Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
smakowicie wyglada 🙂
ja juz troche mniej dbam o diete - niby pilnuje zeby jesc bezmlecznie ale wpadki sie zdarzaja :P na szczescie malej czasm pokaze sie pare krostek, ktore zazwyczaj po kilku godzinach znikaja same 🙂 ostatnio sie polasilam na ciasteczko oblane biala i ciemna czekolada mniam :P...
do tego zaczelam jesc pomidory i nawet warzywa wzdymajace i nic no i pijam herbate z swiezym plasterkiem cytrynki 🙂

iwusku- Akigo - motylek pochodzi z Walcza :P mia dostala od babci wiec nic dziwnego ze masz podobnego 😉 Motyl wzbudza wiele pozytywnych emocji no i oczywiscie tak jak u ciebie guganie na niego to nie guganie tylko krzyki i wrzaski ale bez nerwow na szczescie - no moze tylko czasem jak nie chce trafic ten wstretny motyl do buzi 😉
jesli chodzi o basen to nie przeszkadza, ze woda jest chlorowana wazniejsza jest temperatura wody nie moze byc zimna tak jak dla doroslych tlyko musi miec pare stopni wiecej, co zazwyczaj jest norma w brodzikach dla malcow 🙂
my tez chodzimy na basen z woda chlorowana choc przyznam delikatnie bo nie unosi sie ten wstretny zapaszek chloru w powietrzu ale za to woda to ciepla pawie jak w wannie 🙂 co mnie osobiscie rowniez sie podoba :P

ktoras z was pisala ze dziecko je nutramigen - mleko - afujjjjjjj podziwiam bo nie sadze, ze jest to mozliwe w przypadku mojej Mii ja sproboalam to nie chcialo mi nawet przez gardlo przejsc afeeeeeeeee z kolei sprobowalam tez Bebilon Petit i choc jest o niebo lepszy to tez szalu nie robi - na mnie 😉 No ale ja go pic nie musze :P Zobaczymy co bedzie z Mią jak dam jej butle moze kiedys 😉
tymczasem juz sie nie moge doczekac az jej zaserwuje jakis deserek :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga, wow, samej przepiórki jako takiej jeszcze nigdy nie jadłam. Choć po jajkach to pewnie i na to kiedyś przyjdzie czas. 😉
Co do karmienia to współczuję Ci, zwłaszcza, że tyle walczyłaś o to by karmić i by z Olkiem było wszystko okej. 😞

Kukunari ja pijałam Bebilon Pepti, tak mi zaleciła lekarka. No szał to nie jest, he, he, ale złe nie było, dało się pić. Zwykle sobie dosładzałam i już robiło się znośnie. 😉 Mój mały natomiast nie protestuje... Ale on jeszcze przed niczym nie zaprotestował, dla niego wszystko dobre, co by tylko dało się spapać. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari moja mala pije nutramigen - musi pic do ok. roku a dopiero od 7 msc może mieć wprowadzane nowe pokarmy, i to też wybiórczo, pewnie jak u większości alergików...
też miałam zalecenie, że jeżeli chce pić mleko - to tylko ten nutramigen - ale zrezygnowałam, bo jak sama napisałaś - jest wstrętny (choć mała pije ze smakiem 😜), nie pije żadnego mleka i może stąd u mnie ta laktacja jest tak mizerna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja czasem pije kozie mleko ale z nim tez nie mozna przesadzac bo mozna sie podobno anemii nabawic 🤔
ja tak jak shati wcianam przepiorcze jajeczka a samej przepioreczki jeszcze nie jadlam ale jak dostane tutaj to na pewno kupie, usmaze i schrupie :P

a wiecie jaka mam ochote na budyń 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandruś moja mama jest wychowana na kozim mleku. Bo babcia nie miała pokarmu a mieli koze.Więc napewno anemii sie od koziego mleka nie dostaje.
Moja dzisiaj zjadła pół zupki od 4 miesiąca jarzynowej.Bardzo ją lubi .Z tego co widzę to bardziej od deserków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o tym kozim mleku powiedziala mi lekarka - pediatra...
"ze wyplukuje żelazo z organizmu a ponadto przeszkada w przyswajaniu żelaza zawartego w innych produktach" ale byc moze tyczy sie to najbardziej mam karmiacych, ktore zwykle maja niedobory mineralow i witamin gdyz sa one wysysane przez malenstwa razem z mlekiem...poza tym zwazajac na ich wybiorcze diety to dosc prawdopodobne 🙂
Ja tam pije szkalneczke raz na dwa dni poza tym uzupelniam witaminki i mineraly w tabletkach wiec nie powinno nic mi byc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madeline nie sądzę by picie tych bobasowych mleczek miało wpływ na laktację. Mi poradziła babka na anemię i żeby mieć cokolwiek z witaminy, itp., bo na tej diecie, wiadomo, ciężko o urozmaicenie.

