Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam przyszłe mamusie

Właśnie wróciłam z szpitala i na wypisie mam pomiary usg maluszka, wszystkie oznaczenia tzn. skróty takie jak BPD, AC, FL, AFI są mi znane ale nie wiem co to FG które w moim tygodniu wynosi 1428 czy to może być przybliżona waga maluszka??

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie mam stojaka pod wanienkę dam sobie jakoś rade bez niego-mam taka nadzieje przynajmniej, Iwonko w październiku juz musimy się poważnie za tę wyprawke zabrać bo jak nasze maluszki sie na śiwat pospiesza to bedziemy musiały liczyc na tatusiów naszych pociech a mój to chyba kiepski w te klocki:P z zkaupami to on na bakier hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiaolek ja nie wiem co to znaczy. Ale całkiem możliwe ze to waga.
Haniu w sumie to jestem troche nerwowa z tą wyprawka. Ale mam nadzieję ze zdąże.Najważniejsze żeby mieć rzeczy do szpitala dla siebie i dla dzidzi. Z reszta damy radę napewno.
Chciała bym juz wszystko mieć ale taka dzidzie to można nawet w misce wykąpać:P .Ja właśnei musze kupić sobie koszule ,kapcie pampersy itd. Bo jakby co to resztę dokupie po wyjściu ze szpitala. Ale może sie uda wszystko przed porodem zobaczę 🙂 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie chciałam na początku stojaka, ale stół który mam w pokoju nie położę wanienki, bo ten stół jest w "spadku" i bardzo się chwieje....chcieliśmy go wymienić, ale jakoś kasy nie ma, a ten stół, a właściwie ława jest niska więc kręgosłup by mi szybko wysiadł....

Iwonko nie chce mi się wyświetlić ten stojak....tak myślałam,że one są tańsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja własnie byłam na spacerku z psem. I zmoją ciągle gadającą córką 🤔 Lubie tak wieczorkiem się przejść. Jest tak fajnie ze do domu nie chce sie wracać.
Karolinko też myslałam ze dostane taniej. 😞
Takiego drogiego nie kupie.tak jak mówiłam widziałam juz na allegro tańsze. Bo te ceny to przesada. Ja nie wiem gdzie ja będe stawiać wanienkę. Na ławie w dużym pokoju nie bardzo bym chciała. Bo ciężko nosić a zwłaszcza wynosić z wodą.Wanienki z nakładką na wanne nie mogę bo mam wbudowany prysznic.Ciężko kąpać w dużej wannie bo nie wiem czy sie potem wyprostuję.Będe musiała coś wykąbinować.
A tamten stojak co Ci sie Karolinko nie chce wyświetlić to ponac 70zł z przesyłka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziewczyny nie będę kupoać stojaka. wprawdzie ciężka wanienka, ale szczerze mówiąc za dużo wody to się do niej nie wlewa, gorzej potem. a ze stojaka też trzeba wynieść. chyba że w łazience miałybyście miejsce. mnie te stojaki jakoś nie przekonują. wydaje mi się że śą mało stabilne, ale oczywiście to tylko moje wrażenie. ja chce szybko przejść na kąpiel w brodziku. będę musiała kucnąć czy siąść na czymś niskim, ale będzie mi tak łatwiej i nosić nie będzie trzeba. tak myślę tylko teraz o tym co iwonka mówiła na wanne jakieś nakładki, bo pierwsze słyszę. jakby nie było drobie to faktycznie fajny pomysł.

a ja zrobiłam dzisiaj zakupy na ten tort 🙂. ciekawa jestem tylko czy nie będzie suchy bo nie mam w nim ani masy ani śmietany ubitej (widziałam że któraś z was, skleroza!!! ) na wierzch położyła, ale ja nie będę tak robić bo mam osdóbki fajne i w ogóle 🙂. mam nadzieję że będzie pyszny 🙂. oczywiście zrobie wam jutro zdjęcie i pokarze moje "arcydzieło" hehe a teraz to tort za torem. 🙂 nastęony w październiku - jak urodzę nie będę piekła, ale w grudniu znowu 🙂 zatem trzy w najbliższych 3 miesiącach 🙂. zawsze piekę chciałam wam nawet pokazać ale mam gdzieś na płytkach zdjęcia a nie wiem za bardzo gdzie one są. szczerze wole albumy i tradycyjne fotografie ....


oki ide do męża. dzisiaj strasznie miły dla mnie 🙂.

a tak w ogóle coś mnie boli po prawej stronie na dole - oczywiście na plecach i tak się zastanawiam czy to oby nie nerki ????? w ostatnich dniach mało się załatwiam i trochę mnie to niepokoi. tym bardziej jak zaczeło mi tak promieniować. :/ ....

