Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ach Iwonko chyba cie zdenerwował mój pomysł:P 🙂 ale ja zrobiąłm to już z koniecznosci i pomogło wiec nie mam wyrzutów 🙂 bo mała się lepiej pocuzła a dziś już sama zrobiła okromną kupę w pieluchę więc nie potzrebuje wiecej tych moich zabiegów jak narazie, kiedyś się tak robiło dzieciom ale jakby wierzyc wszystkeimu co pisza to dziecku trzeba by tylko wode podawac itd. wiem znam taką mamę która stosuje sie do literatury fachowej i dzieci wygladają na zagłodzone;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Haniu ależ wcale mnie nie zdenerwowało. Napisałam co sądze na ten temat ale każdy ma prawo myśleć co innego.Każdy ma prawo mieć odmienne zdanie i to na każdy temat. Mnie nie tak łatwo zdenerwować.Co do literatury fachowej to czasem się na tym dobrze wychodzi chociaż nie zawsze. Ja luzak jestem !Już się nie wypowiadam na ten temat 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga ja jadę na bioderka do Świecie... Niby dobry lek przyjeżdża. Niestety robi prywatnie, bad, koszt. 50 zł. ale jak ja mam jechać specjalnie do Bydgoszczy to mi się bardziej opłaca zrobić to u nas. Jak chcesz dam Ci namiary na niego. Ja mam wizytę jutro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewcyZny 🙂

Gratuluje Mamusia.... 😉

Sorki ze sie nie odzywalam ale mielsmy z mezem maly Kryzys...i wyaldowalam u rodzicow na troszke.....

ale naszczecie juz po nim...jest oki...iwec bede bywac tu czesciej,...

Mam pytanie wsumie 2....Mamy juz zalozona nowe forum..?? odnosnie naszych dzieci?? i czy moge utworzyc liste mam rozpaowanych???? (podalbyscie mi dane??? czyli data porodu waga wzorst dziecka imie godzina porodu i czy SN czy CC) Lubie bawic sie w takie rechuneczki..heheh

buzka pozdraiwam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka ja sie balam strasznie i bym sie lekarzowi moze ze wstydu nie przyznala ale ja dałam odrobinke i nie podałam więcej. byłam u tego lekarza i powiedziała mi pediatrka że mam dac czopka najmniejszego. ja przepołowiłam go na 1/4 części i nie zdazylam go włożyc jak juz troszke zrobil kupki. ale malutko i zaczal plakac bo nie mogl zrobic wiecej wiec wlozylam go. nie czekalam długo i gotowe !!! 🤪 nareszcie mój malec zrobił po 4 dniach męczarni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonka nie przesadziłas ... 🙂 a w kazdym razie ja tak tego nie odebrałam. mnie martwilo bo 4 dni to juz duzo i jak masowalam mu tylek chusteczka czasem byla zabrudzona a kupy nie robił. potem juz byla czysta to nie wiem cofala mu sie ta kupa czy co?? oj głodna jestem .. ide cos zjesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Paulinko moja Mała tak samo przy cycu non stop,potrafi co 30 minut na nim wisieć,ale przybiera na wadze,czyli pokarm jest a też mi się wydawało że mam flaczki 🤢 widocznie Nasze dzieciaczki tyle potrzebują,jeden dzień je więcej,jeden mniej,także nie martw się na zapas 😉
O czopki muszę do mamy napisać,bo nie wiem czy tutaj dostanę 🤨 też już o nich myślałam.

Karola chyba nie mam hemoroidów,nic nie widzę,a jak siedzę to mnie nic nie boli,boli mnie tylko przy załatwianiu,jakbym miała tam żyletki 😞

No dziewczynki odważne jesteście z tą lewatywą,ale ja bym sama też nie zrobiła,myślę tak jak Iwonka 🤨 ja poradziłam się mamy i wypiłam herbatkę rumiankową,i po paru godzinkach już była piękna kupka 🙂

Jagoda moja Mała Vanessa-Anna urodzona 15/11/2009 waga 3380g wzrost 54cm godz 1:24 SN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mar85 napisał:
Hejka. Dostałam od Was wiadomość. Rzeczywiście dość długo się nie odzywałam.... Jeden z głównych powodów to to , że przestałam chodzić do pracy gdzie mogłam być z Wami na bieżąco, drugi to taki, że u mnie w domu brat pisze prace magisterska i non stop komputer zajęty a głupio mi było go prosić a trzeci to taki że urodziłam już 31 października 🙂 czyli ponad 3 tygodnie przed terminem i długo leżałam w szpitalu.
Urodziłam synka Oliwierka, ważył 2360gram i mierzył 48 cm i chyba jeszcze do dzisiaj tyle ma. Na szczęście jest zdrowy jak ryba :laugh:

