Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze Adus, jak malo czasu juz Ci zostalo... W zasadzie to miesiac 🤪 I znow maluszek bedzie... Ja to juz chyba zapomnialam jak to jest:P Ostatnio ogladalam filmiki jak Piotrus byl malutki-ale super pamiatka 😁
Urwis od rana broi a ja zaraz lece na zakupki 🙂 A no i ja zaczelam zabkowac razem z Piotrusiem 😉 Znow mi ruszyla osemka:/ A boli jak chol3ra:/ Mam nadzieje ze nie przejdzie mi na wezly chlonne, slinianki itd tak jak ostatnio:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

hej mamuski
ale cisza...
grrr
u nas jakos leci, dzisiaj rano Aleks pojechal juz do Angli do mamy, wiec pewnie dlugo go nie zobaczymy, jest mi smutno bo przywyklam ze mam 2 dzieciakow w domu, Mati sie nudzi nie moze znalesc sobie zajecia tak mimo ze sie klocili o zabawki mieli siebie 😞 teraz juz spi sam na lozku i rozklada sie jak mu pasuje 🙂 zapomnialam Wam napisac ze mlody juz od 2 miesiecy spi na lozku a nie w lozeczku 🙂 pozdrawiam odezwijcie sie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Cisza straszna tutaj 😞
Ja czekam nadal za nowym zasilaczem do laptopa,do jutra mam od siostry.

U nas ok,Oskar broi,jutro mamy gastrologa.
Ja mam anemię i zapelnie pęcherza juz 2 miesiące 😞,pachwiny mnie bolą strasznie,placy to juz nawet nie mówię 😞

A co tam u Was?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂)))
Wróciłam ! 😁 😉
Muszę koniecznie poczytać co tam u Was a czytania sporo 🙃
U mnie jedna wielka zmiana a mianowicie to,że mieszkam już u siebie 🙂)Jestem prze szczęśliwa i nawet nie zdawałam sobie sprawy,że będzie tak fajnie.Tylko szkoda,że Amelkę muszę rano budzić aby ją zaprowadzać do teściowej przed pracą.Od wczoraj mam internet i stęskniłam się za Wami.
Ada jak się czujesz?brzusio pewnie już spory?Kasiu jak tam Twój biznesik?
Monia Amelka też śpi już na swoim łóżeczku i jest zadowolona.Aniu Natalka urosła,że szok oglądałam zdjęcia na nk.W ogóle chwile Was nie widziałam i dzieciaczki jakieś wielkie się wydają 😁Po Amelce tego nie widzę.
Uciekam i poczytam wstecz co tam u Was?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Martuś!! ale fajnie, że sie odezwalaś!!a wiesz, ja mam takie same odczucia. Natalcia dla mnie takim malym dzidziulkiem jest nadal a wszystkie inne pociechy jakieś duże i dorosłe. Chyba wszyscy tak mają. A Nati wcale nieduza...cały czas nie ma 10 kg jeszcze, tylko rośnie wzyż bo ma już 84 lub 85 cm(zalezy jak mierzyć). Ale bestia z niej inteligentna jest, szybko sie uczy przy Alicji, dogadac sie z nią można. I łazi od kilku dni bez pampersa..co prawda prania mamy więcej-wiadomo, ale jakos idzie.
a propos rośnięcia, dziś z szokiem wraz z innymi mamai na podwórku przedszkolnym stwierdzilysmy, że Alicja nagle od czerwca przerosła wszystkie(nawet rok starsze-bez jednej dziewczynki) kolezanki zerowki. Normalnie szok dla mnie. Wszsycy pytali czym ją karmię, a ja na to że to geny...ech wysoka będzie(moja szwagierka ma 180 cm np.).
No i Nati urosly dwa górne kiełki a Alicji wypadł juz pierwszy ząbek.

Ada, juz na finiszu. Ale Ci powiem, ze to nowe imię jest o wiele lepsze, jakoś nie mogłam przełknąc tego Alana. Jeszcze ze 2 tyg i bedziemy czekać na wieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Gdzie się podziewacie???
Aniu Amelka waży 10kg. ale wygląda na więcej 🙂Muszę wstawić jakieś nowe fotki na nk.
Kurcze ze zdrowiem Joachima nie najlepiej 😞Robił badania krwi bo się źle ostatnio czuje i ma niski poziom płytek krwi-108.Dostał skierowanie do hematologa.Zarejestrowałam go ale dopiero na marzec 🤪Obdzwoniłam całe trójmiasto włącznie ze Słupskiem i Kościerzyną i aż nie wierze,że wszędzie już cały przyszły rok zarezerwowany 🤪 😠.I do tego boli go często brzuch jak zje.Martwie się tym wszystkim.Aniu a co Ty myślisz o tym bólu brzucha i tych płytkach?Dodam jeszcze,że 9 lat temu miał bardzo silną anemie i leżał w akademi w Gdańsku.Tragedia bo miał nawet podejrzenie białaczki(pobierany szpik miał) ale na szczęście wszystko się wtedy dobrze skończyło.Boję się że to wszystko bedziemy przeżywać od nowa.Boże zawsze coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Witaj Marta 🙂
Ja wkońcu dostałam zasilacz do laptopa,myślałam,ze nigdy go nie przyślą 🤪

