Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maiha a nie balas sie robiac badania prenetalnego?? bo z tego co wiem to porzez te badania mozna poronic;/ gratuluje odwagi bo ja bym sie raczej nie poczula bezpieczniej ino bym sie bardziej zestresowala i czula niepewnie... i tak przy okazji jak wyszly badania?? A to cham jak cie oszukał:P ja bym za taka wizyte nie zaplacila klocila bym sie ze chcialam 3 4 d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia te badania co ja miałam w 12 tygodniu to były całkowicie bezpieczne-lekarz na usg wszytsko sprawdzał czy wszytko jest na swoim miejscu sprawdził na usg przeziorność karkową-te badania są nieinwazyjne więc całkowicie bezpieczne-mi je poleciła pani doktor ze względu na moje dwie macice-badania prenatalane dopiero po 20 tygoniu sa niebezpieczne i moga prowadzic do poronienia-ja gdyby było jakies niebezpieczenstwo dla mojej kruzyny to bym nie wykonała tych badan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a badania wyszły dobrze-z dzieckiem wszystko w porządku 🙂 ale lakarz na moje pytanie czy to że mam 2 macice ma jakiś wpływ na ciąże-ze spokojem i powiedział ze kobiety w moim przypadku maja ciężej utrzymać ciążę niż całkowicie zdrowe kobiety, ale ja się czuję zdrowa więc nawet nie wziełam sobie trgo do serca co powiedział-poprostu bardziej o siebie dbam i uważam. Mój lekarz powiedział że niepotrzebne mi są tabletki na podtrzymanie wiec zażywam jedynie magnezin i witaminy-więc jestem pełna nadziei 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😮 WOW NIGDY NIE SLYSZALAM BY KTOS MIAL 2 MACICE ALE JESTEM DOBREJ MYSLI I DOBRZE ZE TY TEZ 🙂 DUZO ZDROWKA ZYCZE JA JADE DO TESCIOWEJ NA BIGOS BO MI DZWONILA ZE MAM PRZYJECHAC BO MOJ M JEST NA DELEGACJI PAPA CALUSKOW 102 I DLA KRYSZYNKI TEZ 🙂: 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia ja też nie wiedziałam że można mieć dwie macice-wiem dopiero od kilku miesięcy od kąd jestem w ciąży-był to dla mnie ogromny szok-a z gabinetu ginekologa wyzłąm z łzami w oczach-ale teraz już się do tego przyzwyczaiłam i nie czuje różnicy z tego powodu :P może jedynie czekać mnie cesarka ale to się okaże na końcówce ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha ja też chciałam zrobić sobie usg 3D ale mi lekarz powiedział że 15tydzień to zbyt wcześnie, najlepszy czas to ok 20-24tydzień. więc może dlatego nie zrobił Ci tego usg co chciałaś, ale to dziwne, że wyciągnął od Ciebie tyle kasy :/ pozdrawiam Cię i inne kobietki z tego samego okresu ciąży ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha co do naszej przypadłości to nie jest ona wskazaniem bezwzględnym do cc Wszystko się okaże tak jak pisałaś po koniec ciąży Mi gin. powiedział że moja macica się ładnie rozciąga więc nie ma się czym martwić 🙂

Ja ostatnio się zastanawiałam jak to jest u krótkowidzów z porodem naturalnym, wiem że kiedyś u osób z dużą wadą wzroku wskazana byłą cc, ale teraz w medycynie się tak szybko wszystko zmienia....muszę się kiedyś zapytać oto gin.


Mamusie jaka u Was pogoda?! U mnie pada już drugi dzień, więc nie mam co robić w domku.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patka pwoiem ci ze zalezy od sprzetu jakie lekarz ma moze dlatego zalecil ci w tych tygodniach.... moj robi od 18 tyg do 23 w II trymestrze 3 i 4 d razem za 200zl bo to prywatnie ... ja bylam na takim usg bo lekarz 1 wylicz mi ze teraz to ja bym byla w 21 tyg zaczynalam , i termin mialam meic na 18 pazdziernika ale przesunal sie na 30 pazdziernika (CHODZ NAPEWNO DAM SIE ZALOZYC ZE URODZE NA POCZATKU LISTOPADA CHYBA ZE WCZESNIEJ NIZ 30 PAZ 🙂)ale z (Najprawdopodobniej) Amelka jest wszystko okEJ 🙂 I ZDROWA JAK RYBKA NA FILMIE BOKSOWALA SSALA KCIUKA 🙂 ... a jakie sie wam imiona podobaja??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!
jak Wasze samopoczucie? bo ja pół nocy nie przespałam, łeb mi pęka 🙂 więc jest cudownie do tego wspaniałą pogoda za oknem...

