Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie listopadówki. Jestem tutaj nowa ale ciesze się, że moge z Wami podyskutować i porozmawiać o ciązy i moich problemach i radościach z nią związanych 🙂 Jestem obecnie w 16 tygodniu ciąży. Jak na razie przebiegała ona bez większych problemów tzn. w pierwszym trymestrze miałam lekkie nudności bez wymiotów i nie były one tak bardzo dokuczliwe. Do tej pory przytyłam 3 kg wiec chyba w normie, ale od ok tyg czasu miewam bóle brzucha ztn kucie po prawej lub lewej stronie (moja gin mów że tak może być bo wiązadła się rozciągają ... nie znam sie ale mówi, że to jest normalne i mam się nie stresować) ale ostatnio również miewam bóle pleców zaraz nad pupą jak leże na plecach (a to jest moja ulubiona pozycja podczas leniuchowania i spania) i najbardziej boli jak się próbuje przekręcić na bok ale po chwili przechodzą. Dodatkowo miewam zaparcia 🤢 czy Wy też macie takie objawy?? Czasami przez 2 dni nie moge z siebie wydusić ..... a jak się napinam lekko to bolą mnie czasami jajniki i boje się że moge niechcąco wypchnąć moje maleństwo (nie wiem czy już mam jakąś obsesję, aż głupio o tym pisać ☺️ ) ale naprawde jestem ciekawa czy tylko ja mam takie dziwne objawy.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamuśki i proszę o poradę co mam zrobić z tymi zaparciami :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 a po mnie nie za dużo widać 😞 zaczyna mi się 14 tydzień a wyglądam jak przed ciążą, nie jestem normalnej budowy ciała ale brzuszek zawsze trochę wystawał a teraz to moze minimalnie jest większy ale to pewnie dlatego że już go nie wciągam :P spodnie ciążowe mam po siostrze ale czekają w szafie bo jak narazie mieszczę się w swoje spodnie 😉 moja mama mówi że nie będę miała dużego brzucha bo jak ona była w ciąży to gdy już rodziła, to w szpitalu zapytali się ją czy na podtrzymanie przyszła-bo wogóle brzucha nie miała-więc jeśli to rodzinne to nie będę wogóle ciążowych ciuchów potrzebowała, a szkoda :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczulam dzidzusia 🤪 🤪 🤪 🤪
wiercil sie tak mocno - jakie to boskie uczucie 🙃 🙃 🙃 a juz myslalam, ze sie nie doczekam

Jak tam kobietki wygladaja wasze brzuszki?? sa mieciutkie z warstewka tluszczyku czy raczej z napieta skorka? wygladaja juz powoli na ciążowe czy raczej na brzuszki z lekka "nadwaga"? Czy wydaje wam sie, ze brzuszek jest wiekszy pod wieczor niz z samego rana jak wstaniecie?? Piszczie kobietki jak tam wasze slodkie, kochane brzuszki-maluszki... 🤪



[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari-gratulacje 🙂 ja nic nie czuje jeszcze 😞 a już bym chciała.Ja zawsze miałam taki malutki brzuszek,ale teraz zaczął mi się napinać 😮 a moja dzidzia nawet na detektorze tętna nie chce mi się ujawnić 😞 przez chwilę wskoczył puls 152 i aż się zdziwiłam że taki wysoki,ale mam nadzieję że jest wszystko oki 🙂 no ale już po chwili nic 😞 a tak bardzo bym chciała już poczuć moje Maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał:
poczulam dzidzusia 🤪 🤪 🤪 🤪
wiercil sie tak mocno - jakie to boskie uczucie 🙃 🙃 🙃 a juz myslalam, ze sie nie doczekam

Jak tam kobietki wygladaja wasze brzuszki?? sa mieciutkie z warstewka tluszczyku czy raczej z napieta skorka? wygladaja juz powoli na ciążowe czy raczej na brzuszki z lekka "nadwaga"? Czy wydaje wam sie, ze brzuszek jest wiekszy pod wieczor niz z samego rana jak wstaniecie?? Piszczie kobietki jak tam wasze slodkie, kochane brzuszki-maluszki... 🤪



