Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

To ja idę zmywać naczynia 🙂 odezwę się później, ja na razie żadnych witamin nie biorę, muszę się wybrać do apteki to mi coś farmaceutka doradzi, bo moja ginka nic o tym nawet nie wspomniała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny co sądzicie o badaniach prenatalnych
spotkałam dziś znajomą która zapytała mnie czy robiłam już te badania
a jak ja powiedziałam że nawet o tym nie myślałam to popatrzała na mnie jak na strasznie wyrodną matkę aż mi się głupio zrobiło

sporo poczytałam o tych badaniach szczególnie inwazyjnych ale zastanawiam się czy to ma sens i czy warto ryzykować skoro ani ja nie nalezę do kobiet z powiększonego ryzyka ani lekarze też nic nie podejrzewają i z wielu usg wychodzi wszystko wporządku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uff nareszcie skończyłam czytać...to od wczoraj wieczór ze 20 str. naskrobałyście 🙂
dobrze że mam tu podgląd bo bym musiała chyba ze 100 str.nadrobić 🙂
a w ogóle miałyście jakieś badanie ginekologiczne...bo ja byłam już na 4 wizytach i jak na razie samo usg - a nie wiem czy z moją szyją itp. wszystko dobrze 😮 mam nadzieję że jeszcze do mnie zajrzy 🙂 płeć poznam też dopiero na połówkowym usg...a raz śniła mi się dziewczynka i raz chłopiec hih. BlueLagun myślisz że przy regularnych @ pewniejszy jest chłopiec??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o regularne @ to uważam, że tak, przecież nawet o tym książki powstały hehe 🙂 o planowaniu płci, ale warunek jest jeden.. regularna @ co do dnia 🙂 ja zawsze dostawałam tego samego dnia, nawet o tej samej porze np. jeśli jednego miesiąca dostałam rano, to kolejnego @ przychodziła rano, dziwne to, ale tak potrafiłam mieć. Dodatkowo o czym nie wiedziałam pisali, że na chłopca nie powinno się współżyć "tydzień" przed wtedy plemniki męskie mają większe szanse na dotarcie do komórki niż te, które były np. 3-4dni wcześniej wypuszczone hehe 🙂 a ja tak miałam.. bo miałam zapalenie pęcherza tydzień i w związku z tym nie miałam na nic ochoty, aha i jeszcze nie współżyć potem "po" kolejnych kilka dni 🙂 Nie wiem czy akurat utrafiłam, ale jedno jest pewne jeśli było to w trakcie owulacji albo po niej to szanse na chłopca są 90%, a na dziewczynkę 60% wg naukowców 🙂 Aaa i znowu mi się śniło, że byłam na badaniu usg i to był chłopiec (a sny są z reguły przewrotne, więc pewnie będzie dziewczyna). Za dużo już o tym myślę. Jak byłam ostatnio u ginki to sprawdzała mi szyjkę macicy i podbrzusze. Wg mnie każda z nas powinna mieć takie badanie wykonane standardowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Jak czytam o badaniu przez gina raz na kilka wizyt to sobie przypominam poprzednią ciążę. Dwa razy mnie zbadała. Teraz każdą wizytę zaczyna od przejrzenia wyników i od razu zaprasza na fotel!

Co do muzyki to ja głównie słucham radia. Nie nachodzi mnie na nic szczególnie. Nawet moje ulubione płyty leżą sobie grzecznie.

Idę czytać dalej bo wczoraj ostro dałyście czadu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do twardnienia macicy i bólu brzucha to ginka zapisała mi nospę forte ale staram się nie sięgać po nią często. Wolę poleżeć, odpocząć. Dobrze robię? Nospa szkodzi?

A jakie witaminy bierzecie kobity? Mi ginka kazała tylko coś sobie wyrać ale nic nie poleciła więc biorę Elevit jak w poprzedniej ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wczoraj taka byłąm zmęczona po wyjeżdzie do wawki ze nie dalam rady wejsc na kompa.Ale z Sebka oczami wszystko dobrze powoli sie naprawiaja 🙂 Ja od rana robię pyszny obiadek już sie leczo gotuje mniam mniam 🙂 I musze jeszcze posprzatac w domku ale tak mi sie nie chce. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joanna fajnie, że oczka Małego się naprawiają. Mojej Natali też biegały jak oszalałe 😉 Ja miała ponad roczek zaklejaliśmy jej raz jedno raz drugie oczko, potem nosiła okularki, potem w nich zaklejone miała jedno szkiełko. Ponad rok tak walczyliśmy ale jak tu nie naprawiać takich pięknych, dziecięcych ocząt 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂 Ja z tabletek to biore oczywiście feminatal 400 + 6 asmagów. Niedawno odstawiłam duphaston. Brałam go od początku( od 7 tyg)
Co zaś do muzyki to czytałam, że dzidzie bardzo lubią mozarta. Puszczanie im muzyki klasycznej rozwija mózgi 🙂 Bo taki bąbelek sobie słucha i analizuje i myśli 🙂 A mózg rośnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do was pytanie dot. rozstępów.
stosujecie już jakieś maści, balsamy czy oliwki? Ja na razie używam jakiegoś tłustego balsamu 2 razy dziennie. Ale wiem że są takie specjalne balsamy chroniące PRZED ROZSTĘPAMI. Nie mylić NA ROZSTĘPY. Poza tym staram się delikatnie szczypać skórę na brzuchu bo tak radzą w poradniku młodego skauta 😜 Podobno rozstępy są dziedziczne wiec ja raczej nie powinnam mieć jakiś brzydkich przebarwień ale wolę dmuchać na zimne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie dopiero co przyjechaliśmy a już minął tydzień i jutro wyjeżdżamy. Aż się z żalu napiję jakiegoś drinka. Owocowego oczywiście 😉 Dla Was też - proszę się częstować a ja spadam. Dziś dla odmiany nie nad morze tylko nad jezioro (piękne, widzę z okna)
[URL=http://img831.imageshack.us/i/30993914.jpg/][IMG]http://img831.imageshack.us/img831/3917/30993914.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam tylko balsamów z oliwką, masła do ciała ryż i imbir (bardzo tłuste) no i samej oliwki, na razie rozstępów nie ma widać, u mnie także genetycznie nikt nie ma (bynajmniej nie widać) brzuszki mają czyste. Także liczę na to, że do mnie los też się uśmiechnie. Próbuję sobie zrobić zdjęcie brzucha z tego 17tyg. ale coś mi nie wychodzi ehh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka mamuski!
Ja uzywam olejku z migdalow i wkropilam do niego plynna witamine E i to przed spaniem. A rano krem przeciw rozstepom. Staram sie dmuchac, ale wiem ze jak maja sie pojawic to i tak sie pojawia 🙂 Moja kolezanka nie miala ani jednego przez cala ciaze i zrobily jej sie dopiero po porodzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...