Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Kasiu na pewno bedzie wszystko dobrze,duzo zdrowia dla taty.
No a Ty idz do lekarza sprawdzic,bo to dziwne.

Malz mi cos z klawiatura yrobil i litery mi sie pozmienialz.

napisze potem,bo sie nie da 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Piotrusiu wszystkiego dobrego z okazji mini urodzinek 😉

Mój mały psotnik śpi,zawsze mi pobroi z laptopem i potem mam coś z klawiszami,ESC mi wyrwał ostatnio 😞,staram się go nie dopuszczać ale cwaniak zawsze się dorwie:P

Znowu niespokojnie spał,przez ten ząbek,bo część jest przebita,nie wiem czy cały czy nie 😞bolało go niestety i krzyczał,jak posmarowałam to zasnął,no ale za dużo nie można 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki, widzę, że zbyt wiele się dzieje, jak mnie nie ma... jakieś nowe osoby...? 🙂
Achh, przeczytałam tylko tę stronkę, ale na pewno Wasze dzieciaczki już broją, wsadzają wszędzie nosek i nóżki 🙂 U nas bez zmian, mała dalej na gimnastyce, podnosi już tyłeczek, więc mam nadzieję, że przyjdzie niedługo pora na jakieś pełzanie...
Moja też niekapek ciągnie od tygodnia i nieźle jej to idzie, trochę jej wylatuje z buzi jak się napije, ale poza tym super!
Noc przesypia, czasami pokrzyczy sobie na dydka, wtedy dalej śpi... Albo obudzi się i koniec spania przez następne 2h... echh
My już mamy 5 ząbków! jeszcze przedwczoraj jedynka na górze była tylko przez dziąsełko widoczna, a wczoraj normalnie cały koniuszek! jak one szybko rosną... Coś mi się wydaje, że do świąt będzie już miała cały pakiet na górze 🙂 czyli jeszcze 2.
U mnie wiosna, choć trochę mroźno dziś było. W ogrodzie coś by trzeba zacząć robić. Dziś nam żywopłot ścieli! w 2h ok.30m wysoki na 2m.... także dali chłopaki powera.
A co u Moni? nie widziałam by się ostatnio pokazywała... a stałych bywalczyń fotki sobie na nk oglądam 🙂
Tyle ode mnie, wpadam i wypadam. Piszę pracę magisterską-przynajmniej udaję... muszę się poważnie za to zabrać, wrrr...
Trzymajcie się i uściskajcie dzieciaczki. Buźki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar zwiedził SAMODZIELNIE całe mieszkanie 🙂
Nagle się puścił dzisiaj i chodził ode mnie do Andrzeja i z powrotem a po godzinei chodziłjuż wszędzie sam,tylko byliśmy w pobliżu koło niego

Aż mi łzy ze wzruszenia napłynęły do oczu:P

Witaj Weronika,oglądałam właśnie zdjęcia,jejku Mała jest śliczniutka,oczka cudne.Robi postępy i na pewno niedługo ruszy na podbój świata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry Wieczór mamusie 🙂
WERONIKA fajnie ze sie odezwalas.Ogladalam zdjecia na NK z Amelki jest sliczna dziewczynka i jaka juz duza.Kurcze teraz dopiero patrze ze ma prawie juz 13 msc. 🤪
KASIU z tym Twoim okresem to naprawde cos nie tak.Koniecznie idz do lekarza bo nigdy nic nie wiadomo.Dla taty życzę zdrowka i trzymam kciuki aby wszystko bylo ok 🙂
ADA brawa dla Oskarka!
Mielismy dzisiaj niezly ubaw z Amelii.Nagralismy ja jak tanczy przy muzyce:laugh: Mowie Wam rewelacja:laugh: :laugh: Z kad taki maly brzdac tyle wie,ze przy muzyce trzeba sie poruszac.Normalnie szok!!!Wasze dzieciacyzki pewnie tez ruszaja sie smiesznie jak slysyza muzyke 🙂
Takie male a tyle radosci!!!!!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Jakoś tu pusto...obie Anie,Monika gdzie jesteście?