Gratuluję z całego serducha pozostałym świeżym mamusią

a oto mój synek 🙂

P.S. dziękuję za pamięć



znalazłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dziewczynki odwaznie z tymi lewatywkami poszlyscie :P ja to nawet strzykawki nie mam jakby mi moja mala sie zakorkowala tak ja wasze brzdace 😉 ale mysle, ze na waszym miejscu pewnie zrobila bym podobnie moze najpierw sprobowalabym zastosowac kilka mniej "inwazyjnych" sposobow 😉
kurde bo jak mialabym z kazdym drobiazgiem leciec do lekarza to bym zbankrutowala tutaj byle wizyta minimum 50euro 🤨

Powiedzcie mi tylko po co robicie dzieciaczkom USG bioderek?? Tutaj tego nie robia w ogole - mozna ewentualnie zrobic prywatnie w polskiej klinice ale oni to sobie zaraz zazycza 50euro wizyta i 100euro USG 😠 ... Ja myslalam o tym ze wzgledu na to, ze chcialabym nosic Mie w chuscie i podobno dlatego lepiej zrobic to USG aby sprawdzic czy nie ma zadnych nieprawidlowosci...

dane mojej malej:
Mia-Carmen ur.04/11/2009 waga:3160g wzrost:47cm
mala na 4 tyg juz wazyla 3800g 😁 i juz wyrosla z pierwszych spiochow 🙂 z tyg na tydz coraz wieksza 🙂 a ma takie dlugie nogi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia Maria Magdalena ur 26.10.09.h:20:10cc
waga 3380 wzrost 53cm.

Sandrus opowiadaj co Ci lekarz o tym na buźce powiedział. Mi dzis położna powiedziała że są jakieś maści. Może uda mi się jutro ją zdobyć.
Kupiłam Marysi karuzelkę mąż mnie zabije jak zobaczy cenę.
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=833797459
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko nie pojechalismy z nia do lekarza bo ladnie jej schodzi z buzi ta wysypka wiec sie z wizyta jeszcze wstrzymamy...
na razie nie jem nic mlekopochodnego jak jej zejdzie calkowicie to na sprobe zjem troche sera i zobaczymy czy znow cos wyjdzie...
o jakich masciach ci mowla polozna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rosną te dzieciaczki 🙂 Vanessa miała 2tyg i 3 dni i jak Ją ważył to miała 3860g 🙂 po urodzeniu ważyła 3380,wtedy Jej waga spadła do 3050g ale w ciągu dwóch tygodni ładnie poszła w masę :laugh: a i mierzyłam Ją dzisiaj i mierzy 58cm 🙂 pyty ma długie i paluchy od rączek,to już chyba po tacie :whistle:

Ja mam gruszkę do lewatywki,ale pewnie jej nigdy nie użyje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandrus właśnie nie chciała mi dokładnie powiedziec bo to pewnie na recepte ale powiedziała ze smaruje się raz na dobę.To cudownie że małej schodzi bo u mojej z dnia na dzień jest tego więcej.A też nie jem nic mlecznego,słodyczy. Już sama nie wiem. Oby mi lekarz pomógł.
Wszystko będe wiedziała jutro.
Apropo czasu moja Marysia juz skończya 6 tygodni i jutro szczepienie.A potem za 4 tygodnie bo biorę to 5 w jednym. Aż się boję! Moja Marysia jest taka płaczliwa. Ale co tam damy radę ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko nie przesadziłaś -powiedziałas co myślisz, to ja nie potrzebnie mówiłam o tej lewatywie 😞 ☺️ mojej Nadii pomogło-chciałam wam tez podpowiedziec ale zamiast tego mogłam wam zaszkodizc 😞 przepraszam, orientowąłm się nawet u mojej siostry bo ona tez tak robiła w skrajnych przypadkach (stąd wpadłam na ten pomysł) i tak radziła jej położna jakieś 5 lat jemu jak urodizł się je synuś

u nas badanie usg po 6 tygodniach robi się wszytskim dzieciaczkom-przynajmniej w spzitalu gdzie rodziłąm to wszytskie dzieci tam kierują, zeby sprawdzic czy z bioderkmai jest wszytsko dobrze, i jest to bezpłatne badanie jeśłi idzie się państwowo

