Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂 beatasz ja też mam wizytę w środę :P justyna_18g współczuje Ci i wierzę że to jest ciężkie ja czasami też ostatnio żle się coś czuje najbardziej mam problemy z bólem głowy. A dzidzia słyszy może to śmieszne ale dzisiaj słuchałam sobie muzyki i jak poleciało techno to tak zaczeło się kręcić że szok 🙂 w w ciągu pól minuty to z dziesięć razy poczułam jak stuka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurka, to czekanie jest najgorsze 🥴
ja to ostatnio zyje w trybie od wizyty do wizyty i od usg do kolejnego usg 😆
napisze w srode wieczorkiem kiedy bede miala usg ale pewnie za miesiac mnie wyznaczy a ja to jestem taka niecierpliwa:P
maiha ja też nie pracuje i tez mi sie nudzi, co prawda zawsze znajde sobie jakieś zajęcie, jeszcze studiuje i teraz sesja wiec troszke sie ucze, praktyki musze odbyć mam nadzieję, że akurat do kolejnego usg szybko mi zleci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wizytę u lekarza mam jutro, a usg w czwartek 😆 bardzo sie ciesze ze znów zobacze mojego dzidziusia 🤪 A w piątek wyjezdzam do pracy nad morze na 3miesiące więc zlecą mi napewno szybko, a potem tylko wrzesień , paźdżiernik i w listopadzie będziemy mieli dzidziusia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jutro wizyta 🙃 sie ciesze i denerwuje zarazem...
mam nadzieje ze wszystko oki z dzidzusiem. 😉 Moze dowiemy sie czy to chlopek czy babeczka 🤪
Co do ruchow dzidzusia to czulam pare dni temu -ale to raczej nie laskotanie a rozpychanie sie poczulam 🙂
Trzymajcie kciuki

pozdrawiamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki! co u nas tak pusto na forum?? gdzie Wy sie wszystkie podziałyście??
kukunari daj znać czy dowiedzieliście sia jaka to płeć 🙂
fajnie macie, że czujecie ruchy, mnie tam jeszcze nic nie łaskocze i tymbardziej nie kopie ale czekam z niecierpliwością 😆 musze przyznać, że brzuch zaczął mi rosnąć i nawet jest sporawy ale mam wrażenie, że nie tylko brzuch sie powiekszył tylko ja cała 🤨 wyglądam jak wieloryb 🤨 nie moge znaleźć na siebie żadnego fatałaszka a w spodniach ciążowych wyglądam jeszcze gorzej 🤔

wpadajcie na forum bo nudno tu samej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki 🙂
Byłam rano na wizycie. Niestety usg nie miałam robionego, tylko słuchanie tętna płodu. Moja gin nie mogła na początku wyłapać bicia serduszka i skomentowała, że zsynchronizowało się z moim biciem. Żałuje z tym usg, miałam nadzieje, że następnym razem będę mieć usg i pani doktor powie mi co będzie za niespodzianka - już 30 czerwca więc za niecały miesiąc 😉
Co do wyglądania jak wieloryb... od ostatniej wizyty przytyłam 2,1 kg. Co lepsze nie jem dużo, tylko podejrzewam, że to za mało ruchu powoduje, że tyle przybieram - zjem, i leże na łóżku (sesja za 2 tyg. a to moj najlepszy sposób na naukę... hmmm). Chyba wieczorami zacznę chodzić na 15 min spacery... chociaż to ;(((

Mam 3 pary spodni ciążowych, 1 jeansy i 2 sztuki lnianych i powiem, że wszystkie mi pasują i nie czuje się źle - mimo,że już trochę nabrałam... Może masz źle dopasowane? Te lniane wręcz maskują, z jeansami zależy od góry, co ubiorę. Głowa do góry, na pewno nie jest tak źle 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jedne jeansy ciążowe ale ja narazie nie mam dużego brzucga taki tylko ciut większy niż zwykle więc nie kupuje za dużo ciążówek, dziś jedynie kupiłam sobie takie białe lniane rybaczki, ładnie dopasowane nie są ciążowe ale mają takie ozdobne gumki po bokach więc sądzę że pochodze w nich nawet do końca ciąży-a płaciłam za nie tylko 18zł więc majątku nie wydałam zresztą ja uznałam że nie będę kupowała ciżowych ubrań ale raczej takie które będę mogła założyć i w ciąży i po ciązy też-dziś trafiłam okazje i kupiłam jeszcze 2 tuniki, za jedyne 8 zł każda 🙂 ja nie pracuje, wychodze jedynie do skelpu czy do teściowej więc nie ma sensu żebym kupowała za dużo ubrań na czas ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też nie kupuje za dużo ubrań ciążowych, tylko te spodnie i mam jedną śliczną żółtą sukienkę, ale to na upały 🙃 a tak kupuje zwykle tuniki.
W wakacje, jak będę miała więcej czasu to wybiorę się na zakupy po moich ulubionych sklepach, do poszperania 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

