Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leniuchu no tak to jest dla dzieci... ale z drugiej strony faktycznie, czy to aby nie przesada, by każde święto = prezenty? Zresztą chyba zostawię tą decyzję mojemu M - w końcu święta te związane są z wiarą, jakby nie patrzeć. Więc tradycje różne też. Choć nie zdziwię się jak mu będzie to obojętne. 🙃


Witek dziś się najdał kremu Ziaji... Choć, tyle, że mogą go używać dzieci powyżej 1 m. ż. ... ale nie jeść. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale mam do czytania!!!!
co do gwiazdorów,mikołajów i zająców to wszystko obchodzimy. lubię dostawać prezenty a jeszcze bardziej je dawać więc jak jest okazja to czemu nie. na co dzień nie ma czasu na podarki więc jak przychodzą święta to naprawdę dzięki podarunkom bardziej je czuć,tak mi się wydaje, już nie jestem tak bardzo wierząca jak kiedyś i święta jako tako mnie nie cieszą a tak to chociaż można miło spędzić czas.

dziś trochę pojeździłam. do świecia do u.p. na podpis ,po drodze odwiedziłam rodziców itd. drogi super odśnieżone ale miasto porażka no i masę aut niestety nie ma zimówek więc to głównie przez nich korki itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak co miasto to obyczaj u mnie tez jest i zajaczek-zazwyczaj chowie sie dslodycze gdzies pod krzaczkami w ogrodku:P, 6 grudnia mikołaj u nas to wogole inaczej wyglada bo ktoś sie przebiera za mikołaja i przychodzi z preznetami i to nie łakocie ale raczej dosyc spore prezenty:P nawet w przedszkolu dzieciaki dostaja paki(na ktore robia rodzice skaldki) od mikołaja za ktorego przebiera sie woźny a w skzołach to symbolicznie po lizaku dostawalismy anwet w liceum:P no a na gwiazdkę to do nas przychodzi "dzieciątko" 🙂

co do wagi to nadia wazy 9,5 kg a mierzy 76 cm 🙂 wiec tak w normie chyba choć jest drobniutka ale sie nie amrtwie bo wyglada zdrowo 🙂

to moze adres naszgeo forum podmay sobie przez portal nk albo przez gg zeby tu na forum adresu niepotrzebnie nie podawac:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siedzi facet na kiblu i stęka. Stęka coraz głośniej, nagle żona przez przypadek gasi światło, a facet:
- O Kurwaaaaa, kurwa mać , ja pierdolę, aaaaa kurwa mać!!! - żona zapala światło, wchodzi o łazienki i się pyta:
- Co się stało!? Co się stało?
Mąż na to wystraszony z ulgą:
- O kurwa , o ja pierdole! Myślałem, że mi oczy pękły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha gratulujemy Nadia. 🙂


Leniuchu też wypatruję sanek po marketach. Bo póki co to spacerujemy po śniegu. 😉


Nareszcie zdążyłam skombinować prezent dla małego na Mikołaja. 🙂 Nie wiem jak u Was, ale u mnie zwykle na Mikołaja prezent jest mniejszego formatu, skromniejszy niż ten na Boże Narodzenie. Nawet często bardziej były to słodycze z tego co pamiętam. 🤔 Kupiłam mu dlatego czekoladowe jogurciki (bo zwykle nie jada czekoladowych rzeczy ale teraz niech ma) i kilka batoników owocowych dla dzieci powyżej roku. 🙂 Zabawkę - drewniane cymbałki; w końcu uwielbia we wszystko walić różnymi rzeczami i zawsze nasłuchuje jaki będzie dźwięk, więc na pewno będzie mu się podobać. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu gratulacje dla Nadii 😘

