Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Akigo-dziękuję 🙂 tak to była miara w kłębuszku 🙂 wysoka za tatą pewnie :P


Maiha-spokojnie,dowiesz się w swoim czasie :P ja teraz miałam już ostatnie usg według tutaj opieki,no ale jadę do polski w lipcu to zrobię jeszcze jedno prywatnie 🙂 co do śluzu to nic mi nie leci,wszystko gra,krewka też mi nie leciała,no ale jedyne co to się strasznie zaczęłam pocić 🤢 co do spraw związanych z dzidzią to spokojnie,wydaje mi się że każda z Nas sobie poradzi,to jest Nasze Maleństwo,i już same od siebie powinnyśmy wiedzieć jak się Nim zajmować,także nie ma co się obawiać na zapas 😉

Beatasz-współczuje 😞 ja do niedawna też jeszcze się zle czułam 😞 może gdzieś od 3 tyg jest lepiej.Co do cery to mi się strasznie poprawiła,a mówią że niby córeczka mamusi urodę odbiera heheh to chyba nieprawda.


pozdrowienia przyszłe mamuśki i główki do góry,nastawić się ładnie pozytywnie a wszystko się wtedy ułoży 🙂 tak mi się wydaje bynajmniej jak na razie heheh 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Beatasz nie przejmuj się nie jesteś sama to takie uroki naszego błogosławioneo stanu.Pewnie facet wymyślił tą nazwę. Ja też nie wiadomo co mam jeść bo jak coś nie ta to musze to oddać . Już mniej więcej wiem czego nie moge.Np jak zjem pomidora to wiem że będe miala przechlapane.I ja to ostatnio dostaje zgagi 100 lecia.Do tego brzuch mam juz jak wielki balon.I nie długo będe się toczyć nie chodzić.Ale w sumie sama chciałam.I wiedziałam na co sie decyduje 😉 Damy rade!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Ja też byłam wczoraj na USG. Wyniki prawidłowe, chociaż jeżeli chodzi o moja wagę to przytyłam tylko 700gram a na prawdę nie ograniczam się w jedzeniu, ale lekarz powiedział , że jest wszystko oki. Dzidzia zdrowa , ale coś mi się wydaje, że trochę mała bo ma 9,3cm. Jak byłyście w tym tygodniu tez na USG to proszę napiszcie ile wasze miały ?? Ogólnie to moje maleństwo się chyba na mnie obraziło bo nie dosyć, że leżało sobie go góry nóżkami to jeszcze było obrucone pupcią 😁 , ale nawet i na tą małą pupcię było miło popatrzeć 🙂 . Mam jeszcze jedno pytanko. Mój lekarz sprawdzał przez USG 2 razy zgrubienie kręgosłupa, ale na żadne badania prenatalne mnie nie wysyła bo mówi, że nie ma podstaw i czy Wy miałyście robione badania prenatalne?? Jak tak to jakie? I jak to wygląda.... bo nie wiem może powinnam iść do innego lekarza, chociaż z mojego jestem bardzo zadowolona. Serdecznie dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny dzieki, że mnie pocieszacie hehehe, coraz bardziej lubie to forum:P jestem taka zła! Mam tyle pryszczy, że to jakaś porażka 😞 wyglądam jak potworek 😞 na mojej bladej prawie przezroczystej twarzy widać je z daleka! wiem, że to nie jest najważniejsze, moj wygląd- tylko czy zdrowy dzidziuś ale naprawde koszmarnie sie z tym czuje! zapomniałam sie jeszcze poskarzyc, że skóra mi sie łuszczy dodatkowo na głowie i wyglada jakbym miała łupież 😞 ale na szczescie nie zawsze na głowie mi sie łuszczy, czasem jest ok okolo tygodnia. teraz przyjezdzaja jedni znajomi, do drugich jedziemy w weekend a ja wcale nie mam ochoty sie z nikim widzieć- jestem taka rozdrażniona! do tego to złe samopoczucie..
ale ja narzekam, jak stara baba hehehe ale troche mi lepiej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz ja tez mialam problem z pryszczami nawet tu kiedys o tym pislam i pytalam o rade... Ktoras z dziewczyn poradzila, zeby myc buzie plynem do higieny intymnej - tak tez zrobilam i problem minal 🙂Nadal uzywam codziennie - Lactacyd i do higieny intymnej i do buzi hihi i jestem zadowolona - jeszcze od czasu do czasu jakis jeden prychol wyskoczy ale bardzo rzadko i nic gnebiacego 😁 Takze polecam z doswiadczenia!!
🤪
[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zapomniałam napisać:
niunia90lekarz powiedział mi, że prawdopodobnie na 90% chłopak ale to było w 12 tygodniu wiec jeszcze narządy nie były dobrze wykształcone. To podobno bardzo dobry lekarz i zna sie na rzeczy ale ja na początku czułam, że to dziewczynka. Jak stwierdził, że chłopak to juz sie nastawiłam na Szymona 🙂 teraz mam usg 4D za 2 tygodnie i bedzie wiadomo na 100% juz sie nie moge doczekać 🤪
jeżeli to prawda, że córka odbiera mamie urode to powinnam mieć córeczke na 100% hehe

