Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
U nas jak zwykle pustki 😞
Ja dzis sie wzielam za wiosenne porzadki:P Jak przejrzalam Piotrka rzeczy to caly worek wywalilam ciuszkow ktore juz sie nie nadaja 🤪 I i tak nie musze nic dokupowac bo na caly rok jeszcze ma full ubranek... Wiekszosc oczywiscie od mojej mamy ze sklepu 😉
Poza tym ja juz zdrowa jestem,w koncu sie wykurowalam 🙂 Piotrka na szczescie nie zarazilam 🙂

A co u Was? 🙂 Ada jak maluchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

Cześć 🙂
Choć Ty Kasiu zajrzałaś 🙂dobrze,że zdrowi 🙂
Moi mali też zdrowi 🙂Wyniki Oskara na celiakię i toxocharozę są dobre a IgE całkowite na alergię ma ponad 200 przy normie 20 🤪 😞,na razie pokrzwyki nie ma,czasem pojedyńcze kropki,ale dopiero od wczoraj bez leków jest.
Sebuś dziś 4 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również składam jaknajlepsze życzonka dla Natalki 🙂
Kasiu na 99% na mleko,czyli skaza mu wróciła 😞,teraz nie ma nic

Kurcze nasz wątek pada 😞,Monika chyba kontozlikwidowała,tak wygląda,Marta też nie zagląda i Ania,Anula to już w ogóle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helołki!
Dzięki z pamięć..tak tak,moja panna skończyła dwa latka. No i zrobiła nam mega prezent na swoje urodziny a mianowice zaczęła pięknie korzystać z nocnika lub ubikacji(bo lubi to i to), od kilku dni majty suche, raz popuściła tylko. Po prostu mega odjazd.

Ada, no widzisz, ja Ci mówiłam, że młody ma skazę i nie wolno mleka...juz dawno temu...to nigdy nie da o sobie zapomnieć, a teraz to juz pełnoobjawowa alergia mu się rozwinęła. Jak by miał dietę, to za dwa trzy lata byś wprowadziła mleko i pos sprawie. Trzeba było nie dawac bebiko itd. ech jej..

Kasiu, jak tam intersey??

Wasze dzieciaki rosna a mona gwiazda ma 11,5 kg i 85 cm. a je na potęgę.strasznie drobniutka jest, taka kukiełka.ale zdrowa i to najważniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przecież ja mu mleka nie dawałam 🤪!!!!Oskar jest na bebiko(którego nie chce pić od kilku miesięcy) i kaszki mleczno-ryżowe bobovita,zero serków,jogurtów,mleka...nawet danonków nie je,raz dostał mleczną kanapkę alebył potem w nocy niespokojny i nigdy więcej nie dostał.
Alergolog mówiła,ze mogę mu delikatnie smarować masłem,to tak robiłam i było ok,aż do tych paluszków rybnych,na margarynie smażyłam,potem jajecznica na maśle(nigdy mu nie szkodziło) a w szpitalu dietetyczka dała mu jogurt jak ja do domu pojechałam na trochę i znowu go wysypało 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a według Ciebie bebiko to co jest? to normalny ekstrakt zwykłego krowiego mleka. nie wolno podawać go dzieciom ze skazą, szczególnie po nutramigenie. to tak jak bys zwykłe mleko dawała, zawiera wszystkie białka nierozłożone, tak samo kaszki mleczne, są na normalnym mleku robione.
w ogole żadnego mleka nie wolno, tylko w fornie sfermentowanej czyli ewnetualnie twaróg. no ale teraz to juz lekko za późno, rozbuchała mu się ta alergia i teraz to on będzie po kolei się alergizował na wiele rzeczy, bo ma pobudzony system immunologiczny. oj ciężko terz będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy ja małemu wprowadzałąm bebiko to dlatego,bo pediatra mi kazała,wszystko było dobrze.
Zresztą w szpitalu mi powiedzieli teraz,ze to,ze mały ma pokrzywkę to może mieć po nabiale(np.ta margarynaczy jogurt) a iekoniecznie po kaszkach mlecz-ryż i bebiko,bo ponoć to mleko jest tam inaczej,mimo,ze podejrzewają tą skazę jako powód pokrzywki to w zaleceniach mam dalej bebiko,nawet się pytałąm różnych lekarzy na obchodach czy jak jest podejrzenie skazyto czy mu te kaszki mleczne odstawić to zawsze słyszałam,ze nie,bo jak je je to mu nic mie wychodzi.
bądź tu człowieku mądry!!!!
Alergolog w zeszłymroku mi mówiła,ze jeśli pije bebiko i nic mu nie jest to ma pić ale nie dawać serków,jogurtów...i to jest prof.alergolog-pulmonolog,znajomy dziadka prof.Krawczyński,były dyrektor kliniki pediatrii też mówił,ze może to niemieć związku.
Ja nie jestem lekarzem,wiec słucham tych mądrzejszych.
Oskar od 4 dni nie dostajel eków a kaszkę nadal je i nie ma nawet plamki,masełko mu roślinne kupiłam.Oby mu już nie wyszło.
Według mie ta dietetyczka pojeb... ,ze mu jogurt dała,taka mądra,ale jej wygarnęłam potem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powielam odp z poprzedniego postu..wszyscy zwalili sprawę...nawet przy podejrzeniu skazy nie wolno! takich rzeczy robić. tyle w tym temacie..wystarczy studia skończyc, nie trzeba byc do tego specjalistą, żeby wiedziec takie rzeczy...a co do profesorów, to mam na ten temat swoje zdanie..prof są dalecy od praktyki, jak dla mnie nadaja sie tylko do pisania prac naukowych i tyla..zreszta jak widać na Twoim przykładzie, nic dodac nic ująć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde to faktycznie z tymi alergiami nie ma zartow:/ Nieciekawie... A z lekarzami to faktycznie,czasem nie wiadomo kogo sluchac...
A u nas dzis piekna pogoda,2 godziny bawilismy sie w piaskownicy 🙂 A pozniej jak Pietruszka wstanie to planujemy jeszcze do miasta na spacer i jakies zakupki wyskoczyc 🙂 Musze tez pojsc do jubilera zamowic obraczki-bo za miesiac moi rodzice maja 25 rocznice slubu i tak zaplanowalam ze kupie im obraczki skoro to taka rocznica okragla 🙂 Bo oni ze swoimi obraczkami cos tam zrobili-mama chyba na pierscionek przerobila:P W kazdym razie kilka stowek mi pojdzie:P

