Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Niemartw sie bedzie dobrze U mnie konczy sie 10 tydz w nastepnym tygodniu ide na usg nie moge sie doczekac by dowiedziec sie czy wszystko jest ok ale nie wiem jak ty ja nie mam zadnych typowych objawow oprocz tego ze piersi troszke bola i sa male zaparcia a jak jest z toba?Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was Mamusie!
myślałam że moja pierwsza wiadomość na tym forum będzie kipiała szczęściem niestety okazało się że serduszko mojego dzidziusia nie chce bić dla mnie
jestem załamana bo po 7 latach zdecydowaliśmy sie na drugie dziecko starsza córka jest niepelnosprawna i kiedy okazało sie ze jestem w ciązy było istne szaleństwo a teraz tylko łzy ale cóz trzeba życ dalej za kilka miesiecy znowu tu wróce i wtedy bede sie tylko chwalić
a teraz tzrymam za Was kciuki
POWODZENIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie też piersi bolą,ale mam typowe objawy,mdli mnie dość często 😞 z myciem ząbków mam problem 😞 fakt że nie wymiotuje ale momentami jest ciężko 😞 ale to się wszystko da co nie 🙂 w czwartek byłam na usg,zaczął się 9 tydzień i moje Maleństwo rośnie,słyszałam bicie serduszka,Boziu jakie to jest piękne uczucie 🙂 jestem trochę spokojniejsza 🙂 mam większą nadzieję że wszystko zakończy się powodzeniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie listopadowe przyszle mamy!!
Jestem w 10 tyg i jak dotad wszystko chyba jest dobrze.Choc pewna nie jestem, bo to moja pierwsza ciaża. Objawy praktycznie niewidoczne: brak mldlosci,brak apatytu,bez zachcianek,bez bolesnie w okolicach brzuszka,jedynie co to piersi lekko obolale. Czy to normalne?? Bo ja w ogole nie czuje, ze jestem w ciązy, czasem sie nawet zapomne, przebiegne sie, czy cos ciezkiego podniose. Choc staram sie uwazac i pamietać, że ten bobasek jest tam w moim brzuszku choc na razie taki malutki to juz tak bardzo kochany.
Tak wiec odzywajcie sie kobietki, ktore przechodzicie ta ciaze jak narazie "bezobiawowo" i uspokojcie mnie, ze to jest OK.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wszystkim przyszłym mamą! Jestem tu nowa i jest to mój pierwszy post.
U mnie na początku ciąża przebiegała dość nerwowo i burzliwie. Nie planowaliśmy dzidziusia - z mojej strony wiele obaw i strach przed nieznanym, ze strony przyszłego tatusia naprawdę pozytywne nastawienie i radość. Gdy zrobiłam test na krew poszłam potwierdzić ciążę u lekarza. Wedy okazało się, że mimo 5 tyg. pani ginekolog nic nie widzi i dostałam skierowanie do szpitala ze wstępną diagnozą ciąży pozamacicznej. Przy pierwszej ciąży i szoku, że jestem w ciąży - ciąża pozamaciczna brzmiała jak wyrok. Po tygodniu leżenia i milionie usg, badań itp. Odesłano mnie do domu z wypisem ciąży z poronieniem zagrażającym. Po pierwszym badaniu w gabinecie okazało się, że kluska ma 7mm i wszystko jest ok.
