Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam listopadowe Mamusie 😉
U mnie 12 tydzien i 5 dni i do tej pory przybralam 6 kilo ale tak jak Gosia82 wcale nie mialam problemow z wymiotowaniem. Czuje sie wysmienicie bo zmeczenie powoli odchodzi i mam dla odmiany duzo energii, co bardzo mnie cieszy bo przed ciaza bylam bardzo ruchliwa istotka:P Ostatnio meczy mnie zgaga i to codziennie ale juz znalazlam niezawodny (jak narazie) sposob - wcinam jogurt i przechodzi jak reka odjal 😎 Dobre sa tez migdaly albo szklanka cieplego mleka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiesz mi kazdy mowil ze wygladam na dziewczynke pewnie przez to ze gorzej wygladam ostatnio nawet nie chce mi sie malowac bo puder schodzi z twarzy zanim z domu wyjde ;-/ a jezeli chodzi o płec to warto znac wiesz jakie ubranka kupic i jakie rzeczy bylam w szoku ze mi powiedzial ale mały tak sie ułożył elegancko a ogolnie jest strasznie ruchliwy 😆 nastepna wizyta za miesiac nie wytrzymam chyba 🤔 przytylam tylko kilogram z 54 na 55 dobrze jest brzuszek widocznieje 🤪 kocham tego mojego dzidziusia w ciagu dnia to o niczym nie mysle tylko o nim 😮 mooooje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To widze ze tak jak ja, caly czas mysle o dziecku 😁 , nie moge sie doczekac kiedy mi brzuch urosnie, zebym nie popadla w paranoje. Zreszta wlasnie dlatego wpadam tutaj, zeby miec z kim o tym pogadac. A powiedz, czy twoj brzuszek jest juz dosc widoczny w 15tc? Ja jestem szczupla bo waze 50kg i zastanawiam sie kiedy sie naprawde uwidoczni 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja tez jestem ciekawa a jeszcze bardziej niecierpliwa 🙂 ciasno w pasie, a brzuszka nie widac. Wieczorem wydaje mi sie, ze jest bardziej widoczny a kilka razy to moge śmiało napisac,ze wyglądał jak niezly bębenek a w ciagu dnia jakos nie bardzo go widac hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz mam to samo, rano nic, a wieczorem to czasem nawet olbrzym. Pytalam lekarza, to powiedzial ze bedzie widoczny za 5-6 tyg, ale chyba go ponioslo, bo ok.20tyg to widac bardzo. Nic innego nie pozostaje jak czekac i obserwowac. Zreszta chyba rosnie, skoro nie moge dopiac normalnych spodni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem bardzo ciekawa czy będzie chłopiec czy dziewczynka 🙂 w maju mam wizyte u lekarza ale tylko kontrolną, a usg będę miała pod koniec czerwca czyli w 20 tygodniu więc myśle że w tedy sie już dowiem jaka płeć chyba że dzidzia nie będzie chciał pokazać :P na początku myślałam że będzie chłopiec a teraz czuje że bardziej dziewczynka ale zobaczymy 🙂 najważniejsze żeby zdrowe 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna 18g-bardzo śliczne imię 🙂


