Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Akigo nie tylko przy cesarce, raczej w ogóle przy tym znieczuleniu nie powinno się. 😞 No chyba, że to przez to wkłócie. Mnie po 3 dniach powaliło, dosłownie. I kilka dni wyjętych z życiorysu (dobrze, że już w domu byłam i miał mi kto pomóc). Małego dostawiali mi do piersi, a ja sama do ubikacji nie mogłam wstać. To nie tylko ból głowy, ledwo oczy otwierałam, plus nie mogłam karkiem, szyją ruszać. I mdliło wkółko. Potworny ból.

Wbijali mi się dwa razy. I za mocno znieczulili... bo potem ledwo, ledwo czułam skurcze (które i tak wg. nich, mimo, że przed znieczuleniem okrutnie bolesne, były za słabe:unsure 🙂. W pewnym momencie wyprosili mojego M, zawołali kolejnego lekarza. I asekurowali się, uch, wolę nawet nie wiedzieć czym, czy to był jakiś próżnociąg, czy inne z tych przykrych urządzeń do wyciągania dziecka. 😞 W każdym razie, stał cały zespół lekarski wokół mnie i czekał bym im dała znać kiedy poczuję skurcz... a ja nic... Ledwo czułam, no ale zaczęłam dawać im wtedy znać, więc wymusili parcie. Po kilku razach mały wyszedł. Ale też musiałam się mocno zebrać w sobie. Strasznie stresujące, naprawdę, gdy tak wszyscy patrzą (lekarze i pielęgniarki) po sobie i widzę ich zaniepokojenie i to oczekiwanie. Na szczęście udało się bez "wspomagacza", czyli tego urządzenia. 🙂 Po wszystkim zawołano tatę i był przy maluszku i miał go też zaraz na rękach. 🙂

Cóż, co do odchodów... bo się martwiłam, ale może rzeczywiście jeszcze się zmienią.

Hm, dziewczyny a podawali Wam dożylnie po porodzie coś na obkurczanie macicy (chyba oksytocynę)? 🤔 Innym kobietom, z którymi leżałam nie podawali, dlatego się zastanawiam czemu ją dostałam... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paulinko bolała Cię głowa pewnie dlatego, że zaczął Ci naciekać płyn rdzeniowy... teraz się to rzadko zdarza, bo igły są już lepsze niż kiedyś, ale niestety się zdarza.. Współczuje Ci tego bólu, jest podobno okropny ...Mi położne jakby mogły to przywiązały mi głowę, a ja chciałam tylko synka zobaczyć 🙂

Co do odchodów, to tu jest link do fajnej stronki http://isr.atspace.com/r7/p1/p1.htm

Co do podania czegoś na obkurczenie się macicy, to przypuszczam, że dno macicy Ci za wolno się obniżało...tak myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko i Iwonko- śliczne Wasze pociechy 🙂
piękne wszystkie listopadowe dzieciaczki 🙂 🙃

a u mnei znowu powraca okropny ból piersi i sutków, nawet wtedy gdy nie karmie, musze isc z tym do lekarza, bo mineły juz 3 tygodne a mnei pali, piecze, jakbyb ktoś igły mi wbijał w sutki 😞 to raczej nie jest normalne 🤨

Marzenka wracaj szybko do formy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandro wlasnie na tej stronie co wam linka podalam, i tam było obok do poczytania inne lininki i było tak właśnie napisane co podałaś 🙂

rety biiedne te waszw dzieciaczki, oby wam lekarze zaradzili nna te buziolki ... swoja droga jakim cudem miałaby to marysia od piersi ??? dobrze mu odp :P:P

no i reszty nie pamietam ... boscie sie troche rozpisały .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nie wiem jak u was wygladalo to znieczulenie zewnatrzoponowe i nie jestem pewna czy przy cesarce a natralnym porodzie to to samo ale chyba tak. I u mnie jak mi sie wbili w kregoslup to zalozyli wenflon i ten plyn ze znieczuleniem mi podali w kroplowce - nie jednorazowa dawke.. wiec stopniowo mnie tak kap-kap zniecuzlalo przez pare godzin a jak mi bylo malo tzn czulam cos to mialam obok reki taki przycisk gdzie moglam sobie wstrzyknac extra dawke...i nie powiem, ze nie skorzystalam pare razy 😉

