Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A u mnie jeszcze nie ma ani krwawienia ani plamienia nic.

My mamy problem teraz z Małej szyjką 😞 zrobiła Jej się jakiś czas temu czerwona ale raz schodziło później znowu wychodziło,przemywałam Jej wodą parę razy dziennie,ale było bez zmian,a teraz się zrobiło ogień normalnie 😞 zaczęłam smarować Bepanthenem bo wyglądało jak odparzone ale trochę zanikło i zaś wylazło i tak non stop,nie wiem od czego to jest i co to jest 😞 nie mam już sił z tą Jej skórą 😞 robią się też takie plamy czerwone dookoła szyi,więc raczej odparzone to nie jest 😞 posmarowałam dzisiaj tak bardzo leciutko Tormentiolem,nie wiem czy dobrze zrobiłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosiu, u mojej Nati zaobserwowałam coś podbnego jakoś w drugim tyg. po porodzie. Na szyi pierw miała bardzo suchą skórę, wyglądała jak staruszka i pod pachami też. Później tam gdzie były zmarszki-fałdki, pojawiło się zaczerwienienie, więc w te pędy zastosowałam krem Nivea SOS na takie różne udziwnienia skórne. Skóra się zrobiła normalnego koloru w ciągu jednego dnia, a w ciągu paru kolejnych ta staro wyglądajaca zeszła, złuszczyła się po prostu. Większość właściwie starłam w kąpieli i po ręcznikiem. Szyja maluszków jest narażona na różne kwiatki skórne, bo jest cały czas bez dostępu tlenu, maluch się podkurcza, to samo pachy. Ja do dzisiaj co pare dni, asekuracyjnie, smaruje Nati szyję i pachy tym kremem. A szyja teraz jest jeszcze narażona na ulewanie, bo mój ulewacz ulewa na potęgę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Gosiu! miałam z małą identyko,wszystkiego próbowałam nawet przeszłam na diete białkową ale to nie to się okazało,myłam smarowałam, lekarz przypisała jakiś spray którego nigdzie nie było bo wycofali, aż przeszłam na emoilum do kąpieli , i pudrem zaczełam zwykłym smarować szyje i pachy. Głupia byłam wcześniej bo jadłam mieso gotowane na tych sztucznych rosołkach i to też mogło mieć wpływ, tak samo mogło mieć wpływ to że jej się często ulewało i po myciu czy po kąpieli dokładnie nie wytarłam, teraz przy każdej styczności z czymś mokrym każdą fałdke dokładnie wycieram tetrą. Powiem Ci że potych zabiegach narazie jest w porządku. zaskoczyło mnie też to, że pupcie przy tych stanach skóry miała idealną bez żadnej krosteczki ani zaczerwienienia, myślałam że to płyn lovela uczula mimo że nie powinien, nawet trzy krotnie płukałam rzeczy.
Cześć Sathi ja też biore proszki i też krwawie , już nie mam siły , oprócz tego czasem już prawie mdleje, blada też jestem. Już się zastanawiałam czy ich nie odstawić, w ogóle jakiś boleści pod prawym żebrem dostałam na początku od nich teraz cały czas mnie mdli, już myślałam nawet że po raz kolejny w ciąże zaszłam :P Widze że mamy podobny problem i mi też na razie do gin nie po drodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu mi lekarka powiedziała że mała może być taka wrażliwa i po prostu ma taką tendencje , ale wcześniej też mówiła że jak tak będzie to do alergologa nas wyśle ( dziwne bo za małe dziecko przecież) ale też w razie czego myśleliśmy o dermatologu, ale na razie mamy spokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosieńko to alergia jak nic. Idz do lekarza z małą. Pij narazie dużo wapna. Moja miała coś podobnego jak zmieniałam proszek. Zrobiło jej sie na szyi. Ale potem wróciłam do starego i zniknęło. A smarowałam Ditro basem Nie wiem czy poprawie napisałam ale wiesz Gosiu o co chodzi.To alergia jak nic. Napewno prasujesz malej ciuszki? Bo ja np już nie wszystkie. Ale Ty Gosiu z taka maleńką alergiczką będziesz musiała.Bidne dziewczynki jesteście 😞 !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja też oilatum brałam ale nam nie pomagało tylko lepiej skórka po emoilum wyglądała niż po oilatum. Ale każde dzieciątko jest inne i na różne rzeczy inaczej reaguje. Powiem Ci że rzeczywiście spore zaczerwienienia są u Twojej Niuni może ma skaze białkową bo to mi na uczulenie jakieś wygląda, a może nie toleruje jakiegoś skladnika ogólnie z Twojej diety nawet skromnej bo z tego co pamiętam to Miałyście z tym problem prawie od początku, może np. nie tolerować buraków czy marchwi itd. Gosiu najlepiej skontaktuj się z lekrzem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo no właśnie też tak czytałam... Ale wolę się jeszcze upewnić, zapytać. W każdym razie dzięki za odpowiedź, uspokoiłaś mnie. 🙂