też cały czas myślę o Maleństwu,kiedy brzuszek wyskoczy,pierwsze ruchy itd,i już się nie mogę doczekać 🙂 miałam zawsze taki malutki brzuszek,ale teraz już się powoli robi taki napięty i wydaje mi się że troszkę większy :P ale może sobie wmawiam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś lece do lekarza.Zobacze jak moje maleństwo urosło. Jak zwykle mam pietra.Czy wszystko ok czy rośnie itd.I zamiast iść z uśmiechem na twarzy ide wystraszona.
[link=http://www.suwaczek.pl/][image noborder]http://www.suwaczek.pl/cache/ae81a66532.png[/image][/link]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ciągle myśle że musi być dobrze więc zamiast się zamartwiać to rozmyślam czego bede potrzebowała dla maluszka ale nic nie kupuje bo chyba troche za wczesnie tym bardziej ze mam ciąże zagrożona więc poczekam jesczze z zakupami ale myśleć nie zaszkodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi też mówią, ze za wcześnie na zakupy. Rozpisałam sie w wątku ZAKUPY co na ten temat sądze i jaką mam sytuacje. Ostatnio byłam z kolezanka, która tez jest w ciąży w centrum handlowym, i weszłyśmy do Smyka, okazało sie ze teraz jest promocja z okazji zbliżającego sie dnia dziecka i przy zakupie dwóch ubranek, to drugie jest za 30% ceny 🙂 więc jakmożna obok takiej promocji przejść obojętnie 🙂 kupiłysmy po dwa pajacyki- prześliczne 🙂! dobra jakość a cena drugiego była naprawde niska 🙂 Myśle, ze jak kilka rzezczy okazyjnie mozna teraz kupić to czemu nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już nie dopuszczam do siebie myśli że coś by mogło być nie tak 🙂 też się rozglądam za tym czego będę potrzebować,i najchętniej bym już coś maluśkiego kupiła,ale mój narzeczony zaraz mnie sprowadza na ziemię i mówi że mam dać sobie spokój i nie zapeszać :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja bylam wczoraj u pana doktora i znow widzielismy nasze juz nie takie ,,Maleństwo,, uroslo i to sporo 🙂
Mielismy nadzieje ze dowiemy sie czy bedzie chlopiec czy dziewczynka ale niestety tak sie Maleństwo ukrylo ze dowiemy sie dopiero za 6 tygodni Ale jest wszystko dobrze i czekamy juz do nastepnej wizyty
Mam do was male pytanko wiem ze to jeszcze wsczesnie ale czy myslicie juz o porodzie gdzie bedziecie rodzic ja jestem z Warszawy i kompletnie nie mam pojecia gdzie co i jak zalatwiac ?
Pozdrawiam i czekam na wiesci od was Mamuski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki beatasz (14 tc.) Karmenka (13 tc.) gosia82 (15 tc.)
Ja mialam tak samo z brzuszkiem niby ubranka ciasnawe ale brzuszka za bardzo nie, brzuszek to widoczny byl szczegolnie wieczorem - wrecz nabrzmialy pewnie od calodziennego spozywania owockow i warzyw, ktore przyczyniaja sie do powstawania gazow 🙃 Zaczal sie pokazywac tak naprawde w 14 tyg ale to pewnie tez zalezy od budowy ciala a ja zwykle do szczuplych nalezalam poza tym mam tendencje do wypinania brzucha wiec wyglada na dosc duzy obecnie. Nie pękajcie wszystko w swoim czasie 🙂

A jesli chodzi o ubranka dla dzidzi to ja jeszcze o tym za bardzo nie myslalam, za to moja mama - przyszla babcia - zawriowala-oszalala 🤪 i juz mam dzieki niej dla malenstwa kupe sliczniutkich ciuszkow. Problem w tym ze jeszcze nie znamy plci wiec wszystko taki "niejakie" 😉 choc sa i okazy niebieskie i rozowe 🙃