Tak w skrócie u nas:
Oskar chodzi do złobka,jest ok,tylko nic tam nie chce jeść 😞 i ma od wczoraj katar,tylko już wiem dlaczego ciągle nawraca,poprostu dzieci z katarem chodzą do żłobka,babka mi powiedziała 😠,a ja jak tylko mały ma katar to go w domu trzymam.
Sebastianek dobrze,waży 2500,wczoraj byłam u gina i teraz idę w środę na ktg.
Ja gorzej,bo nie dość,ze anemia to teraz dostałąm tabletki na ciśnienie,bo mi skacze i mam za wysokie trochę 😞,do tego na skurcze tabletki i urosept...trochę się tego nałykam 😞 ale co tam 🙂
Już mi ciężko,pachwiny bolą,rwa ramienna doskwiera...ja juz chcę urodzić!!!!

Zaglądajcie tu częściej dziewczyny!!!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, No to może być jakis zespół hematologiczny . Ewntualnie pierszy objaw marskości/niewydolnoci watroby(alkohol??leki jakieś łykał?). Koniecznie trezba zrobic usg jamy brzusznej, aby ocenic śledzione i watrobę no i badania krwi(rozmaz liczony morfologii, OB, CRP, kwas moczwy, Alat, Aspat, układ krzepnięcia)-to tak na poczatek, co bysmy w szptalu zrobili przed konsultacja hematologiczną.
Ale 108 to nie jets jeszcze tragicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Aniu , Joachim usg. ma jutro.Tabletek nie spożywa żadnych no a alkohol sporadycznie.Dziękuję i napewno napiszę jutro co wykazało badanie.
Amelia szaleje i energia ją dzisiaj roznosi 🙂Od samego rana biega za kotem i nie daje mu spokoju.Biedny ten nasz kotek 😁
Miłej niedzieli mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Co tam u Was dziewczyny???
Aniu ja znowu nie mam Twojego numeru 😞,mały mi wykasował 😞
Ale Wy macie fajnie z tymi pieluszkami a raczej ich brakiem 😁,u nas dupa,mały siada na chilę na nocnik czy nakładkę ale zaraz zchodzi a jak go zająć próbuję,żeby dłużej posiedział to krzyk 😞,w żłobku zrobił siusiu ostatnio i tam chętnie siedzi ale jak babki mówią,ze 20 dzieci siedzi na nocnikach no to i on 😁
Oskar kocha naśladować starsze dzieci,ostatnio była u nas kumpela z 6 latkiem i dzięki niemu mały nie pije juz z niekapka tylko sam ze szklanki (mojej!) i kubeczka swojego 🙂
A jego ulubione zajęcie to wyszukiwanie papierków i wynoszenie do kosza i zamiatanie,miotłę muszę chować przed nim 🤪
Aha a my wkońcu śpimy razem a mały sam w pokoju,już się nie przebudza,śpi od 19 do 5 (bo do żłobka),no teraz przez to,ze chory to ciężko mu się w nocy oddycha i sie budzi 😞,idę z nim do lekarza,własnie się próbuje dodzwonić.

Marta napisz jak tam mąż!!! Oby to nic poważnego.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same spamy, ech...
ale jakiego nie masz numeru Ada? telefon czy gg? bo gg to 25470962 a jak nie masz telefonu, to Ci wyslę smsa...