Nie odzywałam się tak długo bo wróciłam do pracy i muszę przyznać że popołudniami jestem wypompowana. Praktycznie ledwo dochodzę do domu i muszę się przespać albo poleżeć co najmniej godzinę. No ale narzekam bo przecież czas mi szybciej leci 🙂

W niedzielę zaczął mi się 18 tydz. i muszę przyznać że brzuszek wyskoczył mi jak na zawołanie. Już się nie da ukryć że jestem w ciąży. Pomału też czuję się jak wieloryb albo tocząca się kulka, a toż to dopiero początek z tym brzuszkiem....

No i chyba zrozumiałam co to są wahania nastrojów. Wczoraj zrobiłam mężowi scenę, że nie dba o mnie, że wcale mi nie pomaga, że praca dla niego jest ważniejsza i że na pewno jak urodzę to sama zostanę z tymi obowiązkami. A tak naprawdę to chłop się stara jak może. Bidak. A ja jakaś drażliwa i tkliwa się stałam.

Czytam was czały czas ale nie zawsze mam czas coś skrobnąć.

Beatasz co to jest usg połówkowe bo też mam je mieć?? to jakieś inne ???

Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja maam tez uproszczoja role dostalam mnoswtwo uniczek i sukienek od narzyczonego siostry bo tez teraz urodzila w maju :P wiec trafilo mi sie hhehehe a spodnie to mama pelno dresow i lninae sa i jeansy ciazowe .... musze in dokupic sobie leginsy ciazowe ino nie wiem gdzie takie moge dostac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po badanku ufffffff:P Dzidzus prawidlowo sie rozwija wiec jestem przeszczesliwa 🤪 Po raz pierwszy tatus widzial bobalka i bardzo mu sie podobalo 😁 Gin powiedzał, że "sklania sie ku dziewczynce", ale dopiero przy nastepnym badaniu bedzie mogl powiedziec cos wiecej a najpewniej przy jeszcze kolejnym, wtedy juz bedzie wiadomo na 90%, bo z dziewczynkami to tak trudniej niz z chlopcami(u nich od razu widac to i owo i raczej nie mozna sie pomylic) 🙂Tak wiec tylko na 60% wiadomo, ze to dziewczynka przy nastepnym badaniu moze potwierdzi a moze powie, ze to jednak chlopek tylko mu sie ptaszek ukryl :P Nam w sumie obojetne - wazne, ze sie zdrowo rozwija 🤪
Powiedzial mi rowniez, ze te rozpychnania w brzuszku to chyba efekt rozrastajacej sie macicy a nie ruchy dzidziusia, na te bede jeszcze musiala poczekac okolo 2 tyg:P
Tak wiec z niecierpliwoscia oczekuje :laugh:

niunia90 - ja kupilam sobie specjalne leginsy ciazowe czarne ( ale mieli tez chyba ciemno zielone) z firmy BE MAMA za 60zl
Porozgladaj sie w sklepach z ubrankami ciażowymi lub w internecie. Mega wygodne,dlugie, z wysokim stanem na brzuszek

PozdrawiamY
[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
basiaolek w ciąży obowiążkowe są trzy badania usg, po każdym na trymestr. Połówkowe jest mniej wiecej 20-25 tydz róznie czytałam. Bobas jest większy i lekarz może dokładniej go podejrzec 🙂 i sprawdzić czy wszystkie narządy prawidłowo sie rozwijają itd.
Ja myślałam żeby od razu zrobić usg w 4D, żeby dwa razy nie wydawać tyle kasy na badanie, chyba już bedzie widać dobrze dzidzie? 😆

a ja te spodnie mam dopasowane ale jakies takie szeroki są całe, nie wiem może przesadzam troche ale żle sie w nich czuje. W sklepie były okey a teraz nie moge na nie patrzeć a w te stare w najbliższych dniach pojdą do szafy poczekać pare miesiecy bo już niedługo ich nie załoze na siebie. Musze panować nad sobą bo tak samo szybko przybieram na wadze jak i chudne ( oczywiście nie w tych partiach ciała, w których bym chciała 🤔 ) hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja ostatnio widziałm gdzieś takie fajne pasy ciążowe było mnóstwo kolorów cena atrakcyjna bo nie wiem może około 20 zł za sztukę i te pasy są właśnie jeśli nie chcemy kupowac za dużo ciążowych ciuchów to zakłądamy ten pas i w tedy ładnie i schludnie wyglądają przyszłe mamusie, zaraz poszukam na allegro i pokaże wam o co mi chodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...