Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamusie czytam was codziennie ale nie miałąm keidy do was napisac 😞 bo mała jest grzeczna ale w dzień raczej nie śpi za dużo a do tego zrobił się z niej "mamin cycek" i jest spokojan tylko jak jestem obok:P

ja daje mojej córci raz dziennie butelke z mlekiem bebiko bo chce jej nauczyć ssać butelkę żebym mogła tez czasme wyjść bez córci a ona nie chce mi pić z butelki, no i raz dziennie daje jej sucharka na herbatce anyżkowej:P pewnie mnie za to potepicie ale u nas tak zawsze się dokarmiało dzieciaczki:P a to jest takie dobre ż esama małej troszke podjadam:P

Gosiu bidulko męczysz się ze skóra dzidzi ale w końcu musi to zejść-oby jak anjszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
gosiu współczuje .. ale na skaze mi to nie wygląda ... mam nadzieje ze szybko to zniknie i juz nie wroci

a moj kubus znow zakatarzony ... ech ....

musze do was czesciej zagladac 🙂 dzisiaj kilka stron mialam do nadrobienia 🙂

pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki cieplusko i serdecznmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Monika 😘 ja zrobiłam na pół litra wody łyżkę mączki i wykąpałam Małą,nie smarowałam Jej niczym dzisiaj,zobaczymy.Główkę myłam osobno,a do główki używam nivea baby oliwki przed kąpaniem,wtedy czesze i myję główkę też szamponem nivea baby,po 5 dniach widzę poprawę w końcu 🙂 no ale jedno schodzi a drugie wychodzi 😞 no i za uszkami ma takie strupki od tej ciemieniuchy 😞 nasmarowałam na noc parafiną.Dzięki dziewczyny za wszystkie rady 😘

Kasiu ja nie mam pojęcia co to 😞 może alergia,ale na co 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu- krochmal gotujesz dokladnie tak samo jak sie gotuje kisiel tylko zamiast kislu z torebki w proszku sypiesz make ziemniaczana (2 lyzki na przyklad) Mozesz pozniej dzidzie posmarowac czyms nawilzajacym po kapieli moze sprobuj Diprobase na cialko rowniez. Tylko uwazaj na dzidzie w kapieli bo po krochmalu cialko staje sie sliskie zeby ci sie nie wysliznela z rak.
Poza tym wnioskuje ze odpuscilas diete i stad ta wysypka...
ja obstawiam na jajka - moja strasznie po nich wysypalo...
teraz lekarka mowila, ze moge probowac jesc jajka ale tylko zoltko bo bialko najbardziej uczula a ty pewnie poszlas z grubej rury i zjadlas cale, co? 😉
Mi sie tez wydawalo,ze malej uczulenie na mleko minelo bo nic jej po serach nie wychodzilo - cieszylm sie przedwczesnie bo juz po jogurcie - buzia wysypana 😞 Ja wprowadzam produkty stopniowo... po jednym ...cos zjem 2-3 dni odczekam i probuje cos innego 🙂 juz moge jesc kasze(wczesniej nie moglam bo mala brzuszek bolal) zjadlam wielka mise krupniku 🙂i nic, jem cebulke w malych ilosciach np. dodana do kotletow mielonych 🙂 Ostatnio zjadlam nawet czerwonej kapusty do obiadu 🙂 Niestety produkty mleczne odstawilam i jeszcze poczekam az je wprowadze znow... teraz czas na ponowne sprobowanie rybki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak macie ochotę na jajka dziewczyny, a nie chcecie szkodzić swoim maluchom to polecam przepiórcze - serio - mojemu po nabiale cuda się działy, ale przepiórcze jaja stanowią rzadki wyjątek. (I kozie przetwory też!) 🙂 A przyrządzona z nich jajecznica jest jak ze zwykłych - bez różnicy w smaku. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wczoraj wszamalam rybke - dorsza - jestem ciekawa czy beda tego jakies paskudne efekty 🤔 mam nadzije, ze nie bo ja tak uwielbiam rybki....

kilka dni temu ukroilam 1/8 jabuszka, obralam ze skorki i dalam malej pociamkac troche - ssala jak cycusia i chyba jej smakowalo bo sie oblizywala jeszcze dlugo po 😁

