Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Olusiu Kasia dobrze mówi 38 tydzień to już taki ze w każdej chwili można urodzić nie masz się czym przejmować bo to normlne . Ja troche się przestraszyłam ale tak naprawde się cieszę. Zobaczymy co będzie. Haniu też tak miałam myślałam że to jelitówka ale chyba jednak nie 🙂 Dzisiaj troche mi lepiej z tą ubikacją , wczoraj to myślałam że na zakrętach się nie wyrobię. Iwonko trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej!!! Czyżby następne porody się szykują u nas 🙂

Paulinko GBS robi się ok 36-38tc.

Chusty fajne, ja chciałam taką kupić, ale coś moja przyjaciółka jak byłam u niej w Wa-wie je oglądała i mówiła, że może kupi itd. więc na razie nie kupuje; zobaczę może dostanie Jaś od cioci Kasi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! 🙂

Marzi jeszcze co do ruchów to właśnie też tak miałam zalecone liczyć 3 razy dziennie przez pół godziny w godzinę po jedzeniu... Tak robiłam... Potem mi gin powiedział, że jak zaóważę poniżej 10 ruchów w ciagu dnia to mam sie zgłaszać do szpitala... Ale przy moim wiercipiętku to wciąż jest mało prawdopodobne. 😉
Gosiu u mnie np. 10 ruchów na godzinę to niedużo... Najmniej naliczyłam 11 na pół godziny, najwięcej 62...

Kasiu ostatnio co czytałam fajnego to Zuzanny Celmer "Oblicza Zazdrości". 🙂 Książka rozpatrująca problem zazdrości tak od strony terapeutycznej. Nie, nie mam z tym problemów, dostałam w prezencie z autografem, a że lubię ksiażki, to przeczytałam. Okazała się naprawdę interesująca. 🙂 Choć krótka...
He, he, a Twoje dziewczynki naprawdę słodkie. 😆 I dobrze, że tak nastawone - nie powinnaś mieć w takim razie z nimi problemów, gdy maluszek się pojawi. 🙂
No i smacznego! :P

Co do chust to można uszyć samemu. Tylko musi być odpowiedni materiał... I wymiary... Jednak nie powiem Wam dokładniej co i jak bo nie pamiętam. 😞 A nasłuchałam się o tym na wykładach o chustonoszeniu i mogłam też na żywo popatrzeć jak panie to zakłądają, noszą, etc. Też mi się pomysł bardzo spodobał. 🙂 Jest coś takiego jak "Klub Kangura" związane z chustonoszeniem i wiem, że we Wrocławiu np. jest miejsce, gdzie można przyjść się tego nauczyć, doradzić. 🙂 Super sprawa, zastanawiałam się z M, że jak się Witek urodzi to spróbujemy. 🙂

Mamasynka widzę, że zajrzałaś... 🙂 Wpadaj częściej, skoro Ci monotonnie i opisuj jak tam pierwsze dni mijają! :P Nas to jeszcze przecież dopiero czeka! :P

Ach, Akigo trzymam kciuki za Ciebie!! 😘 Cokolwiek by już było - oby się dobrze skończyło! 😆

Jejku ja od 6 na nogach... Śpiąca, że aż się zataczam, a za jakieś pół godzinki, hm, nawet wcześniej muszę się zbierać. A ja chce spaaać! I jeeść! Ale mam zachciewajki! :laugh: 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula można można samemu i to jest bawełna jeśli chodzi o materiał, ale jest inaczej tkana co ma duże znaczenie przy układaniu się dziecka. i widziałam że wymiary to gdzieś 60cm szerokości na 4,40 długości. normalnie tkają materiał wątek, osnowa jedno idzie wzdłuż tkaniny drugi w poprzek ... tu są sploty skośno krzyżowe... jeszcze jakies srebrne słyszałam ... 🤪 co pierwsze widzę, ale kiedy ja się materiałoznastwa uczyłam (wieki temu!!) ... splot ma duże znaczenie bo daje różne możliwości tkaninie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamcie. jestem po wizycie u lekarza,dostałam od położnej prezenciki,próbki kosmetyków,książeczkę o ciąży i płytkę jak opiekować i karmić dzidziolka.za to pan doktor zalecił żebym przez jeden dzień 3 razy dziennie jeść węgiel żeby przestała mnie ta skóra swędzieć,wytłumaczył jak to może pomóc,do tego zrobił wymaz na posiew(dowcipny,w związku z tym naszym gronkowcem złocistym i innym dziadostwem)no i co najważniejsze to powiedział że mój dzidziolek,synuś kochany wcale nie jest taki mały jak wszyscy myślą,nie ma u mnie tkanki tłuszczowej i cały brzuchol jest wypchany dzieckiem 😆 zobaczymy,bo jeśli prawdą jest to co mówi to wielki szacunek dla niego(przeciwnik usg)a póki co to wszystko jest tak jak mówi i nawet jak gdzieś robię konsultację usg to jest tak jak on mówi bez tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj ja tez byłam u lekarza rodzinnego tak na wszelki wypadek, i dostałam wskazówki od niej jak pozbyć się tej okropnej biegunki, i do tego "smecta" żeby się wsyztsko w jelitach i żołądku dobrze poukładało, wiec stoduje sie teraz do jej wskazówek żywieniowych przez kilka dni mam jeść mało ale cześciej np. 2 łyżeczki papki z gotowanej marchewki:P a na wymioty poradziła 2 łyki ciepłej rozgazowanej coli-powiem wam lekarke mam super bo ona na poczatku leczy domowymi sposobami a tylko w uzasdanionych przypadkach antybiotyki