Moja Nadia Joanna ur. 05.11.2009 roku, o godz. 13:00, przez cc, waga 2830,wzrost 54cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu chciałaś dać dobrą radę 🙂 !Czytałam w necie że tak robią.
Ja mam takiego doła przez te wypryski małej że przez to na wszystko raguje jak głupol.Sama też dostaje jakiejś alergi na brodzie. 🤔 Ada alergik,ja i teraz Marysia.
Oby jutro lekarz mi coś zapisal bo mnie coś trafi.Fakt że jak jestem na diecie mala pięknie je i śpi. Nie boli jej brzuszek. Zawsze miala godziny że sie denerwowała a teraz spokojniutka.Dobra ja zmykam do swojej królewny.Jak ona się słodko do mnie smieje normalnie miodem po sercu! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moj szkrab dzisiaj po kupce ale marudny ..... nie koniecznie przestrzegałam wszystkigo w diecie wiec teraz przechodze na ostra mam nadzieje ze synus bedzie spokojniejszy.... słodyczami sie strasznie objadałam i to pewnie przez to ale straszna mialam na nie chec, a po ostatnich moich niedomaganiach balam sie zubozyc diete - by znow mi sie cos takiego nie przytrafilo ....kurde poszedł by spac ten szkrab ... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko to daj cynka co lekarz powie ci jutro...
Iwo slodycze jak slodycze wystrzegaj sie raczej czekolady bo w niej jest sporo mleka poza tym sprawdzaj sklad wszystkich produktow bo nawet w chlebie czasem sie zdarza cos z mlecznych rzeczy 🤔 Napisze ci co ja jem od 4 dni:

sniadanie: chleb z pasztetem lub/i szynka z indyka, salata i ogorkiem zielonym plus ziolowa herbatka
obiad: indyk (w sosiku/pieczony/gotowany) przyprawiony odrobina soli i pieprzu, koperkiem,pietruszka,majerankiem z makaronem/brazowym ryzem/ziemniakami - zamiennie, (wykluczylam kasze jeczmienna bo mala pobolewal brzunio...)z warzywek jem brokuly i marchewke czase ze dwie brukselki, popijam soczkem z gerbera dla niemolat
podwieczorek:wafle ryzowe z pestkami dyni / migdaly
kolacja; kisiel wisniowy/aroniowy/poziomkowy
i w miedzyczasie pijam herbatki: rumiankowa,melise,miete,z kopru wloskiego,malinowa,zielona i oczywiscie wode mineralna

jak skoncze karmic to na indyka nawet nie spojrze!!! i tak sie opije moja ulubiona herbata z cytryna i miodkiem mmmmhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 napisał:
Mar85 napisał:
Hejka. Dostałam od Was wiadomość. Rzeczywiście dość długo się nie odzywałam.... Jeden z głównych powodów to to , że przestałam chodzić do pracy gdzie mogłam być z Wami na bieżąco, drugi to taki, że u mnie w domu brat pisze prace magisterska i non stop komputer zajęty a głupio mi było go prosić a trzeci to taki że urodziłam już 31 października 🙂 czyli ponad 3 tygodnie przed terminem i długo leżałam w szpitalu.
Urodziłam synka Oliwierka, ważył 2360gram i mierzył 48 cm i chyba jeszcze do dzisiaj tyle ma. Na szczęście jest zdrowy jak ryba :laugh:

Gratuluję z całego serducha pozostałym świeżym mamusią

a oto mój synek 🙂

P.S. dziękuję za pamięć


znalazłam 🙂


cześć mamusie listopadowe 🙂

widzę, że jednak miałam niespodziankę urodzinową 😉
Mar85 super! gratuluję synka 😁

serdecznie pozdrawiam Was i Wasze Maleństwa, niech się chowają zdrowo 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo sliczna ta karuzela i fakt cena niezla!
Sandra ja to chyba nie spojrze na drob bo ciagle gotowany z wloszczyzna i zamiennie makaron, ryz, kasza jeczmienna, ziemniaki. Juz mi bokiem wychodzi...
Bylismy dzis u pediatry i powiedziala ze maluch wyglada na zdrowego a to ze nie spi to dlatego ze przestawila mu sie noc z dniem. To fakt bo dzis caly dzien spal i to tak mocno, dobydzic go nie mozna. Przebieranie, przewijanie nic tak spi ze hej (tylko szkoda ze nie w nocy)

Aleksander Jan ur dn 10/11/2009r godz 00:20 CC
waga 3830g wzrost 57cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga nie miej wyrzutów sumienia. Incydent, każdej może się zdarzyć, przecież nie chciałaś świadomie źle. 😘

O, jednak Mar85 urodziła i dała znać co tam u niej! 🙂 Dobrze wiedzieć, bo nie doczekałam się przed porodem tej wiadomości. 😉 No i gratulacje! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...