Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy w ten mokry, zimny dzien. Jak sie czujecie przez ten deszcz? Mnie glowa peka, w ogole zauwazylam ostatnio ze mam zawroty glowy, np. jak za szybko wstane. POza tym to nawet ok. Bylam ostatnio u gina, i sie okazalo ze mam jakas mala nadzerke, nigdy tego nie mialam i sparalizowala mnie ta wiadomosc. Wiem, ze to nie szkodzi dziecku, ale sie zastanawiam czy seks jest teraz bezpieczny, czy moga wystapic jakies dolegliwosci lub dyskomfort.Mialyscie cos takiego? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja swojej córci dam na imię Matylda...wielu osobom się nie podoba, ale ja się tym nie przejmuję, ważne, że mi i mojemu mężowi się podoba...Jeżeli chodzi o imię dla synka to podoba mi się Jasiu, ale mąż się nie zgadza...podoba i się też Mateusz, ale mam złe wspomnienia co do tego imienia i chyba nie odważyłabym się tak dać na imię swojemu dziecku...


Czytacie bajeczki swoim pociechom? Bo ja zaczęłam czytać 🙂 trzymam swoją rękę na brzuszku i czytam 🙂 Muszę jeszcze kupić jakąś płytkę z fajnymi piosenkami dla dzieci 🙂 i z muzyką poważną 🙂

3majcie się Mamuśki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia napisał:
Ja swojej córci dam na imię Matylda...wielu osobom się nie podoba, ale ja się tym nie przejmuję, ważne, że mi i mojemu mężowi się podoba...Jeżeli chodzi o imię dla synka to podoba mi się Jasiu, ale mąż się nie zgadza...podoba i się też Mateusz, ale mam złe wspomnienia co do tego imienia i chyba nie odważyłabym się tak dać na imię swojemu dziecku...


Czytacie bajeczki swoim pociechom? Bo ja zaczęłam czytać 🙂 trzymam swoją rękę na brzuszku i czytam 🙂 Muszę jeszcze kupić jakąś płytkę z fajnymi piosenkami dla dzieci 🙂 i z muzyką poważną 🙂

3majcie się Mamuśki 😎


Ja bajek jeszcze nie czytam ale kupiłam taką płytkę z muzyką klasyczną i jest naprawdę świetna
http://www.allegro.pl/item600165377_cd_klasyka_dla_dzieci_slodki_dzwiek_pozytywki.html,
oczywiście puszczam ją kruszynce 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Karmenka co do tej nadzerki to wstrzymaj sie z sexem 🤨 do nastepnej wizyty u gina, ja kiedys tez to mialam i nie moglam uprawiac sexu bo to jest rana ktora musi sie zagoic. Chodzilam na wypalanie kwasem trwalo to jakies trzy wizyty. Ale jak kobieta jest w ciazy to chyba ta nadzerke tylko zamrazaja i dobiero lecza po porodzie. Tak wiec lepiej poczekac i dowiedziec sie wszytkiego od lekarza. A co do tek pogody to tak jak juz pisalam masakra 🥴 mam RZS i nie bore zadnych lekow wiec zmiana pogody i duza wilgoc zwalaja mnie z nog, a do tego jeszcze te zatkane zatoki... 🤢 coz nic innego nie moge brac jak tylko pic herbate z cytryna i miode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam nadżerkę już przed zajściem w ciążę,ale mój gin stwierdził,że gdy zajdę w ciążę to może być tak że sama się zagoi,i mi nie usuwał.Nie miałam przeciwwskazań co do uprawiania sexu zarówno przed ciążą jak i w jej trakcie.Dlatego Karmenka jak masz sama jakieś wątpliwości to zapytaj lepiej lekarza,bo niestety ale każdy lekarz ma inną teorię na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem dziewczynki ale tak dziwnie jakoś mnie brzuszek pobolewa od samego rana 😞 rano się obudziłam o 5-ej i bolało mnie tak z boczku,wystraszyłam się bo to taki ból jak hmm... przy nerkach zaziębionych 😞 a teraz mnie tak brzuszek pobolewa 😞 boję się trochę 😞 całe szczęście że nic nie leci. Miałyście może też coś takiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 nic sie nie martw jak nic nie leci to najwazniejsze. Mnie tez pobolewa szczegolnie po bokach czasami to takie bole kolkowe - mowia, ze to kolki jelitowe. A dzis mnie dopadl bol w samym dole brzuszka tuz nad koscia łonowa - przestraszylam sie strasznie, bo to taki ciagnacy w dol 🤨 Polozylam sie wiec szybciutko, zrelaksowalam i naszczescie przeszlo... Oby do nastepnego badania, bo mam tyle pytan 🤢 - juz nie dlugo...

