Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kochane mamusie 🙂

Byłam z wami do 16 - tyg po czym przepadłam z kretesem bowiem wróciłam do pracy. Muszę przyznać że czas leci mi nieubłaganie więc nie często tutaj zaglądam.

W 22- tyg miałam robione usg w szpitalu na oddziale szybkiej diagnostyki kobiet ciężarnych i pani doktor stwierdzała że będzie najprawdopodobniej dziewczynka. Więc pragnę wam przedstawić Hanię 🙂

Mam pytanie bowiem z tego wszystkiego nie zapytałam jakie oni tam mają USG. Czy zwykłe (tzn nie 3D) USG ma takie brozowo- złotawe barwy??? A tak naprawdę z tego przejęcia to mało co widziałam.

Mała rusza się jak jej się zakaprysi, są bowiem dni że kopie mnie cały czas a czasami jak np w zeszłą sobotę i niedzielę musiałam się wsłuchać w siebie aby nie przegapić oznak życia. Też tak macie????

Pozdrawiam was serdecznie Basia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basiu witam Ciebie i Hanię po dłuższej przerwie. Co do aparatu usg to Ci nie pomogę, bo kompletnie się nie znam na tym sprzęcie.
Co do kopniaków u mnie też jest różnie. Czasem Jaś kopie o różnych porach i dość intensywnie; a są takie dni kiedy czuję tylko jego ruchy wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
moze teraz sie uda... [img size=447]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ch__op_brzu.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

hehe ale fajnieeE:P teraz nie ma szans żeby lekarz się pomylił widać gołym okiem! hehe gratualcjee 🙂:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paulisia223 napisał:
Witajcie...leniuszku widac dowod na chlopaka..gratuluje...odnosnie mojej wizyty u lekarza to sa wiesci dobre i takie sobie..zacznijmy od tych drugich..pisalam Wam ze czasem pokluwalo mnie cos w boku..niektorzy mowili-macica Ci sie rozciaga itp..nieprawda..okazalo sie ze "macica mi sie stawia"..czyli tak jakby mam przedwczesne skurcze-a to niedobrze..nie chce zeby dzidzia byla wczesniakiem 😞 ..ale kazal mi lezec lezec lezec..brac magnez..poczekac do 26 tyg i zaczac brac duphaston..ograniczyc sex(biedny ten moj facet:laugh: )i zakazal brac...NOSPE 😲 powiedzial ze nie jest dobra dla ciezarnych(a lekarz u ktorego bylam wczesniej mi ja zalecil 😮 )...a ztych dobrych wiesci...bedziemy mieli SYNKA:P :P :P tak wiec jednak jak wiekszosc listopadowek mam chlopca pod sercem 😆 ...widzialam jak ssal kciuka..jak ziewal...jak zasypial z otwartymi ustami(ja tez tak spie),jak wystawial jęzorek..widac bylo ze to ON bo ta jego meskosc juz dosc pokaźna...siusiak ma 1cm:laugh: ..stopka 3'5cm..malenstwo wazy 506g..a my myslelismy ze bedzie dziewuszka..tak wiec teraz odpoczywam(ale ileż można leżeć?? 😉 )dziekuje Wam za wsparcie..pozdrawiam i przesylam buziaki dla dzidziaków 😘


Ojejku .. ale zobaczysz Paulusia bedzie wszystko dooobrze 😉) juz przeciez blizej niz dalej;] zleci a On grzecznie poczeka na swoja kolej, nie zamartwiaj sie bo to go tylko zdenerwuje i Ci serie kopniakow pusci :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: hehe 😁 dbajcie o siebie i zobaczysz bedzie dobrze duzoo odpoczywaj 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku-heheh gratulacje,jak na dłoni widać :P

A u mnie na 80% ma być dziewczynka,ale dokładnie się dowiem za 3 tyg,będę miała wtedy Usg 4D robione 🙂