co do imion dla dziewczynki Nadia- ślicznie
ale, ze u mnie w brzuszku jest prawdopodobnie siusiaczek to bedzie Szymon 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Jakie ładne imiona wybrałyście.Ja od dawna powiedziałam sobie że jak bede mieć jeszcze córcie to będzie Tosia czyli Antonina albo Marsia.Z Chłopcem troche u mnie cieżej bo będe sie z meżem kłucić ale podoba mi sie Borys ,Olek ,Julek .
Jak czytam w imiennikach o ludziach o tych imionach cieżko mi się zdecydować.Ale jak urodze napewno coś postanowimy!
Trzymajcie się! I miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podobnie jak Beatasz-zresztą już chyba o tym gdzieś kilka stron wcześniej rozmawiałyśmy, ja też chcę Nadię albo Szymonka-mąż nie zgadza się na nadię ale mam kilka miesięcy żeby go przekonac do tego imienia no chyba ze bedzie Syn to będzie na pewno bezdyskusyjnie Szymon 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak 🙂 ale z drugiej strony rok ślubu się zgadza 🙂 a o ile starszy od Ciebie jest mąż mój jest ode mnie o 2 lata starszy 🙂 Beatasz to ty już wiesz że bedziesz mieć syna tak?? w którym tygodniu się dowiedziałaś?? bo ja dopiero pod koniec lipca się dowiem-jakos wytrzymie te 2 miesiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak ślub w tym samym roku miałyśmy:P 🙂 tez chciaąłm sie Ciebie zapytać o ile jest starszy Twój mąż 🙂 mój jest starszy ode mnie o 10 lat.
Ja dowiedziałm sie, ze najprawdopodobniej bedzie chłopak około 14 tyg mniej wiecej dwa tyg temu bo teraz zaczał mi sie wczoraj 16 tydzien. Bardzo chciałam dziewczynke ale z chłopaka również sie bardzo ciesze 🙂 Ciekawe co u Ciebie bedzie 🙂
na kogo stawiasz??
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na samym początku ciąży czułam że będzie synek, ale teraz stawiam na dziewczynkę 🙂 u mnie wszyscy czekają na dziewczynkę-i każdy ma dla niej jakieś orginalne imię heh mój tata chce Zuzie, mama Klaudie a siostra Martynkę :P mąż też po ciuchu liczy na córcię :P obawiam sie troszkę usg bo jeśli będzie chłopczyk to obawiam się że wszyscy troszkę się zawiodą 😞 bo siostra ma 2 synków i wszyscy chcą kupić wreszcie jakieś różowe ciuszki sukienki i spineczki :P ale ja równie mocno bede sie cieszyc jesli bedzie synuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej coz za popularne imie ten Szymon, moja kolezanka dzis mi powiedziala ze bedzie miala synka i nazwie go wlasnie Szymon, wchodze tu do nas na forum a tu same Szymony:P Ja jak bede miec chlopca to dam mu na imie najprawdopodobniej Aleksander albo Krzysztof (ale jeszcze nie wiadomo) a co do dziewczynki to zastanawiamy sie nad Malgosia 🙂 albo Basia choc zobaczymy moze sie jeszcze wszystko pozmieniac.

WLASNIE ZAPOMNIALABYM WCZORAJ OK GODZ 23.30 POCZULAM RUCHY DZIECKA!!! NA 100% PRZEJECHAL MI CHYBA NOGA PO DLONI:P NIESAMOWITE!!! ale niechce juz tego powtorzyc 🤨

P.S. Czy bola Was piersi? Rano obudzil mnie straszny bol jednej z nich takie szczypanie albo raczej pieczenie od srodka zaraz przy brodawce? Masuje troche pomaga ale po jakims czasie znowu powraca, co to moze byc??? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgosia bardzo śliczne imię :P

Maiha-mój tata też zawsze chciał wnuczkę Zuzię,no ale zmienili już upodobanie i z niecierpliwością czekają na poznanie płci dziecinki,moi rodzice jako jedyni już zwracają się do Maleństwa po imieniu,a mianowicie Filipek,nie mówię bo też jakoś na tego Filipka się nastawiłam,z imieniem dla dziewczynki było ciężko ale w końcu mi się spodobała Lenka,a mojemu N spodobała się Amelka,i pewnie jedno z tych dwóch zostanie

Tylko wczoraj mnie nie było a tyle postów do przeczytanie 🤪 postaram się nadgonić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 ale pochmiurna pogoda 😞 Ja czasem czuje swędzenie piersi-ale kiedyś usłyszałam że jeśli swędzą nas piersi albo brzuch to dziecko będzie miało bujną czuprynkę-nie wierzę w to ale zawsze kiedy zaczynam sie drapać to sobie to przypominam i od razu poprawia mi się humor 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...