Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj Kasienko to zdrowka Ci zycze na ten nowy 2010r na pewno Ci sie przyda bidulko.
Och Beatko tez bym pocwiczyla ale powiedziano mi ze po cesarce nie mozna i trzeba odczekac jakis czas (ok pol roku). No i oby wszystko bylo dobrze u Ciebie!
Moj Maluch juz tylko na cycku siedzi bo za duzo roboty z butlami zreszta kupilismy ostatnio Bebiko AR dla dzieci z tendecja do ulewania sie i to mleko jest gestsze przez co Aleks sie strasznie meczy (choc powiekszylam mu troche dziurke)
Kurcze musze zlozyc wniosek o becikowe bo jakos ciagle mi nie podrodze bylo 🤔 a to chyba tylko do trzech miesiecy trzeba zlozyc... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu u nas też kupi co 5 dni.I też kupiłam szczepionki 5w1.Ale położna mi nie polecała innych. Nie będe sie na ten temat wypowiadać bo każdy ma inne zdanie.Ale odradzono mi reszty. I sporo się na temat szczepień naczytalam i też wykupiłam 5 w 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do szczepień to ja zaszczepiłam Nadie normalnymi szczepionkami-czyli nie 5w1, ani 6w1, tylko standardowe refundowane 3 ukłucia, bo stwierdziłam że dzidzia szybko zapomni o bólu, za to zakupiłam szczepionkę na pneumnokoki, rotawirusy sobie daruje a meningokoki zaszczepie dopiero w przedszkolu-tak mi radziła i położna i lekarka bo w przedszkolu to tlyko jedna dawka bedzie szczepionki

jak wasze dzieci przyjmują mleko typu bebiko bo moja córcia nie chce tego mleka pic dzis trudziłam się godiznę żeby ona chociaz go skosztowała ale nic z tego wypluwa i już ;/ za to robię jej taką papke z sucharków na herbatce anyżowej i wcina aż się jej uszka trzęsą :P zreszta mi samej ta papka smakuje:P

moja nadia podnosi główkę najabradziej jak mam ja na rekach w pozycji lezącej to tak mocno podnosi że aż czasami mam stracha :P a jak mam ją pionowo to jest przeszczęśliwa i tez główke mocno trzyma i obraca we wszytskie strony mała ciekawaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga to trzymam kciuki, by maluszek teraz odpowiednio przybrał i wszystko było dobrze! 😘
He, he, a ginek niezły... 😁 Choć mój M podobne żarty mi rzuca! 🤢 🙃

Mój Szkrab też wojuje, jak się go na brzuszek położy. Wierci się, kręci, odpycha czasem tak mocno, że aż cofa do tyłu. 😁 No i główkę podnosi, na boki przekręca, ale z wielkim okrzykiem złości! :laugh:

Leniuszku chyba warto... ja mam w każdym razie mam ją w planach. 🤨
A i to becikowe! Mi też ciągle nie po drodze - a czas leci... 🥴

Akigo malusia śliczna! 🙂

Beatko współczuję. 😞 Trzymam kciuki by jednak wróciło do normy! 😘

Gosiu i Kasiu współczuję choróbska... Ech, a tu jeszcze w całym kraju załamanie pogody! 😞 Mój maluch wyszedł z tatą na spacerek a wrócili biali jak dwa bałwanki! 😲

Maiha mój Łobuziak ładnie wcinał swoje sztuczne mleczko. No ale póki co jest od niego wciąż odstawiony. 🤨 (Czy słusznie? Się okaże, jeszcze sprawdzam.) Ale to taki żarłok, że on i z łyżeczki i z kieliszka (tak raz próbowałam mu podać lekarstwo, myślałam, że będzie łatwiej je w nim rozrobić, ale wróciłam do łyżeczki) ładnie wszystko wcina. 😁 Nawet mu kiedyś dałam do possania suszoną morelę (oczywiście trzymając w rękach cały czas!)- memlał sobie i się dziwił nowemu smakowi! 😁
🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki wszystkim za dobre słowa i rady 😘
leniuszku na becikowe masz rok czasu!!
Olek ma katar od samego urodzenia,to znaczy jak mu zapodam wodę morską to zielone gilony wyciągam,a dziś w nocy musiałam 2 razy go męczyć bo nosek zatkany i jedzonko nie wchodziło.. 😞
fakt że nie cieknie mu katarek ale charszczy i jak zatykam każdą dziurkę z osobna to brak przelotu powietrza w jednej zawsze bardziej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamusie!!

