Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Sandro domowych sposobów nie znam a jezeli chodzi o zabawki to u nas wszelkiego rodzaju i wielkości piłki zdecydowanie przodują. Bardzo lubi tez kółeczka, albo z puzzli piankowych literkę "O" 🙂 wszystkie kółeczka z dziurka hehehe:P
i ostatnio chodzi ze swoim duzym samochodem do ktorego mozna wrzucac klocki w odpowiednim kształcie 🙂

choróbsko jescze jest ale nie ma juz gorączki...
PAulinko juz 4 razy bylismy u lakarza i raz w szpitalu, takze ciagle go kontroluja a tak długo to trwa bo najpierw był przeziebiony a poznieij przez katar dostał zapalenia ucha a tego niestety nie da sie szybko wyleczyc i troche to trwa 😞

lece spac! nie uwierzycie, zreszta nawet nie wiem czy pamietacie bo to sie stało ponad rok temu- moj M zalał auto wjezdzajac do ....prawie stawu hihihih razem ze mna i bobikiem w brzuchu 🤢
samochod został oddany do naprawy 1 lipca 2009 i jutro oddaja nam z naprawy 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 nieżle co? i to tylko dlatego w koncu naprawili bo dostali pismo z kancelarii hehehe

lece spac bo jutro trzeba rano wstać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja na chwilę... zakręcona, wypompowana... Ale przeprowadzona... 🙂 😉


Gosiu dobrze, że z malusią okej... 🙂
No i nie szkodzi przecież, że późno zaczęła siadać (bo w normie czasowo jak najbardziej! No to się liczy ani nie "kto pierwszy ten lepszy"... jeszcze się nasze dzieciaczki w życiu nawyścigują, ech, oby najmniej. :dry 🙂.


Beatko u nas podobnie z puzzlami piankowymi i 0 oraz 8 lubi! Ostatnio pełzał suwając się na 8emce i robił "bruum, bruum". 😁
Co do choroby, wiem, może głupio zapytałam ☺️, ale podziwiam i to bardzo. Mnie drażni tydzień najpospolitszego choróbska, sama nie wiem co bym zrobiła, gdybym była na Waszym miejscu. 😞 ☺️
Ooo... ciekawe jak to teraz będzie spotkać się z tym samochodzikiem, hm, po przejściach? 😉


Olga np. tran też zawiera m.in. wit. D


My też nie dawaliśmy małemu żadnych witaminek, D było odstawione, ze względu na zbyt szybko zarastające się ciemiączko. Teraz na okres zimowy tylko kilka kropel wit. C (Cebion) + tran łyżeczkę.


