Skocz do zawartości

NIEJADEK :( | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamy,
może któraś mi pomoże :
Oskar zawsze ładnie jadł obiadki,nawet 2 dziennie,kaszki zawsze z miseczki a od miesiąca pije tylko z butli a jak widzi miseczkę to krzyczy jakbym mu truciznę dawała,mimo to,że to ta sama kaszka co w butelce 😞
Obiadów nie je wcale od miesiąca,próbowałam różnych dań,robionych i ze słoiczków,mniej doprawiać i bardziej,różne konsystencje- po prostu jak próbuję mu dać to drze sie jakbym go ze skóry obdzierała 😞
Próbowałam go przegłodzic troszkę,przemycać jakoś,żeby rączką jadł-nic nie skutkuje 😞
Przez ten miesiąc nic nie przytył 😞
Je tylko kaszki z butli i mleko,jabłka do rączki i biszkopty

Czy to bunt jakiś czy co?
Na zęby nigdy tak nie reagował 😞

Martwię się i nie wiem już co robić,lekarka też nie wie-każe dawać obiadek w butli ale przecież to nie jest rozwiązanie,bo roczne(prawie 13 miesięcy) dziecko nie może jeść tylko z butli,już je pochowane miałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś, to nieciekawie masz ze swoim niejadkiem 😞
spróbuj może dać mu z miseczki to, co najbardziej lubi. Czytałam, że je biszkopty, może rozgnieć mu z mlekiem, spróbuj delikatnie mu dac 😉 ja gdy karmię Grzesia włączam muzykę, wtedy słucha uważnie i ładnie je. Wiem, że tak nie powinno się robić, ale włącz mu na 10 minut vivę, niech będzie zajęty oglądaniem TV i słuchaniem muzyki, a Ty w tym czasie spróbuj dać mu z miseczki obiadek/deserwe - co uważasz 🙂
mam nadzieję, że kryzys z jedzeniem niedługo zażegnacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana juz próbowałam z Vivą,nagrałąm nawet na dekoder lady gagę-bad romance i paparazzi,bo je kocha i przez parę dni pomagało i potem d... 😞
Nie działa muzyka,zabawianie,rozśmieszanie...poprostu
MISECZKA+PRÓBA dania mu czegokolwiek z niej = WIELKI KRZYK I NIESZCZĘŚLIWE DZIECKO 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar mnie rozbraja...położyłam na skraj stołu ziemniaczka to go zrzucił na ziemię,położył się i zjadł 🤪...może mój syn ma etap naśladowania psa 🤪,bo paluszki czy be-betki to samo...z ziemi lepiej-a ja latam z mopem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sprobuj zachecic go zeby ci pomagal.. przy szykowaniu, albo dawaj mu do raczki..
Kasi pomysl tez uwazam za dobry poloz jakas ceratke i niech je na podlodze... jak zobaczy, ze ty jesz przy stole na pewno po jakims czasie bedzie chcial jesc jak mama
nie martw sie.
nadia tez miala ostatnio taki okres, ze nie chciala ani jesc z lyzeczki ani nic...tylko do raczki i cokolwiek z butelki.

Dzisiaj wlasnie od 10 nic nie jadla, a mamy 16...dalam obiad z misezeczki to nie...przelalam do butli to smakuje..
heh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję mu dać na jakiejś ceratce na podłodze 🤪...może zje 😁...

Dzięki za rady 🙂 🙂 🙂

Nooo jak Oskar słyszy Gagę to to samo...zahipnotyzowany albo dylu-dylu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś, a próbowałaś zmiany miseczki? Może ta mu się źle kojarzy 🙂 kup nową, z jakąś ciekawą aplikacją, inny kolor, żeby małego zaciekawić. Problem może być też w łyżeczce - tą też radziłabym wymienić na taką, która wygląda zupełnie inaczej. A może Młody już ma ochotę sam spróbować jeść - palpacyjnie? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...