Skocz do zawartości

Wyrwana 8 - jak sobie radziłyście po? | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie.
Jestem po wyrwaniu 8 ponieważ już mój stomatolog nie wiedział jak mi pomóc walczył z bólem ok. 2 tyg i w końcu ból sie tak nasilił ze już nie mogłam wytrzymac. Dziś mija 3 dzien po wyrwaniu pobolewa to miejsce i nawet migdał boli co byście poradziły ciężarnej by ból zmniejszyć? Mysle o Tantum verde ale nie wiem czy moge zastosowac? Dajcie znac co i jak z góry dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej tatum verde jak najbardziej morzesz stosowac , ma działanie miescowe malenstu nie zaszkodzi . poniewaz piszesz ze boli migdał to kup szałwie i płucz jame ustna i gardło kilka razy dziennie bo chyba wdała sie jakas bakteria od tego zeba i tez troszke usmierzy ból 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja nie miałam jeszcze usuwanej ósemki chociaż stomatolog powiedział, że jeszcze przed porodem powinnam ją usunąć....co ja na to poradzę, że nigdy nie miałam wyrywanego zęba i przeraża mnie ten fakt ale to była mowa o ósemce górnej problemem jest ósemka dolna, która co kilka miesięcy się odzywa bo próbuje się wybić i od 4 dni daje o sobie znać smarowałam dziąsła Sacholem ale uśmierzało tylko na chwilkę ból jak tak dalej będzie to jednak będę musiała pokonać swój strach co do dentysty i się wybrać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochana....nie wiem jak radzic sobie z bólem po,ale powinno zastosowac antybiotyk./..mi stomatolog odradzil robienie tego w ciazy,ale moj zab tak jak u kaczuszki odzywa sie co kilka tygodni i nie wyszedl do konca.dlatego nie zgodzil sie gdyz trzeba by było podac adrenalinę.plucz szałwią tak jak doradzila kolezanka.
za to mam dobra rade do Kaczuszki wlasnie.jak pisalam odzywal sie zab.lekarz doradzil mi bym plukala rozowym roztworem nadmanganianu potasu.dentoseptem-płynem oraz listerin i szałwia.przeszło po 4dniach.plukalam non stop.jednak nie wolno smarowac sacholem!!!!a to dlatego ,ze skoro boli zrobil sie stan zapalny,a sachol tworzył czop i uniemozliwial ujscie bakteriom. 🙂powodzenia i pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja po wyrwaniu 8 - tak jak pisalam wczesniej przez 5 dni bolal jakos dawalam rade plukajac na zmiane raz rumiankiem raz szałwia zapach nie mily z buzi i ropa wylatywala ale po tych 5 dniach poszlam na kontrol powiem tylko tyle ze moj dentysta obejrzal i powiedzial ze wyrwanie 8 goi sie nawet 6 tyg. I polecil mi dentosept do plukania POLECAM!!! ja go użyłam raz! i tylko jesli wam moge cos doradzic to nie 15ml tak jak pisza bo to za duza dawka i za mocna ja uzylam 10ml i poł szklaneczki wody Spokojnie wystarczyło. Dziś już mam spokój! Rana ładnie sie goi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...