Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mnie też wczoraj głowa bolała-dosłownie pękała, dzis już lepiej, choć nadal odczuwam mdłości to mniej wymiotuje tylko czasem, ale nadal chudnę-połozna się smiała że długo tak nie pociągne na głodówce-bo nie umiem nic jeść :P ale zauważyłam że brzuch juz zaczyna rosnąć i juz wystaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo ratuj swój humorek 🙂
Czasami człowieka taki smutek najdzie że ciężko się z niego wykaraskać. U nas zapewne związane jest to z naszymi hormonami które na każdą działają inaczej na mnie np tak że wyglądam jak nastolatka bowiem całą twarz mam wysypaną trądzikiem. Jednak mój wygląd maluszkowi nie robi różnicy a twoje smutki on/ona odczuwa.
Mów do niego 🙂 Głaszcz po brzuszku już nie jesteś sama a on pragnie twojego zainteresowania.

Zrób coś dla siebie co zawwsze poprawiało ci humor a jak nic nie masz to przyjedź do mnie ja sie tobą zajmę 🙂

Baśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akigo napisał:
Witam Mamusie! Ja też mam problemy ze spanie.Ale przeraża mnie mój nastrój.Nigdy nie byłam zbyt wesoła ale teraz. Budzę sie już z dołkiem.Jakaś taka pełna obaw.Budze sie i juz moge sobie siedzieć i połakać.Zamiast sie cieszyć eh...I tak już mam od kilku dni.Masakra!


Też tak czasami mam, wcześniej miałam częściej ale powiedziałam STOP bo bym się wykończyła psychicznie. Musisz wziąć się w garść. Fakt, że są dni, że płacze na zawołanie - ale jak pomyśle, że od moich humorów i popłakiwania maluch może być taki sam to od razu zmieniam postawę. Cieszmy się, że idzie na lato bo jakby jesienna depresja skrzyżowała się z burza hormonów to byłoby nieciekawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku 🙂
Jezeli pracujesz w Warszawie to szkole masz za darmo,a zapisac sie mozesz gdzie chcesz bo i tak nie masz pewnosci czy akurat bedzie dla ciebie miejsce w tym szpitalu jezeli wczesniej sobie go niewykupisz...
Ja zapisalam sie na Kasprzaka bo tam chce rodzic ,mam zamiar wykupic sobie polozna niestety za 1000zl ale bede miala 100% pewnosc ze nieodesla mnie do innego szpitala pozatym ona bedzie ze mna przez caly czas i tylko ze mna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi a jak wyjdzie tak ze bedziesz miala cesarke to polozna do niczego nie bedzie Ci chyba potrzebna... moi znajomi tak mieli ale niestety kasy im nie zwrocili 🤔 ja jeszcze sie nad tym wszystkim nie zastanawialam jak, gdzie, kiedy...?
A teraz pytanie do wszystkich czy macie bakterie w moczu? I czy lekarz cos Wam przepisal? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie stwierdzono jeszcze jak na razie u mnie żadnych bakterii w moczu,do tej pory wszystko było oki 🙂

Ze spaniem nie mam problemu,gorzej z wstawaniem 🤢 nie chcę mi się jak nic,i obojętnie ile śpię 🤢

Humorki miewam niestety,i to momentalnie się nastrój mi zmienia i koniec,zaczynam się czepiać,wszystko mi przeszkadza.Co do płakania to tak nie bardzo,ale zauważyłam że bardziej taka uczuciowa się zrobiłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaaa.... zapomniałam się pochwalić 🙂 ale chyba poczułam moje Maleństwo dzisiaj 🤪 tzn to było takie hmm.... jakby mi coś po brzuszku przejechało,od środka 🤪 a pózniej mnie gilało tak dziwnie od środka 🤪 mam nadzieję że to już był zaczątek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór 🙂

co do położnej to ja jeszce tez nic sie nie orientowałam i zastanawim sie kiedy powinnam to załatwic, zaczac sie rozgladac i pytac. W sumie fajnie miec pewność, ze położna bedzie przy mnie ale z drugiej strony niby za co mam jej płacić?! to do cholery ich praca i ich obowiązek! no ale wiem jak to jest... dlatego sie zastanawiam...

ja nie wiem czy mam bakterie w moczu ale lekarz kazał mi zrobić ponowne badania moczu, przepisał doustnie urosept(na mocz), lactovaginal i feminella dopochwowo.

