Skocz do zawartości

wyniki testu obciążenia na glukozę po 2h.... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mialam robiony test obciażenia na glukoze po 2 h i slyszalam ze sa jakies inne przedzialy jesli chodzi o wyniki niz przy tescie po 1h.
czy ktoras z was wie jakie te przedzialy sa????!!!
ja na czczo mialam: 6,10 mmol/l
a po 2 h : 8,82 mmol/l
w poniedzialek ide do lekarza ale mam pewne obawy i chcialabym wiedziec wczesniej, bo wydaje mi sie ze mam za wysoki ten cukier...... 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam takie wyniki:
na czczo- 5.0 mmol/l
po 2 h- 5.6 mmol/l

Z tego co wyszukałam na necie to nie mozna mieć więcej niż 7.0 mmol/l na czczo a po 2 h nie więcej niż 11,1 mmol/l- wyniki powyżej tych norm to cukrzyca.
Skoro Twoje wyniki sa takie jak napisałaś to nie powinnas się denerwować 🙂 Tak przynajmniej sądzę ja ale, wiadomo, lekarzem nie jestem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki!
no ja mam nadzieje ze masz racje.... 🙂troszke poprawilo mi to samopoczucie 🙂)
bo ostatnim razem jak bylam u gin. to stwierdzila ze jestem na granicy i wlasnie kazala pwtorzyc mi ten test.
no i.......przede wszystkim odstawic wszystko z CUUUUUUUUKREM!!!a to to byla istna masakra jak dla mnie, zwlaszcza jesli chodzi o slodzenie herbaty 😞(
prawde mowiac nie zastosowalam siedo tego bo mam bardszo slaba silna wole 😞(( 😞 😞 co prawda ograniczylam ale......no wlasnie "ale"
no nic w poniedzialek ide do gin, wiec sie dowiem prawdy 🙂jeszcze raz dzieki!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pechu2 - jeśli chodzi o wyniki to są OK, ale lekarz powinien to potwierdzić.


Jeśli chodzi jednak o cukier - to jest szkodliwy w ciąży, ponieważ dodaje dziecku zbędnych kilogramów i ciężko będzie urodzić dużego klocka. A najgorsze cukry proste - tzn. cukier do herbaty oraz w owocach. Ja musiałam odstawić, ale oczywiście nie całkiem, bo z owoców nie potrafię zrezygnować, ograniczać trzeba - dla dobra maleństwa i naszego :-) Spróbuj pić herbatkę z cytrynką, wtedy nie bardzo trzeba ją słodzić, a przynajmniej mniej niż zwykłą. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pechu24 witaj w klubie namiętnie słodzących herbatę 😁 Ja też słodzę i nie mogę przestać 🙂 Czasami mam ochote na gorzką ale to tylko kiedy mam takie dni. Kiedys próbowałam przestać i naprawdę można się przestawić- jest to trudne i ciężko zapanować ale da się zrobić.

Ja jem bardzo dużo słodyczy- mam wrażenie czasami że jem same słodycze od rana do wieczora ale jak pytam innych to tak nie uważają. Ja staram się czasami podjadac rodzynki lub robić sobie sałatki owocowe do pracy zamiast czekolady i ciasteczek.

ALE, tak jak napisałaś, zawsze jest jakieś ALE 😁 Przedwczoraj znalazłam świetnego bloga o pieczeniu i upiekłam wczoraj muffinki miętowe z czekoladą 😁 😁 Nie pytaj nawet ile już zostało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylam u lekarza....tak strasznie sie bałam ale nie było tak zle.stwierdzila ze mam co prawda podwyzszony cukier ale zeby jeszcze nie panikowac...uff...... 🙂
kazala podejsc mi do swojego lekarza internisty i jego spytac co z tym fantem zrobic; czy stosowac tylko jakas diete czy isc do poradni diabetologicznej.aaaaa no i co wazne 🙂wreszcie na dziewiećdziesiąt pare % dowiedzialam sie co to bedzie......SYNALEK!!!! 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie cierpie gorzkiej musz eposlodzic 2 plaskie ale musze bo to juz nie jestem inaczej w stanie pic hehe...

a jelsi chodzi o ten test obiazenia glukozą to czy Wy sie na niego wczesniej umawialyscie czy porposu tak jak z morfologia ze jak mam skierowanie to od razu...bo mam skierowanie i nie wiem czy powinnam wczesniej sie jakos zapisywac hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ja miałam wczoraj robiony test na 50 g glukozy i to są moje wyniki:
na czczo 78 mg/dL
po 1h od wypicia glukozy 134 mg
i też nie wiem czy to jest ok bo nie ma tam normy podanej po wypiciu glukozy! A do gina idę dopiero 22 kwietnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez miałam od razu robione 75g po 2 godzinach. Mi lekarz kazał zrobic to badanie bo sie poskarżyłam że puchną mi nogi i zaczał podejrzewać cukrzycę ciążową. Nic takiego nie było, wyniki mam dobre.
Moja koleżanka w ogóle nie miała tego badania w czasie ciąży wiec chyba nie jest obowiązkowe- tak myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jem tone słodyczy i słodzę więcej niz przed ciążą ☺️ ale glukoze mam w normie, dzidzia jest jak na razie średniej wielkości, ja przytyłam juz 10kg więc sporo ale startowałam z chudzielca, więc ludzie mówią,że w końcu dobrze wyglądam...staram się ograniczac słodycze ale nie potrafie, bo mam taaaka ochotę 🙂 Lekarz powiedział,że smiało moge je jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
aaaaa........to okropne!mam skierowanie do poradni diabetologicznej i tAK STRASZNIEEEEEE SIE BOJĘ 😞((
A WLASNIE...APROPOS; straszne zaczely mi puchnąć nogi tak od 2 tygodni.....czy moze to miec jakis ziazek z tymmoim nieszczesnym cukrem???????blagam!!!!napiszcie ze nie!!!!!!!!! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...