Wpadłam szybciutko i uciekam,po pracy,zmęczona 😞

Milutkich snów,buziaki w brzuchaski :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu u mnie tez tak jest z tymi ruchami dziecka. Czytalam gdzies ze maluch odpoczywa 20/24h. tez sie ostatnio martwilam ze nie czuje ruchow w dzien a szczegolnie w nocy jak sie budzilam (zawsze wtedy maluch skakal na maxa). Ale zaczal dawac o sobie znac o innych porach. 😆
Jestem zadowolona tez z tego ze moge przespac wkoncu bezbolesnie noc. Od tamtej pory jak zmienialam pozycje spania juz mnie nic nie boli. Tylko skurcze zaczely mnie lapac ale to mniej bolesne niz poprzednie.:P
Oczywiscie zastosowalam sie do Twoich zalecen Otlesia i co dziennie pije herbatke z zurawiny (z jablkiem) calkiem smaczna jest ciekawa jestem jak wyjda mi nastepne badania moczu. 🙂
u mnie pogoda tez beznadziejna ale na szczescie jak wychodzilam z opsem na dwor to akurat przestalo padac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiam sie nad wyprawka dla malucha czy ma ktoras z Was moze jakiegos gotowca? Co potrzeba do szpitala dla nas a co dla dziecka (oczywiscie biorac pod uwage pore roku). I wogole co potrzebne bedzie w domu bo ja nie mam o tym zielonego pojecia.
Otlesia jak nie wiesz co robic to mozesz przyjehac do mnie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Leniuszku za zaproszenie; ja robię dalej sweterek dla Jasia na drutach. Jeszcze 1/3 przodu mi została i rękawki 🙂
Co do wyprawki do szpitala to na pewno musisz wsiąść:
- podpaski b. duże dla siebie, albo takie specjalne duże wkładki, które są sprzedawane w aptekach (w niektórych szpitalach dostaje się wkładki, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie trzeba mieć swoje)
- fajne są też te majtki jednorazowe...
- kosmetyki dla siebie; przybory toaletowe itp.
Dla dzidziusia:
- pampersy....
- pieluszki tetrowe do buźki..
- oliwkę lub sudocrem (mały sodocrem dostaje się - przynajmniej u mnie w paczce os szpitala; ale warto mieć coś do pupy)
- no i jakieś ubranka...

Co do reszty to nic mi na razie nie przychodzi do głowy 🙂


Co do domu; na pewno musisz kupić:
- wanienkę
- pieluszki tetrowe
- kosmetyki ( jakiś płyn do kąpieli; oliwkę; sudocrem lub linomag (zielony);
- sól morska lub fizjologiczna
- gruszkę lub są takie specjalne maszynki zastępujące gruszkę to się chyba nazywa aplikator do nosa...
- patyczki bawełniane; chociaż ja nie jestem ich zwolennikiem i kupie poprostu watę i będę robić tak jak mnie uczono w szkole 🙂
- ręczniki miękkie
- szczoteczkę miękką do włosów 🙂

Warto też mieć:
- przewijak
- wkładki laktacyjne
-odciągacz pokarmu
- butelka ze smoczkiem
- herbatkę koperkową na kolki

i oczywiście jakieś ubranka typu śpioszki; pajacyki, kaftaniki; czapeczki itp.; oczywiście łóżeczko i wózek.

Na razie nic innego mi nie przychodzi do głowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny dawno mnie tu nie było, wiele czynników się złożyło na to, ale nie będę Wam zatruwać tutaj, jedynie dół psychczny mi się jeszcze trzyma. U mnie też się wiele działo, ja po weselu ( ale się wybawiłam wytrzymałam na wysokim obcasie 8cm - do samego rana, ale z samochodu do domu już nie mogłam dojść, oczywiście poprawiny- w eleganckiej sukni i sportowych japonkach hehe bo nic innego nie miałam) Dowiedzieliśmy się zmoim mężem że prawdopodobnie będziemy mieć córcie 😁 nie był pewny tak na 100 procent, ale ja już podostawałam sukieneczek , a wiec tak jak napisałam w moim profilu o ile nam się też nic nie zmini bo do niuni może inne imie pasować to będzie
Nikola - Joanna 🙂 . Ps jak ja miałam chyba jakieś uczulenie bo ciekło mi znosa niesamowicie poszłam do lekarza ogólnego i przypisał mi Bioparox, to jest do psikania do gardła i nosa , ale to trzeba skonsultować z lekarzem, bo niby można w trakcie ciąży ale lekarz musi zatwierdzić to jest chyba bakteriobójcze.


lenuiuszku ja kiedyś szukałam w internecie na temat wyprawek i znaalazłam coś takiego, i skopiowałam :

Co zabrać do szpitala przy odbiorze dziecka zimą:
- Koszulkę bawełnianą z długim rękawem, lub body
- Kaftanik ciepły (z przodu zapinany) lub śpioszek z długim rękawkiem, (pajac – nie welurowy)
- Skarpetki (małe),
- Sweterek (lub mały kombinezon), (jeśli nie pajac)
- 1 pampers,
- tetrową pieluszkę (do przykrycia buzi przy wyjściu ze szpitala),
- kocyk lub ciepły śpiworek (becik, rożek),
- czapeczkę z nausznikami lub 2 cieńsze (założyć obie przy wyjściu ze szpitala),


