Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A u Nas wysypki dzisiaj już nie ma 🙂 wczoraj byliśmy jeszcze u lekarza,potwierdziła 3 dniówkę,powiedziała że nie ma potrzeby robienia dodatkowych badań,bo gdyby coś się działo to gorączka by nie ustała,także mamy z głowy.

Ale teraz moi bracia leżą od wczoraj z gorączką i mama 🥴 wydaje mi się że Vanesska pozarażała.

Moje dziecko zaczęło wymuszać na mnie wszystko,no szok,a jak nie dostanie co chce o się normalnie rzuca i wygina i pręży,w szoku jestem.

Leń dalej nie raczkuje,ale na nogach idzie Jej bardzo dobrze 🙂 wczoraj stała sama przez moment bez pomocy 🙂

No i wiecie co,wybiera sobie piersi do jedzonka,chwilę jedną possa,za chwilę już główkę odwraca i jęczy do drugiej,a to tak śmiesznie wygląda heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamusie
my bralismy vit k i dalej bierzemy wit D u nas ciemiaczko sie jeszcze nie zaroslo
Olus wazy 10,300
pamieteacie jak pisalam ze nie moge dac sobie rady z Olkiem w nocy bo sie tak czesto budzi i placze? juz wiem czemu! Wyrosly nam kolejne zabki!!! 😁dwie gorne czworki!!! wiec mamy ich juz 10 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu Witek też czasem lubi powymuszać. Niestety na wszystko nie wolno pozwalać... no i trzeba być konsekwentnym. Choć to nie łatwe. 😉


Leniuchu gratulacje! Wow, sporo Olek ma tych ząbków! 😁 Nie najwięcej ze wszystkich listopadówek? 🤪 Kolekcjoner. 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zębaty Aleksander he he. gratulacje!!! my wszyscy walczymy z katarem i dziś po długim czasie kiedy mały w nocy płakał, bolał go brzuszek, puszczał bączki a dziś po południu zrobił taką zgniło-zieloną kupkę masakra. pewnie od ząbków albo od tego przeziębienia.
wczoraj byliśmy znowu na rajdzie niestety tym razem 3 miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał(a):
olga napisał(a):

wczoraj byliśmy znowu na rajdzie niestety tym razem 3 miejsce.


to pewnie przez ten katar 😜

Też tak myślę. 😜


A i u nas w końcu znalazł się ten siódmy ząb. Ledwo go widać, dopiero co sie przebił, no ale jest. 🙂 Już się zastanawiałam czy coś nie tak bo Wicio kolejny miesiąc ostrego ślinotoku, a ząbka ani widu ani słychu... a jednak. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny pomozcie!
maly zdjal ze stolu tabletki zamykane na wcisk ASPARGANIAN POTASU, otworzyl je i zjadla le nie wiem ile to co mial w buzi to mu wyjelam pomoglam mu tez troce zwymiotowac ale nieduzo!!! Najlepsze jest to ze ja siedzialam obok niego i sie uczylam... 😠 a zainteresowalam sie tym co robi bo cicho jakos sie zrobilo. Wydaje mi sie ze wsadzil sobie do buzi i zaczal rozgryzac ale czesc na pweno poszla ze slina! nie wiem co moge jeszcze zrobic... na opakowaniu napiseane jest ze max 2 dziennie mozna przyjmowac ale to dotyczy doroslego... bede mu dawac duzo wody i herbaty koperkowej
kurna jestem na siebie taka zla a Olek jest wrecz przeszczesliwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZESC DZIEWUSZKI
ASIU MAM NADZIEJE ZE U WAS WSZYSTKO DOBRZE,MUSIMY MIEC OCZY SZEROKO OTWARTE ...MOJ TO OSTATNIO GOTOWALAM OBIAD TO SKUBANY DOSIEGNAL KURKA OD GAZU I GO PRZEKRECIL,ALE O TYLE DOBRZE ZE TAM BYLAM I CZEKALAM CO ZROBI...NAJGORSZE JEST TO ZE NIE MAM DRZWI ANI FUTRYNY W KUCHNI ZEBY COS ZAMATOWAC BY TAM NIEWCHODZIL PORADZCIE MI COS