Na początku nie miałam żadnych objawów. Z czasem pojawiły się mdłości, dość uciążliwe - szczególnie w miejskiej komunikacji. Następnie wzmożone zmęczenie i uporczywe zaparcia,które próbowałam zwalczać czopkami glicerynowymi - bez efektów, aktivią i błonnikiem - co sobie bardzo chwalę. W chwili obecnej mam lekkie bóle głowy - przed ciążą głowa bolała mnie naprawdę sporadycznie i tym, że jestem bardzo nerwowa i płaczliwa - co, obawiam się, może wpłynąć na rosnące we mnie maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.Mam do was małe pytanko odebralam dzis wyniki na toksoplazmoze igg 30,00 wynik dodatni igm 0,730 wynik watpliwy wiecie co to oznacza? wczesniej robilam badanie wyszlo mi igg 30,00 a igm 0,640 wynik ujemny i nie wiem wizyte u lekarza mam dopieo na poniedzialek i mysle o tym caly czas 😞 Jutro mam oczekiwane usg odezwe sie i napisze jak bylo pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie listopadowe-ja jestem w 10 tygodniu ciąży i jak narazie mam typowe objawy wymiotuje od rana do wieczora, nic nie jem a szczególnie unikam mięsa-wszelkie zapachy doprowadzają mnie do mdłości, czasem mam starszną zgagę, jedna mama pytała czy znane są domowe sposoby na zaparcia-też mnie męczyły więc szukałam takiego sposobu i znalazłam kilka jedno to wypicie maślanki i zjedzenie kilka orzechów włoskich ale nie razem, na mnie podziałało, zielona herbata też jest świetna- na mnie działa niemal że natychmiastowo-jest wiele sposobów ale te są chyba najpsrostrze. Ja miałam już roione 2 usg i okazało się że mam 2 macice-teraz czeka mnie kolejne usg bo zmieniłam ginekologa prowadzącego ciążę, a w maju wybieram sie na badanie prenatalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.Bylam wczoraj na oczekiwanym usg w 11 tyg.Nasze Maleństwo ma 42mm:laugh: ,slyszeliśmy bicie serduszka mowię wam dziewczyny jakie to jest wspaniale uczucie widziec jak rośnie w nas nowe życie 🤪 a juz niewspomnę jak Maleństwo przebieralo fajnie nóżkami:laugh: Badanie wyszlo dobrze pan doktor niemial zadnych zastrzezen i nastepne usg za 10 tygodni pozdrawiam i juz nie moge sie doczekac 🙃 Piszcie co tam u was....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobiety szczesliwe!!
Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia: kiedy widac bedzie brzuszek?? Wszyscy sie pytaja, ogladaja z gory na dol, ze czasem to nawet krepujace. Ja nie dosc, ze na wadze nie nabieram zbyt wiele, praktycznie w ogole to brzuszek na razie jaki byl taki jest... kiedy to sie zmieni, w ktorym tygodniu bedzie juz widoczny? A moze u niektorych z was juz jest?







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Mamusie
Dzisiaj oczekiwane usg - to niesamowite jak dzidzia urosła przez miesiac 🙂 rowniez nie moge doczekac sie kolejnego usg. Jezeli chodzi o brzuszek to u mnie zaczyna juz sie malutki brzuszek pokazywac moze dlatego ze to jest moja druga ciąża. Z Mateuszkiem brzuszek pojawil mi sie w czwartym miesiacu.
Pozdrawiam trzymajcie sie mamusie do listopada szybko zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Ja pierwsze usg miałam w 9 tygodniu 🙂 niedługo będę miała następne,już nie mogę się doczekać ale też się martwie, wcześniej było wszystko ok, a akurat po wizycie u gin. na drugi dzień złapał mnie straszliwy katar, jeszcze takiego nie miałam. Byłam u lekarza ogólnego prawdopodobnie to albo alergia albo zatoki bo żadnych innych objawów nie ma. Przypisała mi Bioparox, mam używać 4x dziennie, coś takiego jak krople ale w spreju i mi akurat nie bardzo pomagają 😞 . Tak apropo, ja brzuszka też jeszcze nie mam, pytałam się gin czy to normalne 🙂 Powiedziała że jeszcze zdąży mi urosnąć i jeszcze się znudzi więc czekam 🙂)) Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 Ja pierwsze usg miałam w 9 tygodniu 🙂 niedługo będę miała następne,już nie mogę się doczekać ale też się martwie, wcześniej było wszystko ok, a akurat po wizycie u gin. na drugi dzień złapał mnie straszliwy katar, jeszcze takiego nie miałam. Byłam u lekarza ogólnego prawdopodobnie to albo alergia albo zatoki bo żadnych innych objawów nie ma. Przypisała mi Bioparox, mam używać 4x dziennie, coś takiego jak krople ale w spreju i mi akurat nie bardzo pomagają 😞 . Tak apropo, ja brzuszka też jeszcze nie mam, pytałam się gin czy to normalne 🙂 Powiedziała że jeszcze zdąży mi urosnąć i