Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂 Oj brzydkie dni nastały niedość że pogoda kiepska, to każdemu jakiś problem się pojawia ,Iwonko trzymam kciuki, miejmy nadzieje że wszystko w porządku będzie, dobrze że idziesz do lekarza Kasiu obyś trafiła na dobrego lekarza to on zawsze jakoś pomoże- może to po prostu jakieś zapalenie np dróg oddechowych, koło mnie w ośrodku jest taka fajna lekarka rodzinna co każdą chorobę diagnozuje jako problem żołądkowy, masz katar - to od żołądka, boli głowa- żołądek, proble z zatokami - od zatrucia żołądkowego i zawsze każe być na diecie, przypisuje takie leki jak rutinoskorbin np 🙂 na szczęście to nie moja lekarz, mój M się u niej leczył, dobrze że to już za nim teraz chodzi do innej. Co do sportu uwielbiam grać tak samo, w kosza siatkę itd. ale oglądac też nie lubie, ale ciesze się że zawojowaliśmy Eropę w siatce - mo M oglądał 😁 SathiUwielbiam spacery, ja jak nie pospaceruje pzrynajmniej raz na dwa dni to jestem chora , mam dosyć siedzenia w domu i to taki mój odskok jeszcze na wakacjach nigdzie zmezem nie byłam to taki spacer dobrzy mi robi na psychikę .A ja nie mogłam się ruszać prawie przez te ostatnie dni, znowu atak prawego boku , i wiecie co normalnie łajza ze mnie straszna, jak ciutke lepiej się poczułam stwierdziłam wczoraj że poprasuje pranie które udało mi się zrobić dzień wcześniej ,( ja uwielbiam prasować i to właśnie najbardziej rzeczy męża i córci ) I nie wiem jak ja żelazko położyłam ( mam jeszcze takie stare cięzkie babci) spadło mi z deski prosto na moją rękę, zdążyłam jeszcze je je od brzuszka odbić 😞 dzięki Bogu , mam poparzoną połowe tego kawałka ręki od łokcia do połowy dłoni) pół dnia spędziłam z pantenolem na ręce, i jakoś mi się ładnie zasuszyło na szczęście, ale powiem Wam że ten ból z oparzenia to doslownie nic podług tego mojego bólu prawej strony . Nie wiem co się ze mną dzieje sama siebie się boje 🙃 jestem chwiejna i niepewna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Biedna Iwonko jesteś 😞 ale będzie dobrze. Nie martw się. J a znowu zaczynam się przejmowąc wiecie bo , chodząc do mojego gin, mowiąc jej o moich problemach ani razu mnie ona nie zbadała np, ani razu nie badała mi tętna płodu , nie badała mi brzuszka, badań ginekologicznych głębszych też nie miałam, miałam trzy USG , a mam możliwość i prawdopodobieństwo że mam łożysko przodujące to o ostatnie USG sama się pytałam czy nie trzeba zrobić i teraz będę na nie czekać, mimo moich problemow z tą prawą stroną nawet Nie wiem za bardzo co mam robić bo się martwie troszke, bo ja ostnio troche problemów miałam, a wszystko na moich wizytach jest ( tak jak ja to odbieram) diagnozowane na teoriach ksiązkowych chyba tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko 3mam kciuki i jestem przekonana, że wszystko będzie ok.

Moniko mam nadzieję, że u Ciebie też lepiej.

Kasiu, może rzeczywiście astma...masz może inhalator w domu, warto by małej zrobić inhalacje chociaż z soli fizjologicznej i trochę oklepać,,, no chyba że nie ma kaszlu i kataru, to nie ma sensu... zapytam się siostry o tą szczepionkę, którą ona szczepiła dzieci; tylko że będę się dopiero z nią widzieć jutro...