Martuś dzieci mają wyczucie rytmu już od urodzenia,Oskar też tak dyla,że szok,jak słyszy Lady Gaga-Bad Romance to jest koniec,muszę wgrać na You Tube 🙂

Ojjj wstał...czyli chodzenia ciąg dalszy....już go nie zatrzymam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.youtube.com/watch?v=B78c0YEO7gM

Hej!
Odrazu pisze ze operacja taty sie udala i wszystko jest ok 🙂
U nas niestety przeziebienie-Piotrek od wczortaj ma temperature kaszel i katar... Cala noc sie budzil:/

A co do tanca to Piotrus tez dobrze daje przy muzyce 😉 Na gorze link jak miesiac temu tanczyl w koju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu cieszę się ,ze się udało 🙂Zdrówka dla taty 🙂

Moja teściowa niedługo ma operację,będą wyciągać jej śruby.
No i mam nadzieję,ze to już koniec złamań.
Przez pół roku-noga w 3 miejscach,potem po miesiącu nadgarstek i w grudniu bark w 5 miejscach 😞

Oskar zwiedził samodzielnie przychodnie,bo byliśmy na badaniu krwi.

Zdrówka dla Piotrusia,jeju jak ja nie cierpię tych choróbsk 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kasiu,Piotruś tańczy rewelacyjnie:laugh 🙂)Nie ma co,z Amelka byliby mistrzami parkietu 😉 :laugh:
Amelce dolne dwójeczki wychodzą i w sumie ma już 8 zabkow 🙂
Doczekałam się mojego odkurzacza (ponad msc.)ale dostałam gratisowo piękny komplet sztućców. Facet mnie przeprosił i okazało się ze byl na urlopie za granica i zapomnial zamiescic informacje na allegro,że towar bedzie wysylany w marcu.Ale co sie nawkurzalam to sie nawkurzalam 😠Negatywa i tak juz mu wystawilam i nie cofne!!
Uciekam bo Wiki sobie nalesniki zazyczyla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!
Bylam dzis z Pietruszką u lekarza-ale na szczescie gardelko, pluca i oskrzela czyste 🙂 Takze eurespal wystarczy bo to zwykle przeziebienie... Ale marudzenia jest tyle co n miara:P
Poza tym wszystko u nas w przadku. Po wczorajszej mojej wizycie na solarium skora mi z plecow zaczela schodzic:/ Heh nie przyzwyczajona skora do opalania i taki mam rezultat po 7 minutach:P Ale to nic, trzeba przed wiosna cos ze soba zrobic zeby jakos wygladac:P
A tato-wyniki ma dobre,tylko caly czas przeklina ze przyszedl do szpitala "zdrowy" a zrobili z niego kaleke bo nawet oddycha ledwo tak mu wszystko boli:/

Adus to rzeczywiscie Twoja tesciowa pecha ma:/

MArtaP No pewnie by sie zgrali na parkiecie hehe 😉 Ale tak serio to moj Piotrus strasznie lubi muzyke,szok normalnie... Moze jakims muzykiem bedzie? 😉 W sumie u mnie prawie cala rodzina ma zwiazek z muzyka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Ja na chwilę,bo zmęczona jestem 😞

Oskarowi przebijają się dwie 3 górne i druga górna 4 i dlatego taki marudny i niespokojny w nocy 😞budzi się co chwilę...teraz też juz się przebudził.
daję mu Viburcol,chamomilie,dentinox i jak bardzo krzyczy Nurofen,ale i tak nie pomaga 😞

Oskar dołącza do waszego grona tańczących..jak tylko słyszy muzykę to żadna siła go nie powstrzyma od tańczenia 😉

