Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Też bym chciała stąd wyruszyć,no ale niestety,praca,macierzyński,za coś musi moje Maleństwo żyć.A prawda jest taka że teraz nic w Polsce dobrego by mnie nie spotkało 😞 ja oprócz badań w Anglii,jadę jeszcze do Polski i dla pewności zrobię te których mi tutaj nie robili.Mam nadzieję że wszystko będzie oki i nie mam co się martwić 🙂 pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Dziewuszki 😉
Prawie tydzień mnie nie było i miałam sporo stron do nadrobienia. Co do ilości usg - mimo, że chodzę państwowo to mam przy każdej wizycie (jak do tej pory). Z badań - co wizytę mam morfologię. Oprócz tego miałam glukozę, mocz i wr (jak dobrze pamiętam). Na przyszłą wizytę (2.06 czyli niedługo 😉 )mam morfologię i hbs. O badanie toxoplazmozę pytałam się ale moja gin stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby (a wspomniałam, że mam yorczyka i świnkę morską).
Samopoczucie z każdym dniem coraz lepsze. Z bólami głowy też się borykałam ale narazie cisza. Szybko się męczę i jak za długo stoję to bolą mnie plecy. Brzuszek nie chce mi rosnąć. Co prawda, że spodenki mam ciążowe bo w stare już się nie mieszczę ale bardziej przybrałam w ogóle niż w obwodzie brzuszka. Z apetytem różnie, nie mam ochoty na słodycze, za to wcinam ogórki małosolne bez opamiętania. I nie jem dużo, zdecydowanie mniej niż miesiąc czy półtora temu.
pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia82 🙂 wiem jak to jest, mam kilka kolezanek, ktore urodzily w Anglii i nadal tam mieszkaja zadowolone, wiec bedzie dobrze. Sama o tym myslalam, bo zylam tam przez 7 lat, ale jednak wybralam Polske, rowniez z innych powodow. Trzymaj sie, a tu na forum zawsze ci pomozemy, jesli chcesz. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia82 wspolczuje Ci ale nie martw sie wszystko bedzie dobrze. Osobiscie jestem zaskoczona tym co piszesz i zobaczcie teraz jak wszyscy w Polsce narzekaja na sluzbe zdrowia. Jak juz pisalam bylam u nas na izbie przyjec Beatasz z tymi wlasnie pobolewaniami. I okazalo sie ze to jest tak jak pisze Ankalena rozciaganie wiezadel macicy (i to wlasnie te klocia, skurcze). Lekarka zrobila mi kompleksowe badania ale musiala niestety dodac: NIE JESTESMY PORADNIA. Ale niestety tak to jest jak sie pierwsza ciaze poronilo i czlowiek pozniej troche panikuje. Teraz tylko z niecierpliwoscia czekam na ruchy dziecka bo na razie dla mnie sa niewyczuwalne 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madeline-u mnie bóle głowy też stopniowo zanikają,z bólem pleców to jest strasznie,w pracy jestem na nogach,czasami po 10-12h 😞 od jakiś 3 tyg waga mi się wstrzymała,i też mam apetyt mniejszy 🙂

Karmenka-miałam trochę inne plany 🤨 zaczęłam w lutym dopiero kurację hormonalną gdyż miałam problem z zajściem w ciąże,no i myślałam że zdążę wrócić do Polski 🙃 tym bardziej że mam powrót do mojej starej pracy.No ale niestety potoczyło się trochę inaczej i jak na razie muszę tutaj siedzieć,mam nadzieję że niedługo.I dziękuję bardzo za te słowa,z chęcią skorzystam z pomocy :P

Leniuch-no widzisz,w Polsce opieka to jest rarytas 🤪 gorzej szpitale,ale lekarze to co innego,no i w ogóle podejście do kobiety ciężarnej,tutaj to jest tak że przetrwa najsilniejsze 😞 też pierwszą ciążę poroniłam i panikuje trochę chyba za dużo 🙃 ale co tam,teraz Nam wolno :P

Dziękuję jeszcze raz dziewczynki za wsparcie i za miłe słowa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i chyba najlepszy na ból głowy jest sen... chociaż już 3 razy wzięłam apap...
dzisiaj miałam pierwszy raz zachciankę ;D zebrała mi się taka ochota na pastę jajeczną, że musiałam sobie zrobić;