Iwona - ten lekarz to duren, jak od piersi?!! 🤔
trzeba bylo mu strzelic cycem w gębę 😉 i zobaczyc co mu wyjdzie hehe maskara jak tu ufac lekarzom jak kazdy mowi cos innego... do ilu nie pojdziesz kazdy ma swoja teorie i chce leczyc po swojemu... niestety mamuski tylko nasz zdrowy rozsadek moze nas uratowac nie mozemy zawsze slepo ufac nawet lekarzom... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam cesarke o 00:20 a juz o 6 rano przyniesli mi dziecko i kazali sie na bok przekrecic a ja doslownie nie mialam sily zreszta strasznie mnie ciagnelo i fakt najgorsze bylo wstanie z lozka. A wstac musialam o juz o 8 zeby przejsc do innej sali. Pozniej mialam malucha przy sobie w tej "mydelniczce" i musialam do niego wstawac (zajmowalo mi to strasznie duzo czasu bo bolalo mnie jak napinalam miesnie brzucha a musialam bo mialam zapadniete lozko) dobrze ze byly ze mna na sali dziewczyny ktore rodzily SN to mi czasem pomagaly podawaly dziecko. A i przystawilam dzieciaczka do piersi od razu i nie bylo wiekszego problemu z pokarmem.
Co do znieczulenia to ja mialam w kregoslup ale jakos mi sie wydawalo ze nic to nie daje i chyba potem dostalam przez to znieczulenie bo jak lezalam na stole to czulam zimny plyn ktory przeplywal chociaz welflon mi tez zalozyli w reke.
Akigo ja tez nic nie slyszalam o USG bioderek musze sie tylko umowic na wizyte i tyle moze on mnie skieruje na usg zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i wczoraj syna rozbudzalam i spal do 3 w nocy ale niestety od 3 do 13.30 nie spal tzn zasypial na max 30min smok mu wypadl i sie rozbudzal i plakal ech... [img size=448]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Obraz_108.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu jakie słodkie zdjęcie 🙂 moja córa młodszzdziwiona spytała : "mamo taki duży pies z takim dzidziusiem??" ... 🙂

asiu a jalbyś mu pieluszke tetrowa przyłożyła pod buźkę i do góry ?? by trzymał mu tego smoka ?? ja tak kubie robiłam nie wiem czy dobrze ci to nappisałam) ale narazie nie bede mu dawac smoka bo potem gupiał przy cycku i nie mógł sobie dobrze go złapać. i przeczytałam potem że nie powinno sie na poczatku dawac dzieciom smoczkow - chyba ze ciagle chca ssac, bo zaburza im to rytm ssania. ja wiec puki co smoka odkładam na bok, bo u mnie sie tak wlasnie stalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
U moje małej to chyba naprawde od mleka 😞.Wczoraj zjadłam kilka pierogów ruskich . Nie mogłam sie powstrzymać ☺️.A dzis pojawiły sie nowe czerwone krostki. Muszę iść do jakegoś innego lekarza. 😞
Asiu to naprawde masz cieżko!
A to moje wylegujące się córcie 🙂 [img size=307]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0146.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwonko córezki masz cudne 🙂

Moja Nadia ma tez wysypkę na buzi, dziś zadzwoniłam do położnej bo mnie to martwiło, przyjechałą zobaczyłą i powiedziała ze dzieci od około 3 tygodnia życia dostają takiej wysypki na buzi i ona sama znika jak skonczy 3 miesiace, powiedziała też ze jak dziecko jest nagrzane, np. po kąpeili to te krostki robią się czerwone bardziej, i to by się u mnie zgadzało bo jak śi to ja przykrywam mocno żeby jej cieplutko było to te krostki sa czerwonawe a jak przejade Naduni po buzi ręką to tak jak bym po tarce przejechała 😞 ale mam tego niczym nie smarować-dobzre że to nic złego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki u nas krostki wyszly w 4 tyg... stosowalam juz wiele nic nie pomagalo... zeszlej nocy po kapieli nie posmarowalam niczym i widze znaczna poprawe 😁 łudze sie ze to jednak ten tradzik niemowlecy a nie skaza 🤔
na tradzik podobno najlepszy jest nadmanganian potasu do przemywania buzki...
no ale jutro wizyta u pediatry to sie dowiemy dokldnie co to...