Ach ciekawe jak to teraz będzie w sumie to każda teraz się obserwuje i niepokoi każdym objawem, ale tak chyba już bedzie az do rozwiązania bo każda chce jak najlepiej dla dzidzi 🙂

a te husty są świetne sama chciałąm kupić taka ale ceny to jak za kawałek materiału sa kosmiczne:P

mamsynka za niedługo to już skońcyz się rutyna jak dzidzia podrośnie-choć ja sama się boję tej rutyny-już kiedyś pisałam że właśnie teraz tylko ja i mąż apotem bedzie nasz nadia i cąły nasz swiat bedzie sie krecił wokół niej 🙂 narazie nie umiem sobie tego wyobrazić:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki!!!


Dzisiaj byłam u gina mały waży wg USG 3900 g
rozwarcie mam na 3cm, główka bardzo nisko.

Lekarz twierdzi, że do soboty powinno wszystko dojrzeć, mam też do niego zadzwonić aby umówić się na wizytę, ale już w szpitalu. Moze będzie koniec
Zresztą sam się nie spodziewał że donoszę do terminu a termin przypada na 27.10 czyli wtorek.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej widze ze cos sie zaczyna u nas dziac-super..Asiu Ty znalazlas czop szynszyla a ja kota ahahaha:laugh: :laugh: :laugh: nie jestem milosniczka ksiazek ale jedna polece jest poprostu cudowna..ma ok 300 stron a ja przeczytalam ja na raz nie moglam sie nawet do wc oderwac..takie fajne romansidlo-DANIELLE STEEL "KONIEC LATA"jesli macie mozliwosc wypozyczenia np.z biblioteki to naprawde warto 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie pobudka o 5 ,mialam robione ktg,wszystko ok,nastepne w poniedzialek...teraz odpoczywam i czekam na swojego M z obiadkiem..
Bylam w realu kupilam za 30 zl 5 czesciowy komplet dla Synka,kocyk,czapeczka,body,pajacyk i sliniaczek...