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Właśnie skonczylam sobotnie sprzatanie.Caly tydzien po pracy sprzatam,ze tak powiem byle jak to w sobote mi sprzatanie pol dnia zajmuje.Moj M dzisiaj rozpoczal kafelkowanie lazienki w nowym domku i musze isc zobaczyc jak mu tam idzie.Dodam tylko,że nie cierpi jak przychodze nie znosi mojego marudzenia:laugh: 😉
Wiki z Amelka poszla na spacer 🙂 Spaceruje tylko chodnikiem nie daleko domu bo dalej nie pozwalam.Tyle zlego sie dzieje,ze boje sie jak ida gdzies dalej.
Pod wieczor jedziemy na urodziny do mojej mamy i tak sobota zleci...
Milego dzionka 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Wczoraj mieliśmy gości,wreszcie przyjechała Andrzeja była z Arturkiem i bracia się poznali 🙂
Fajnie się bawili,Artur ma 5 lat,więc trochę różnicy jest ale było fajnie.

dzisiaj na spacerek,bo ładnie świeci słonko,tylko zimno niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ja wlasnie wrocilam od taty ze szpitala... Juz lepiej sie czuje,ale mimo wszystko widac jak mu ciezko i jak wiele wysilku sprawia mu rozmowa a nawet oddychanie 😞 No ale teraz to juz z dnia na dzien powinno byc coraz lepiej 🙂

A pogoda faktycznie bardzo ladna,az sie chce wyjsc... Ale narazie Piotrusia nie chce jeszcze wynosic,bo swiezo po przeziebieniu... Dzieki Bogu jakos szybko wyzdrowial 🙂

No i poza tym to wszystko po staremu...

A dziewczyny, ile Wam maluchy w dzien spia? I czy zasypiaja same czy musicie kolysac?

Pozdrawiamy i milej niedzielki 🙂 My do mojej babci na urodzinki dzis lecimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KASIU moja Amelka śpi dwa razy w ciągu dnia.Tzn. wstaje o 9 następnie idzie spac o 12 i 17 a na noc dopiero zasypia o ok.22.W ciagu dnia spi po 1,5-2 godz i przesypia calusienka noc 🙂
A co z ANIAMI naszymi?????Zamilkly... 😞
ADA to jednym słowem jakby nie patrzal Oskarek ma juz rodzenstwo 🙂 no i fajnie oby tylko dzieciaczki miały ze soba kontakt i dobre relacje 🙂
Jutro po pracy jade do dermatologa.Wyskoczyly mi jakies krostki pod oczami,bylam u rodzinnego lekarza i mowi ze to od witamin(nie biore zadnych tylko skrzypowite)wiec mnie to dziwi i swedzi mnie jak cholera,nie wyglada to za fajnie 😞 Jestem ciekawa od czego ????Kremu tez nie zmienialam ani zelu do twarzy.Jakies uczulenie...
No nic uiekam bo dziewczyny sie kapia a Wiki ma ostatnio chore pomysly-wczoraj podczas kapieli chciala sobie nogi golic moja pianka 🤪 Mowie Wam urwanie glowy z tymi moimi dziewczynami:laugh 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Marta ale masz fajnie z Amelką 🙂zazdroszczę 🙂
Oskar wstaje ok.6(w sumie to nawyk jak do żłobka wstaje),potem śpi ok.9 i ok.14 po obiadku.Obie drzemki po ok.1 godz.,czasem 1,5.Kąpiemy go ok.18.45-19 i po 20 minutach już śpi,tylko niestety przebudza się w nocy 😞przez zęby bo zanim wychodziły to spał od 19 do 5,zjadł i dalej spał.
Teraz wmu wychodzą górne 3 i druga 4 oraz dolna 1.jak wyjdą to już 10 ząbków będzie 🙂
Mógłby jednak lepiej spać 😞

Ale jest sukces-nie je w nocy,jeśli się przebudza to na chwilę,posmaruję mu dziąsła,czasem dam nurofen i śpi.

Oj idź z tym uczuleniem,ciekawe od czego? Ale ja miąłm 2 dni temu na nogach czerwone kropki i też nie wiem od czego,zawsze mam od truskawek ale nie jadłam.