a teraz smigamy pokazac malej morze - ocean :P bo piekna pogoda

no iwonko cory ci sie udaly 🙂
lenuszku ale fajny ten twoj kudlaty bobo 😉 z psiunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
była dzis u mnie położna i pomogła mi troche... miałam zatkane kanaliki w piersiach 😞
czerwone obwódki brodawek, zatory, dlatego tak cholernie bolało!
i jak sie okazało Mały źle ssał pierś, bo nauczył sie ssać smoczek i wczesniej stosowałam nakładki oraz je tez z butelki a to wszystko sprawia, że nieprawidłowo ssie mojego cyca.
Teraz wiem co robić, dała mi praktycze rady i mam nadzieje, ze juz bedzie dobrze, bo wczoraj to ryczałam z bólu 😞

jeszcze troche bym tak pochodziła i ropień pewnie by mi sie zrobił 😞

Iwonko widze, że Ada pięknie się opiekuje i troszy o młodszą siostrzyczkę 🙂

Szymonek narazie nie ma żadnych krostek na twarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dzis niespal od 5 do 16! Ja wogule go nie rozumiem...? 🤔 Kasiu Moze i tak zrobie ciocia mi tez tak kazala robic ale balam sie ze jak sie malemu uleje zeby sie nie zakrztusil.
U mnie tez pojawily sie krostki ale od pachy do bioderka wydaje mi sie ze to potowki.
Moj synek zaczyna juz powoli "gugac" jakie to jest super!
Beatko a jak ona to rozpoznala te zapchane kanaliki? Bo ja dalej sie mecze z tymi piersiami dale mnie boli, kluje, piecze. A polozna ktora u mnie byla zapytala tylko czy goraczkuje bo jesli nie to wszystko ok.
Tak Akigo super cory!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja nie gorączkuję i też pytały,ale kazały mi od razu iść do lekarza,i dobrze że poszłam bo jeszcze trochę i bym się zapalenia nabawiła,a Ci powiem że dostałam antybiotyk i dzisiaj jest już lepiej,piecze i kuje ale nie tyle co przedtem,radziłabym się wybrać chociaż do lekarza ogólnego,niech sprawdzi.

Beatko współczuje 😞 ale mam nadzieję że teraz już będzie lepiej.

Iwonko Asiu super fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu możliwe, nie wiem, w sumie nikt mi nic nie owiedział czemu mi to podali... ale co by innego.

Asiu słoodki smyczek. A psina jak pilnuje malca, hi, hi. 🙂

Akigo zdjecie przeurocze - a córa jaka ładna dziewczyna! 🙂

Beatko współczuję. 😞 A co właściwie poradziła Ci położna, jeśli można spytać?

Kasiu dzięki za linka, ja sobie zaraz chętnie kuknę... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesć mamuśki dawno nie pisałam ale czesto czytam wasze posty bo chce byc na bierzaco jak sobie radzicie i wogole czytam odnosnie waszych dobrych rad 😉 ja mam problem z piersiami... a wlasciwie z jedna... jest o 3 rozmiary mniejsdza od drugiej dlatego ze mały wogole nie chce z niej jesc ;/ nie wiem co robic i czy mi tak juz zostanie? ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna zostanie puki będziesz karmić, potem będą takie same. ja tak miałąm przy pierwszej córci.

beatko bo właśnie tam w tamtych sttronach, tylko musicie sobie pootwierać inne również z boku, że smoczki do końca pierwszego miesiąca powinny być niestosowane. może asiu twój mały nie popije dobrze tego mleczka bo też dajesz mu smoczka i nie je tak jak powinien i się nie dojada. tak tam pisało, że dzieci wtedy źle łapią pierś i nie jedzą tyle mleka ile powinni. dlatego też beatce się tak narobiło z piersiami. jak smoczek - to później gdy dziecko już świetnie potrafi ssać. ja mojemu też już nie daje bo zauważyłam nawet że mam nie tak bardzo sterczące sutki że się tak wyraże jak jadł po smoczku, a gdy jadł wcześniej tak mi je wyciągał ... bez porównania.