a jeszcze wam powiedziałam że nasłuchałam się dzisiaj na lekarzy w moim szpitalu. oczywiście nic złego tylko bardziej od normalnej strony - ludzkiej :P - przypadkiem wszystkie trzy siostry się spotkałyśmy i kawę wypiłyśmy i pogadałyśmy, a że młodsza siostra jest sekretarką właśnie u nas w szpitalu tak poopowiadała nam troszkę jacy np męczący bywają pacjenci i że ona teraz z innego punku patrzy na zachowania lekarzy. było śmiesznie 🙂 dawno sobie tak nie pogadałyśmy 🙂 .

oki miłej nocki brzuszki 🙂 do jutra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja bym chciała stojak 😞 I wiem ze jest stabilny bo ktoś u nas w rodzinie miał taki stojak ale pożyczony 😞 .
Ja własnie skończyłam soczek bo nie mogłam sie dzis zabrać za obieranie warzyw.I juz czuje jakiej zgagi po tym soczku dostanę ☺️.
Moja mała juz ma chyba mało miejsca bo tak tylko się wieci. Albo mi coś wciska.Jak czuję lekkigo kopniaka to tylko na dole.Ale nie jest zbyt silny. Ale jak się napiłam soczku to może się ożywi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rety ale u mnie brzydka pogoda. bardzo często w nocy dzisiaj wstawałam jestem trochę niewyspana. jeszcze zuza mi wstała z bólem gardła dałam jej tylko przeciw zapalnie ibufen i mam nadzieję że jej przejdzie. bo znów się cholender zaczyna. tydzień przedszkola i ona chora :/ .

ide na śniadanko, właściwie dzisiaj mąż robi 🙂 .... i już nie mogę doczekać pieczenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! 🙂

Wczoraj już nie dotarłam na forum... Zasiedziałam się z psiapsiółami od 16 aż do 1 w nocy, tak, że jakoś o wpół do 2 byłam w domu. A pod moją nieobecność odwiedził mnie chrzestny z ciotką (wiedziałam, że mają przyjść, ale myślałam, że mi ktoś da znać 😞). Dostałam od nich rożek, mięciutki, wiązany, w zwierzątka (lew na podusi! :P) i z delikatnie żółtawym tłem. 🙂 W ten sam wzór osłonkę na szczebelki do łóżeczka. Także jeszcze dwie piżamki dla matek karmiących i mięciusieńki szlafroczek! 😆

A dzisiaj od rana brat mnie budzi i prosi bym mu pomogła bo jest świadkiem na ślubie przyjaciela... bardzo niepozbieranym świadkiem. 🙃

Fajna wanienka Beatko! 🙂

Akigo nie martw się, chude jak zaciążą też stają się słoniowate, a pewnie kiedyś większość z tych dziewczyn to czeka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Mnie obusziło jakieś stukanie. Jak ja juz mam dość sąsiadów remontu masakra!
Dziewczynki ja sie nie przejmuję ja nawet się nie porównuję z takimi dziewczynkami 18,19 lat. Bo te laseczk takie młode były . Tak sie tylko śmiałam. 😉
Ale dzięki za podtrzymywanie na duchu. 😘
Kasieńko współczuję choroby córci. Szybciutko ja załatwili w przeczkolu. Ale pamiętam czase przeczkola i pamietam te choróbska.
Paulinko fajnych masz przyjaciół.Pozazdrościć!:P
A ja właśnie kombinuję silikon bo okazuje sie ze przez parapet zalewam sąsiadów.I musze go zabezpieczyć sylikonem.Więc będe musiała gosnic do sklepu po silikon i zacząć majstyerkować ! Super!Nie bardzo mam o tym pojęcie ale cóż jak mus to mus. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZień dobry 🙂 ja już po śniadaniu teraz pije soczek 😁

ach u mnie dziś mąż zaczyna gładzie, zakleiłam go w kuchni szczelnie folia i przez okno kazałm wychodzić bo my drzwi w kuchni nie mamy i wszytsko miałąbym w gościnnym gdzie tez nie mam drzwi:P a ja zabeiram się za solidne sprzatanie jak w każdą sobotę, ach mam dość remontu ale w październiku ajk tylko skoncze z kuchnia zabieram sie za pokoik mojej NAdii 🙂 widziałąmśłiczne naklejki na scianę na allegro i firanki musze kupić w jakieś bajkowe wzory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamuski

Nieuwierzycie wstalam dzis w sobote o 7 rano,bo moj M wychodzil do pracy i postanowilam juz sie nie klasc,wzielam sie jak codzien za sprzatanie,zjadlam sniadanko pozniej zrobilam kapu kapu a teraz czekam na swojego mena 🙂 i buszuje po necie

http://www.youtube.com/watch?v=w7qVJiYBlbo&feature=related

Widzieliscie to az niemoglam sie napatrzec bo u niej jakos tak dziwnie to wyglada 😉niesadzicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...