U mnie standartowo alicja ma makabryczny katar i cały zatkany nochal, leczze ja i kuruje czym się da, ale nie wyglada to dobrze. na razie chodzi do przedszkola, pewnie dokóki jej nie wywalą.tak mi jej żal, jak tak smarka i sie męczy, czy to sie nigdy nies kończy??
Ja dzisiaj zakupiłam w HM kolejny arsenal majtus dla Natalki, ale okazało się, że za duże-bez sensu. A ona to potrafi zasikać co sie da. Poza tym wydałam jeszcze dodatkowo pelno kasy i znowy jestem na siebie zła za to..zakupoholizm to się nazywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Usg nic nie wykazało.No i dzięki Bogu !Nic nie pozostało nam jak czekać na wizyte u hematologa.
Dzisiaj nocuje z dziecmi u tesciowej bo maluja sufit lakierem i smrod niesamowity.Co prawda maluja na pietrze ale i tak smierdzi.
Też bym sobie jechała na jakies wieksze zakupy ale nic z tego.Na firany wydałam pol wyplaty i nic specjalnego nie kupiłam.Do salony makarony,do pokoiku na dole zwykle krotkie firanki i na korytarz lambrekin.Echh a jeszcze cala gora bez firan.Głowa boli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze( z tym usg, nie z firanami).
Ja tez na sowje do poku dużego wydałam 490zł...czemu to takie drogie??
Dzieciaki spia a ja się modlę, żeby Alicja obudziła się w lepszej kondycji rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Aniu numeru telefonu nie mam 😞
Oskar też chory masakrycznie...katar,kaszel a najgorsze,ze od wczoraj ma napady straszne-na rękach nagle się wygina w łuk,płacze,wyrywa się a jak go puszczę to na podłodze kopie,płacze,furia straszna..po częśni chyba coś go boli,bpo dałam mu przeciwbólowy i przeszło po pół godziny a druga strona to chyba znowu ma etap złoszczenia się jak kiedyż przez tydzień,ale wytępiłam wtedy to i teraz się uda.
Noce masakra,wstał o 4.30 już,tak sie męczył 🤪,nie chce jeść,dobrze,ze chociaż dużo pije ...apropo z niekapka już nie chce,pije tylko z kubka albo ode mnie ze szklanki,tylko wtedy go pilnuję,zeby nie zrobił krzywdy,ale z kubka sam pije 🙂,niestety ma pełno leków i wszytsko wypluwa 😞
Ma multisanostol,Bioaron C,syrop prawoślazowy,Zyrtec,Mucosolvan,Calcium,Euphorbium,wodę morską,maść majerankową,do tego robię mu herbatke majerankową z miodem,jeszce miałąm mu Lipomal dawać ale on i tak mi te wypluwa 😞

Marta trzymam kciuki,żeby było z mężem ok 🙂
A jak Amelka???

No a gdzie reszta dziewczyn....wracajcie!!!!!

Ja odstawiąłm te leki na nadciśnienei,bo wczoraj zasłabłam,było mi niedobrze cały dzień a w ulotce są takie objawy niepożądane i wtedy trzeba odstawić,jutro lekarz i tu znowu problem,bo nie mam co z małym zrobić 😞...zadzwonię do kumpeli może on aprzyjedzie,bo siora w delegacji a tak to wszyscy pracują 😞,z małym jechać nie mogę,bo jest zbyt chory i poza tym ja tak juz o 6.20 chcę być,bo będzie ludzi peło,bo potem zamknięte przecież 😞,lekarz jest od 9 i nie możliwe jest być tam z małym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, moja Alicja wczoraj dostala:
-syrop z cebuli, czosnku i midu 2x
-Pulneo
-Ibum
-Actitrin
-Diphergan na noc
-Bronchovaxom
-Groprinosin
-PectoDrill
-Rutinacea
-Engystol
-Singulair
Do ssania: NeoAngin, Herbitussin
Do nosa: na zmianę : Euphorbium, Sól morska, Nasivin i bioparox

i co? licytujesz się??/ 😁 😁ale grunt, że bez antybiotyku 🙂
zaraz wyslę smsa z mojego numeru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello jestem jestem

Adus juz coraz blizej;-) pewnie stresa masz co??mnie moze to czeka za rok 😉 po Nowym Roku małz chce zaczac staranka 🙂 wiec moze dolacze do podwojnych mamusiek 🙂
Mati troche daje popalic- widze ze zaczyna duzo wymuszac placzem czego wrecz nie znosze:/ widac ze brakuje mu towarzystwa jak byl Aleks to obydwaj potrafili sie bawic albo klocic o zabawki a teraz chodzi sam i nie wie czym sie zajac wiec trzeba zadbac o rodzenstwo dla niego 😉
uciekam robic niedzielny obiadek :* zycze milego popoludnia mamuski:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
No wkońcu ktoś zajrzał!!!!!
Aniu przecież Anula jeszcze nam zostanie pojedyńcza 😁,chyba,że też się postarają 😜

Ja jem śniadanko a Oskar zjadł kaszkę a teraz wcina groszek,mąż nas obudził o 5 niestety,bo wstawał do pracy.
Ja spać przez ból pachwin nie mogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...