Skocz do zawartości

Brzuch po porodzie... | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja tez sie troche tym martwie, jak chodzilam do szkoly rodzenia to dostalam kartke z cwiczeniami jakie mamy wykonywac po porodzie, miesiac po, 3 miesiece po itd. zeby brzuszek znikl. Napewno odradzali zeby sciagac sie pasami albo bandazami, można ale po połogu, nie w pierwszych tygodniach. Mam tylko nadzieje ze brzuszek zejdzie po tych cwiczeniach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety ćwiczyć nie lubię ale jakoś brzuszek sam mi wrócił do stanu jaki był przed ciążą. Teraz druga, więc się zabezpieczyłam i kupiłam sobie gorset poporodowy na allegro za 40zł - czyli nie taka zła cena. Ma niby zapobiec przemieszczeniu się podbrzusza i ma ma wymodelować talię. Zobaczymy ile w tym prawdy... 🙂 Zawsze spróbować można. Jeżeli będę "ćwiczyła" to może ewentualnie w basenie... ? kto wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W pierwszej ciazy mialam naprawde ogromny brzuch.Moj brzuch po miesiacu wrocil do swojej normy,bez cwiczen i gorsetu.Teraz mam brzuszek mniejszy a do porodu zostaly mi rowne dwa tygodnie.Kupilam sobie pas poporodowy Pani Teresa Medica kosztuje ok 60zl ale naprawde warto,poniewaz efekty widze po mojej bratowej,ktora brzuch miala ogromny a teraz jest 2 miesiace po porodzie i brzucha zero!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od początku można w ciągu dnia starać się napinać mięśnie brzucha. ja nawet w ciąży mam napięte mięśnie brzucha w miarę ich możliwości oczywiście 🙂 dzięki temu kręgosłup nie boli, więc warto. a z tymi pasami to może być różnie, bo samo ich noszenie osłabia mięśnie, bo w je zastępują. dlatego warto mimo pasa mieć napięte mięśnie w ciągu dnia.

pozdrówki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Marccia napisał:
W pierwszej ciazy mialam naprawde ogromny brzuch.Moj brzuch po miesiacu wrocil do swojej normy,bez cwiczen i gorsetu.Teraz mam brzuszek mniejszy a do porodu zostaly mi rowne dwa tygodnie.Kupilam sobie pas poporodowy Pani Teresa Medica kosztuje ok 60zl ale naprawde warto,poniewaz efekty widze po mojej bratowej,ktora brzuch miala ogromny a teraz jest 2 miesiace po porodzie i brzucha zero!!! 🙂



Marcia,

ja sobie też kupiłam ten pas. Ciszę się, że słyszę, że pomaga.
Nie wiesz dokładniej jak go stosowała Twoja bratowa - jak często nosiła itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja mialam brzuch ogromny(120cm w obwodzie) jestem misiac po porodzie,staram sie cwiczyc,nosze pas i gorset poporodowy i uzywam kremow ujedniajacych...efekty sa widoczne...znajomi sie dziwia ze tak szybko zleciał...odpowiednia dieta,karmienie piersia i to co wyzej wymienilam potrafi pomoc...Pasy Pani Teresy sa ponoc najlepsze 🙂 w spodnie sprzed ciazy jeszcze sie nei mieszcze ale to nie z powodu brzucha tylko bioder....mam nadzieje,ze one tez szybko wroca do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...