Moniczko no właśnie... dzisiaj dzisiaj też mi tak słabo. 😞 Zastanawiam się czy je odstawić, czy przeczekać.

Gosiu nie wiem co Ci poradzić na tą szyjkę i rączki, nóżki Twojej Małej. 😞 Najlepiej by było zapytać się pediatry. Jak patrzę natomiast na zdjęcie brzuszka Twej Małej to powiem Ci, że Witek miał tak samo, zanim przeszłam na dietę - u mnie to raczej była alergia. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny,masakra dopadła mnie depresja po odstawieniu pokarmu, ryczenie,dołki.masakra!!!! wczoraj poszłam do babki od laktacji i pogadałyśmy. wytłumaczyła mi że po sztucznym mleku też mogą być kolki i bóle brzuszka więc jeśli tylko dla tego chciałam przejść na pepti to nie warto. no i dziś od 7 rano mały na moim mleczku znowu. ( a ryczy ciągle tak samo)ale już mam lepszy humor. tylko mam mniej pokarmu i muszę popracować nad laktacją.

a byliśmy u chirurga.jest przepuklina pępkowa,pachwinowa i wodniaczki w jajeczkach.za miesiąc kontrola,chyba że nie chciałaby się schować to natychmiast do szpitala.ewentualna operacja jak dobije do 10 kg lub skończy roczek.takiemu maluszkowi boją się padania narkozy.ale jestem spokojniejsza i dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też myślałam o alergii 😞 Iwonko ja cały czas piorę w jednym proszku a wszystkie ciuszki prasuje.

Nic przechodzę z powrotem na dietę i powoli będę sprawdzać po czym ewentualnie Małą tak wysypuje.

Wykąpie w krochmalu,w poniedziałek do lekarza pójdę bo dopiero ta polka przyjmuje.

Wczoraj sernika jadłam i jajo na wieczór 😞 no i nasmarowałam po kąpieli Małą oliwką 😞

Dziękuje za rady kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu gotujesz wode np kolo litra ,dwóch następnie w 2/3 szklanki wody (tak na oko ) wsypujesz i dokładnie mieszasz około półtorej łyżki mąki ziemniaczanej ( jak chcesz mieć gęstszy to wiadomo więcej jak rzadszy to mniej, ja taki robiłam i nie zawsze całość wlewałam do wody, następnie jak się woda zagotuje wlewasz wode z mąką i mieszasz aż się ponownie zagotuje i gotowe , konsystencje ma kiślu.

A właśnie dokładnie spłókój wodą główke . Ja smarowałam oliwką ale nie wiem czy dobrze robiłam, u Ciebie też nie wiem czym smarować. Ja w ogóle oliwkę i szampon mam z bambino, w aptece farmaceutka mówiła że najlepiej mieć kosmetyki jednej najlepiej i takiej starszej marki tak jakby z naszego pokolenia bo najmniej uczulają, nie wiem ile w tym prawdy ale u mnie na razie nie zaszkodziły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...