Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olga głowa do góry. 😘 Pomyśl, że z drugiej strony Twoje dziecko ma najważniejszą osobę w jego życiu dużo czasu przy sobie. 🙂 Dla Olka to naprawdę ważne. A Ty masz szanse obserwować te różne, cudne chwile, które się już nigdy nie powtórzą, pierwsze zdobyte umiejętności, etc. 🙂


Otlesiu daj ciut większe te fotki, ja ślepawa jestem. 😉


O, pochwalę się, że wygraliśmy obiadki, deserki w konkursie BoboVity. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko jak wygraliście? ale super ja tez chce 🙂 napisz cos wiecej, czyżbym pomineła jakiś konkurs... 😉:P

GOsiu jeszcze nie szukałam w ksiazce, jutro napisze.

Olga no stres 😎

KArola wstaw wieksze fotki, bo widze jakies fajne ciacho ale nie moge sie dopatrzec 🙂

a co do forum to która sie zna na takich rzeczach 🙂??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na 1 fotce Jaś dobiera się do prezentów 🙂
- 2 fotka kartka urodzinowa od dziadków
- 3 Jaś i Chrapek rozpakowują prezenty
- 4 Jaś wyrywa laski używając swojej super bryki od chrzestnego 🙂
-5 Jasiowy urodzinowy tort 🙂



[URL=http://img403.imageshack.us/i/forumsw.jpg/][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/626/forumsw.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko to jest konkurs BoboVity Kuchnie Świata. Daję linka, tam masz wszystko opisane. 🙂
Ja się na zakładaniu forum nie znam... Nie robiłam tego akurat nigdy. 😮
PKSem? W takie śniegi? Czeka Was przeprawa... Nie macie chociaż znajomych by Was podwieźli? 😞


Otlesiu tort jest piękny takiego jeszcze nie widziałam. 🙂 A solenizant jaki zadowolony! 🙂


A tu jeszcze to porównanie o którym pisałam. 😜 Po lewej mój M jak miał roczek, a po prawej Witula. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko- zdjęcia super, jejku jakie podobieństwo!!!!!! i naprawde fajny strój, mój to był ubrany na roczek zwyczajnie w bluzke i spodniach, jakos nie pomyslalam o wyróżniającym go ubranku a jego kuzyn przyjechał w takiej samej bluzeczce, wiec czasem nawet ne wiedzialama ktory to mój dzieciak 🙂
ano niestety nie mamy jak jechać inaczej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie !
Wszystkiego Najlepszego dla Naszych listopadowych solenizantów. Dziś mam wole więc mam chwilkę żeby napisać 🙂Przepiękne torty miały nasze dzieciaczki. Trochę poczytałam. Nie bardzo Marysia mi pozwala . Co do szczypiorów to Marysia waży 9kg i mierzy 76cm. Jest chuda i szybka jak wiatr. Wszędzie włazi złazi. Wszystko otwiera , wyciąga.
Olek waży faktycznie malutko. Ale może taki jego urok. Mi lekarz powiedział zebym się nie martwiła Marysi masą bo może taki jej urok. A też jest na prawdę chuda.

Wczoraj myślałam ze zamarznę. Po prostu szok. Dzis tak wiało nad ranem że musiałam w domu zostać co bardzo mnie cieszy 🙂
Do tego Marysia ma straszną biegunkę nic nie je. Na szczęście pije.Wczoraj moja mąądra teściowa dała jej grochówki .Mała sie tak załatwiła że nie wiem czy do lekarza nie pujde. Uciekam bo Mania płacze Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko Witek nie był tak cały czas ubrany - szkoda nam było trochę tego wiekowego ciuszka. 😉 Także większość czasu chodził po prostu w koszuli i spodniach. 🙂


Otlesiu byłoby, ale nie miałam tego starego zdjęcia akurat pod ręką, a nie pamiętałam go aż tak szczegółowo. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Nas tez zasypalo bo u nas nikt nie odsnieza...
Sathi gratuluje wygranej! U nas by to nie przeszlo bo Olus nie przepada za tymi sloiczkami.
Prywatne forum coz sadze ze to dobry pomysl. Do nas juz nikt nowy sie nie dolaczy.
Sluchajcie czy mialyscie juz to szczepienie w 13/14 mies zycia? Bo wyczytalam ze zalecane jest dodatkowo platne szczepienie na ospe wietrzna. Wiecie ile to kosztuje? Ktos sie orientowal? Mi powiedziano ze dostane recepte i bede musiala to sama wykupic.
Olga ja musze wrocic do pracy chociaz na pol etatu przez "kredyt na cale zycie" 😉 od nowego roku zaczne czegos szukac (najlepiej to byloby w szkole) no i prolem jest taki ze nie mam z kim syna zostawic a zlobkow u nas nie ma dopiero w Wawie sa ale zapelnione i bez znajomosci nie masz szans. Prywatny natomiast bierze ok 1000zl wiec ogolnie to lipa. Ale tak sobie mysle ze moze jak bede na 1/2 etatu pracowac to jakas opiekunke na kilka godzin wezme. MOj M pracuje roznie, w tygodniu tez ma wolne wiec moze jakos uda sie czasem zgrac godzinami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
syn oglonie rzecz biorac daje mi niezle popalic strasznie jest marudny i meczacy przez te wychodzace zeby. Bedak tyle sie nameczy
a i nie wiem czy pisalam ze zrobilam juz pierniczki do powieszenia na choinke jeszcze tylko kilka dni przed swietami je udekoruje lukrem i beda super wygladaly1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu szczepienia jeszcze przed nami... Jeszcze się w nich nie orientowałam tak szczegółowo z braku czasu. 🤔
A zima owszem... cudna! 😆 Myślę, że do Mikołaja będzie na pewno... a może nawet na Święta? 😆
Kurcze, pierniczki własnej roboty to musi być naprawdę super. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach te teściowe i ich pomysły... 😮 Iwonko może idzcie do lekarza

ja dwa lata temu zrobilam super pierniczkia w zeszłym nie mialam jak bo maly ciągle sie darł heheh i na rekach go non stop nosiłam.
teraz zreszta tez jest bardzo męczacy, ciagle płacze, marudzi, krzyczy piszczy..... ale i tak go kocham nad zycie 🙂 chociaz czasem nie wyrabiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my juz przeszliśmy ospe, wiec szczepienie niepotrzebne.