A TAK WOGULE TO WITAM PO DLUGIEJ PRZERWIE
NO NIESTETY COS NASZ ADMIN NIEKWAPI SIE BY BRZUSZEK CHODZIL MI W TELEFONIE I CZYTAM WAS CODZIENNIE ALE ODPISAC JUZ NIE MOGE
PRAKTYCZNIE NA KOMPIE NIESIEDZE WOGULE,WSZYSTKO MAM W TELEFONIE TYLKO NIE BRZUSZEK
U NAS WSZYSTKO OK
MALY WAZYL OSTATNIO 9850 A MIERZY NIE WIEM ILE ALE NA MOJE OKO NAPEWNO DUZO UROSL OD OSTATNIEGO MIERZENIA
POZATYM WYCHODZA MU DWA KOLEJNE ZABKI,W SUMIE 9 I JAK GO PUSZCZE ZA RACZKI TO CHWILUNIE POSTOII SAM
MAM NADZIEJE ZE JUZ NIEDLUGO NASZE DZIDZIE ZACZNA DREPTAC WTEDY DOPIERO BEDZIE WESOLO..
TYLE Z NOWOSCI
JA CZEKAM NA OKRES ,ALE JAKOS GO NIE WIDZE,NIE CZUJE.....NIE NIE W CIAZY NIEJESTEM A CHCIALABYM I TO BARDZO...JAK PATRZE NA DZIEWCZYNY Z BRZUSZKIEM TO TEZ BYM TAK ZNOW CHCIALA MIEC DZIDZIE W SOBIE,ZOBACZYMY.

MY DZIS Z MOIM M MIELISMY 9 ROCZNICE ZWIAZKU ACH ZROBILAM MU NIESPODZIANKE,A CIESZYL SIE
NO ON NIESTETY NIC NIEMOGL ZAPLANOWAC BO Z DOMU WOGULE NIEWYCHODZI ,ALE JAK WYZDROWIEJE TO GDZIES ZASZALEJEMY...

JA OSTATNIO BYLAM NA SPOTKANKU Z MOJA NAJLEPSZA PSIAPSIOLKA NA ZAKUPKACH ALE SOBIE JAK ZWYKLE NIC NIEKUPILAM TYLKO MALEMU CZAPKE I SZALIK W HM
ZAMOWILAM DWA KOMBINEZONY NA ALLEGRO ZOBACZYMY JAK PRZYJDA CZY BEDE TAKA ZACHWYCONA
POWIEM WAM ZE MYSLALAM ZE JAK WYRWE SIE CHOC NA PARE GODZIN GDZIES NA MIASTO BEZ MOJEGO SZKRABA TO BEDZIE SUPER RELAKS NO FAJNIE BYLO ALE NON STOP MYSLALAM I TESKNILAM ZA MALYM

DOBRA BO WAS ZANUDZAM

CZY OPROCZ MNIE I GOSI KARMI KTOS JESZCZE PIERSIA????

BUZIAKI TRZYMAJCIE SIE KOCHANE
CALUSKI DLA LISTOPADOWYCH DZIECIACZKOW

JUZ NIEDLUGO I ROCZEK MINIE.................................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi oj tak,niedługo roczek... 🙂 No ja piersią nie karmię. Hm, a jak wczoraj byłam z psiapsiółami na piwie... to owszem, o Witku dużo gadałam, choć nie zdążyłam zatęsknić, za to się... no troszkę, ekhem, wstawiłam. Nam za to zakupki zimowych ciuszków odpadły bo mnóstwo dostaliśmy po rodzince. 🙂 No chyba, ze stwierdzę, że chcę coć koniecznie mieć czy też, że czegoś mi bardzo dla małego brak... 😉


Gosiu82 zwykle się czyta, że nawet jak się jest chorym to można karmić piersią... Tak biorąc to na "chłopski rozum" gorączka to stan walki organizmu z chorobą (taki czerwony alarm 😉), więc pewnie pełną parą wytwarzane są przeciwciała... Być może mała dostanie je też z mleczkiem? 😉


My jutro z Witulą idziemy do lekarza. Mały ma całą skórę na plecach suchą, pomarszczoną, aż boję sie czy mu nie zacznie pękać. 😞 Zobaczymy co pani doktor powie... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja jeszcze karmię piersia ale juz chciałabym powoli mała odzwyczaic-narazie próbuje ją nauczyć pic z butelki no i co dzien troszke lepiej nam to wychodzi ajk zacznie pic z butli to odstawie ja od piesi 🙂

Leniuszku daj znac co z Aleksem-oby nie działo się nic złego a i gratuluje tylu zabków