[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez jeszcze nic nieczuje,przynajmniej tak mi sie wydaje 😉 ale niemartwmy sie mamusie to nastapi lada moment 🙂 Co do brzuszka to nie wiem przed ciaza mialam juz swoj teraz moze jest bardziej twardy ale czy cos urosl nie widze niestety,spodnie nosze juz ciazowe bo stare mnie lekko uwieraly a z wami jak jest?
Niemoge doczekac sie juz wizyty u lekarza termin 18 maja wkoncu zobaczymy Nasze Maleństwo 😆 napisze wam jak bylo pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu82 nie martw się, puls Twojego dzidziusia jest w normie 🙂 u dzieci w brzuszku, u niemowląt i małych dzieci jest większy puls niż u dorosłych...z zajęć z pediatrii pamiętam takie mądre zdanie " dziecko nie jest miniaturką człowieka"....warto o tym pamiętać 🙂 Mam nadzieję, że Cię uspokoiłam 🙂

Co do brzuszków, mój jest napięty, typowo ciążowy brzuszek 🙂....Pomimo, iż moja dzidzia niezłe fikołki wyczynia to tego nie czuję na razie ...tylko na usg się wierciła i wierciła.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a ja wczoraj przed snem przez pol godziny macalam swoj brzuch i czekalam na jakies ruchy ale niestety nic nie wyczulam tylko swoje tetno. Ale nie poddaje sie i co jakis czas sprawdzam 🙂 bo tez strasznie nie moge sie doczekac:P tez mam bole na koncu kregoslupa, tuz przy kosci ogonowej, ale wydaje mi sie ze to od dluuuugiego siedzenia badz lezenia w jednej pozycji 🙃 hehe, skurcze tez mnie lapia zaraz po przebudzeniu w prawej nodze a dokladnie w lydce. Biore czasami magnez ale nie zauwazylamzeby to cos pomoglo. Brzuch dalej mnie pobolewa od czasu do czasu najbardziej z rana. A reszta w porzadku, a i ciagle jestem glodna ale nie mam juz pomyslow na menu. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki listopadowe 🙂
Niedługo wszystkie poczujecie ruchy Waszym maleństw. Jedno Wam chciałam napisać.
Nie wolno masować i zbyt często dotykać brzucha kobieta w ciązy, takim postepowaniem możecie sobie wywołać skurcze, a co za tym idzie kilku dniowy pobyt w szpitalu. Tak samo jest z piersiami. Podczas masażu uwalnia sie hormon, który prowadzi do poronien, a tego nikt by nie chciał.
Pisze to Wam, bo w 18tc tez pobolewał mnie brzuch i chciałam byc dobra mamą i masowałam go, co doprowadziło do lezenia w szpitalu.

Pozdrawiam, Karola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz - ja mam zamiar zaczac cwiczyc juz od dawna ale mam lenia w tylku 😉 i zmusic sie jakos nie moge, no czasem chodze na basen 🤪
Ostatnio kupilam wspaniala ksiażke p.t. "W oczekiwaniu na dziecko" i uwazam, ze jest swietna. Rozwiala wiele moich watpliwosci, odpowiedziala na wiele nurtujacych pytan a poza tym znalazlam w niej wiele dobrych porad dotyczacych poszczegolnych okresow ciazy. Polecalo mi ja wiele kobiet zarowno starszych jak i mlodszych, i ja szczerze moge ja polecic! 😎 Zadna gazeta, badz strona internetowa nie pomogla mi tak szczegolowo "zrozumiec" stanu, w ktorym sie znajduje.

Sa w niej takze propozycje cwiczen na poszczegolne etapy ciazy - zadne niebezpieczne wygibasy! wiekszosc bardzo statycznych pozycji, nic meczacego poza tym nie jest ich za duzo. Mam zamiar cwiczyc ale kiedy sie zmusze to sie zobaczy :P hehe