Kukunari nie wiem, malina chyba dość uczula... Ale sama nad tym myślałam, bo mamy dużo domowej roboty soku z malin. A i herbatki z malinami też są już od dawna (chyba od 6 miesiąca?) dla dzieci do picia, w sprzedaży... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wzięło mnie wreszcie żeby napisać 🙂
Dziewczynki współczuję tych wszystkich choróbsk.Okropność.Myślę sandus że jakieś tam domowe sposoby możesz stosować na pewno doczytasz coś w internecie. Co do witamin to ja codziennie daje cebin multi i muszę przyznać że jak podaje systematycznie to widzę że ma to sens. Może mi się tylko wydaje ale Mania ostatnio nie choruje.Odpukać!
Co do zabawek to Mania lubi samochody! Jeździ samochodem po całym pokoju i potrafi tak ze 30 minut. Lubi grać w piłkę turla do mnie a ja do niej i tak też długo potrafi. Lale bardzo lubi 🙂Jest z tymi lalami śmiechu. Mamy w domu jeszcze Ady szuszu nie wiem jak to się pisze 😉.Lalka jest dość ciężka . Marysia ją ciągle całuje pokazuje gdzie ma oczko.Ciągnie ja zawsze za sobą a wygląda to komicznie bo nie ma siły jej uciągnąć. Strasznie sie przy tym denerwuje.A tak chyba najbardziej to lubi książeczki. Potrafi przez godzinę podawać tę samą książeczkę. Aż mam już dość.Jak z nią siadam i czytamy na podłodze jest ok .Jak tylko próbuję wstać to ona w krzyk i łapie mnie za nogę. Wiec tak czytam i czytamy. Gdzie krówka ,gdzie konik. Nawet jej się dziś udało naśladowanie kozy. Może nie było to identyczne ale bardzo się starała 🙂Do tego ciągle ćwiczymy chodzenie. Mania maszeruje od pufy do mnie i ode mnie do pufy.Potrafi już sporo przejść sama.Ale woli za rękę. Jak leże na kanapie a ona chce żebym sie nią zajęła staje przy mnie i szczypie mnie w rękę a jaką przy tym fajną mine robi.
W ogóle z tym szczypaniem ostatnio to się mamy.
Marysia wszystkich szczypie.
Co do jedzenia to je na prawdę słabiutko. Ale pomału przywykam że taki jej urok. Nie lubi mycia ząbków. Nie chce otworzyć buzi . Wiec trochę ze sobą walczymy 😉
Uciekam spać bo Marysia wcześnie wstaje do pracy 😉 Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Mamy pytanie czy nie znacie kogoś kto by był zainteresowany kupnem Nutramigenu 2? Odstawiłam moją małą na Nan h.a. bo mi Nutramigenu pić już nie chciała i zostało mi 7 puszek - kupione ok miesiąca temu. Wystawiłam na allegro
http://allegro.pl/nutramigen-2-sprzedam-tanio-i1258287333.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM
U NAS WSZYSTKO PO STAREMU,MOJ SYNIO ROSNIE JAK NA DROZDZACH,NAWET JEST GRZECZNY CHOC POTRAFI CZASAMI DAC SIE WE ZNAKI...
JESCZE NIE CHODZI ALE CORAZ SMIELEJ PROBUJE SIE PUSZCZAC...
GRATULUJE MALEJ DZIELNEJ MARYSI
POZDRAWIAM BUZIAKI
A DOKLADNIE ROK TEMU O TEJ PORZE LEZALAM NA PATOLOGII,ACH JAK SOBIE CZLOWIEK PRZYPOMNI TO WSZYSTKO CO GO SPOTKALO PO PORODZIE TO AZ CIARY PRZECHODZA,ALE PRZYNAJMNIEJ MAM DORODNEGO ,ZDROWEGO SYNKA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nadal walczymy z przeziebieniem... bylismy u lekarza na szczescie plucka czyste, uszy ok tylko ten okropny katar i mokry kaszel 🥴... leczymy sie, leczymy bo za 2 tyg do PL lecimy 🙂
Poza tym przygotowania do pierwszych urodzin czas zaczac 😁
Macie jakies konkretne koncepcje??
u nas bedzie biedronkowo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi ja za każdym razem dostaję lekkiego zawału jak widzę Witka puszczającego i starającego się samemu chodzić. Choć ładniutko łapie równowagę i coraz dłużej. 🙂


Kukunari my póki co cieszymy się nowym kątkiem, jeszcze za wcześnie by urodziny planować. 😜 A Ty planujesz wyprawić je w PL? 🙂


Witek zrobił się straszną papużką... ja się czeszę - on też. Ja przytulę misia - on też leci to zrobić... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Sandra witaj po wakacjach 😉
Ulubiona zabawka jest chyba pies (biedny ale cierpliwy) no i oczywiscie rzeczy niedozwolone.
Sathi co do lalki to nie miałam okazji sprawdzić ponieważ zwyczajnie jej nie posiadamy. Śmiesznie to musi wyglądać 😁 Porownanie swietne. Chyba jakis jeden odcinek atomowek byl z tymi chlopcami.
Beatko szkoda Szymona taki biedny musi być… tez czekam na foto
Gosiu co do upadku to tak jak napisala Olga spokojnie. Mój Łobuziak już dzisiaj zdążył sonie nabić guza i rozciąć wargę 😞 a o wywrotkach (najczesciej podczas biegania, a raczej szybkiego chodzenia) już nie wspomne bo nie spamiętam ilości.
Akigo gratulacjie dla Mani!
Z nowości to Olus potrafi wreście zrobic PAPA no i gania po calym pokoju.
Ja teraz chodze na praktyki do szkoly podstawowej. A i bylam na koncercie bo tesciowa przyjechala i troche sie wyszalalam 🙂
Co do pierwszych urodzin to rozgladalam sie nad tortem i u mnie samochod taki z bajki Auta kosztuje ok 40zl/kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
urodziny beda w IE i bedzie duzo dzieci w podobnym wieku - sie bedzie dzialo 🤪 az strach sie bać 😉
choc moze pomysle o jeszcze jednej wersji w PL zeby rodzinka byla... a co tam przciez pierwsze urodziny mozna obchodzic kilka razy 😜