ja jeszcze nie wiem co będziemy mieć, może w przyszłym tyg się dowiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja też che już wiedzieć 🤪 !!! niunia90 gratuluje 🙂 ps. beatasz szukałam wczoraj i przymierzałam, wybór jest ale jescze nie kupiłam sukienki jeszcze troche pochodze za nią , a jak zobacze ich wystarczająco to wybiorę jakoś. A wczoraj miałam już chrapke na trzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia90 mialas juz to badanie 3d czy dopiro bedziesz miala? ja cos czytalam ze to sie robi w troche pozniejszym tygodniu. Sama zastanawiam sie nad tym usg 3d ale jakos na razie jeszcze nie jestem przekonana. A co sadzicie na temat szkoly rodzenia? Kiedy najlepiej sie wybrac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie wczoraj zapisalam sie do szkoly rodzenia 🙂
Porod mam 5 listopada a zajecia odbywaja sie od 14 wrzesnia dwa razy w tygodniu w pon.pt wyklady i cwiczenia.
Szkole na szczescie mam za darmo bo pracuje w Warszawie potrzebne jest tylko zaswiadczenie z pracy ciesze sie, bo jak slyszalam ze niektore z was musza placic nawet do 500zl to sie przerazilam
Pozdrawiam piszcie co u was 🙂
A... ZAPOMNIALABYM TRZY DNI TEMU POCZULAM SWOJE MALENSTWO (chyba) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od wczoraj rana mnie tu nie było-a tu sporo się w między czasie dzieje... oj to już jestem spokojniejsza-bo nie teraz wiem ze tak jest u wiekszosci forumowiczek z tymi bdaniami i usg, ja miałam nadzieje ze pod koniec czerwca bede miała usg, ale niestety dopiero pod koniec lipca zobacze moje malenstwo-ale bede już wtedy około 24 tygodnia ciąży więc może lekarz już mi powie kogo noszę w brzuszku-ja szkoły rodzenia chyba nie bede potrzebowała-bo nastawiam się na cesarkę z powodu mojej przypadłości, do tego jestem krótkowidzem i nosze okulary ale nie wiem czy to ma wpływ-gdzies przeczytałąm ze tak ale nigdy nic nie wiadomo. Ja ruchów nie czuje ale mam nadzieje lada moment poczuć już nie moge się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak u Was jest ze snem?? bo u mnie choć nie mam jeszcze brzucha to nie umiem sobie miejsca znaleść w nocy, staram się spać na boku ale zawsze budze sie na plecach... przeczytalam gdzies ze dobrze sie spi jak podlozy sie poduszke pod kolana i fakt moze troche daje ulgi mi przynajmniej sie sprawdza 🙂 a jak wy sobie radzicie w nocy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"A powiedzcie mi dziewczyny, odczuwacie oprócz kłucia w brzuszku i pobolewania coś takiego jak skurcze?
mi się wydaje, ze mam skurcze w szyjce macicy, oczywiście nie są bardzo bolesne ale dziwnie się z tym czuje.

Beatasz85"


Widzisz ja takie skurcze odczuwalne w szyjce macicy czułam już w pierwszych tygodniach ciąży. Tak samo było w przypadku tej pierwszej którą utraciłam. Byłam tym bardzo zaniepokojona zwłaszcza że jak mówiłam o tym lekarzowi to nie za bardzo wiedział o jakim bólu mu mówię.

Teraz też czasami mam takie bóle -skurcze w tej szyjce ale myślę sobie że taka nasza natura i już.

A co do tej tokso to zrobię te badania dla własnego sumienia.


Jutro idę do gina i jestem pełna obaw....
Chciałabym być radosną mamą a nie taką lękliwą ale czy nie za dużo od siebie wymagam z takim bagażem doświadczeń?

A w brzuszku się ruszyło tylko pod wieczór a przez cały dzień nic. Maluszek lubi chyba ta porę. Czuję go zwałasza jak leżę na plecach.

ŚLĘ pozdrowienia
i dzięki za wsparcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiaolek-ja jeszcze nic nie czuję,ale też mam nadzieję już na dniach chociaż odrobinkę poczuć 🙂


Maiha-no ja staram się zasypiać na lewym boku z podusią między kolanami,no ale niestety potrafię się budzić w nocy w całkiem innej pozycji no i z zdrętwiałymi nogami 🤢 i zauważyłam też że jak poleżę chwilę na plecach to mnie pośladek boli,tak dziwnie 🥴 i jeszcze jedno,szybciej niż zawsze chodzę spać,a rano jestem nieprzytomna 🤢 bym spała i spała 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz mialam 3 i 4 d robione :P dlatego wiem jaka plec:P a poszlam bo wcesniej lekarz nrormlany postawil mi date porodu na 18 pazdiernika dlatego na 3 4 d szlam w 19 tyg ciazy a okazalo sie ze termin na 30 paz bo moja malutka miala wtey 16 tyg i 5 dni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja śpię na boczku, i lubie zasypiac na prawym ale podobno lepiej na lewym wiec powoli zaczynam sie do tego przyzwyczajac, chociaz w nocy i tak na prawy 🙂 nie mam problemu ze spaniem, jedyne co mnie budzi to moj pecherz 🤔 o rany ciągle biegam do toalety, Wam tez sie jeszcze ciagle tak chce siuisu?

pozdrawiam mamusie i dobrej nocki bez wstawania... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha ja też mam problem, tak naprawdę bólu mi tylko nie sorawia jak śpie na prawym boku, lub na boku i troszeczke na brzuszku, choć tak nie śpie tylko czasem się kładę. Jak kłade się na lewy bok cała lewa strona mi drętwieje, jak leże na plecach tak samo i do tego też boli mnie strasznie 😮 lewy pośladek. Więc mam jedno rozwiązanie. Ale i tak jak się budzę to różnie leże, nic na to nie poradze ja też musze się wysypiać i widocznie tak jak mi w nocy wygodnie tak się układam. Z ruchami dziecka, też wcześniej się przestraszyłam, bo zawsze o tej samej porze coś czułam a tu nagle przez dwa dni nic. Ale potem jakoś znowu zaczęło się ruszać. I dziś też nic nieczułam dopiero wieczorem. Mąż się śmiał że nie chce mi w dzień mamy dokuczać, ale człowiek się martwi, tyle różnych rzeczy się czytało i słyszało że można się wszystkiego spodziewać , więc doskonale rozumiem Twój niepokójbasiaolek . Ale pewnie dzidzia miała zły dzień albo się żle czuła tak jak my czasem, albo spała 🙂 Ja tak sobie mówie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie! Ja też mam problemy ze spanie.Ale przeraża mnie mój nastrój.Nigdy nie byłam zbyt wesoła ale teraz. Budzę sie już z dołkiem.Jakaś taka pełna obaw.Budze sie i juz moge sobie siedzieć i połakać.Zamiast sie cieszyć eh...I tak już mam od kilku dni.Masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...