Mój M był się dziś zaszczepić p/ grypie. Tzn. ja go szczepiłam, bo jak pielęgniarka mnie zobaczyła to mówiła, że mam sobie trochę popracować 🙂 żeby nie wyjść z prawy... ja nie wiem jak można tak wykorzystywać kobietę w ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Moniczko to kiepski ten Twój lekarz. Ja za każdym razem kłade się na fotel.Lekarz sprawdza jak trzuma szyjka.Tętno małej mi sprawdza za każdym razem. Pozaty zawsze też mnie ciska po brzuchu.Powinnaś udać się do innego lekarza. Bo coś tu jest nie tak. To co ten lekarz ci bada jak idziesz na wizyte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W tym jest problem że mnie wogóle nie bada , jedynie ciśnienie i wagę, zastanawiałam się czy teraz gdzieś prywatnie osobno na perą wizyt nie pójść ale nie wiem czy to nie za pózny okres ciąży, bo to pózno już trochę 😞 ,a u niej mam kartę od początku, w razie zaświadczeń czy coś to musze iść do niej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki.Najważniejsze ze mała zdrowa reszta to pikuś 🙂ja sobie poleże i może mi przjdzie. A mała dziś napina się straszliwie.Aż się boje ze mi wyjdzie coś przez skórę. Ale w takich momentach uwielbiam jak się rusz bo wiem że z nia wszystko ok!
Ale ten Twój maż to ma z Toba dobrze. To fajnie tak potrafić robić zastrzyki. Ja pamietam jak czasami na zastrzyki z dziećmi musiałam jeździc.Tak daleko mam do szpitala i tak codziennie. Dobrze jest umieć samemu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Popieram Iwonkę, Monika wiem że to już końcówka, ale też proponuję zmianę gin. Masz prawdopodobnie łożysko przodujące, tego nie wolno bagatelizować. do tego bóle....ja jak byłam 3tyg. temu u gin. i powiedziałam, że mnie boli tam i tam to mnie odrazu zbadał i powiedział że pomimo, iż to mogą być tylko więzadłom, on nie może bagatelizować takiego sygnału...ja mam na wizycie raz badanie ginekologiczne, a na następnej usg i tak na przemian...ostatnio miałam to i to..

Główka do góry i pomyśl o zmianie gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak u niej wszystko masz to mozesz do niej na kase chorych chodzić.A dla uspokojenia się poszła bym prywatnie.Z tego co słyszłam jeśli jest łożysko przodujące nie zawsze mozna rodzic. Lepiej pogadać sobie z jakimś miłym lekarzem który dokładnie Cię zbada i wszystko Ci wytłumaczy. Bo jak dla mnie to dziwna ta Twoja lekarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Będę musiała się zgłosić do kogoś jeszcze 😞 Oj martwi mnie to wszystko , Z tym łozyskiem na ostatnim usg Powiedział mi inny lekarz bo gdzie indziej robie, że prawdopodobnie będzie wskazanie do cesarki ale jeszcze nie wiadomo bo jeszcze głowka była dalej od łożyska, a gin powiedziała mi na wizycie żeby narazie się tym nie przejmować, ale jak mam możliwośc taką że moge mieć to łążysko takie to mi się wydawało że powinna bardziej zaostrzyć jakieś kontrole czy w porządku jest wszystko , a tu o USG i to płatne sama musiałm się pytac czy nie trzeba . Nic musze z meżem o tym porozmawiać, w tym miesiącu to kiepsko z kasą ale zobaczymy może się coś uda załatwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie byłam pewna z tym cc.Ale własnie tak słyszałam.
Twój Mąż już wie z jakim fachurą ma doczynienia 😉

Wiecie co jestem w takim lekkim szoku. Bo własnie przyjechał do mnie kurier z przesyłka. Ok otworzyłam wchodzi ma taka teczke normalnych rozmiarów.Cieniuchną! I mówi ze to przesyłka dla pana Grzegorza.Faktycznie adres nazwisko się zgadza 🤔
Nadawca jakiś Delta Contakt.I ze ja mam za to zapłacić 250zł. Bo to za pobranie.Więc oczy mi wyszły na wierzch 😲.
Mąż by mi powiedział jakby coś zamawiał.Zreszta pisałam juz do niego ale on o tym nic nie wie. I wicie co jestem wstrząśnieta.To chwyt reklamowy, oszustwo. Może ktoś nam zrobił głupi kawał. Ale miałabym dawać za teczke z jakimiś papierami 250 zł. Dobrze ze sie zatanowiłam i stwierdziłam że tego nie wezmę.Ale zdenerwowałam się troche .Bo 250zł drogą nie chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczko też bym radziła pójście do innego lekarza. niestety niektórzy lekarze bagatelizują niektóre sprawy - bo wszystko dla nich jest normą i rutyną, ale nie powinni.