Co do uprzejmosci ludzi to ustapila mi dzis pani miejsca w autobusie,a w realu sama podeszlam do kasjerki i spytalam sie czy obsluzy mnie poza kolejnoscia ,mimo ze przedemna stalo troche ludzi obsluzyla bez problemu,to sie nazywa kultura 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się pożegnałam i kurde znowu wracam! 😞 Mój wspaniały doktor powiedział ze mam być w szpitalu na 2 listopada bo tak mam termin. Powiedział że cisnienie 156/110 to nie jest takie duże 🤔 .Dał mi tabletki na nadciśnienie i pogonił do domu. Nawet nie dostałam zwolnienia bo mam przyjść w poniedziałek. Tak się wkurzyłąm że mało szlak mnie nie trafił. Bo po jaką cholere ja sie denerwuję ciśnieniem skoro juz dawno mogłam dostać te tabletki! I jak powiedziałam że mnie bardzo kujeto z prawej tyo z lewej strony bo przez to dzis spać nie mogłam i że juz samanie wsiem co mam jeść żeby mnie nie bolało. To mi powiedział ze to końcówka ciąży iże będzie mnie wszystko boleć.Tak sie wkurzyłam że prawie powiedziałm żebyu mnie pocałował w d... i poszłam. Znowu nawet usg mi nie zrobił. I nie wie czy moge rodzić bo przecież inny lekarz mi powiedział ze jak dziecko duze to mi może moja starsza blizna pęknać. Po drodze byłam taka zła że znowu się przewróciłam. Wyryczałam się i dupa. Facet czekał normalnie na koperte po co mam mu dawać koperte jak powiedział że z tym ciśnienie to napewno bede miała cesarkę bo za wysokie. Jestem wściekła jak cholera to jakiś psychol.Dopiero jak dostane drgawek to mnie wezma do szpitala. I nikogo to nie obchodzi że od 4 spac nie moge. Całą ciąże chodzić do dupka a on ma mnie w dupie.
Normalnie załamka! Dobrze ze mam jeszcze drugiego lekarza ale widzę ze to nic pewnego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko kochana Ty nasza..nie denerwuj sie bo jeszcze bardziej cisnienie sobie podniesiesz..taka jest sluzba zdrowia w Polsce..do listopada malo zostalo..wycisz sie i duzo odpoczywaj a dasz rade..JAK TO SIE PRZEWROCILAS?????????? 🤨 🤨 🤨 A co z tym drugim lekarzem?moze do niego sie wybierz?zeby sie uspokoic..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko do tego drugiego ide w sobote na usg.Własnie ten drugi lekarz mi powiedział ze ciśnienie przy zatruciu ciązowym bardzo ciężko zbić bo to tak mój organizm na ciąże raguje.Mam spuchnięte nogi ale to też lekarz powiedział ze nie szkodzi. A przewracam się za każdym razem jak wychodze z domu. Jak kulka . Ale zawsze uważam zeby nie na brzuch.Za to zawsze tam gdzie dużo ludzi ☺️.Wkurza mnie to wszystko. Ostatnio z takim ciśnienie m skierowal mnie do szpitala a dziś jak tak dlugo mi się utrzymywało to niby wszystko ok.Ja juz naprawde nic nie rozumiem ☺️.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga wow, to naprawdę brzmi na dobrego lekarza. 🙂

Kasiu ja niestety nie znam się na materiałach i szyciu, dlatego jeżeli już to zdam się chyba na kupno... By mieć pewnosć.

Zresztą nad chustą i tak będę myśleć dopiero jak się malutki urodzi. 🙂

Paulisio moja mama jest fanką twórczości D. Steel... I pewnie ma w domu tą książkę. :P Ale ja sie jednak nie skuszę, to nie moja literatura. 😉 Mimo, że mama nie też nie raz zachwalała. :P

Marzi i odrazu lepiej jak się na takich ludzi trafia. 🙂

Akigo widzę, że niezbyt udany zdzień... Ale już niedługo druga wizyta w takim razie. Głowa do góry, może ten okaże się bardziej wyrozumiały. 😘

Próbki na GBS pobrane... Ale się wstydu za siebie najadłam.... ☺️ Tuż przed wejściem mi się przypomniało, że, hm, mam futerko na nóżkach... Także jak wchodziłam na badania to myślałam, ze umrę... Zapomniałam je usunąć rano! I jak na złość trafiłam na młodego, grzecznego lekarza. Pobrał próbki delikatnie i szybko... ale czułam się strasznie zażenowana. ☺️ Ojć... tak bardzo, że potem chciałam wyjsć ze szpitalnego korytarza recepcją. 😁 Aj, zakręcona dziś jestem jak karuzela...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu co do tej ciepłej coli to powiem ci że ja właśnie słyszałam że na wymioty właśnie nie powinno się pić ciepłe a zimne napoje. Ale który lekarz ma rację to już nie wiem 🙂 .

Iwonka współczuje :/ … rety od razu widać na co lekarz czeka. Nie wiem jakbym zareagowała na twoim miejscu … to takie irytujące jak lekarze lekceważą pewne sprawy i jak oczekują dodatkowej opłaty za swoje decyzje. U nas właśnie był taki ordynator. Zawsze czekał na koperte i zwlekał np. z cesarkami itp. by tylko mu kase dać. Nawet wśród lekarzy był nielubiany. Ja na całe szczęście nie musiałam nigdy polegać na czyjejś łasce, bo to tak jak by ci łaskę miał zrobić, gdy w gre wchodzi bezpieczeństwo twoje i dzidzi. Nie stresuj się tym tylko. Choć łatwo mi mówić. :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tego ordynatora u nas już nie ma 🙂 wszysty się z tego cieszą nawet w środowisku lekarskim (sostra opowiadała komentarze) ponoć oficjalnie złożył wymówienie z powodu choroby, ale plotki po szpitalu chodzą że przegrał sprawę bo ponoć przy cesarce uszkodził dzidzie i do tej pory jest w jakimś stopniu niepełnosprawna 😞 - szkoda dzidzi 😞 .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...