No bracia się poznali i też mam nadzieję,ze będą w kontakcie.Andrezj ma widzenia raz w miesiącu,zawsze widywał się z małym częściej ale jak mały sie urodziłto tej jego byłej coś odbiło i nie przyjeżdzała i ciągle coś wymyślała,żeby się nie spotkać 😞oczywiście ma w d..,ze krzywdzi dziecko...ach szkoda moich słów na tą kobietę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam wyniki morfologii i Ob
Niestety już laborantka mi powiedziała,że ma anemię-HGB 10 (norma od 11)
HCT-30,4 (norma od 35)
MCV-76 (norma od 80)
MCH-25 (norma od 26,5)
ale nie wiem co oznaczają te wyniki :
WBC-11,2 (norma do 10)
LYM% - 55(norma do 48)
LYM-6,1(norma do 3,2)

Aniu pomóż!!! Co to oznacza jak są tak podwyższone,czy tylko to,ze niedawno przeszedł infencję?
dopiero w środę idę do lakarza 😞dzisiaj chore przyjmuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET 🙂
No i dla Oskarka z okazji 11 miesiecy 😁

Jak Wam minal dzionek? |U nas spokojnie... Piotrus w koncu zaczal jesc jakies w miare stale pokarmy-zjadl dzis pol kanapki 😁 Do tej pory przy czyms gestrzym czy suchym zaczynal sie dlawic i ciagalo go na wymioty:/
A Piotrus spi podobnie jak Oskarek... Bo tez taki ranny ptaszek z niego-przed 7 wstaje 🙂 Ale przesypia mi ladnie cala noc,tylko ok 4-5 sie budzi to daje mu cycke i spi do rana...

Kurcze...to 1sze urodzinki naszych maluchow zblizaja sie WIELKIMI krokami 😁 Fajnie 🙂

Adus no to przynajmniej jak masz wyniki to wiadomo co jest malemu,,, moze przez ta anemie on taki chorowity byl?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór KOBIETKI i zarazem WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! 🙂
U dermatologa byłam i w sumie nic sie nie dowiedzialam...mam przestac brac skrzypowite bo wyglada to na uczulenie na jakis skladnik w tych tabletkach.Szkoda bo wlosy mi wypadaja i probowalam jakos je ratowac... 😞 Mam sprobowac zestawu witamin,ktory nie zawiera wyciagu z pokrzywy.
ADA to za miesiac swietujecie 🙂 Fajnie a my na kocu i jak sie nie myle to Piotrus razem z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Wam..
oj Aduś, no czekja, najpierw do Ciebie..
Oskar ma małą krwinkę(MCV) co oznacza najpewniej niedobór żelaza i stąd niewielka(bo jest niewielka, w tym wieku fizjologiczna) anemia. WBC oznacza liczbe leukocytów, jak za wysoki, oznacza stan zapalny albo po prostu fakt, że mały nie był na czczo(bo jedzenie podnosi poziom leukocytów). Lifocytów za duzo trochę , przynajmniej jak na dorosłych, ale u dzieci to raczej fizjologia...i tyle.

A u mnie najpierw rozchorowala sie Natalka - antybiotyk, potem Alicja - kolejny a na końcu ja, ale sie jakoś trzymam.
Pracuje dużo, miałam dyzur całą dobę w sobotę i spałam najwyżej dwie godziny, wyjarana jestem na maxa.

U mnie Natalka śpi całą noc bez żadnych przerw od 19.oo, ale budzi sie około 6 rano..chociaz ja i tak wstaje do pracy. A u nas kolejne zmiany - nie dość że wyrzucilismy butlę, to młoda nie pije juz tego Nutramigenu,..żeganaj mleko na długi czas.

