniko - odezwij sie!!!!
Adus!!!wroc do nas!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odzywam się.
Muszę przyznać, że albo mnie jakaś deprecha dopada, albo coś innego... Ja też czasu na nic nie mam-ciągle gimnastyka małej, bawienie, karmienie, gotowanie.... Nawet pospać porządnie w dzień nie umie-dlatego zaczynam ją kłaść spać na górę do jej łóżeczka, przynajmniej ma spokój-ostatnio spała prawie 2h. Przewraca się na brzuszek, ale tylko przez lewy bok, a na plecki przez prawy.... Siedzieć nie siedzi i chyba tak szybko to nie przyjdzie, bo mimo, że głowa idzie do góry, to mięśnie brzuszka tak nie pracują jak powinny-bardziej wykorzystuje te podtrzymujące. Wygina się tak, że zaraz i tak leży na płasko.
Chyba od wkładania prawej rączki do buźki ma taki czerwony i gorący policzek, drugi zazwyczaj jest normalny i zimny... A co Wy myślicie? Bo na zęby to raczej nie możliwe, co?
Za tydzień w środę mamy kontrolę neurologiczną, dowiem się ile waży, mierzy... Choć raczej nie przekroczyła jeszcze magicznych 7.kilo....
Siedzę ostatnio non stop na ebay, szukam rzeczy dla małej. Wczoraj wygrałam licytację na leżaczek za 1,50€ 🙂 Dziś odbiorę, bo nie daleko. Szukam drugiego wózka, bo nie jestem pewna, czy mój Graco na zimę zda egzamin.... A poza tym potrzebuję zmiennej rączki, by mała siedziała przodem do mnie. Także czekam na jakieś fajne oferty-niedrogie i nie daleko 🙂 A i obserwuję pokrowce na zimę, podobają mi się te z baraniej wełny, ale kurde jakie drogie.... za używany chcą ok.30€... Zobaczymy, może uda mi się wylicytować.
A słuchajcie, mogę małej dać trochę buraczka?? Bo już mi się rz.....ć chce od tych jej warzywek-marchewka, ziemniak. Śmierdzi mi już. Ugotowałam jej dzisiaj makaron, potem muszę dogotować jeszcze parę warzywek i będzie znowu obiadek na tydzień. Podrzućcie pomysł co mogę jej dawać!
Tyle ode mnie, nic otymistycznego, ale żyję.
Trochę czytałam co tam u Was, dzieciaki rosną i to w jakim tempie! (Nati) I co niektóre zębów dostają 🙂 Brawo. A Oskarek już zdrowy??
Trzymajcie się cieplutko, mamuśki, bo znowu chyba zima pryjdzie...
Zajrzę później, może któraś doradzi co do buraczków 🙂
Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 🙂

Witam Was kochane 🙂 nie mam czasu ostatnio 😞doba ma za mało godzin niestety 😞

Przyznam szczerze,że nie czytałam wszystkiego,bo za godzinkę wychodzę do pracy.

Oskar od wczoraj w żłobku,nawet grzeczny a dzisiaj robią zdjęcia do kalendzrza 🙂a tak to wszędzie go pełno,wspina się o wszystko,rzczkuje do tyłu,no czasem do przodu.Pleśniawki prawie zniknęły

12-13 grudnia mam firmowy wyjazd do Karpacza na 2 dni,firma sponsoruje wszystko 🙂Jejku ma obawy czy jechać-zostawić Oskara i męża.

Aniu ja też tak właśnie oglądam zdjęcia na NK,Wasze dzieciaczki są super i robią coraz większe postępy 🙂
Oby tak dalej,no i chyba wszystkie są zdrowe nie?

Dziadek męża wyszedł ze szpitala,potrzebuje stałej opieki,więc często jesteśmy u niego.Ma chorobę obturacyjną płuc-ich wydajność 20% a w sercu tylko jedna komora pracuje 😞

Miłego dnia dziewczyny,odezwę się w wolnej chwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck Aduś..nie wszytskie, moja Nastka się rozłozyła, w nocy zaczął jej sie paskudny kaszel i katar. Pół nocy nie spalismy, połowę siedział z nią Małż a polowę ja, bo biedulę ciągle męczyło.
Jak nie jedna to druga.
Weroniczka, możesz dac małej juz spokojnie buraczka.
Weroniak, pchanie łapek - ząbki albo po prostu pcha - dzieci tak mają, wszystko poznaja smakiem...
Aduś, jedź jedź na wyjazd, troche odpoczniesz...
w Karpaczu pieknie 🙂))
Marta, a co do koleżanki...no nic to, chyba po drugiej ciąży jakos inaczej się zabezpieczy?! ja tez znam taka jedną, co ma dwie córki z tego samego roku..jedna ze stycznie, druga z grudnia 🤪 ....bo tez tak myślała... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, nie zazdroszczę koleżance 🤪
Aniu, ja cie sadze, choroba to już u was na stałe w grafiku zagościła, naprawdę współczuję. Ja dzisiaj zawiozłam siuśki małej do badania (w końcu udało się za trzecim podejściem - m a s a k r a), za tydzień ma szczepienia "teoretycznie"...

Ada Ty sie nawet nie zastanawiaj kobieto, zobaczysz jak Ci ten wyjazd dobrze zrobi - odpoczniesz przede wszystkim!!!