A co u Was? Poza alergiami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa Aniu ja narazie z tego biznesu zrezygnowalam... Tak sobie pogadalismy i doszlismy do wniosku ze jeszcze 1,5 roku posiedze w domu i wtedy cos bedziemy myslec,bo od wrzesnia 2012 planujemy Piotrka do przedszkola oddac... 🙂 Takze wczesaniej raczej nic nie bede kombinowac... Chyba ze trafi mi sie okazja pojsc do pracy do kogos do salonu-wtedy Urzad Pracy zrefunduje mi kursy wszystkie wiec bedzieok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie..lepiej tez troche kasy uzbierac na początek.
Moja Nati idzie od wrzesnia tego roku do przedszkola, już mam umowę podpisaną.

U mnie obydiwe mlode chore, wirus jakiś...juz im lepiej, ale haftowały i miały gorączkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis od rana lepilam pierogi z truskawkami wiec dzis wszystkich obczestuje 😉 I nie maja wyjscia-na obiad u wszystkich pierogi 😉 Bo ja nie umiem malej ilosci zrobic:P I tak ulepilam tylko 60 🙃 Wiec rodzicom i chrzestnym moim zaniose 🙂 Was tez oczywiscie zapraszam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleee(bez urazy), nie cierpie truskawek.
to na bank nie rotawirus, bo Nati szczepiona i zawsze jak był u nas i wszyscy chorowali, to ona nigdy nie łapała, zreszta cos tak inaczej wygląda ten wirus, no ale ich tysiące jest, wiec cholera wie, co za jeden.

a my mamy dzis pozytywna opinię co do kredytu na lokal pod gabinet stomatologiczny...no więc zabawa się zacznie w biznes...brr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
hej 🙂 pospamuję, ale cel szczytny, więc mam nadzieję, że mi wybaczycie 🙂


http://www.facebook.com/#!/pages/Mama-Pomaga/178386082204323 - profil na facebooku "mama pomaga" - za jedno kliknięcie "Lubię to!" organizatorzy dają 1 zł na wodę i mleko dla dzieciaków z domów dziecka. Kliknijcie - i jak możecie, to udostępnijcie znajomym (na dole po lewej jest "Udostępnij").
Dzięki 🙂 pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...