Odnośnie Swieta Mikołaja to jednak nie bedziemy obchodzić. nie wiem czemu ale nie lubie tego zwyczaju. skąd sie ono wlaściwie wzięło? rozumiem- imieniny Mikołaja ale żeby mówić dzieciom że mikołaj przynosi prezenty...? 🤔
bardziej podoba mi sie wyczekiwanie na mikołaja do gwiazdki, a tak to teraz mikołaj i pezenty, za chwile to samo jakoś nie podoba mi sie to 🤔

o zwyczaju zajączka dowiedziałam sie od Was, bo w Łodzi nei znam nikogo kto by to obchodził, ale już bardziej mi sie ten zwyczaj podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):

teraz zreszta tez jest bardzo męczacy, ciagle płacze, marudzi, krzyczy piszczy..... ale i tak go kocham nad zycie 🙂 chociaz czasem nie wyrabiam!

u mnie to samo 🙂
te pierniki w miare szybko sie robi tylko trezba uwazac zeby nie przypalic mi 1 blacha sie spalila nawet pies nie chcial jesc tego wegla hehe ale reszta ok! jest ich napewno podnad 50szt wiec bedzie troche pracy przy lukrowaniu. Tego dnia co sie upiekly to kilka udekrowalam i dalam Olusiowi a ten pierwsze co zrobil o zlizal lukrowe wzorki 🙂
Co do zajaczka to chyba to wzielo sie z zachodu bo ja o tym pierwszy raz w TV uslyszalam jakies 10 lat temu. Beatko a co do Mikolaja to nie wiem skad sie to wzielo wiem jedynie ze zawsze pod poduszka czekal na mnie jakis drobiazg bo wtedy robi sie takie male prezenty typu no np czekolada czy jakis maly mis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My byłyśmy dzisiaj na dworze,a jest -9 i śnieg prószy pięknie 🙂 a co tam,Małej zmarzły poliki oczywiście ale to normalne,tak mi się wydaje,nasmarowana kremem i wsio,ważne że w ciałko ciepło,ja też ciepło ubrana,nawet rajstopki założyłam 😁 także nie straszne Nam mrozy hehe 😁 Myślałam że Vanesska inaczej jakoś to odczuje a Ona świetnie na dworze się czuła 🙂

Co do forum to zapytam moje M czy by Nam nie założył i dam Wam znać 🙂

Karola super torcik 🙂

Beatko uważajcie na siebie 😘

Paulinko no super fotka 🙂 podobieństwo widać jak nic :P
Oczywiście gratuluję wygranej 😜

Iwonko odpoczywaj 😘 Vanesska kiedyś też smakowała grochówki ale coś nie tak było bo zaczęła się strasznie ślinić i kaszleć,coś Ją uczulało,ale za to uwielbia fasolową zupkę,ostatnio 5 razy Jej dokładałam 🙂

Asiu nie mam pojęcia jak z szczepieniami tutaj,My po powrocie w styczniu do UK będziemy szczepić zaległe,bo powinna mieć teraz w 12 i 13 miesiącu.Echh i też muszę do pracy iść i w ogóle to już bym chciała,ale nie wiem czy Nam to pójdzie bo z kim ja tam Małą zostawię 🤨 najlepiej to bym w Polsce została i tutaj poszła do pracy.Pierniczki,sama myślałam żeby zrobić ale u mnie w domku chcą żebym krokiety lepiej zrobiła hehe.

Oj zima jest cudna,u Nas dopiero dzisiaj tak trochę więcej pada,ale jest pięknie 🙂 ja to uwielbiam zimę ale nie cierpię jak śnieg topnieje 🤢 tak źle tak niedobrze 😁

I u Nas ząbki wychodzą 😞 strasznie,Vanesska wpycha palce do buzi,przy tym krzyczy,marudzi,nie wiadomo co chce 😞 ograniczam Jej przeciwbólowe w dzień żeby Jej na noc dać,a nie chce Jej faszerować co 4 godziny 😞

Co do Mikołaja, Gwiazdora i Zajączka,u mnie w domu obchodziło się wszystko odkąd pamiętam,Zajączek w koszyczku zostawiał,lub gdzieś schowane było i musiałam szukać,Mikołaj nie raz psikusa robił i w bucie obierki były ale za to w pokoju obok zawsze znajdowałam łakocie 🙂 no a na gwiazdkę to przybywał Gwiazdor i prezenty pod choinką,nie wiem skąd te zwyczaje ale od małego u Nas w domu były,i ja także będę je obchodzić 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko u nas zawsze był Mikołaj na 6 grudnia i raczej tak zostanie. Prezenty wkłada się "pod poduszkę" - czyli obok. 😜
A w wigilię - zależnie od tradycji, prezenty daje Gwiazdor (u mnie), Gwiazdka, Aniołek (u mojego M) albo Jezusek. Albo też Mikołaj. 😉 Zależnie od regionu, he, he. 😉 (Muszę się z M dogadać kto to będzie u nas. 😁 😉)
Hm, u nas zajączka nie ma na przykład. 🤨 Ale kto wie? Może kiedyś zawita. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...