Hm, właśnie, mój M jest, podobnie jak mama Akigo, był jako dziecko wychowany na kozim mleczku, z powodów alergicznych. I też anemikiem nie był. 😉 Zresztą jak tak patrzeć, to wszystko w nadmiarze szkodzi... Więc nie przesadzając chyba można. 😉

A słyszałyście, że seler jest uczulający? Mnie to zdziwiło, no ale lekarka mi powiedziała, że absolutnie unikać, bo silnie uczula. 🤨

Ech, a tak poza tym to spotkała mnie dziś niemiła sytuacja osobista... Nie mogę więcej napisać... Ale tak jakoś, chociaż w ten sposób mam ochotę i chcę się pożalić... Okej, człowiek czasem popełnia błędy, ale czemu inni wytykając nam, że nic nie rozumiemy, sami nie potrafią spojrzeć na siebie i być wyrozumiali? 😞 I tak mi dziś smutno. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pytałam o sojowe - absolutnie nie!
pytałam o kozie - podobno wszystkie mleka kopytnych uczulają... a jedyne jakie tak, to właśnie małej - co lekarz inna opinia, tylko przekazuje - nie ustosunkowuje się, a nawiasem mówiąc jak miałam silną alergię właśnie na nabiał to lekarka pozwalała pić kozie(pare ładnych lat temu:P )cóż...
idąc Waszym śladem założyłam konto na agugu i wrzuciłam pierwszy miesiąc małej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja tez małej aje już gerberki od 4 miesiąca i tak u Marysi moja Nadia uwielbia zupkę jarzynową, zje pół słoiczka na obiadek 🙂 próbowąłm tez szpinak z ziemniaczkami ale nie przypadł małej do gustu-więc już go nie kupie, co do deserków to już jadłą jabłuszka i jej smakują choć przynam ze jak sama jej utre jabłko to hyba bardziej jej smakuje kupiłam tez marchewke z gerbera dziś jej dam zobaczymy czy przypadnie do gustu małej 🙂

ja mam inny dylemat bo chce kupić małęj spacerówkę-nie z adrogą bo do 350zł ale żeby miała miekkie i średnie kółka, żbey była wygodna i długo nam posłużyła ale jak czyąłm opinie o niektórych wózkach to natknęłam sie na artukuł w którym pisza że wiele wózkó jest wykonany z rakotwórczych elementów;/ więc wybór wózków zawęził mi się i to barzdo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To, że sojowe uczula i to bardzo silnie to akurat też, co rusz, słyszałam.

Co do koziego - no to z doświadczenia powiem Wam, że akurat mojemu maluszkowi nic po nim nie jest, jak mamusia je pije. 🙂

A w ogóle wczoraj pod wieczór byłam z M na pizzy. Zjadłam dwa kawałki... no i wciąż obserwujemy maluszka czy zajdzie jakaś reakcja czy nie. Póki co cisza. 😉

Maiha ładniutka ta spaceróweczka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez pijam kozie i male nic nie jest 🙂 co do pizzy to ja juz dawno sie polasilam nawet ze dwa razy :P i bylo spoko 😁

maiha- spacerowka super - fajne raczki - widzilam tutaj, ze sa praktyczne na zakupach bo mozna pozniej torby, torebki, reklamowki na nich popowieszac :P
ja kupilam wielofunkcyjny ale bede musiala pomyslec o takiej spacerowce- parasolce szczegolnie do podrozy samolotem..

a co sadzicie o wakacjach rodzinnych w Turcji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari Turcja piękny kraj, wart wyprawy. Tylko pytanie czy z tak malutkim dzieckiem?

Mnie się marzą Helsinki. Jednak to bez maluszka, więc taka krótsza wyprawa. 🙂 Hm, może się uda w te wakacje, jak się uprę. :P No i zobaczymy co na to Witek. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.babycentro.pl/files/CONECO%20TRAPER%20NOWY%201.jpg

i ten tez biorę pod uwagę-kolor różowy:P jedynie wada tych obu wózków to taka że nie składają się jak parasolki, musze iść do sklepu i przyjrzeć się obu tym wózkom w tedy będe wiedziała który wolę:P a może macie jakieś inne propozycje wózków ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie wklejam link i proszę o głosiki 😉
http://pl.lennylamb.com/#user/show_photo/501

Jeśli komuś przeszkadza to, że wklejam link na forum Waszego miesiąca to bardzo proszę o wiadomość na prv. Nie to żeby zależało mi na moich oklaskach ( bo ktos mi je cały czas zabiera 🙂) ale nie chcę być upierdliwa z wklejaniem linków jeśli sobie tego nie życzycie 🙂

Konkurs trwa tylko do końca miesiąca więc jeszcze tylko tydzień :P

Pozdrawiam Mamusie i Brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja głosy oddaje 😉
Ja też Haniu oglądam się już za spaerówką.Chociaż wyjade nią pewnie kwieciej ,maj.Bo nie bardzo mam siłe tarmosić ten wózek po schodach.Mam już kilka upatrzonych jeszcze nie wiem którą chce.Ostatnio załozyłam spacerówke od mojego wózka żeby sprawdzic jak i co. Ale ciężka skubana!Masakra!
Haniu moja Marysia lubi marchewkę 🙂Marysia jak nie zje zupki albo czegoś konkretnego to krzyczy. jak zje zupkę to wesolutka strasznie 🙂Miałam jej nie dokarmiać do 6 miesiaca ale skoro ona lubi.Czaem jabłuszko tarkane.Nie wiele ale troche podziubie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...