Kobietki tylko bez stresu 🙃 wszystko bedzie dobrze 🤪

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesia napisał:
Ankalena niestety nie otwiera mi się ta stronka, którą mi poleciłaś....


Rzeczywiście już nie ma tej stronki ale tu są inne

http://www.allegro.pl/search.php?string=klasyka&from_showcat=1&category=5608&country=1


http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=muzyka+dla+kobiet+w+ci%C4%85%C5%BCy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari-dziękuję za słowa otuchy,też mi się wydaje że to nie będzie tak kolorowo,przecież wszystko rośnie i się naciąga 🤔 więc chyba nie będzie zawsze tak kolorowo,no ale najważniejsze że nic nie leci 🙂 mieszkam w Anglii i ciężko tutaj z tym wszystkim 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam 🙂 Mnie też czasem brzuszek pobolewa, ale nie tak intensywnie , raz z jednej raz z drugiej strony, narazie się tym nie martwie. Gosiu82 może rzeczywiście tak musi być w naszych organizmach przechodzą teraz okropne zmiany więc wszystkie organy zmieniają swoje miejsce ,bo dzidzia wędruje bliżej brzuszka . Tak szczerze mówiąc ty my chyba za bardzo zestresowane jesteśmy 🙂 już niedługo półmetek nam się zbliża , a to znaczy że już nie ma aż takiego ryzyka jak na początku ciąży. Już spory kawał drogi za nami 😁. beatasz Brzusio rośnie 🙂 a ostatnio normalnie zauważyłam że wieczorem jeszcze jak się najem, to naromalnie czuje skórę jak mi się rozciąga, byłam u znajomych z mężem na takiej imprezce pempkowej i normalnie myślałam że padne, czułam się dosłownie jak balon myślałam że pękne zaraz - to nie jest zbyt przyjemne. Nie wiedziałam jak mam siedzieć hehe, głupio mi było bo się kręciłam strasznie. Już z dwa razy mi się tak zdażyło :/


Jeśli chodzi o imiona to mamy z mężem po kilka dla dziewczynki i chłopczyka ,jeszcze się nie zdecydowaliśmy, jak się dowiemy jakiego szkraba nosze to się wtedy wybierze i awaryjne na przeciwną płeć zostawi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewuszki kochane je zaczynam niedługo 22 tydzień i naprawdę jest super 🙂Moniczka85 ja również na początku ciąży miałam lekkie bóle brzucha i tez czułam się jak balon 🙂 kochana 🙂nie musisz się zamartwiać.Nawet się nie obejrzysz jak dzidziuś szybciutko rośnie jak ja byłam 2 tygodnie temu u lekarz to moje maleństwo mierzyło zaledwie 18 centymetrów a w ostatni piątek na kontroli już miało 23 cm więc sama widzisz że wszystko się układa a teraz czasem jak czuję się jak balonik to wiem że dzidziuś się rozpycha i szuka miejsca mimo że ma go sporo 🙂ale cóż trzeba iść na kompromis 🙂
Pozdrawiam was wszystkie serdecznie i do usłyszenia w niedługo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Mam male pytanko kiedy zamierzecie zapisac sie do szkoly rodzenia jedni pisza ze lepiej juz teraz bo zapisy sa wczesniej drudzy ze to dopiero pozniej a co ze szpitalem myslalyscie juz zeby cos zwiedzac i dowiadywac sie konkretnych informacji na temat danego szpitala?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje za wsparcie nieznajoma4303 🙂 Człowiek inaczej na wszystko patrzy jak usłyszy słowa otuchy od osoby bardziej doświadczonej i wie że niektóre rzeczy to norma Dzięki 🙂

