Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mamasynka napisał:

Mam pytanie wsumie 2....Mamy juz zalozona nowe forum..?? odnosnie naszych dzieci?? i czy moge utworzyc liste mam rozpaowanych???? (podalbyscie mi dane??? czyli data porodu waga wzorst dziecka imie godzina porodu i czy SN czy CC) Lubie bawic sie w takie rechuneczki..heheh


Hm... skoro wszystkie są tu, to chyba nikt nie założył w końcu nowego forum (chyba, że ja o czymś nie wiem?:P).

Co do danych, to moje:
Witold
26.11.2009
3590g
55cm
SN



gosia82 napisał:
Paulinko a tabelka uzupełniona :P

Tak? 😆 O kurcze, a masz ją może, albo jakiegoś linka do niej by kuknąć?... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jan Krzysztof
ur. 12.11.2009
w. 3630 53 cm.
CC
Wczoraj byłą u mnie położna i podpowiedziała mi, że na zwiększenie laktacji można pić sok jabłkowy. Niby zwiększa laktacje, ja wczoraj piłam i o dziwo nie musiałam w nocy dokarmiać nanem...
Co tej lewatywy, to mam mieszane uczucia. Teraz robią takie sztuczne; zapachowe mydła, że rzeczywiście mogą podrażniać. Chyba, że typowe szare mydło Jeleń. Każdy jednak ma swoje zdanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karola chyba coś w tym jest !! jak ja pije sok jabłkowy to mam strasznie dużo pokarmu i synuś też inaczej śpi a jak nie pije to jest jakoś inaczej ....

a ja dopiero wstałam 🤪 🤪 🤪 a synuś śpi dalej, gdyby nie telefon d koleżanki to też bym jeszcze spała :P 🤪 🤪 w nocy też spał ... no tylko by dziś też tak zostało ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu sok jabłkowy? Dobrze wiedzieć i spróbować nie zaszkodzi. 🙂

A co w ogóle sądzicie dziewczyny o piciu bawarki na pokarm? Mama mi ją uporczywie podsuwa, a ja nie wiem czy tu aby jakimś mitem nie pachnie... 😉

Kasiu dziewczyny jakie robią pozy! 😁 I maluszek jak słodko wtulony w tatę! Takie ciepłe to zdjęcie... będą piękne wspomnienia z niego po latach. 🙂

Gosiu dzięki! 🙂

No my dzisiaj pierwszy raz na wizycie kontrolnej w przychodni. Z nerwicowałam się z rejestracją, bo nie mieli ludzi i musiałam czekać i czekać, na szczęście mama ze mną była mi pomóc, a przy mamie, he, he, nie chcę wybuchać. :P

Witek zdrowiutki... tylko wciąż mu nie odpadła pępowina! 😞 A to zaraz dwa tygodnie będą... Smarowałam najpierw fioletem, potem położna poradziła fioletem po kąpieli, a tak to spirytusem 70% i też nasączać nim gazik i owijać. Bardzo grubą ma tą pępowinę, to fakt, ale coś i tak za długo się trzyma, a nie wygląda jakby miała odpaść. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko ja bawarkę lubię więc piję 🙂 piję też duże ilości kawy zbożowej oraz wody mineralnej, samej herbaty prawie w ogóle.

