Skocz do zawartości

POJEDYNCZ TĘTNICA PĘPOWINOWA. | Forum o ciąży


Ania0303

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Byłam dziś na usg połówkowym 3d. Miałam opisać wrażenia - więc było bardzo ciekawie, dzidzie super widać, wszystko było by idealnie gdyby nie to że lekarz na koniec mi oznajmił że mam pojedynczą tętnicę pępowinową. Lekarz mi powiedział że wg niego na razie mam się nie martwić bo niby wszystkie parametry wzrostowe dzidzi są ok. Serduszko ok, tętno ok. Ale ja i tak się bardzo boję. A wizytę u swojego ginka mam 10 maja.
Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć - w 13 tyg byłam na usg genetycznym, mimo tego że nie musiałam i wyszło wszystko ok, więc co nagle jedna tętnica zniknęła? Boję się.
Może wy dziewczyny wiecie coś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania, jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo, to nie masz powodów do obaw 🙂 pępowina dwunaczyniowa zdarza się dość często i zwykle nie ma żadnych zaburzeń w rozwoju dziecka. Czasami zdarzają się wady serca, ale to rzadkość - jeżeli chcesz mieć pewność czy z Twoim dzieciątkiem jest wszystko ok, to poproś swojego ginekologa o skierowanie na echo serca dziecka.

A może być też tak, że lekarz po prostu nie zauważył trzeciego naczynia - u mnie jedno naczynie nachodziło na drugie i dopiero po zmianie pozycji dziecka dało się dojrzeć trzecie naczynie 🙂

Przede wszystkim: nie stresuj się na zapas 🙂 bardziej Twojemu dziecku może zaszkodzić Twój stres, niż brak jednego naczynia w pępowinie 😉

Trzymaj się i bądź dobrej myśli! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję ci za słowa otuchy.
Wiem że nie powinnam się stresować, ale na razie sobie z tym nie radzę. Ledwo zaczęłam walczyć z anemią, i stanem zapalnym nerek, a teraz to. Od poczatku mam zagrożoną ciążę. Boję się, bardzo kocham moją Niunię i chcę by była zdrowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu, przechodziłam przez to samo w sierpniu 2009, USG połówkowe wykazało pępowinę dwukomorową, dalej mnitorowanie płodu i kolejne USG potwierdzające diagnozę, przy czym wszyscy mnie zapewniali, że 2% populacji to ma i nic się nie dzieje itp ... Po porodzie okazało się, że naczynia były trzy (!!!) Głowa do góry, będzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
odświeżam wątek
właśnie wróciłam z USG i niestety moja córcia ma dwukomorową pępowinę
wizytę u mojej ginekolog mam dopiero za kilka dni ale chyba nie wytrzymam i pójdę do niej jutro
strasznie się boję że to może być coś poważnego
czytałam że dwukomorowa pępowina może być przyczyną wad serduszka ale z usg wychodzi że na razie wszystko jest oki
strasznie się martwię
czy któraś z mam lub brzucholków miała podobną sytuację??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 lata później...

Hej dziewczyny!

Czy ktoś aktualnie ma ten problem? U mnie na badaniu USG prenatalnym wyszła izolowana pępowina dwunaczyniowa, innych wad nie wykryto mimo to lekarz zaproponował Amiopunkcje... Na USG dziecko rozwija się prawidłowo... Ktoś miał podobnie? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...