Marzenko oby się udało z drgim dzieckiem ja tez chce ale w odległej przyszłości:P narazie jest Nadia i i na niej chce sie skupic:P za kilka lat pomyślimy nad braciszkiem albo siostrzyczką dla niej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja tak miałam z Zuzą. tylko chodziło o rutinoskorbin. byłam w pracy (wszystkie leki mam daleko od dzieci ale akurat ten rutinoskorbin położyłam wysoko na biórku - mam takie piętrowe) mąż do mnie dzwonił - zuza miała chyba 3 latka że zjadła chyba całe opakowanie. na wszelki wypadek i tak pojechałam na pogotowie bo to jednak farmakologia. dzwoniłam najpierw do lekarza i tak mi tez doradzil, choc w samym szpitalu kazali tylko podawac duzo plynów. ..... ciekawe jak tak Oluś ....
oki mykam znow - po Maje do przedszkola. a jeszcze wam powiem :P:P ostatnio mam szał gier różnego pochodzenia :P:P planszowe oczywiście, jakieś układanki, bingo itp ... porobiłam trochę zakupów przez allegro :P:P i tylko oczekuje przesyłki - bo już chce grać hehe ..... z dziećmi oczywiście.
hehe .... kuba właśnie robi rozrube w szufladzie hehe .... (on ma tylko 4 ząbki ale często mi wstaje w nocy i też myślę że to przez ząbki - pewnie muszę się jakiegoś spodziewać :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej sorki ze sie nie odzywalam ale zalatwialam szkolen sprawy no i wstertny egzamin.... wrrr....
na szczescie sie udalo i teraz pozostaje mi tylko napisanie magisterki
juz mowie co z Olusiem. Nie pojechalam na izbe ale poszlam do lekarza wytlumaczylam cala sprawe i powiedzial mi ze i tak juz za pozno zeby jechac. powiedzial tak dlatego ze wytlumaczylam mu ile to zdarzenie trwalo a trwalo doslownie kilka sekun no z maksymalnie z 10 i z ilosci wyciagnietych z buzi pogryzionych kawalkow to wychodzilo tak ze trzy tabletki wiec polknal tylko to co z lecialo ze slina byc moze byla to jedna tabletka. Powiedziala ze dobrze ze cos tam zwymiotowal i ze daje mu duzo plynow i zeby go obserwowac. Bo w sumie chodzilo najbardziej o potas bo zbyt duza ilosc moze spowodowac niewydolnosc nerek. A i jeszcze dawalam mu herbatki koperkowet i w ciugu 4h zr0obil kupke 3 razy troche go ona przeczyscila ale moze to i lepiej. Olek caly czas szaleje zadowolony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi wspolczuje Witusiowi.
Gosiu a jak tam psina? Zabralas go ze soba do Polski?
Haniu i co to byly plesniawki czy cos innego?
a i gratuluje kolejnych zabkow!
w poniedzialek Olo zostaje z chrzestna przez wieksza czeesc dnia ciekawe jak sie bedzie zachowywal 🙂 a w pazdzieniku ide na praktyki do szkoly podstawowej wiec bedzie siedzial z tata
i moj M nauczyl syna "przybyjac piatke" a tego "pa pa" dalej nie chce robic 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak moj maly dupelek chodzi (ciezko bylo go uchwycic) i robi porzadki z ksiazkami
[URL=http://img825.imageshack.us/i/obraz205.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/3121/obraz205.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img706.imageshack.us/i/obraz206l.jpg/][IMG=http://img706.imageshack.us/img706/6628/obraz206l.jpg][/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olga napisał(a):

a powiedz mi czy wiadomo dokładnie Witek ma alergię??miał testy??

Nie miał. Spytałam się ponownie o te testy i babka powiedziała, że można, ale jej doświadczenie nie poleca (bo testy mówią jedno, a rzeczywistość drugie). Żeby z tym zaczekać na okres kiedy u dziecka wyniki takich testów będą pewniejsze. Nie powiem, sama bym chciała mieć już święty spokój i najlepiej mieć czarno na białym co jest nie tak. Z drugiej strony to jest lekarz pediatra - alergolog naprawdę dobra (ludzie się pchają do niej z daleka), z niesamowitym doświadczeniem, żyjąca całkowicie swoją pracą. Będę się póki co trzymała jej zaleceń. Mam też osobisty powód - jak byłam dzieckiem leczyło sporo alergologów i póki nie trafiłam do niej to naprawdę to zrobili mi więcej szkody niż pomogli. Tak z jednej strony chciałabym wiedzieć, a z drugiej strony ufam tej lekarce, że wie co robi. 🙂
A tak w ogóle to gratulacje kolejnego ząbka! 🙂


Leniuchu no to dobrze, że wszystko łagodnie się potoczyło. 🙂
He, he, jaki Aleks rozbawiony, że tak ładnie posprzątał. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...