co do jajek hmmm gdzie ja tu znajde przepiorcze jajca 🤨
no nic poszukam... a na wielkanoc przylatuje tesciowka z mezusiem wiec namowie ich aby zabrali ze soba... tylko jak oni dadza rade ich nie zbic w samolocie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mojej malej sie ostatnio w nocy czesto ulewa mimo iz wczesniej jej sie odbije...sama nie wiem czemu bo na pewno jej nie przekarmiam bo daje jej ostatnio tylko jednego cyca podczas karmienia...
wiec co sadzicie o takiej poduszce dla malca??
http://sklepy.allegro.pl/item829644045_829644045.html
moze ktoras z was juz taka uzywa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari też tak często daję małemu posmakować różnych rzeczy. 🙂 A zaczęło się od mojej mamy, która dała mu do pocumkania suszoną morelę. 🙂
A jajka może będą w marketach, sprawdź. W Pl można je tam znaleźć, chociażby w takim Tesco.
Hm, poduszka wydaje się trochę wynalazkiem na wyrost... No nie wiem, jak uważasz czy Ci się przyda czy nie. Mój maluszek dla przykładu spanko ma zrobione tak, że i tak leży górną częścią tułowia wyżej, natomiast kiedy tak dużo ulewał (zwłaszcza na początku, też przez sen) to jeszcze wyścielałam mu spanko jakimś materiałem, np. tetrą, która potem szła do prania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra mi się wydaje że nie jest to złe, sama ostatnio widziałam taką w sklepie ale droższa za 35 zł, i sie zastanawiałam czy nie kupić, bo mojej małej to znowu w dzień się dużo ulewa, za to w nocy to potrafi już zasypiać bez odbijania i śpi całą noc oczywiście raz albo dwa razy się budzi na karmienie. Ja natomiast po każdym jedzeniu i kładę małą jeszcze na taką poduszkę też podobnie uklepaną jak tamta żeby się nie zakrztusiła, a w nocy śpi z nami jeszcze w łóżku na materacu z kołyski z którego robimy skos około 30 stopni ( podkładamy pod spód koce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajna podusia. Moja mała śpi już na płaskim .Bo jak coś podłoże to się turla na bok łożeczka i wbija sie w szczebeli 🤔. Więc mi taka podusia też by się przydała. Chociaż mała podczas snu nie ulewa .Tylko jak nie spi i za dużo majta nogami.Albo jak za głęboko wkłada paluszki to wymiotuje:P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a teraz kolejne pytanie:
co moge wziazc na zgage bo od 2 tyg co wieczor mnie meczy... wolalabym cos z naturalnych sposobow...
...zwykle stosowalam szklanke mleka, ktora dzialala natychmiast ale teraz nie moge, bo mala jest uczulona wiec co jeszcze??

poduszke zamowilam nie wiem czy zda egzamin, bo mi sie tez wydaje, ze jej sie ulewa jak usypia a raczej/lub sie budzi- wtedy lezy jeszcze z godzine, rozglada sie i wiertoli nozkami i raczkami strasznie :P
poza tym ostatnio usypia mi przy cycku wieczorem po kapieli wtedy szans nie ma zeby jej sie odbilo i na spiocha ja wkladam do lozeczka, bo obudzic ja wtedy graniczy z cudem.

A czy wasze dzieciaczki tez tak wedruja po lozeczku?? bo ja Mie klade na stodku jej ogromnego loza o szerokosci 70cm a codziennie rano wyciagam ja z prawego gornego rogu... czesto z raczka miedzy barierkami...
Na macie jest strasznie ruchliwa i tak kopie mocno i wierzga raczkami - normalnie ADHD 😉 ale zeby w nocy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm, hm, mój Witek nie ma nocnych wędrówek... jak zaśnie to jak kamyczek - budzi się jak go zostawiono. :laugh:

A i ostatnio odkryłam i polecam zaglądnąć:
aguagu.pl
Ciekawa stronka, gdzie można założyć profil swego dzieciątka i dodawać jego fotki - z których np. jest odczytywana data ich wykonania i na jej podstawie podawane ile miał nasz dzieciaczek w trakcie wykonania zdjęcia. 🙂 No i rzecz jasna link można podrzucić znajomym. Jest także opcja pokaz slajdów oraz można utworzyć suwaczek. Polecam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podusia fajna,olek śpi bez poduszki więc nie sprawdzę. byłam dziś na weselu u brata mojego M.wytrzymałam do 20.a o21 byłam w domu,tak mi tęskno było do synusia że szok!!
pewnie teraz za długo nie pośpi bo siostra dała mu mleczko po 20 ja potem dopiero po przyjeździe go pluskałam i był już taki zmęczony i nic nie jadł i poszedł śpiulkać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od wczoraj podaję mu zawiesinę debridad na brzuszek,mam problem z podaniem nu jej bo wypluwa a do mleczka to też lipa bo nie zawsze całą flaszkę wypija.no i na kolację dziś też nie dostał z przyczyn poniższy wpis tłumaczy 😉 śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem od czego zacząć 🤢

Najpierw ciałko,Vanessa wykąpana w krochmalu,po pierwszym kąpaniu rano już dzisiaj nie było śladu po tym diabelstwie czerwonym,dzięki dziewczyny za rady.Ale pozostaje nadal problem suchej skóry,posmarowałam Ją dzisiaj bambino oliwką gdyż ma tak suchą skórę że aż zauważyłam dzisiaj miejsca na brzuszku tak jakby miałaby popękać 😞 i co gorsze wydaje mi się że to po Dipro jest bo ma zawalony brzuch,rączki i pytki,a plecki,dupka gdzie tym nie smarowałam w ogóle to jest niebo.Także Dipro odstawiam.
W poniedziałek do lekarza,mam nadzieję że coś wymyśli na to,no i będę walczyć o skierowanie do dermatologa.
A jak nic nie pójdzie do przodu to pojadę do tego Londynu do pediatry polskiego,kawał drogi mam,no ale dla Małej nawet kuźwa pociągem pojadę.