Apropos buraczka, jajek, ryb, to mogę małej dawać już, tak?
A to jajko jak zrobić? Samo żółtko na parze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie umie tego łykać, u mnie Nati je takie grudkowate dopiero dwa tygodnie, wczesniej tez się dławiła. Ja po prostu miksowałam i tyle. Ja daję tylko gotowe zupki a nie we wszytskich jest żóltko(a raczej tylko w kilku) i do niech je dokładam.
Cierpliwości z tymi grudkami. Jak chcesz dać gotową to na poczatek polecam coś płynnego np. z bobovity rosołek z ryżem -to zaczęła najpierw łykać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Ja też daję co drugi dzień żółtko ugotowane na twardo,dodaję albo do gotowego obiadku albo tego co robię sama.Teraz Oskar ładnie je w żłobku więc w domu tylko deserek.
Jest grzeczny,tylko widać,ze ciotka(co przez tydzień z nim siedziała)go rozpieściła,bo ciągle na ręce 😞ale w żłobku się odzwyczai.Coraz ładniej wychodzi mu raczkowanie,tyłek w górę i się odpycha 😉

Aniu biedna Natalka znowu chora,odpupak mały zdrowy ale się okaże,bo to dopiero 3 dzień w żłobku,zobaczymy na ile tran pomaga,bo dostaje juz 2 tygodnie.

Macie rację,odpocznę w tym Karpaczu,w górach byłam za dzieciaka tylko,więc chętnie pojadę 🙂
Jak wrócę to pewnie domu nie poznam(mój m jest strasznym bałaganiarzem 😞)ale co tam 😉

Coś ,nie dzisiaj szyja i kark bolą...jakby na grypę 😞a może tylko źle spałam,mam taką nadzieję.

U Was też jeste śnieg??? U mnie za oknem pruszy 🤪 a przez noc delikatnie nasypało...ale troszkę

Aha,Oskar też już je z grudkami malutkimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, rosołek jadła, ale pomidorówki już nie. Dzisiaj rosołek dostanie.
Aha, mam wyniki moczu małej. I są bardzo dobre 🙂 Wymodliłam się w Licheniu 🙂

Ada, ale ten śnieg za oknem mnie zszokował, rano jeszcze sypał. A moje dziecko jakoś specjalnie się nim nie zachwyciło hehe 😆 Bardziej ją interesowała klamka w oknie 😆

Miłego dnia wam życzę przy tym baaaaaardzo niskim ciśnieniu 🙂 Idę sobie kawę zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu to dobrze,że wyniki są dobre,Oskar miał 2 azy już robione i wszytskie dobre,wię c musiało to być faktycznie przez stulejkę.

Małego też zbytnio śnieg nie zachwycił,zimno,wieje a do żłobka te 2 przyztnki tramwajem pojechałam,żeby się nie zazięił.

Uciekam,bo niedługo do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jesteśmy po szczepieniu.Amelia bardzo malo przybrała na wadze przez ostatnie 6 tygodni 40deko 😞 Lekarka mówi,że nie dobrze ale mam przyjść za 4 tygodnie na sprawdzenie wagi,bo następne szczepienie mamy dopiero w maju.Zmartwiło mnie to tym bardziej,że je tyle co zawsze 120ml.mleka co 3,5- 4 godz. i do tego zupki i deserki.Ale może to być też spowodowane ząbkami,ponieważ jak wychodziły jej ząbki to robiła bardzo dużo kupek.Ehhh nie wiem co myśleć 😞 zobaczymy za te 4 tygodnie.
Anula dobrze,że Martynka ma dobre te wyniki moczu 🙂
Natalka niech szybko zdrowieje!!!
A propos żółtka to właśnie dzisiaj lekarka mi mówiła,że mam wprowadzić .Dawać dwa razy w tygodni ale nie powiedziała ile??Będę dawać po pół jak pisze Ania.A zupke pomidorową z ryżem dzisiaj zjadła pierwszy raz i bardzo jej smakowała 🙂
Trzymajcie się cieplutko kobietki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta ja Oskara pójdę chyba jutro zwarzyć,ale też mało przybiera.Jak teraz też tak będzie to lekarka musi mi coś na to poradzić.

Wiecie,szłam z mężem małego zaprowadzić do żłobka i napotkaliśmy na wypadek,babkę potrącił samochód,blacha wygięta,szyba stłuczona a jej zakupy rozrzucone po ulicy...już ich nie doniesie 😞reanimowali ok.godzinę,bo potem jeszcze wracaliśmy.Przechodziła na pasach a samochód ją chyba ciągnął albo odrzucił na jakieś 100 m.
W takich chwilach człowiek zastanawia się nad tym,jakie to życie jest kruche...idziesz po zakupy i nie wracasz....

Sorka,że o tym piszę ale doła załapałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja, słoiczki z buraczkiem gotowe, ładny kolor 🙂 Teraz niech się tylko przekona do smaku...
Ja jeszcze żółtka nie dawałam... Zresztą nikt mi nic nie mówił, ale można spróbować, następnym razem.
A powiedzcie mi jeszcze-macie kojec? czy łóżczeko turystyczne? co lepsze?
Znowu muszę jechać do Polski... Tym razem bez małej-zostaje z tatusiem... Ciekawe co to będzie. 3 dni bez mamy, jakoś sobie będzie musiał poradzić. Ale już mi powiedział-"i nic nie zrobi przez cały weekend"? No to już będzie wiedział jak ja sobie radzę....
Do usłyszenia. Zdrówka dla dzieciaczków!!
Ps. Ania, a co znowu Nati? A może ona ma jakąś alergię? Bo ten katar ciągnie się za nią już od września!
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...