Skocz do zawartości

łożysko a mycie okien i wieszanie firanek | Forum o ciąży


Kamyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam 🙂
Po sobotnich porządkach dzisiaj rano w pracy powiedziałam koleżankom że posprzatałam, pomyłam okna itp....
One tak na mnie nawrzeszczały ze az sie przestarszyłam....
POwiedziały że takie prace są zabronione w ciąży - nie można wykojywac prac w których ręce są w górze, bo moze odkleić się łożysko.....


no i teraz się martwię 😞

napiszcie cos na ten temat bo sie wykończę dzisiaj

Kamyk 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To już moja trzecia ciąża, w której myłam okna, ale jakoś do tej pory sie nic nie działo. Jedynie mnie krzyże bolały, ale to ze zęczenia raczej.
Pierwsze słysze o czymś takim, ale jak jest wszystko w porządku i dobrze sie czujesz, to chyba nie ma sięczym martwić. Tak mi sie wydaje przynajmniej, ale mówie Ci, mi nic nie było, dzieci miałam zdrowe.
Może to kolejny zakaz dla ciężarnych... ??
Pozdrwaiwmi nic sie nie martw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W gruncie rzeczy ani moja mama ani tym bardziej mąż nie pozwolili mi myć okien i wieszać firanek, bo faktycznie niby nie powinno się tego robić, ale z tego co pamiętam (bo mam 5-letniego brata) mama robiła cały czas wszystko włącznie z myciem okien itd, chociaż miała od 5 miesiąca rozwarcie i założony szewek, więc jeżeli do tej pory nie odczuwasz żadnych niepokojących oznak, nie wydaje mi się, żebyś miała się czym martwić. Poza tym pewnie Twoje zamartwianie się bardziej zaszkodzi dzidziusiowi aniżeli umycie tych okien, więc nie przejmuj się tym za bardzo 🙂 Bądź optymistką. Chyba, że bardzo będzie Cię to męczyć, to idź do lekarza, nie ma to jak fachowe słowo otuchy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
grrrr ciekawe, czy Twoje koleżanki mają dzieci. Co za ludzie! Gorzej wyjdziesz przez stres jaki Ci zafundowały niż przez to mycie okien 😠 Nie przejmuj się, myłam okna w pierwszej ciąży i w tej też, teraz wieszałam także firanki 2tyg temu i żyję ;o) Co innego gdybyś spadła z krzesła czy na czym tam stałaś. Tu jest troszkę ryzyka. Jak czujesz się dobrze, to najważniejsze. Trochę gimnastyki się przydaje 😉 Mnie tak rozpiera energia, że gdybym mogła to bym biegała i sprzątała cały dzień. Chłopak się śmieje, że częściej powinnam być w ciąży:laugh: Ale uważaj żebyś wcześniaczka nie urodziła, jeśli się przeforsujesz bo Cię zamkną w szpitalu, dadzą fenoterol i isoptim i dopiero się wynudzisz. A potem na lekach będziesz do końca 🥴 Jeśli musisz sprzątać to rób przerwy na odpoczynek i nie stresuj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane mamusie,
dzięki za pocieszenie 🙂
faktycznie - zamartwiałam sie niepotrzebnie

a kolezanek nie bede sie słuchać
tylko strachu się najadłam


mnie też energia rozpiera - w końcu 🙂)))