Tak jak wspomnialam bedzie biedronkowo i z tej okazji chce zrobic wlasnorecznie taki o tort:


pochwale sieesli mi wyjdzie 😜 - trzymajcie kciuki 🙂
musze jeszcze pomyslec o zaproszeniach, dekoracjach i menu dla malych pociech i ich rodzicow... jakies pomysly??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej tu juz o urodzinach pogawędka trwa??
ja juz tez powoli rozmyslam nad tą uroczystosćią-gości moja nadia będzie miała 14, zapraszam tylko babcie i chrzestnych bo gdybym braął wszytskie najlblizsze ciocie nadii było by około 30 ;/ po chrzcinach andii wyleczyłam sie z takch duzych imprez w domu -za duzo pracy ja nie mialam nic z imprezy a dom wyglądała jakby huragan przeszedł wiec roczek to bedzie mniejsza impreza:P

ja menu mam juz zaplanowane:P musze tylko ej ejszce zamówic :P ciasta oczywiscie bede piec sama tort hmm nie wiem jescze nie myślałam ale motyl biedronki jest ok mam andzieje że nie obrazisz sie sandra jak go zgapie:P na kolacje zamowie katering mam swietny sprawdzony z anaparwde fajną cenę wiec jestem przeszczesliwa z enies pedze całego wieczoru w kuchni;/

a moim największym problemem jest prezent dla nadii;/ nie mam pojecia co moge kupic-co wy kupujeice dzieciaczkom??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko przytul mocno Szymonka-biedactwo kochane

Sandra ja tez meczyłam sie z aktarem nadii w koncu lekarka poleiła krople do nosa takie troszke mocniejsze i po 2 dniach nie am śladu po katarze jeśli chcesz to podam ci nazwe tego specyfiku

Iwonko gratulacje dla MArysi ale musisz być z niej dumna 🙂

u nas upadki zdarzaja sie żadko bo Nadia to strasznie ostrozna jest-ale małe zadrapania i siniaki tez się zdarzaja ale to chyba normalne przy nauce samodzielnego chodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha- nie mam nic przeciwko 😉 choc jestes powazna konkurencja, powazna kucharka a to bedzie pierwszy tort w moim zyciu 😜 az sie boje pomyslec jak wyjdzie... hmmm mam nadzije, ze bedzie sie czym chwalic heehee...

Ja rowniez mam pustke w glowie co mozna kupic Mii na urodziny... sklepy pekaja w szwach pelne zabawek ale chcialabym kupic cos co ja wciagnie na dluzej a nie pojdzie w kat po 5 min...

Co do kropli z chcecia sie dowiem jakie... kupie w Polsce na nastepny raz, ktory mam nadzije sie nie zdarzy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu nie powiem - też myślałam o torcie - aucie (przypomniało mi się jak na weselu znajomi mieli tort weselny w kształcie karetki bo oboje pracują na pogotowiu ratunkowym 😁). Ale nie wiem jak to w praktyce wyjdzie - tzn. nie wiem jak wtedy będziemy czasowo i organizacyjnie i gdzie będziemy. 😞