U nas w porzadeczku moja tak jak i wasze maluchy silna podnosi glowe i obraca w prawo i w lewo lezac na brzuszku 🙂Wlasciwie robi tak o 1 tygodnia po porodzie -co mnie tez dziwilo tyle, ze teraz jest chyba bardziej swiadoma tego co robi 😉 Silne te nasze dzieciaczki 😁 tak trzymac tylko zeby jeszcze nie chorowaly...
Wspolczuje wam dziewuszki - tym co dzidziusie choruja no i samym chorujacym mamom rowniez - nie dajcie sie tym paskudnym wirusom!!!
U nas zima nie z tej ziemi od 50 lat nie blyo takiej zimy w Irlandii jak jest teraz :P sniegu pelno i mrozik - mnie sie tam podoba hehe taka prawdziwa zima-zima :P Mam nadzieje, ze lato tu tez bedzie prawdziwe :P A przez pogode to tutaj wszyscy oszaleli - szkoly pozamykali, wiekszosc nie chodzi do pracy, w sklepach na polkach pustki - wszystko wymiecione, a soli to nigdzie dostac nie mozna bo lezy na ulicach i chodnikach ehhhh Zwariowali wszyscy bo spadlo troche sniegu i sie juz bagatela tydzien utrzymuje no i jest -6 stopni Bez przesady!!! Jakby tak za kazdym razem mialo byc w zimie w Polsce to masakra... No coz oni takiej zimy nie znaja wiec sie jej obawiaja i szaleja:P

Co do szczepionek to my juz dawno o nich zapomnielismy 😉 my mielismy 6w1 w tym i pneumokoki bo tutaj takie obowiazuja i sa darmowe a na rotawirusa dokupilismy serie pierwsza a druga- ostatnia ma byc podana po miesiacu - tania nie byla ale doktorka polecila wiec kupilismy... Podobno na rotawirusa mozna szczepic tylko do 6 miesiaca nie wiem czemu 🤔 Meningokoki przy nastepnym szczepieniu 6w1 chyba w 4 miesiacu podaja....

Moja mamla tylko na cycu nie zna butli a smoka ssie okazjonalnie - nie codziennie...
A kupy wali prawie w kazda pieluche w nocy rowniez ale bez obaw dzieci na piersi tak maja moga robic od 1 do 10 kupek na dobe 🙂 moja raczej przy tej drugiej granicy :P ale dobrze przybiera wiec sie nie boje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh gosiu po co te smutki??
my tu na obczyznie tez sami i co z tego... robimy zdjecia Mii, sobie na wzajem z nia a jak chcemy razem to statyw lub jakis murek i samowyzwalacz - dla chcacego nic tudnego 🙂 kazda wolna chwile mojego spedzamy razem i z tego sie cieszymy 🙂
tak wiec glowa do gory - spojrz na bobasa to ci przejda wszystkie smutki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Olga moja mała też po szepieniu 2 dni pokasływala ale myślałam że coś mi się wydaje. A co z tym katarkiem to nie mam pojęcia. Może to od grzania w kaloryferach.
Moja Marysia dzis 7 dzień sie nie załatwiala to zrobiłam jej soczek z jednej marchewki.I wypiła teraz czekamy na kupke.
Gosiu nie przejmuj się !Najważniejsze że masz męża koło siebie. Ja za to mam wszystkich przy sobie a mężem mam daleko strasznie tesknie! Więc i tak źle i tak nie dobrze.
A zdjęć jeszcze sobie w trójkę narobicie ! Zobaczysz 🙂
Pozdrawiam Mamusie i Dzidziusie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh u mnie też masa zdjęć samego Wicia, albo Wicia z tatą... A ja z moim maluchem mam raptem tylko dwa zdjęcia! ☺️ No a w ogóle razem, w trójkę mamy chyba tylko to jedno, które wrzuciłam na NK...

Właśnie tak chciałam zapytać... "dokarmiacie" czymś dzieci poza cycem / sztucznym mlekiem? 🤔 Ja mojemu podaję czasem samą wodę. A kiedy potrzeba - herbatkę koperkową (ale to póki co raz była taka sytuacja).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!Ja daje swojej małej tylko cyca.Ale jak się nie może załatwić to wystarczy kilka łyżeczek soczku z marchewki i sie załatwia. Mówi wam jaka ta moja Marysia rozpieszczona. Tylko rączki rączki.Chwile poleży i krzyk.
Beatko zadroszcze chusty .Bo tak bym miła spokój.Ale narazie nie moge sobie na nia pozwolić.Ale chyba w następnym miesiącu się skuszę.Już muszę zmykac bo krzyk!Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki!
Stęskniłam się za Wami -nie miałam kiedy wejść,nawet komórek nie odbieram... musiałam ogarnąć się z małą,a i sesja się zbliża.

Mała rośnie, już ma 60cm,urodziła się 53cm. Z wagą mamy mały problem,bo przybiera 150- 200g na tydz. co w rezultacie daje nam jakiś 3 900 na obecną chwilę. Dokarmiamy enfamilem małą, bo nie mam wystarczająco pokarmu. Szczepienie mieliśmy w zeszły czwartek-5 w 1,zniosła super ale miałam wiele obaw i nie byłam przekonana do takiego kombajnu,na rota idziemy w czwartek. Mała gaworzy od 2 tyg -jestem w szoku, że tak szybko 🤪
pozdrawiamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madeline też się dziwiłam, bo mój chłopczyk zdaje mi się, że wcześnie zaczął "zagadywać" otoczenie. Ale robi to tak przesłodko! 😁
A no i - powodzenia w sesji! 🙂

Akigo mój Łobuz też lubi rączki, choć na moje szczęście - nie cały czas ("tylko" większość 😉). Ale to podobno dobrze - wynoszone, wybujane dzieci podobno szybciej się rozwijają, niż te częściej pozostawiane samym sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Dziękuję za miłe słowa 😘

My dzisiaj idziemy na szczepienie,ja to jestem panikara,jak Mała płacze to ja też mam płacz na końcu nosa ☺️ mam nadzieję że zniesiemy to spokojnie.