Co do tego pępowinki. To tylko nasączasz gazik i nic więcej? Pępowinę trzeba porządnie "wypędzlować" Najlepiej namoczyć patyczek od ucha i nim dokładnie w każdą szparkę w koło pępowiny "objechać" Nie wiem po co ona każe obwijać; nie rozumiem, tak to wogóle powietrza nie "dostaje" Mój też miał bardzo grubą pępowinę... Dobra idę prasować, bo sterta prania Jasia na mnie czeka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki ja po szczepieniu! Koszmar! Płakalam z małą. Wbili jej tak głęboką w tłuściutkie udko igłę. Masakra!
Mała waży 4,5kg lekarz powiedział że idealnie i niema nadwagi.Szumu w serduszku nie słychać! 🤪 To najważniejsze.
Co do buźki lekarz powiedział ze mam się tym nie przejmować.Że to nie jest alergia bo by miała na całym ciele. Troche mnie wkurzył. Bo nie miałam jak mu pokazać.Po spacerze to się robi jasne.Ale buźke ma jak tarka.
Sama kupiłam jej taki krem .Pani w aptece mi poradziła i odziwo po pierwszym smarowaniu widzę różnice.
http://www.aptekadomowa.com/atoperalatoprakrem50ml-p-3402.html
Mówiła że małej nie zaszkodzi .
Lece się położyć bo spędziłam w przychodni 3 godzinki.Napatrzyłam się na cudne dzieciaczki ale jestem już zmęczona. Pózniej zajrzę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochanie Mamusie Listopadowe pomozcie! 😞
Ja juz nie wyrabiam kolejna noc nie przespana od 2 w nocy, o 7.30 syna polozylam do lozeczka a juz o 8 musialam znowu do niego wstawac nie wiem co jest. Zasnal takim glebokim snem dopiero o 12!!! 😲 Boje sie ze nie wystarczy mi cierpliwosci ☺️ juz jestem troche podlamana i dodatkowo moja bnezsilnosc mnie jeszcze bardziej doluje. Ok ja rozumiem ze mu sie poprzestawialo ale bez przesady nie tyle godzin zreszta widze ze on tez sie strasznie meczy 😞 . Jesli macie dla mnie jakies rady jak go przestawic zeby w nocy spal to prosze napiszcie... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sanduś to piękną dietkę trzymasz. Ja teraz podobnie jem. I pije 2 razy dziennie wapno.Moja maleńka słodziutko śpi.Ciekawa jestem czy nie bedzie gorączkowała po szczepieniu ale może nie. W nagrode za szczepionkę kupiłam jej pozytywkę do łozeczka!:P Ale sie uśmiecha jak ja puszczam chyba sie jej podoba 🙂.Matko jek ten uśmiech na mnie działa normalnie serce mi się raduje. Tak fajnie sie usmiecha dziąślak. Jeszcze nie mogę tego złapać na zdieciu . Jak biorę aparat to przestaje 🤔.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asieńko nie wiem co Ci poradzić.Jak trzymasz dietę i nie jesz nic cieżkiego to nic go nie boli. Ja podobnie miałam z moją Adą ona cały miesiac leżała przy cycu. Poprostu potrzebowała być przy mnie . Przebudzi się zopbaczy ze niema mamy i chce do Ciebie. Napewno za parę tygodni wszystko się unormuje. Musisz się Asieńko pomęczyć. Bo mam nadzije ze maluszek jest zdrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja to może lepiej na wszelki wypadek nie będę Ci nic doradzać:P 😉 moja Nadia śpi w miare dobrze kładziemy się spać około 22 a o 2 i o 4 w nocy mała budiz się na karmienie, zasypia mi przy piersi a od 6 moja córcia już się budzi i potem sobie jescze lezymy i drzemiemy do 7:30 codizennie tak smao niemal punktulanie jak w zegraku 🙂 ja żeby małęj się dobrze spało w nocy to po kąpaniu tak 2 godizny przed snem jej nie usypiam tylko sie bawimy i rozmawiamy, ona się troszkę zmęczy i pewnie dlatego potem tak fajnie śpi, po kąpaniu mała dostaje wodę z glukozą( zalecenie położnej żeby szybciej żółtaczka jej zeszła) i ta woda sprawia że mała jest pełna energi na te 2 godiznki przed snem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu a jak w nocy do niego wstajesz to przy oświeconym świetle ?? dobrze by było gdybyś właśnie w nocy go nie zajmowała nie mówiła do niego i byś miała jak najmniejsze światło. i koniecznie śpij w dzień jak on ci śpi - bo musisz skądś brać siły !!!! ja na szczepienie ide dopiero 23.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asieńko ciężko doradzić 😞 też tak miałam parę razy,teraz jakoś się unormowało,fakt że nie ma godzin wyrobionych,budzi się różnie,ale przesypia większą część nocy,z tym że tak jak Kasia pisze,w nocy nie mówię do Niej,mam delikatniutką lampkę zapaloną,czyli pół ciemno jest.