Humory tez niestety mam i czesto chodze smutna 😞 jestem pogodna osoba z natury ale teraz wszystko mnie denerwuje, płacze, krzycze i sporo spraw mi sie wali akurat w tym momencie... 😞
wiec na poprawe humory kupilam dzis spodnie ciążowe... lepiej nie ebde pisac ile kosztowały hehehe ale odrazu mi lepiej:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=#800080]gosia82[/b[/color]][color=#800080][/color] WOW WOW 🤪 🤪 🤪
zazdroszcze Ci!!!!!!!!!!!! ale super!!!!! kiedy ja poczuje moje maleństwo? Ale masz fajnie!! 🙃 🙃 pewnie czekasz teraz z niecierpliwością na następne gilanie w brzuszku 🤪 🤪
całusy przesyłam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski

Ja już jestem po wizycie u wielkiego pana G. i muszę przyznać że jestem jakaś taka smutna po tej wizycie. Ale od początku...

Najpierw próba pobrania cytologii (nieprzyjemna) niestety nie powiodło się bowiem mam jakieś upławy i muszę brać na nie tabletki. Potem badanie usg. Widziałam kręgosłup serduszko i jak się malec rusza. Potem pytania do pana G
i tak z ta toksoplazmozą to mogę sobie zrobić jak mam taka chęć jednak on zazwyczaj tego nie zaleca. Z pomiaru bowiem wychodzi że dzidzia ma się dobrze (wniosek i tak je zrobię).
Gin również powiedział że to co czuję to raczej nie ruchy bowiem przy pierwszej ciąży najszybciej pojawiają się w 20 tyg (wniosek - ja i tak wiem że to moja rybka mi w brzuchu pływa).

A mój humor??? to chyba wynik mojej blokady. Za każdym razem jak idę do gabinetu otaczam się pancerzem aby sie nie załamać w razie "w" (tak jak ostatnio). I to chyab nie pozwala mi na pełna radość.

Idę spać bo jutro mój pierwszy raz w pracy po zwolnieniu i wstaję o 6:00.

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski!!!
Ja sypiam swietnie - zadnych problemow troszke na lewym troszke na prawym boczku - z tym problemow nie ma...
Co do ruchow bobaska to cos tam kiedys czulam ale to raczej tetno - tak mysle i od tamtej pory to nie bardzo a moze mi sie tylko wydawalo 🤨 Za tydzien do pana doktorka ide na badanko wiec sie wszystkiego dowiem 🙂
Brzuszek nie powiekszyl sie zbyt wiele a nawet jakby sie zmniejszyl - byc moze tlyko mi sie tak wydaje, za to w pasie przybralam i to sporo i moze dlatego wizualnie wydaje sie brzuszek mniejszy. Zaczynam nabierac coraz wiecej wagi z tygodnia na tydzien (ponad 1kg) - musze chyba zaczac sie pilnowac i jesc dla dwojga a nie za dwoje. Specjalnie zachcianek nie mam, jem normalnie a jednal sie robie okraglutka cala 😮
Humorzasta sie zrobilam, w jednej chwili draznia mnie niektore rzeczy, a za chwilke mam swietny humorek... Do lez doprowadzic mnie mozna bardzo predko - na szczescie nie ma zbyt wielu takich sytuacji 🙂
Chyba zaczne dzidziusiowi puszczac jakas muzyczke bo pisza, ze teraz to juz dobrze slyszy w 17 tyg. 🤪

Dziubaski mamusiki 😘
[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj też poczułam ruchy, to było jakby kopnięcie, a potem gilganie chyba rączkami 🙃
Trzy tygodnie temu na usg dzidzia się świetnie ustawiła do badania gin. ją pochwaliła, a po chwili dodała że bardzo ruchliwe maleństwo 🙂, jak zobaczyłam jak macha rączką to mi przeszły wszystkie smutki 😆
Było to dziwne uczucie zwłaszcza że prawie nie czułam tych ruchów. Gin. powiedziała mi też że raczej to nie będzie dziewczynka. Nie chce się za bardzo nastawiać, czekam na następne usg 🙂 (chociaż przed każdym mam stracha 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
vilani wczesnie czujesz maleństwo ale pewnie to dla tego, ze nie jest to Twoja pierwsza ciąża 🙂a ja juz mam wrażenie, ze nigdy nie poczuje ruchów.