Kukunari pewnie, że można po kilka razy. 😉 Czemu nie? W końcu to taka impreza! 🙂 Rany a torcik super! Mogę prosić o przepis? 😜 I ewentualnie o zgodę na zwalenie pomysłu? 🙃
Co do menu dla małych pociech... To zależy jak małe będą te pociechy! Też roczniaki? Wow, fajnie, u nas chyba raczej dzieciaczków aż takich nie będzie. 😞


Maiha co na prezent dla maluszka? Mi się wymarzyło to autko:

Jednak nie wiem, czy nie dostanie je szybciej, hi, hi. 😜 Po prostu nie wiem czy wytrzymam do roczku... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już o urodzinkach rozmowa się kręci 🙃 Sandra torcik super 🙂

My chcemy zamówić torcik ze zdjęciem Vanesski,i napis w rogu "Vanesska pierwszy roczek" 🙂
Urodzinki będą skromniutkie,tylko moja rodzinka,od strony mojego nie będzie nikogo niestety,taką ma rodzinkę wspaniałą,ale żadnej straty nie będzie.Malutka nie ma z Nimi kontaktu od samych narodzin,także kwestia przyzwyczajenia.

Co do prezentu,to nie mam pojęcia 🤨 Na pewno kupię Malusiej SZCZENIACZKA UCZNIACZKA z Fisher Price,a co jeszcze nie mam pojęcia,moi rodzice chcą kupić Malucha,ten samochodzik do odpychania nóżkami,no nie mam pomysły co dalej.Impreza duża nie będzie,ale kolacyjkę jakąś zrobimy,sałatka itp,no i ciasto oczywiście,moja babcia będzie piekła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ogóle moje dziecko wczoraj wymiotowało,troszkę rozwolnienia miała,wydaje mi się że ząbki,bo ma takie 4 zgrubienia u góry i białe,jeju czemu to musi się tak męczyć,w nocy niespokojnie spała,dałam Jej syropku przeciwbólowego,nasmarowałam dziąsełka i spała do rana 🙂

Zaczęła pić w końcu herbatkę z kubeczka,ale woli tak od razu ze szklaneczki,albo z butli wodę niegazowaną też pije 🙂 i jak wyczuje kiełbaskę to woreczek obgryza hehe żeby się do niej dostać,strajkuje z obiadkami trochę od paru dni,ale może to na ząbki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra biedrona jest swietna! Ja raczej nie podejme sie pieczenia bo zazwyczaj mi nie wychodzi...
Teraz przegladam zaproszenia
http://allegro.pl/zaproszenia-6-szt-urodziny-kubusia-puchatka-party-i1221432465.html
i tak sie zastanawiam czy zamawiac czy moze zrobic je wlasnorecznie ???
http://allegro.pl/zaproszenia-na-urodziny-safari-6-szt-urodziny-k5-i1262208895.html
http://allegro.pl/zaproszenia-uniwersalne-ogolne-urodziny-i1220539737.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paula zwymiotowała mi za pierwszym razem mlekiem,za drugim razem takim śluzem,za trzecim razem już łagodniej też taką śliną,na koniec się obsrytkała i wszystko wróciło do normy,zaczęła się bawić i zachowywać tak jak zawsze,jak poszła spać to się wierciła smoczka wypluwała,dałam Jej przeciwbólowy syropek i spała do rana,nie wiem,wydaje mi się że ząbki ale jak każdy mogę się mylić,dzisiaj też zrobiła kupkę rzadką,i widać już ząbki,no nie wiem,a co by mogło być jeszcze 🤨 echhhh zawsze coś 😞

My nie wysyłamy zaproszeń,na początku chciałam,ale Ci co chcą przyjść to nie potrzebują zaproszenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
shati- nie ma na co czekac nam zostalo 28 dni - niecaly miesiac - a jest co organizowac , szczegolnie jesli wiekszosc ma byc wykonanie wlasne 🙂
Trzeba pomyslec i psrzygotowac:
-zaproszenia
-dekoracje
-menu dla malych i duzych
-tort
- wymyslec prezenty

nie chce tego wszystkiego zostawiac na ostatnia chwile...lubie jak wszystko jest perfekt 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...