Co do tego dlaczego Jej się taka zaogniona skórka zrobiła,nie jestem pewna czy to od mojej diety,jajka jadłam wcześniej i to kilkakrotnie,i nic się nie działo,i twaróg i wszystko,nie trzymałam diety,ale stopniowo wprowadzałam,jedyny nowy produkt który zjadłam dzień wcześniej to był sernik,ale bardziej obstawiam oliwkę Nivea 🤨 bo nawet jak główkę smaruje to się robi czerwona,ale myślałam że od tej ciemieniuchy,ale ciemieniuchy już prawie nie ma,a główka się robi dalej czerwona.No nic ale na dietę przeszłam z powrotem,zobaczymy co będzie.

Moja Maluśka śpi na takiej cieniutkiej poduszeczce,prawie jak na płasko,ale od czasu jak Ją do łóżeczka zapakowałam,tak to spała na płasko.Nie mamy problemu z ulewaniem a przez sen jeszcze nie zauważyłam żeby ulewała,czasami w dzień jak wierzga.

Sandra Vanessa też bryka pytkami i rączkami strasznie,jak spała z Nami to budziła mnie kopiąc w brzuch heh,budzę się a Ona w poprzek łóżka leży,w łóżeczku często ma rączki w szczebelkach,leży dużo niżej heh,i strasznie się rozkopuje.

Jeszcze mam jedno do Was pytanie,czy mogę mieszać kosmetyki??Bo chciałabym zostać przy oliwce bambino ale też chciałabym uzywać kosmetyków z serii nivea nutri sensitive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu-teoretycznie nie powinno sie mieszac ale to indywidualna kwestia wrazliwosci skory... mi powiedziala lekarka ze im mniej kosmetykow tym lepiej bo wiele z nich uczula wiec ja uzywam Oilatum do kapieli i po, no i buzie smaruje Diprobase na noc a na spacerki krem Nivea na kazda pogode nic wiecej nie uzywam bo wydaje mi sie, ze na razie tyle tego wystarcza i skorke mala ma ladna.
Na wysuszona skore twojej malej polecam jeszcze raz oliwe z oliwek jesli juz mowisz o uzywaniu jakis oliwek kosmetycznych - maja one w sobie wiele skladnikow zapachowych, ktore moga podrazniac skore, zreszta balsamy nawilzajace rowniez a oliwa jest naturalna i nie uczula. Ja lubie serie Nivea Baby miedzy innymi wlasnie za fajny zapaszek (bo sa perfumowane) jednak wstrzymalam sie przed uzywaniem ich na malej - tymczasem sama ich uzywam... na nia jeszcze przyjdzie pora :P

Shati- stronka fajna - juz zalozylam konto mojej Mii i obejrzalam zdjecia twojego przystojniaczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga, heh, ja się tak męczę się co dzień z lacidofilem, by małemu podać. Muszę otworzyć kapsułkę i wysypać na łyżeczkę z mleczkiem i wymieszać, mimo, że... to się w ogóle nie specjalnie chce w niczym rozpuszczać. A potem mu z łyżeczki podać i trochę jeszcze na smoczku. Na szczęście to taki łasuch, że jak już się przedrę przez jego rozmachane łapki i jak już tylko poczuje co nowego na języczku to chętnie wypija. :P

Gosiu no niby nie poleca się raczej mieszać kosmetyków. Ja podobnie jak Kukunari staram się jak najmniej. W końcu dziecko powinno mieć też naturalnie wypracowaną barierkę, która je chroni. No ale co innego, jeśli ma bardzo suchą skórkę, to wtedy racja, trzeba wspomóc. 🤨

Kukunari dzięki. Podaj linka do swojej malusiej, chętnie obejrzę, jak nie masz nic przeciw. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sanduś mądry artykuł.Jednak ja będe wychodzić z mała do -5.A codziennie kłade małą przy uchylonym oknie i ubieram jak bałwanka.W następnym roku będe już z mała wychodzić do -10.
Od mojego przeczytanie postu doszło aż 5 😮 .Zaraz nadrobie zaległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał:
shati: bardzo prosze 🙂
http://aguagu.pl/profil/pokaz/mia/


Dzięki, choć już zdążyłam "wyczaić". 😉 Super galeria! Mia jest ciut starsza więc ma już trzeci folderek... a tylko pomyśleć jak wyglądać będzie taka galeria kiedy się je zapełni wszystkie! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati jeszcze mi powiedz gdzie sie robi te suwaczki?? na tej stronce??? bo nie moge wyczaic... ja jeszcze pododaje zdjec na tej stronce jak znajde chwile... no i oczywiscie bede systematycznie uzupelniac galerie... szkoda tylko ze w aparacie mialam zla date ustawiona 😠 i nie wiem dokladnie kiedy zdjecia byly robione 🥴
ale fajnie bedzie tak po latach obejrzec cala taka galerie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...