Jejku, ja mam za 2,5 tygodnia roczek Natalki. Już wypatrzyłam dla niej prezent... 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂

Aniu to znaczy,ze ta anemia nie jest zła,tylko lekka tak?
Dzisiaj będą wyniki i dzwonimy do tej profesor,aż się boję co z tego wyniknie 😞

Oj biedne jesteście,wszystkie chore 😞,obyście się szybko wykurowały.Dużo zdrówka 🙂
W sumie to fakt,Natalka najstarsza 🙂niedługo Wielkie Świętowanie 🙂a jaki prezent?
Jateż już mam wypatrzony-taki samochodzik z kubusiem puchatkiem,dziecko się nóżkami odpycha,ma różne bajery.Widziałam w Smyku,a swoją drogą kupiłam tam małemu adidaski przecenione z 69.99 na 30 🤪

Marta to faktycznie zmień te witaminy a pierwszy raz je bierzesz?

Kasiu Oskar też jak mu daję kanapkę albo chociaż parówkę to ma odruch wymiotny i aż się otząsa 😞ale chlebek z masełkiem zje,a nawet kawałek szynki w rączce a wczoraj jedliśmy białą kiełbasę na wczesną kolację i mąż mu dał kawałek obrany i zjadł cały 🤪 więcej nie dostał,bo nie chciałam ryzykować.
Co do butli to my też juz pożegnaliśmy,tylko pije przed snem na kolację,bo muszę niekapek drugi Aventa kupić(z innegonie chce pić),a mleczko Bebiko,ale też tylko na noc,bo tak to kaszki z miseczki i obiadek(przekonał się do moich robionych wreszcie)no i oczywiście jabłuszka ciągle,Oskar w sumie cały czas coś je,nawet znajomi mówią,ze na każdym zdjęciu wcina,no ale jabłuszka kocha a są zdrowe,więc niech je 🙂

Boję się tylko jak mały pójdzie w kwietniu do żłobka i wchodzi na normalną dietę tzn.kanapki itd....przecież on im tego nie zje 😞

A ja nadal beż pracy 😞u mnie przestój i czekam...na razie na bezrobociu 😞dzisiaj jadę na 14 😞kurcze na łep dostaję w domu,w sumie to najgorsze,że brak siana na razie 😞ale pod koniec miesiąca niby ma się ruszyć

Miłego dnia kobietki 🙂 a jutro Dzień Mężczzny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!

Adus to skoro to lekka anemia to pol biedy... A jesli chodzi o niedobory zelaza to Piotrus od poczatku mial niedobor... Podawalam mu ale brzuszek go po tym bolal
:/
Za to u nas wyskocz\yla skaza bialkowa:/ Jutro do lekarza idziemy... Juz danonkow nie podaje ale mleko NAN jeszcze daje bo dopiero jutro pewnie recepte dostane...
Adua, Ania a u Was tez chyba bylo cos ze skaza tak? No i na czym polega leczenie i ile czasu trwa? I co to jest ten Nutramigen? Ja slyszalam o Bebilonie Pepti... Jesli to jest to samo to ktore jest lepsze?

MartaP tak, my swietujemy razem 30 kwietnia 🙂 A co do witamin to ja bralam taki zestaw Nutri Kaps OMEGA 3 forte. Bo tez mi wlosy wypadaly... Ale to ponoc normalne i mija sporo miesiecy od porodu zanim sie ustabilizuje... U mnie na szczescie juz nie wypadaja a nawet gestrze sie zrobily 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu skaza? Jeju to co my 😞

Oskar miał skazę od urodzenia,zauważyłam jak karmiłam piersią,że jak zjem ser to ma krostki i odstawiłam.Dostał Nutramigen,to jest preparat mlekozastępczy,okropny w smaku 😞
Musisz na cielęcinę uważać,bo też moze byc uczulony 😞
No i jak karmisz to zero nabiału,małemu też.
Ale masz już pewność?

ja parę razy próbowałam wprowadzić kaszkę mleczno-ryżową i zawsze krostki i niepokój a w styczniu kolejny raz i było ok,po miesiącu miałam Bebiko wprowadzić i pije je cały czas,Nutramigenu juz nie pije 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...