jeszcze się znudzi więc czekam 🙂)) Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak miałam robione usg 8.04 to dzidzia miała 2,72 cm - wydaje mi się, że jest malutka - jak przeglądam informację na ten temat to powinna być większa - każde maleństwo rośnie w innym tempie a gin powiedziała,że wszystko ok, więc narazie się nie martwię. A Wasze maleństwa ile miały w 10/11 tyg. ? U mnie brzuszka nie widać ale z natury nie jestem szczupłą osobą a raczej pełniejszą. Ale już czuć, szczególnie jak leże,że jest delikatnie zaokrąglony i twardszy. Szczególnie tatuś maleństwa bacznie kontroluje by mieć więcej argumentów do obchodzenia się ze mną jak z jajkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kolejne pytanie i to nie dotyczace samego samopoczucia co raczej wygladu i dbania o siebie. Wiadomo, ze ciaza to okres, w ktorym skupiamy sie na sobie bardziej niz zwykle i kazda z przyszlych mam chce pieknie wygladac i czuc sie dobrze, nie tylko tam w srodeczku, ale takze na zewnatrz. Specjalne kosmetyki do ciala to jedno, druga kwesia sa wlosy... pytanie farbowac, nie farbowac?? Poza tym sprawa obcianania wlosow wzbudza pewne watpliwosci u niektorych przyszlych mam, bo ktos kiedys wymyslil idiotyczny przesad, ktory mowi, ze "obciananie wlosow w ciazy skraca pepowine" 🤔
Nie jestem przesadna, nigdy nie bylam ale wiecie jak jest czesto dmucha sie na zimne. Tylko co zrobic jesli wlosy siegaja juz pasa grzywka wpada w oczy... rosna teraz wyjatkowo szybko a nieczesto jescze sie przetluszczaja.Im dluzsze ciężej sie nimi opiekowac aby wygladaly naprawde dobrze ... a tu zosalo jeszcze 6 miesiecy Wiec co?? zapuszczac wlosy az do ziemi (do porodu)?? 😲 Bo ktos kiedys cos sobie ubzdural??
Ja osobiscie jestem zla, ze sie o tym dowiedzialam, bo mialam plan obciac je na wygodna elegancka fryzurke... i co teraz??
Ciekwi mnie jakie sa wasze opinie na ten temat??






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem ci tak mi lekarz zalecił nie farbowac wlosow przynajmniej do 4 miesiaca a co do obcinania to tez slyszalam o tym przesadzie i powiem ci ze nie wiem, tez mam zamiar udac sie do fryzjera bo za miesiac mam komunie a tu odrost na pol glowy i wloski tez urosly moze reszta dziewczyn nam cos doradzi 🙂 Dzis wizyta sprawdzajaca u doktorka znow zobacze nasze malenstwo pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari
Ja w to nie wierze to tak jak nie powinno sie nosic naszyjnika i korali bo dziecko sie udusi pepowina 😠 a ja codziennie nosze i jest ok. U fryzjera tez bylam, farbowalam wlosy i cieniowalam. Jest duzo roznych przesadow np. nie mozna sie oparzyc, uklóc, na ksiezyc patrzec bo dziecko bedzie brzydkie itd. a pewnie jeszcze o polowie sie nie wie :laugh: w kazdym razie w to nie wierze :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak byłam ostatnio u gin i zapytałam o farbowanie włosów, wizyte u kosmetyczki i balsam brązujący to moja gin mnie wyśmiała - może nie mnie a moje obawy napędzane przez innych. Powiedziała, że kobieta w ciąży ma wyglądać pięknie i jedyne co jest niewskazane to sauna i solarium.
Z zabobonów to słyszałam, że kobieta nie powinna nosić czarnych ubrań - co robię nagminnie w dominującej części mojego stroju.
Ważne by nie wierzyć w te zabobony - bo istnieje coś takiego, jak samospełniające się proroctwo - im bardziej wierzymy, tym większe prawdopodobieństwo, że się spełni. Co do korali, łańcuszków też słyszałam - ale nie wierze. Niby chustka albo szal też oplata szyje i co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki listopadowe:laugh: jak narazie to cieżko mi w ogóle uwierzyć, że jestem w ciąży:laugh: że będę mamą!!
samopoczucie do kitu ale juz tylko czekam aż pojawi się brzuszek i co codziennie zerkam w lustro:laugh:

mam nadzieję, że tym razem zakończy się powodzeniem..


pozdrawiam wszystkie mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie niedawno wrocilam od lekarza dzidzia od tamtego czwartku urosla o 8mm mierzy juz 50mm:laugh: a wiercila sie na wszystkie strony :P Oprocz tego wyszedl mi wynik watpliwy na toksoplazmoze igm jak juz pisalam wam wczesniej i musze udac sie do poradni na Wolskiej 37w W-wie czy ktoras z was juz robila takie badania czekam na odp.pozdrawiam ps. zamiast nabierac wagi to chudne :P i co wy na to ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...