a asiu ale ja kłade zawsze małego na boku i wtedy tak lekko - tak że jak chciał to sam wyrzucił smoczka - był luz - i tak przykładałam pieluche. ale ja bym na twoim iejscu całkiem odrzuciła smoka - narazie - i zobaczyła jak on je - bo może się nie najada i dlatego nie śpi, marudzi i nie dojada. a wszystklo przez smoxcza- niestety. chyba za wcześnie po nie sięgłyśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja mala codziennie popoludniu chcialaby ciagnac cyca non stop wtedy wciskam jej smoka uspokajacza ale nie naduzywam uzywania go... nie klade spac malej ze smokiem w buzi... wyjatkiem jest ta godzinka popoludniu kiedy od cyca nie chce sie odlepic a wcale nie je z niego tylko mamla sobie 😉

pare dni probowalam jej wciskac smoka przed snem zeby ja uciszyc ale ilekroc usnela i jej wypadal to sie budzila... zastosowalam metode "wyrycz sie" przez pare dni a teraz nakarmie i klade spac bez smoka mala pomarudzi chwile i zaraz usypia sama...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu bardzo mozliwa jest Twoja teoria, powiem Ci ze ja nawet smoczka nie bralam pod uwage ale w szpitalu mi kazaly przyniesc bo potrzebny byl do badania (zeby maluch sie uspokoil) a wolalam miec swoj bo one tam dawaly te szpitalne. 🤢 tak wiec postaram sie to sprawdzic.
A co do wypadania smoka to on sam go wypluwa jak zasypia. jak spi mocno to nie reaguje a jak za plytko to od razu sie budzi i kwili a pozniej placze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też ciekawa jestem Sanduś . Oby to nie skaza białkowa.
Co do smoka Kasia ma rację ale ja tak z Adą miałam że jak zaczęłam dawać później to nie chciala smoka i do końca nie brała.Pamiętam jaką miałam mękę z memłanie. Oj ciężko było bez smoczka. A dzieci na piesi nie zawsze chcą smoka.Dlatego Kacper dostawał od poczatku i Mania też.
Chłopcy w ogóle więcej potrzebują. Dlatego mój Kacper chyba tydzień był na piersi albo dwa. Bo jak tak cały dzień spędziłam na karmieniu to nie dałam rady a Ada była też jeszcze mała. I jak zjadł z butli to 4 godziny spal jak aniołeczek.
Własnie namówiłam przyszłego chrzestnego na tego konika wodnego jak ma Mia. Strasznie mi się podoba ma juz kupionego pod choinkę:P. Pytał co chce to powiedziałam! 😉
Moja Mania dziś znowu pięknie śpi! To znaczy że mądrze zjadłam:P.Uciekam spać ! Życzę spokojnej nocy Mamusiom i Dzieciaczkom!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandruś trzymam kciuki !!

iwonka ja tak miałam z Mają. jak byłam w szpitalu a skończyła 2 miesiące kazali mi ją nauczyć smoczka ... a ja mówie że ona nie umie go ssać i się nie da jej nauczyć. i kiedyś poszłam się kąpać i przyniosłam ją takim fajnym pielęgniarkom - fajna zmiana była. i była tam taka grubsza kobitka z potężnymi cycami hehe ... i ona wzieła wtedy majeczkę. strasznie symatyczna babka 🙂. ja przychodze z pod prysznica a ta już doi smoka !! 🤪 i ona do mnie - jak to się nie da nauczyć ??? hehe ... nie wiem jak ona to zrobiła, ale da się później 🙂, mnie to się jednak nie udało. teraz dlatego chciałam też wcześniej nauczyć kube ale szkoda że to zrobiłam bo nie wiedziałam że będzie mieć potem problem z jedzeniem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...