pozdrawiam mamuski 😘

[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari ja mam tą książę!! staram sie regularnie ją studiować ale byłam ciekawa czy w ogóle wyonujecie jakies cwiczenia i jakie 🙂
ja tez mam lenia, po prostu nie chce mi sie cwiczyc, na basen tez mi sie nie chce, bo z checia posiedzialabym w saunie albo w jakuzy a nie plywac w zimnej wodzie 🙂 ale trzeba w końcu sie za sibie wziać i ruszyc tyłek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, ja jestem w 12tyg i za 2tyg tez mam usg, tez sie boje, czy wszystko dobrze, ale trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze :-)choc ciagle zmagam sie z jakimis problemami to wierze, ze sie uda i Wam zycze tego samego :-)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie przyszle mamy, wlasnie dolaczylam do brzuszek.net . jestem w 13tc i tak czytam wasze posty. Zaciekawila mnie ta ksiazka, o ktorej pisalyscie "W oczekiwaniu na dziecko". Czy naprawde jest taka dobra, bo kupilabym sobie cos gdzie jest wszystko na temat ciazy. Zreszta tatus tez wtedy moglby poczytac nie? Czy ktoras z Was wie kto jest autorem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jolus27 nie martw sie, bedzie dobrze na badaniu, ja tez bylam w tamtym tyg., bardzo sie stresowalam, bo pierwsza ciaze poronilam 😞 i okazalo sie ze jest ok,a dzidzius wiercioch jak niewiem. Wiec mysl pozytywnie. Trzymam kciuki. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Akigo wiesz ja tak samo rzuciłam, ale też mam ochote sobie zpalić, chociaź musze wytrzymać i nie zrobie tego dzidzi, ale też ciężko jeszcze dużo osób pali z rodziny i które znam, powiem szczerze ,dla mnie papieros to był najlepszy lek na zaparcia 🙂 zapalony z rana dawał spokój na cały dzień 🙂 Damy rade pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karmenka - autorzy książki " W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff, Arlene Eisenberg, Sandee Hathaway B.S.N. jest dosc gruba (ale za to zawiera duzo interesujacych rzeczy z ktorych kobiety, ktore sa w ciazy po raz pierwszy moga sie wiele dowiedziec) koszt 50zl w miekkiej okladce i 60zl w sztywnej
Serdecznie polecam!! 😎


A teraz RATUNKU!!!!!!! 🤢 co sie dzieje z moja buzia?!?!
Cera niesamowicie mi sie popsula jak nigdy dotad pryszcze-wulkany!!! 😲 wiem ze w tym okresie, niektorym kobietom burza hormonow daje sie we znaki wlasnie w ten sposob ale jak to zminimalizowac bo normalnie wstyd wyjsc do ludzi. Macie sposoby na zwlaczanie takich objawow : masi, kremy lub inne kosmetyki, ktore pomoga mi jakos wygladac?? I ktore oczywiscie mozna uzywac w okresie ciazy? Czekam na skuteczne porady!!! Pomozcie!!!

[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari, u mnie też ze skórą dzieją się dziwne rzeczy i nie mama pojęcia co robić. Najpierw robiły mi się straszne pryszcze, skóra się przetłuszczała, zaczęłam stosować maseczki i pilingi, to teraz zaczeło mi krościć plecy (strasznie), w niektórych miejscach na twarzy mam tak strasznie suchą skórę że nie mogę się nawet pudrem pomalować bo robią mi się takie skorupki ( wyschnięte) a w innych miejsca na twarzy mam pryszcze, zaczełam się kremować porządnie i nic. Mam nadzieje że się pozbęde niedługo tego wszystkiego bo za miesiąc idę na wesele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari dziekuje za odpowiedz, chyba sa ja kupie. Jesli chodzi o wypryski to polecam wizyte u dermatologa, gdyz testowanie czegos na wlasnej skorze w tym okresie moze sie roznie skonczyc, wiesz chodzi mi o to, zeby nie zniszczyc sobie skory. Ja rowniez mam wypryski, a to tlusta a to sucha skore, ale mysle ze to wina hormonow. Trzeba dbac o oczyszczanie i nawilzanie, a po ciazy-kosmetyczka zdecydowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie jak na razie jest wszystko w porządku z cerą,powiedziałabym nawet że na chwilę obecną się poprawiła,ale któż to wie jak będzie wyglądać jutro 🤪 a tak w ogóle to wydaje mi się że maść cynkowa będzie najlepsza na zasuszenie,no i odpadają pudry itd,bo jeszcze bardziej zablokują cerę i wtedy będzie dopiero katastrofa 🤪 no według mnie oczywiście 🙂 co do palenia,to też rzuciłam jak się dowiedziałam że jestem w ciąży,no i jak na razie nie ciągnie mnie,i całe szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam kłopoty z cerą. Skóra na policzkach jest szorstka i cała jak ja to nazywam w kaszkę....p. w aptece poleciła mi krem z dodatkiem trójglicerydów, trochę pomogło, ale nie za wiele....najgorzej jest jak wychodzi "ostre" słońce....poprostu tragedia....całe policzki w czerwone plamki....czasem wygląda to jak jedna duża plama...liczyłam, ze po 3miesiącu przejdzie, ale się myliłam...ale da się z tym żyć...a po urodzeniu dzidziusia przejdzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...