Marzi Ja się zaczęłam już tym interesować, ale tak szczerze mnie interesują szkoły rodzenia w okolicy które nie wymagają dużych kosztów ,teraz to już chyba nie mam darmowych - nazwała bym to bardzo brzydko co o tym uważam ale nie będę się wyrażać. U mnie w Lublinie patrzyłam na kilka, to są koszty około 500 zł , mnie interesuje mniejasza kwota 🤨 . A ze szpitalem to dobrze się zapytać lekarki, moja lekarz niestety nie przyjmuje w szpitalu, ale powiedziała że mi powie gdzie jak jest, w jakim szpitalu, jak nie lekarki to pytać znajomych którzy mają jakieś doświadczenie, ewentualnie poszukać stron ,albo pojeżdzić po szpitalach i popytać jak to wygląda, co można czego nie można itd. Dajcie znać jakie są Wasze efekty szukania i dowiadywania się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Ja juz koncze 13 tydz i czuje sie bardzo dobrze. Jedynie w pracy i w czasie upalow umieram. Ciekawe co to bedzie w czasie lata... A po za tym jestem wiecznie glodna i chce mi sie slodkiego. A jak to jest u was? Powiedzialyscie/zamierzacie powiedziec rodzinie i znajomym o plci dziecka przed narodzinami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj 🙂 u mnie podobnie z ciążą 🙂 a rodzinie powiemy z mężem bo to w sumie dla nas zadna tajemnica 😉 a nawet jak przy porodzie okaże się coś innego 😉 to też miła niespodzianka Pozdrawiam ps Ja sama jeszcze nie wiem czy będziemy mieć córcie czy synka . Czekamy z niecierpliwością na tą wiadomość :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam pytanko do was mamuśki:

Jakie do tej pory miałyście robione badania. Ja chodzę co 3 tyg do "pana G" (tak często bo miałam małe przejścia na początku) i on za każdym razem wymaga ode mnie badań moczu i morfologii. Na samym początku zrobiłam jeszcze glukozę na czczo i tyle. Znajoma robiła już dwa razy na toksoplazmozę a ja nic. Jak tam u was w tej kwestii???

Baśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam na samym początku, morfologie, mocz, glukokoza, hiv i toksoplazmoza( dwa odczyny) teraz mam narazie mocz, z tym że toxoplazmoza i hiv to są płatne, więc możesz sama na własną rękę sobie zrobić a ewentualnie wyniki z nim skonsultować, bo on Ci skierowania raczej nie wystawi przynajmniej u mnie tak jest (państwowo), ja w tym ośrodku co mam ginekologoa za hiv płaciłam 20 zł ( ale chyba nigdzie nie ma taniej, czasem bywa nawet i 60 zł ) za toxo po 30 zł za odczyn czyli razem wyszło 80 zł, ale wszędzie są różne ceny, u mnie też ,gdzie indziej toxo było po 20 ale już nie chciało mi się latać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basiaolek to bardzo dziwne, że lekarz nie kazał Ci zrobic badan na toksoplazmoze... Ja i tak bym je zrobiła. W tamtym tygodniu byłam na spotkaniu dla przyszłym mam gdzie były omawiane różne temtyi lekarze mowili, ze jednym z najwazniejszych badan na samym poczatku ciazy jest toksoplazmoza, wiec radzilabym Ci to zrobic i zapytac sie lekarza czemu nic nie powiedział 😠

pozdrówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc w środę idę do pana G i go zapytam. A tak dla uspokojenia sumienia to zrobię sobie tak jak mówisz Moniczko85.

Z tą toksoplazmozą to dziwna sprawa jak dla mnie. Rok temu bowiem byłam w pierwszej ciąży i w 12 -tyg poroniłam. Po całym zdarzeniu zrobiłam turne po ginach i wszyscy jak jeden mąż twierdzili że nie muszę tych badań robić bo jest to zaszłość (kiedyś bowiem w toksoplazmozie upatrywano większość poronień). Ja mimo wszystko zrobiłam je na własną rękę ale wynik jakościowy wyszedł niejednoznaczny. Więc sprawę zaniechałam do chwili jak mi koleżanka powiedziała że ona to juz drugi raz robi ..... 😞

I bądź tu mądra młoda przyszła mamo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...