Też się pochwalę,bo moje dziecko dreptało ale więcej za paluszek się czyjś trzymała i jak się zapominała to śmigała sama,a dzisiaj niespodzianka 🙂 przyszłyśmy ze spacerku ja Małą wyciągam z wózka a Ona mi sama szpulkę daje 🤪 no w szoku byłam,i ucieka nie chce dać ręki 🙂 a staje tylko przed progiem do chłopców co pokoju,bo trochę wyższy jest,krzyczy żeby ktoś Ją przeprowadził i dalej leci 🙂 no i nauczyła się "piątkę" dawać,późno ale co tam,lepiej późno niż wcale 😁 (mój młodszy brat Ją nauczył,a jak się cieszył 😉 )

Na Mikołaja jakiś drobiazg dostanie,jeszcze nie wiem co,bo z kasą zaszalałam ☺️ kupiłam Małej kombinezon i kozaczki jeszcze jedne na zmianę,a to trochę kosztowało,a tutaj już gonią rachunki do zapłacenia,święta,no i powrót tam 😞 echhh,Mój M przyjeżdża to też kasy pochłonie hehe,dwa lata w Polsce nie był to będzie się upychał 😁

Też bym chciała saneczki,ale nie wiem czy Vanesska się da na nie posadzić 🤔 bo taka jest trochę dziwna jak ma na coś siąść,na pchacz nie siada 😞 krzyczy i trza Ją zdejmować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM
MY ZACZELISMY WKONCU WYCHODZIC NA DWOREK,MALY ODPUKAC ZDROWY WIEC TRZEBA KORZYSTAC
CO DO SANEK TO JA TEZ MYSLALAM ZE MOJ NIEBEDZIE CHCIAL JEZDZIC BO NAWET DO WOZKA NIECHCE SIE WLOZYC ALE JAK GO POSADZILAM PIERW W DOMU NA PROBE TO TRZYMAL SIE KURCZOWO OPARCIA I JEZDZIL PO DYWANIE Z USMIECHEM ,NA DWORZU TO SAMO SIEDZI I ROZGLADA SIE CO TAM SIE DZIEJE CIEKAWEGO,WIEC ZAPEWNE WASZE DZIDZIE TEZ BEDA CHCIALY Z CHECIA JEZDZIC....

http://allegro.pl/sanki-sniezka-spiworek-polar-model-2011-i1337983535.html

MY MAMY TAKIE,GRANATOWE JESTEM BARDZO ZADOWOLONA SZYMONEK TEZ 😉))
SANKI TO SANKI BEZ ZADNYCH PCHACZY ITP

MY DOSTALISMY NA PIERWSZE URODZINKI WIEC NIEMUSIELISMY KASY WYDAWAC

POZATYM U NAS WSZYSTKO OK POZDRAWIAM MUSZE KONCZYC BO MALY MI TU NACISKA KLAWISZE...PA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj w jakimś programie słuchałam,żeby dzieci za grubo nie ubierać,bo gorzej jest jak się przegrzeje niż trochę zmarznie 🤔 no i wypowiadał się pediatra że dzieci w każdej pogodzie mogą wyjść na spacer,jak mają katar to tym bardziej bo się śluzówka szybciej goi 🤔 coś nowego się dowiedziałam.

My staramy się wychodzić codziennie przed drzemką po południową,jak mrozi mocno to na 30-40 minut,Vanesska dzisiaj miała tak nos i poliki zmarznięte że szok 🙂 a jak słodka wyglądała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam lekki dołek. Do środy całe dnie spędzam poza domem, jak wracam mały już śpi. 😞 I jego pierwszy Mikołaj mi tak przepadnie. Jeszcze walczę z chorobą, także chodzę lekko nieprzytomna, osłabiona. Jak zwykle, gdy goni termin, wszystko się zwala, ech. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak Mikołaj dziewczynki 🙂 u Nas super 🙂 Vanessce postawiliśmy na oknie w kuchni,i jak wstała to poszła,i zagląda pod roletę a tam torba 😁 ale miała radochę 🙂 najwięcej radości dało Jej wyciąganie z torby,heh jak była pusta to awantura 😁 tak symbolicznie kupiłam Jej aparat z Fishera,klocki drewniane,no i żeby było wiadomo misia reniferka,takiego małego 🙂 a moi rodzice kupili Jej pieska takiego szczekającego i chodzącego 🙂 bo Mała kocha pieska.A na święta już moi rodzice kupili Jej pieska Bobbyego,fajny ma gwizdki i zależy jakim zagwiżdżesz to przychodzi,lub szczeka,fajny jest,a ja nie wiem co Jej kupić,zabawek edukacyjnych ma dość już i odpuszczam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam po krótkiej przewie 🙂