POZDRÓWKI CIĘŻARÓWKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari-też mam tendencję do wypinania brzuszka :laugh: tak jak pisałam wcześniej brzuszek jakiś tam zawsze miałam,nawet bym powiedziała że to kiedyś był mój problem,bo wszędzie szczupła a brzuszek wystawał,no i teraz jedynie co zauważyłam to to że właśnie zaczął się robić napięty 🤪 ale to bardzo dobrze,mam nadzieję że jeszcze trochę i zacznie się powiększać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja dokładnie tak samo rano jako tako mieszcze sie w swoje biodrówki bo w spodnie z normalnym stanem to juz niestety nie dopinam guzika, ale wieczorem to już mam brzuszek 🙂 ja zawsze nosiłam upiete ciuchy a nie kupilam jescze nic ciazowego wiec wieczorami moge sie chwalic ciażą 🙂 a co do ubranek to moja mama mnie powstyrzymuje mowi zeby nie zpaeszac wiec nic nie kupiłam jeszcze ale nie moge się doczekać pierwszych śpioszków, jak mijam wystway to mnie kusi zeby cos kupic ale nie daje rade sie powstrzymac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobitki 🙂 Wiecie z zakupami to chyba wszedzie prawie tak jest że za wcześnie, mi też tak każdy mówi, ale jest jeszcze jedna kwestia pierwsz to to że rzeczy dziecięce w dzisiejszych czasach nie są aż takie tanie żeby można było je wszystkie na raz kupić w ciągu np trzech miesięcy, do tego inne gadżety jak łożeczko, wózek i inne drobiazgi których naprawdę dużo się zbiera. Becikowe okaże się w zupełności za małe, fakt że można niektóre kupić używane i my tak zrobimy np wózek, ale mimo wszystko to tęz są pieniądze. Do tego jeszcze jakiś remont, następna sumka, więc z mężem gadaliśmy że dobrzeby było na raty kupować, wiem że to za wcześnie ale czasem musi tak być. Druga sprawa to to że my jeszcze dosyć sprawne jesteśmy, a jak przyjdzie z dużymi brzuchami chodzić jeszcze pogoda nie dopisze, to też póżniej może być ciężko. Ale z tym to sobie tak mówie zawsze może być jakaś wymówka. Buziaki 🙂 :P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wim co sie ze mna dzieje dzis troszke boli mnie brzuszek ;-( mam nadzieje ze to nic powaznego przy oddawaniu moczu zaowazylam lekkie plamienie ale tylko raz nazarie sie nie powtórzyło ale chodze i sprawdzam co i jak. narazie brzuch przestał jak bedzie dalej bolał to pojade pewnie do szpitala choc sie tego strasznie boe powiedzccie mi czy to cos powaznego ??? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_18g wiesz, nie wiem jak ten ból u Ciebie wygląda, sama musisz ocenić czy mocny, plamienie troche niepokoi ale może jest w porządku, jak stwierdzisz że lepiej się dowiedzieć co to ,to zdecuduj się na ten szpital, sama nie wiem co bym zrobiła ,ostatnio też mam kryzys bo wcześniej dzidzia się wierciła a teraz może dwa razy na dwa dni ją poczułam i też się boję, ale mam nadzieje że jest w porządku, wcześniej czułam ruchy ale takie delikatne może teraz się przekręciło i dla tego tak bardzo nie odczuwam 😞 ale jestem dobrej myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna_18g-nie wiem ale chyba na Twoim miejscu już bym dzwoniła do lekarza,jestem panikara,ale to chyba dlatego że pierwszą ciąże poroniłam 😞


Moniczka85-spokojnie,tak to chyba jest że się nie zawsze czuje Maleństwo,ważne że chociaż raz na jakiś czas je czujesz 🙂 i najważniejsze musimy być dobrej myśli,bo Maleństwo czuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_18g napisał:
nie wim co sie ze mna dzieje dzis troszke boli mnie brzuszek ;-( mam nadzieje ze to nic powaznego przy oddawaniu moczu zaowazylam lekkie plamienie ale tylko raz nazarie sie nie powtórzyło ale chodze i sprawdzam co i jak. narazie brzuch przestał jak bedzie dalej bolał to pojade pewnie do szpitala choc sie tego strasznie boe powiedzccie mi czy to cos powaznego ??? 😞


podjedz do szpitala na kontrolne usg i badanie. Nie zaszkodzi, a bedziesz spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj wszystko sie uspokoiło wypilam herbate i wzielam nospe brzuszek przestał i wszytko było ok. dzis tez ok. ale w sumie własnie zaówazyłam jak z mojego lewego sutka wypływa jakis dziwny pły moze nie przezroczysty ale taki metny to chyba jeszcze nie mleko a moze moje piersi przygotowuja sie do tego? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_18g napisał:
wczoraj wszystko sie uspokoiło wypilam herbate i wzielam nospe brzuszek przestał i wszytko było ok. dzis tez ok. ale w sumie własnie zaówazyłam jak z mojego lewego sutka wypływa jakis dziwny pły moze nie przezroczysty ale taki metny to chyba jeszcze nie mleko a moze moje piersi przygotowuja sie do tego? 🤔


Justynka to jest siarka 🙂
Wszystko wporzadeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...