iwonka to dobrze że z małą wszystko dobrze 🙂, zobaczymy co jutro ci powie jeszcze i jak działać będzie ale raczej nie szpital .... pewnie coś przeciwko tym dolegliwością ..

karola nie mam inhalatora jak brała wziewy to przez taką tubę, ale może zrobie jej chydromasaż z ozonowaniem, jeszcze by się może sól jodowana nadała, coś pomyślę. bo znowu się zaczyna 😞 .... a młodsza nic !!! jakby to takie wirusy były to chyba by każdy w domu był choru, a nie tylko zuza i zuza .... jak ma astme niech ja lecza na astmę. nie wiem już czy nie wybiorę się do lekarza prywatnie ale z drugiej strony nie mogę do niego zawsze jeździć tym bardziej jak się mały pojawi. zobacze co ta doktórka powie jutro (dobrze że już wróciła)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie moge do was dolaczyc???

jestem jagoda mam 24 lata z krakowa 😉

terminmma na 8 listopada....bedzie Julian Mateusz....

Niestey moja ciaza jest zagroznona od poczatku cale wakacje spedzilam szpitalu... 😞
jak narazie moze byc.....

chodz dizasj w nocy mialam skurcze... 😞 co 20-15 minut......bylam u lekarza i mam juz 2 cm rowarcia koropnie sie boje... 😞 co to ebdzie...

pzodrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Cię.

Ja tez miałam ciążę zagrożoną, a teraz mam skróconą szyjkę macicy ale nie jest aż tak źle jak u Ciebie.
Trzymam kciuki i trzeba być dobrej myśli !!!!!!!
Jeżeli Cię to podtrzyma (trochę) na duchu to: moja kuzynka urodziła w 32 tygodniu ciąży i mała jest zdrowa, teraz ma 1,5 roczku 🙂

Będzie dobrze
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć wam wszystkie mamuśki 🙂 kurcze widzę ze każda z nas im bliżej tym więcej się dzieje,od zeszłego tyg mam pokarm w piersiach,a do przedwczoraj wieczora jakieś dziwne "doznania" w dole brzucha,tak jakby mnie ktoś do środka czymś tępym nacinał..jutro idę do mojego szperacza to musi mi wytłumaczyć do to za dziwny ból.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobry...MAMASYNKA...trzymam kciuki..bedzie ok..nie martw sie na zapas..Iwonko dobrze ze tego nie odebralas..co to sie dzieje teraz na tym swiecie..az strach drzwi otwierac..a ja od kilku dni chyba wchodze w deperesje przed-(poporodowa)..tzn jakis kryzys czy co..zdalam sobie sprawe ze ja nie wiem czy bede umiala cos zrobic przy swoim synusiu..myslalam jak bede kladla go spac..kupilam taki malutki spiworek(jeli wiecie o czym mowie) a moja znajoma mowi ze malego kladla spac w rozku..auuu ja nic nie wiem ..i nawet niemam kogo sie poradzic 😞 😞 ..ale nie marudze juz bo kazda ma jakies problemy..buziaki w dzidziusie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Jagodo Ciebie i Twojego synusia 🙂 Miło, że do nas dołączyłaś...Bądź dobrej myśli, my wszystkie na forum będzie z pewnością 3mać za Was kciuki 🙂

Iwonko niestety tak na ciągają ludzi z tymi paczkami, moi rodzice też mieli tak nie raz i moja mama wydzwania wtedy do taty czy czegoś nie zamawiał...

Olga a do jakiego gin. chodzisz? 🙂

Kasiu no nie wiem co Ci doradzić...u mnie w aptece można wypożyczyć inhalator za 10 zł na mies. może u Ciebie gdzieś też jest taka apteka...spróbuj jutro u tej innej p. dr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...