My niedokarmiamy,raz jak próbowałam bo myślałam że mam słaby pokarm to w ogóle nie załapała smoczka,kiedyś mój N Ją nafutrował to wypiła ale to było tylko raz.W ogóle to tak cyca paluszki że szok,ale od niedawna 🤔 no i też prześlicznie sobie "guga" ale od niedawna.

I nie lubi na rączkach,z resztą u Vanesski wszystko na 5 min,nic za długo i w nadmiarze.

Dzisiaj spała w łóżeczku bo bardzo długim czasie 🙂 i nie było tak źle,zasnęła sama bez krzyku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć madeline,witaj po długim czasie.
ach z tą wagą... 😠 powiedz mi madeline ile zuzka ważyła na początku.olek niby też teraz wolniej przybiera.jak się urodził 3270 po wyjściu ze szpitala 3010, po miesiącu przybrał ponad kg a teraz ma 4730.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Magdalenko 🙂

My po szczepieniu,ale był krzyk 😞 Oni tutaj robią dwa zastrzyki na raz 😞 fakt że długo nie płakała. Waży 5620g.

Niewiem jak jest z tą wagą,Vanessa po urodzeniu ważyła 3380g,po wyjściu ze szpitala 3050g a dzisiaj ważyli Ją i ma 5620g.Ale tak mniej więcej 500-600g na dwa tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu to dzielne jesteście .Jak mała tak ładnie waży to znaczy że masz dobry pokarm.To dobrze bo nie musisz dokarmiać tak jak Madeline.
Sathi to mnie pocieszyłas z tymi rączkami. Teraz artystaka na rączkach i jeszcze z nia chodzić po domu.Bo jak usiade to krzyk.Moja mała ważyła na szczepieniu 5200g wiec cieżko juz z na naręka non stop chodzić. Śmieszna taka. ak z nia chodze po domu to się rozgląda.I jak do niej dzieciaki zagaduja to nic zero uśmiechu.Taka ważna na rączkach 🙂Ubaw mamy z naszym ciężarkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!! My byliśmy w końcu na szczepieniu 🙂 Mały zniósł je dobrze. Tak czytam ile wasze Maluchy ważą to Jaś w porównaniu do nich to duży chłop. Urodził się z wagą 3630 i 53cm, a teraz waży 6200g i mierzy 65cm. Dziś skończył 2 mies. Jutro idę do kontroli do gin. zobaczymy czy będe musiała brać hormony
Co do gaworzenia to Jaś już daje popis od 3tyg. dyskutuje równo, pani Dr była zdziwiona. Musze też uważać na niego, bo zaczyna mu wychodzić obracanie na boki 🙂 pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyjsciowa waga 3210g, przy wyjsciu 3020g - w zeszlym tyg. 3 800g, w czwartek bede w przychodnito znowu bedziemy wazyc.Fakt, ze mala przesypinoce od 23- 6 a wtedy jest ten najtlustrzy pokarm. Wczesniej jadla o 1 pozniej 6,i polozna mowila, ze 2 karmienia nocne sa wiec luz. Znowuz butla jak w wigiliemoja mama podala jej tyle ile chciala 120ml to zwymiotowala az noskiem poszlo, dwa dni wczesniej tez zwrocila bo za duzo wiec musze jejbutle miarowac - mniej a czesciej plus cycjak tylko chce a juz mi sie cos uzbiera-cyrk mam z a waga ;/ ale Wasze szkraby pokazne 😉 wychodzi, ze glodze ja ;///
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja tylko na chwilke bo czasu nie mam- MACIE JAKIES SPOSOBY ZEBY DZIECKO ZASNEŁO?

z tej mojej bezsilnosci az sama płacze 😞

w nocy nie spie, w ciagu dnia przesypia mi z 30 minut. musze go trzymac na rekach bo inaczej płacze, krzyczy, wrzeszczy!

ehhh juz nawet chusta nie pomaga, jak go ostatnio wlozylam do niej to mnie prawie pobił! juz 4 dzien mam ślady tak mnie podrapał!
jzu ne chce w niej przebywac:/
lezaczek-bujaczek tez na nic

tylko na ręce! a ja naprawde nie moge nic zrobic, juznie wspomne ze na studia mam 5 projektów do oddania i nic jeszcze nie zaczełam 😞

ja sie chyba nie nadaje 😞

nawet nie ma mi kto pomóc, w tym mieście mam tylko męża a on pracuje dużo 😞
chyba znowu złapałam depreche!

CZY WY TEZ PRZY SWOICH DZIECIACH NIE MACIE ZUPEŁNIE ŻYCIA??

ja nie pytam o czas zupełnie dla siebie, ja nawet do wc nie moge isc bo on tak krzyczy az sie zapowietrza!

i to nie kolki, bo na rekachod razu przestaje plakać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...