Co zabrać do szpitala dla siebie:
- 1 opakowanie podpasek bella,
- majtki jednorazowe,
- skarpetki,
- odciągacz z butelką (wyparzony),
- ochraniacze silikonowe na brodawki (nie karmić przez nie non stop, bo się dziecko przyzwyczai) - niekoniecznie
- Bepanten – maść do smarowania brodawek 3 razy dziennie (nie zmywać przed karmieniem) z różowym paskiem
- 2 ręczniki (jeden do twarzy drugi do krocza),
- stanik (odpinany z przodu, luźny),
- nakładki (po karmieniu zakładać=muszle sutkowe firmy Medela, Avent lub Nuka) – niekoniecznie, lepsze z dziurkami
- wkładki laktacyjne
- podkłady
- woda mineralna,
- tetrowa pieluszka (do przykrywania piersi gdyby był przeciąg),
- woda utleniona lub Octenisept (do dezynfekcji krocza),
- kompresy jałowe (do osuszania krocza) – niekoniecznie.
- smoczek
- klapki
- koszula nocna
- szlafrok
- legitymacja, dowód osobisty, badania, karta ciąży
- telefon i ładowarka


Apteka:
- odciągacz z butelką (najdroższy jest Avent, tańsze są np. Nuka). Zapytać czy są pojemniki sterylne do których można zbierać nadmiar pokarmu i zamrozić.
- Bepanten – maść
- Spirytus salicylowy – duży, (do dezynfekcji)
- Woda utleniona,
- Gencjana na spirytusie 2% lub spirytus ze sklepu monopolowego 95%, do pępka (spirytus rozcieńczyć wodą 3:7 – 70%)
- Kompresy wyjałowione (rozmiary 5x5 lub 7x7 lub 9x9)
- 1 opakowanie waty bawełniano - wiskozowej, np. do okładów na piersi
- 2 bandaże elastyczne szerokie
- 1 oliwka Nivea,
- szczoteczka ze sztucznego włosia do mycia i czesania główki,
- Duphalac, lek na zaparcia
- gruszka do czyszczenia noska (cała gumowa, z niezbyt długim końcem, żeby za daleko nie wchodził), najlepsza Frida
- Paracetamol,
- Octenisept, jeśli potrzebny do krocza
- Sól fizjologiczna (0,9%) do przemywania oczu i noska
- Kora dębu lub tantum rosa lub kalia w tabletkach (do pielęgnacji krocza),
- Termometr 1-minutowy,
- Czopki glicerynowe na problemy z gazami dla dziecka, mamy
- Maść z pantenolem - niekoniecznie, (gdy krocze piecze i jest opuchnięte)
- Linomag maść do pupy niemowlaka
- Krem na każdą pogodę – latem niekoniecznie, na zimę
- Pałeczki z watą,
- Puder Nivea lub Alantan, lub kartoflanka
- Nożyczki do paznokci,
- Ceratki szwedzkie – potrzebne przy używaniu pieluch tetrowych
- Glukoza w proszku (1 płaska łyżeczka 2,5g na 50ml wody przegotowanej Żywiec)

co potrzebne w domu :
- flizelinowe nakładki na pieluszki, niekoniecznie
- ręczniki kuchenne – papierowe, na pampersy
- wanienka mała z wgłębieniem na mydło,
- stelaż do postawienia wanienki – niekoniecznie,
- 3 miseczki małe różnokolorowe (do buzi, na waciki, do podmywania),
- garnuszek emaliowany – niekoniecznie,
- 3 łyżeczki plastikowe (wyparzone), szerokie do lekarstw i sprawdzania gardła
- kubeczek – niekoniecznie,
- talerzyk – niekoniecznie,
- przewijak – koniecznie,
- prześcieradełko lub ręcznik na przewijak
- podstawka z sitkiem do osuszania mydła,
- kocyki cienkie 3-4 prostokątne lub rożki (można na nie uszyć powłoczki, a rożki wykorzystać potem jako śpiworek wszywając zamek),
- majtki jednorazowe (flizelinowe),
- pojemnik na brudną bieliznę i na śmieci,
- pieluchy tetrowe,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na bolące gardło tandum verde w sprayu. Na ulotce jest napisane po konsultacji z lek.; ale i mój gin.; i moja położna powiedzieli, że to jest najbezpieczniejszy lek na gardło; ja brałam go 2 razy dziennie i na 2 dnień mi silny ból gardła przeszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co wam powiem to wam powiem 🙂 leniuszku zapytaj się w szpitalu gdzie będziesz rodzić czy musisz zabrać wszystko dla dziecka bo np w moim szpitalu - nie prywatnym , nie wojewódzkim, najzwyczajniejszym w świecie dla dziecka nie było mi nic potrzebne !! ani pampersy !!! ani ubranka!! kremy !! nic!! bo mieli w szpitalu. przy pierwszym porodzie tego nie wiedziałam naczytałam się nw gazetach co to muszę zabrać a w gruncie rzeczy mąż zabrał wszystko do domu. bo nie można też było trzymać za dużo bagażu w szpitalu z racji higieny i problemu ze sprzątaniem (na podłodze nie mogły leżeć walizki itp) nawet moje ubranie w którym przyjechałam i buty (była to zima) mąż zabrał do domu!! zostałąm w piżamie z przyborami potrzebnymi mi do higieny, ze specjalnymi podpaskami dla mnie oczywiście i tyle. w dniu wyjazdu mąż przywiózł mi moje ubranie, buty i ubranie na wyjście dla dziecka. 🙂 ... tak że na prawdę warto zapytać bo możesz niepotrzebnie się przygotować. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a! u mnie trzeba było jeszcze mieć swój termometr, dobrze zabrać ze sobą jakąś wodę do picia i coś do podgryzania jeśli jedzenie szpitalne (tylko 3 razy dziennie )nam nie wystarcza 🙂 ja jeszcze brałam sztućce i kubek. bo wolałam jeść swoimi i wiadomo pić nam się chce częściej niż 3 razy na dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze co do długiej listy moniczki 🙂 na odbiór zgodziłabym się jak najbardziej 🙂 ....