i jeszcze jedno
OMDLENIA
moze z godzinkę temu rozmawiałam na stojąco i zemdlałam.....
jakies mroczki sie pojawiły prtzed oczami, światło zaczęło gasnąć i nogi z waty....
co jest powodem takim omdleń?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nigdy nie mdlałam, ale pamiętam jak moja mama mdlała i to często i lekarz jej powiedział, że nic na to nie poradzi. Chyba tak to już jest w ciąży ;o) Na pewno nic złego się nie dzieje ale zapytaj o to ginekologa, różnie bywa. Głowa do góry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam bardzo nisko usadowione lozysko i mi ginekolog zabronila co kolwiek robic.A przede wszystkim wlasnie jak najmniej wykonywac czynnosci z podnoszeniem rak!!!Dlatego akurat ja nie moge bagatelizowac stwierdzenia Twoich kolezanek i w moim przypadku jest to stwierdzenie jak najbardziej sluszne.Oczywiscie jezeli kobieta ma wszystko wporzadku z lozyskiem to pewnie nie ma przeciwskazan i moze wykonywac roznego typu czynnosci z podnoszeniem rak.Jednak sa kobiety,ktore musza na to szczegolna uwage zwracac!!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk napisał:
Kochane mamusie,
dzięki za pocieszenie 🙂
faktycznie - zamartwiałam sie niepotrzebnie

a kolezanek nie bede sie słuchać
tylko strachu się najadłam


mnie też energia rozpiera - w końcu 🙂)))

i jeszcze jedno
OMDLENIA
moze z godzinkę temu rozmawiałam na stojąco i zemdlałam.....
jakies mroczki sie pojawiły prtzed oczami, światło zaczęło gasnąć i nogi z waty....
co jest powodem takim omdleń?


Też miałam taki okres zasłabnięć i omdleń-podobno normalne w ciąży,ale powiedz swojemu lekarzowi.
Lepiej nie wychodź sama,żebyś na ulicy nie zemdlała 😞

OBJAWY I PRZEBIEG
Dolegliwość ta pojawia się najczęściej w pierwszej połowie ciąży. Przyczyną nagłego omdlenia może być zbyt niski poziom cukru we krwi lub też obniżone ciśnienie tętnicze, które w pierwszych miesiącach ciąży jest zjawiskiem dość powszechnym. Spadek ciśnienia może spowodować niedostateczny dopływ krwi do mózgu wywołując omdlenia. Nie zagrażają one w prawidłowemu rozwojowi dziecka, niosą jednak zwiększone ryzyko urazu, do jakiego może dojść w wyniku upadku. Omdlenia mogą pojawić się również wskutek ucisku ciężarnej macicy na duże naczynia żylne zaburzając dopływ odpowiedniej ilości krwi do mózgu. Częste omdlenia mogą być spowodowane nadmiernym spadkiem morfologii krwi lub też zaburzeniami poziomu elektrolitów. Sytuacja taka najczęściej pojawia się w ciążach mnogich, przy niedożywieniu czy nadmiernych wymiotach. Do omdleń dochodzi często pod wpływem długiego stania lub przebywania w dusznych i gorących pomieszczeniach a także pod wpływem silnych emocji.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...
O każdym incydencie omdlenia należy poinformować swojego lekarza prowadzącego, w szczególności, gdy objawom towarzyszy nadmierne pragnienie, co może sugerować wystąpienie, tzw. cukrzycy ciążowej. Może on zalecić wykonanie badań analitycznych krwi tj. stężenia cukru na czczo, testu obciążenia glukozą czy też morfologii krwi. W zależności od uzyskanych wyników wprowadzi on ewentualne leczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślę,że w tym zakazie chodzi o nie przemęczanie się..W pierwszym trymestrze wieszałam firanki,a kilka dni temu myłam dwa razy okna i nic mi się na szczęście nie stało..Moja mama mówiła,że jak była w ciąży to równiez wykonywała takie prace domowe i jak widać urodziłam się zdrowa i moje rodzeństwo również 🙂Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...HM...powiem tak jezeli wieszalyscie firanki czy mylyscie okna i nic sie nie stalo to-ciesze sie z Wami 🙂 ja natomisat mialam przypadek w mojej rodzinie,ze przez zawieszanie firanek i mycie okna urodzil sie wczesniak...NIE RYZYKUJCIE wiecej...uwazajcie na siebie i poproscie meza albo mame aby pomogla...pamietajcie,ze macie brzuszek z istotka a latwo stracic rownowage...to chwila moment i mozecie zalowac...uwazajcie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...