fajnie, ze mikolajki się udały 🙂 Gosiu a prezenty wcale nie takie skromne! 🙂

dziewczynki wytłumaczcie mi o co chodzi z tymi gwiazdorami ☺️ prezenty daje gwiazdor? kto/co to takiego? a ze anioł albo jezus daje to dopiero sie zdziwiłam 😮 hehehe

i zawsze mówiłam cvo kraj to obyczaj ale tym razem co region to obyczaj.

W życiu bym nie pomyślała, ze w jednym kraju tyle różnych tradycji, tymbardziej, że nawet na amerykańskich filmach/bajkach, polskich ksiązkach, bajkach, opowiadaniach zawsze to mikolaj daje prezenty 24 grudnia, przeciska sie przez komin albo wchodzi przez okno i zostawia prezenty pod choinką....
a gwiazdor i jezus tez zostawiają pod choinką czy gdzies indziej? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zwyczaj rozdawania przez Gwiazdora prezentów datowany jest na połowę XIX wieku. Przyszedł on do Polski z Niemiec, zresztą do tej pory z postacią Gwiazdora spotykamy się głównie na terenach dawnego zaboru pruskiego.

to znalazłam w necie bo nie wytrzymałam z ciekawości heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko ja ju pisałam wczesniej ze do ans przychodzi "dzieciątko" otwieramy mu okno a ajak ejmykolacje to on prezenty pod choinką zostawia, wiesz do ans mikołaj przychodzi 6 grudnia wiec dziekco by mogło się zdziwić ze w wigilie znowu ten sam mikołaj przychodzi:P stad chyab gwiazdory jezuski i dzieciatko:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko to dla Ciebie:

Gwiazdor — postać rozdająca prezenty w Wigilię Bożego Narodzenia występująca na terenach Wielkopolski i Kujaw (a konkretnie tych ich części, które były pod zaborem pruskim), Kaszub i Kociewia.

Wywodzi się z dawnych grup kolędników, zaś nazwa od noszonej przez nich gwiazdy. Była to postać ubrana w baranicę i futrzaną czapę, z twarzą ukrytą pod maską lub umazaną sadzą. Gwiazdor nosił ze sobą wór z podarkami i rózgę. Odpytywał on dzieci z pacierza, znał dobre i złe uczynki i w zależności od wyniku wręczał prezent lub bił rózgą. Obecnie postać Gwiazdora upodobniła się do św. Mikołaja, zaś z dawnych atrybutów pozostała mu rózga, którą wymierza karę niegrzecznym dzieciom. Nadal jednak częsty jest zwyczaj obchodzenia domów przez osoby przebrane za Gwiazdora, które za opłatą wręczają prezenty i pytają domowników, przeważnie dzieci, o zachowanie w ciągu roku, znajomość modlitw, wierszy, bądź kolęd. Współcześnie na skutek migracji oraz wpływu mass-mediów i działalności centrów handlowych, część mieszkańców Wielkopolski i Kaszub porzuciło tradycję Gwiazdora na rzecz św. Mikołaja, nadal jednak w tych regionach znacznie popularniejszy jest Gwiazdor.


Do nas też 24 przychodzi
Gwiazdor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heh Beatko nigdy się nie zastanawiałam dlaczego Mikołaj,Gwiazdor itd 🙂 może dlatego że to było normalne u Nas w domu i tak się przyjęło i pewnie myślałam że wszędzie tak jest :P ale tak naprawdę mało mnie to obchodzi :P niech jest tak jak jest,ważne że dzieciaki mają radochę 😁

Ja jestem Kociewiaczką 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...