Mar85 ja miałąm robione badania prenatalne nieinwazyjne, czyli całkowiecie bezpieczne. Jak to wyglądało? jak zwykłe usg, z tym, że chyba lepszy sprzżt przystosowany do takich badań. Badał głownie przzierność karkową kilka razy, oraz wszystkie inne narządy w całym ciele maluszka. Z reguły wysyłają na et badania jeżeli kobieta jest po 35 roku życia, jeżeli w bliskiej rodzinie występują choroby genetyczne lub z innych powodów.. jeżeli jest sie młodym i nie ma sie żadnych chorób to zazwyczaj nie wysyłaja. JA poszłam bo straciłam jedną ciążę a w takich przypadkach dobrze zrobić to badanie. Tylko te badania robi sie od 10-14 tyg, słyszałam ze pożniej okolo 17-19 tyg tez sie robi prenatalne, ale nie wiem dokładnie co i jak, także musisz sie zapytać lekarza albo któraś z dziewczynek Ci napisze 🙂

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia90-niekoniecznie musi być dziewczynka u Beatasz,widzisz mi się cera poprawiła,miałam mdłości ale nie wymiotowałam,dwa razy chyba,raz na początku i teraz bo się Fantą opiłam,a tak to jest oki,każdy mówił że wyglądam jak na chłopca a tutaj na 80% wychodzi mała dziurka 🙃 także nie jest powiedziane,każda z Nas się inaczej czuje i am inne objawy.

Mar85-ja miałam wczoraj usg i moja dzidzia ma 16.1cm, no przytyłam trochę więcej od Ciebie,bo na dzień dzisiejszy 8kg 🤪 a co do dzidzi to wszystko w porządku,wszystko na miejscu i w odpowiednich ilościach,nie wysyłali mnie na żadne inne badania.Heheh i moja wystawiła się ładnie cała,pokazała nawet co ma między nóżkami 🙃 no a jedyne co to nie chce mnie jeszcze tak porządnie kopnąć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha wiesz ja też nie znam jeszcze płci dzidziusia usg będę miała za jakieś 2 tygodnie więc też jeszcze troszkę czekania 😞 też bym chciała już wiedzieć
beatasz mnie też się robiły straszne pryszcze to ja często używałam maseczek oczyszczających i odżywiających, to znowu mi się wysuszała, zaczełam na maksa smarować kremem po takiej kuracji tak że nadmiar jego zbierałam po pół godziny z twarzy. I troszke lepiej mi się zaczeła skóra przedstawiać ale nadal , jest strasznie zróżnicowana u mnie na twarzy jedne mijsca tak tłuste że się aż świecą a drugie tak suche że się łuszczą- robią mi się takie skorupki - masakra ://////// 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂 Już dawno tutaj nie zaglądałam.
Wczoraj byłam u swojego ginekologa próbowaliśmy sprawdzić płeć maluszka ale nie chciał pokazać, ciągle fikał a na koniec położył sie na boczku blecami do nas i wypiął pupę 😁 Śmiałam się bardzo z tego - pewnie pomyślał: dajcie mi spokój i mam Was w ... 😁 😁 Ale dzisiaj idę na badania połówkowe i mam nadzieje, że tym razem się uda. Już nie mogę się doczekać 😁 😁 😁 Co do wagi to przytyłam do chwili obecnej 6 kg. Ciąże przechodze bez jakich kolwiek problemów czyli tylko się cieszyć. A i brzuszek nawet troszkę urusł 😁 Jedyne co mi dokucza to swędzące piersi (chcociaż ostatnio to troszkę mniej mnie swędzą) no i jak chyba większość z Was mam na twarzy pryszcze :/ Poczekam na efekt u Beatasz i jak jej pomoże ten płyn do higieny to zaczne też go używać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zapomniałam napisać jeszcze dwóch rzeczy:
1) w nocy ostatnio dokuczają mi skurcze stóp i łydek, że budze w pozycji sidzącej!
2) tak mnie bolą okolice kości ogonowej, pachwiny i biodro, że czasem chodzić nie moge 😞