ja w przeciwienstwie do basiaolek i vilani z niecierpliwością zcekam na kazda wizyte, nawet gdy nie ma badania usg.czekam, az powie mi coś nowego, pochwali wyniki ze są bardzo dobre i powie kiedy trzeba robić kolejne usg 😆 jakoś na wizyty zawsze nastawim sie bardzo pozytywnie 🙂

milego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj na wizycie lekarz kazal mi jesc wiecej miesa powiedzial ze mam slabe wyniki (morfologia), przepisal dodatkowo zelazo. Po przebadaniu (ktore bylo nieprzyjemne) oznajmil ze z ciaza wszystko jest ok. Naciagnal mnie na badanie USG 4D (200zl) bo powiedzial ze lepiej widac bedzie ewentualne wady rozwojowe. I tak czy dziewczynak czy chlopiec dowiem sie pewnie dopiero wtedy tj 6 lipca..
Beatasz ja tez jeszcze nie czuje ruchow i moj lekarz powiedzial ze dopiero w 20tyg moge sie ich spodziewac. Ale i tak dotykam swojego brzucha i mowie do malenstwa: Mama do Ciebie mowi masz sie poruszyc! 😁 ale cos nie chce, byc moze jest typem buntownika.
Co do chumorow to coz... moj maz ma juz dosyc... bo ciagle sie czepiam doslownie wszystkiego...! trudno musi wytrzymac takie uroki ciazy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂 ja podobnie do beatasz na każdą wizytę się bardzo cieszę i nie moge się doczekać następnych, po co mam sie nastawiac ze cos jest nie tak-skoro wole myslec ze ejst wszystko super-lekarz mówi że wszytsko dobrze więc po co sie na zapas martwić-dziecku to nie służy, ja jedynie co to ostatnio jakoś się nastawiam na córkęi mam mam takie dziwne uczucie tremy przed usg w lipcu ale jest to bardzo miłe uczucie 🙂 bo jestem ciekawa co lekarz tam zobaczy :P :P :P czuje troche presje ze strony rodziny bo mama i siostra tak bardzo czekają na dziewczynkę-ale chłopczyk to też bedzie miła niespodzianka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha ja tez sie modlilam o dziewczynke i ja bede meic!! 🙂 mow do brzuszka juz w formie zenskiej 🙂 ja takk robilam hehe leniuch kazdy ma humorki ja przewaznie jak sprzatam!! 😁 a usg 3 4 d polecam ci bardzo ja jzu bylam raz ple ci odrazu pwoiedza filmik nagraja powiedza wszystko o rozwoju dzidiusia w III trymestrze tez bede szla na to albo jeszcze nawet i niedlugo .. aha i dostaniesz zdjecie buzkiii mysmy juz porobili odbitki buzki i kazdemu w rodzinie dali a narzyczony nosi w porfelu hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i co do ruchow dziecka to kobiety w 2 ciazy czuja je szybciej niz np ja bedac w 1 :P ale juz tak czasem cos czuje tylko nie jestem do konca pewna czy to Ona ale mysle ze tak 🙂 Pozdrawiam was dziewczyny i ja ide po truskawki do sklepu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja również szykuję się na listopad,
mam nadzieję, że mogę dołączyć do Waszego grona?

Wczoraj miałam robione USG i już wiem, że będzie chłopiec 🙂 Miałam nadzieję, że jadnak będzie dziewczynka ale od początku miałam przeczucie, że to synek.
Niestety kolejne USG dopiero za 4 tygodnie i nie wiem jak ja tyle wytrzymam?
Pozdrawiam Was i Wasze brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jutro wchodzę w 16tydzień i też niby coś czuję w brzuszku, ale do końca nie jestem przekonana czy to moja dzidzia. Jaka to płeć to dowiem się może dopiero za miesiąc bo wczoraj miałam badanie ale nie usg tylko lekarz badał serce malucha. Mam nadzieję jednak, że to będzie chłopiec ;D Termin mam na 16 listopad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia ja mówię do mojego brzucha jak do dziewczynki 🙂 na początku czułam ze bedzie chłopczyk a teraz starsznie się na dziewczynke nastawiłam 🙂 :P a usg 3/4 d miałam mieć przy okajzi badań prenatalnych ale pan doktor mnie oszukał i zrobił zwykłe 2D 😞 bardzo mnie zawiódł ale ja nie umiałam nic powiedziec bo jestem spokojną osobą ale za wizytę skasował swoej 210 zł 😞;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...