A ja byłam u lekarza i mam cystę w piersi 😞 w tej która mnie bolała,tak paliła,kuła i wszystko naraz 😞 no i dostałam antybiotyk,za tydzień do kontroli,jak się nie poprawi to do szpitala na usg i wtedy zobaczą co dalej 😞

No i tak w ogóle to ciężko mi jakoś,siedzę tutaj sama,mojemu się w dupie poprzewracało 😞 śpi pół dnia,do prawie rana siedzi przy kompie,echh nie mam już sił 😞 chce do domu.

Jagoda zajrzyj w tabelkę 🙂 tam jest jeszcze więcej danych 🙂 a założyłaś już nowy wątek 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksa raczej nic nie boli tylko chyba panikuje jak sam lezy dlugo no i jak mu smoczek wypadnie. W pokoju przy lampce nocnej zasypiamy jeszcze mu zaslaniam lozeczko z jednej strony pielucha zeby jeszcze przyciemnic. Dzisiaj natomiast bylam w drugim pokoju i przy telewizji cala noc maly lezy w wozku zebym mogla go bujac jest ok dopuki mu smok nie wypadnie. Przy cycku niby zasypia ale jak biore go zeby mu sie odbilo to sie rozbudza.
Chyba go zaraz troche pomecze tzn bede go czesciej przewijac albo chociaz sprawdzac pieluche. No i moze go poprzebieram bo teraz tak mocno spi ze nie chce sie obudzic. Potem ponosze go troche moze sie obudzi zobacze cos musze wymyslic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu zazdroszczę. U mojego strasznie uporczywy ten pępuszek. No nic, pozostaje mi pielęgnować go i czekać na rezultat. 🥴
I, ech, rozumiem Cię, ja też dużo siedzę sama, w dodatku w jednym pokoju, bo rodzina cała zagrypiona... Czuję się jak odludek, a muszę przeboleć jeszcze, bo maluszkowi i mi ani pogoda na wyjazd do Wro nie sprzyja, ani wizyty lekarskie i patronażowe. 😞 Mój musi wyjeżdżać. Takie to dołujące wszystko. 🥴

Akigo współczuję malutkiej... ale taka konieczność! 😞

Leniuszku może rzeczywiście postaraj się Aleksa "pomęczyć", może tak mu będzie lepiej potem zasnąć? Ja jeszcze nie mam takiego doświadczenia to ciężko mi poradzić...

Mamasynka jasne, sorry. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosieńko trzymam kciuki żeby antybiotki podziałaly i zeby wszystko było ok!
Wiecie co odpukać moja mała to prawie cały czas je i śpi ma takie 2 godzinki z rana jak się pouśmiecha ,pogada i popołudniu a tak to non stop śpi.Chyba śpioch po mamie:P .
Ja podaje witaminę d w kropelkach a witaminy k wcale nie podaje i dzis mi lekarz powiedził na wizycie że to pochwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 🙂

znowu przez kilka dni zawieszało mi sie forum jak chciałam coś napisać 😠

z moimi piersiami nieco lepiej, chociaz i tak mnei bolą nawet wtedy gdy nie karmie.. prawie za kazdym razem daje mu cyca, za to zmniejszyła mi sie ilość pokarmu 😠
wczesniej odciagałam 70-80 ml, a od 2 dni jednorazowo max 40ml moge odciagnac 😠 i o co chodzi????
jak moge karmić to z kolei nie mam pokarmu, wczesniej mialam bardzo dużo a cholernie mnie bolało 😞

Mojemu synkowi robią sie odparzenia na pupce 🤨
wietrze go czesto i przemywam rumiankiem, troszke schodzi...

Czytałam, że czkawka dzieciom nie przeszkadza- Szymon strasznie sie denerwuje, od razu zaczyna wrzeszczeć i robi sie cały czerwony heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...