napiszcie czy macie takie bóle

środek ciąży miał być najpiękniejszy... aż boje sie pomyśleć co bedzie pod koniec hehehe normalnie czuje sie jak babuszka 🙃 wszytsko boli, ciągle coś dolega hhehe
a do tego taka niezdara, przedwczoraj nadepnełam na gwożdzia gołą stopą, że mi sie w nią wbił ałaaaaa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatasz ja też mam często (nawet codziennie) bóle pleców w okolicach kości ogonowej. Te bóle pojawiają się najczęsciej jak jestem w pozycji półleżącej albo całkowicie leże na wznak, wtedy to nawet nogą ruszyć nie mogę :/ (dlatego też staram się ostatnio jak oglądam jakiś np. film siadać głęboko w fotelu aby nie leżeć, bądź też kładę się na boku bo wtedy nic mnie nie boli)Pytałam się o te bóle swojego lekarza i powiedział mi że to normalną rzecz w ciązy i nie ma co się tym martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale fajnie, ze dwie siostry rodza w tym samym roku hihi 😁
Gratulacje!! I trzymam kciuki za siostre!!
U wiekszosci z nas juz polowinki, wiec jeszcze raz tyle samo i na nas kolej 🤪 Ale fajniuchno!!
Ja ide na badanko we wtorek i lekarz potwierdzi czy to jednak dziewczynka, bo ostatnio sie "sklanial ku dziewczynce" Ja do konca w to jeszcze nie wierze a tak fajnie byloby wiedziec co kupowac 🤪 Widzialam dzis sliczniuchna sukieniusie, no ale nie kupie bo jak sie okaze, ze jest tam jednak fifolek :P
Z reszta najwazniejsze, zeby bylo zdrowiuchne!!! Przeciez nasze mamy tez nie wiedzialy co nosza w brzuchaskach a jakie urocze niespodzianki z nas 😉
[URL=http://www.alterna-tickers.com][IMG]http://www.alterna-tickers.com/tickers/831565.png[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do bolu w okolicy kosci ogonowej to mam to samo najgorzej jest w pozycji pollezacej 😞 , bola mnie takze plecy. A najgorsza udreka jest dla mnie nieprzespana noc. Najpierw nie moge zasnac (albo mi sie tak wydaje) mysle o wszystkich problemach przyszlych i terazniejszych, martwie sie czy dam rade jako matka... i takie tam 🤨 no a jak juz zasne to budze sie w nocy kilka razy przekrecam z boku na bok bo boli wszystko mnie boli i jest mi nie wygodnie... Zastanawiam sie czy mozna pic melise w ciazy (moze to mnie wyciszy i latwiej bedzie mi zasnac?)? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia ja juz zakupilam zwykle lozeczko na kolkach drewniane bo takie sa najlepsze i polecam te z szuflada na dole a kolyske to amam tai lezaczek z fisher price i dodatkowa jest taka mala wibracja noworodki je uwilbiaja bo to tak jak by ich maam kolysala w brzuszku a tak ogolem to masz do wyboru do koloru widzialam ladne kolyski dla dziewczynek ale to jest 700 zl wiec jesli cie stac na ososbne lozeczko i taka super kolyske to fajnie ale ja niestey musze odmowic sobie tego rarytasu bez takiej typowej kolyski tez sie obejdzie ten lezaczek bujaczek poleccam i widze ze dizewczyny z Brzuszka.onet tez z niego korzytsjaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisia ja tak jak niunia90 mam drewniane łóżeczko na kółkach z szufladą...oprócz tego też mam taki mały leżaczek, ale nie powiem z jakiej firmy, bo nie mam pojęcia 🙂 dostałam go w "spadku" po siostrzeńcach. Kołyski są śliczne, ale wydaje mi się, że standardowe łóżeczko jest praktyczniejsze. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do łóżeczka to ja mam po siostrzeńcach takie całkiem zwyklutkie łóżeczko drewniane i mam zamiar je ustawić w sypiali, a ponieważ sypialnie mam na innym piętrze co salon, to do salonu chce kupić takie prościutkie łóżeczko turystyczne-musze tylko dobrze kupić żbey miało conajmniej 2 wysokości i przewijak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na początku chciałam bardzo podziękować, że odpisałyście w kwestii skurczów i dziekuje za linka 🙂)

dziękuje również, że trzymałyście kciuki za moją kochaną siostrę! około 12 mówiła, że chyba odchodzą jej powoli wody ale nie była pewna, około 13 mówiła, że to raczej na pewno wody:laugh: zaczęła szybko pakować rzeczy do szpitala( oczywiście ciuszki dopiero sie suszyły, bo ona zawsze wszystko na ostatnią chwile) i pojechali o 15 do szpitala a po 16 juz dzidziuś przywitał rodziców na świecie 🙂 także poszło bardzo szybko, bez znieczulenia i bez zadnych komplikacji 🙂 urodziła w 38 tyg
najważniejsze to pozytywne nastawienie, ona takie miała i poród super szybki bez większego stresu;
)
jestem dziś strasznie podekscytowana! wiecie co, ja chyba czułam w brzuchu coś dziwnego... nie wiem jak to opisać ale jakby sie przelewało coś, tak szumiało... nie wiem czy to dzidziuś ale z dobrych kilka minut tak czułam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...