co dla siebie ... to ten odciągacz (jeju dziewczyny co wy macie z tymi odciągaczami ????? już na kilku wątkach to czytam i wierzcie mi karmiłam już dwie córy i to długo i do tej pory nie rozumię po co on wam !!!!!!! jeśli macie mleka w nadmiarze to odciągając ciągle będziecie mieć go zbyt dużo i zaczną się problemy z piersiami typu zapalenia itp !! i ciągła "zabawa" w odciąganie dla mnie nie zrozumiała ...

co do ochraniaczy to tylko gdy macie zbyt małe sutki i będzie dziecku lepiej złapać, choć ze swojego doświadczenia wiem że wystarzcy trochę odcisnąć - palcami - mleka jeśli piersi są zbyt twarde i już maluchowi łatwiej. zresztą ja mam jeden sutek wklęsły i karmiłam normalnie tylko musiałam jak mówie troszkę mleko na pieluszkę i złapało bez problemu. powiem że bolało zanim wyłaził :/ póki się nie przyzwyczaił, ale potem było ok.

bepanten warto kupić !! 🙂

wkładki laktacyjne - owszem, można bo jak się karmi jednym cycem z drugiego zawsze leci mleko 🙂 ...

te nakładki to nie bardzo rozumię po co i do czego

woda utleniona do dezynfekcji krocza??????????????????????? o boże wrrrr chyba bym umarła jak bym saobie polała !! wystaczy szare mydło czy zwykłe!!



co do oliwki do dzieci - nie stosujcie jeśli dzecko nie ma wysuszonej skóry !! bo automatycznie zaburzacie jej prawidłowe natłuszczanie.

no to by było tyle z mojej strony 🙂 ..

uważajcie co piszą w gazetach itp w gruncie rzeczy wiele rzeczy nie jest nam tak na prawdę potrzebne 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jesze nie myślałam nad tym co mam zabrać do szpitala, zastanowie się tak we wrześniu i kupie to co potrzebne-narazie ajkoś nie mam głowy do jakich kolwiek zakupów nawet ciuszków nie kupuje kupiłam jedne śpiochy i narazie mnie nie ciągnie do sklepów po więcej, w sierpniu może zacznę kompletowac ajkieś rożki do noszneia niemowlaczka i ciuszki 🙂 butelki itd. 🙂

a ja wreszcie mam jutro upragnione USG o 8 rano, nie martwie sie o dziecko bo jestem dobrej myśłi że dzidzia jest zdrowe i nawet inaczej nie myśle bo po co sie denerwować na zapas, mam nadzieje ze lekarz zobaczy jutro co bedzie :P jestem już tak strasznie ciekawa-wszyscy wokoło pytają o to a ja nie umiem odpoweidzieć -a ciekawośc mnie zjada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też nic nie planuje ale z kupowaniem to ci powiem że mam już kilka przesłodkich ubrań, a..pokaże wam 😁 😁 .. za wszystko dałam ok 30 zł niektóre dopiero od 3-6 miesięcy, ale tak okazjonalnie potem mogłabym nie kupić



jak się okaże że to dziewczynka to wam pooddaje hehe ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...