Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

jakis mam bol po lewej stronie jak by nerki no nie wiem wiem jedno nie moge wstawac chodzic a raczej ruszac lewa noga i nie wiem czy moge to smarowac jakos mascia eh zegnam sie zajrze jutro 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny nie kupujcie monitorów oddechu, bo dostaniecie zawału na każde jego piknięcie, lekarze też to odradzają 😉 to będzie życie w stresie, jedna laska też o tym gdzieś pisała, że jak piknęło to biegła z duszą na ramieniu a tu dziecku nic nie było, smacznie spało 🙃 Nam też się zdarza co jakiś czas inaczej oddychać nieregularnie, dłużej wstrzymywać powietrze itp. dziecko ma to samo, dopiero się uczy oddychać, ja na pewno do 2/3lat będę mieć małą przy sobie tzn, w naszym pokoju, ale będzie spać w swoim łóżeczku. A później dostanie swój własny pokój. Jednak warto kupować z allegro, u tej dziewczyny co kupiłam te ciuszki wysyłka wyszła 3,50 i jeszcze napisała, że dorzuci jakiś mały gratis 🙂 fajnie, że tacy ludzie jeszcze istnieją, dodałam ją do ulubionych sprzedających. Może jeszcze kiedyś coś wrzuci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu miałam wielką gulę po prawej stronie, która ze złości przez to, że zmieniłam pozycję z prawego boku na plecy zaczęła mocno kopać, nawet pępek 😜 mam takie pytanko do osób co się na tym znają, pępek z czym się łączy? bo wszędzie jest napisane, że macica przekracza granicę pępka.. a mała ewidentnie w niego kopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj byłam w takim sklepie PEPCO i znalazłam całe kosze nowych bawełnianych bodów i wszystkie za 5 zł 🙂 wzięłam na wypróbowanie 2 sztuki, ale naprawdę super gatunkowo 🙃
poza tym dużo jest różnych gadżetów dla maluszków za niewielką cenę...
wczoraj z mężem oglądaliśmy program o pielęgnacji noworodków i hehe przyłapałam go jak ocierał sobie łzę, ale oczywiście udawałam że nie widzę 😉 potem cały czas chodził i całował mój brzuszek 🤪 oj już widzę tych twardzieli na porodówce, jak zobaczą dzidzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas byłam przekonana co do tego, żeby mój ze mną nie szedł, ale stw że nie chcę być rozcinana, a żeby tak było to muszę dużo chodzić i rodzić w pozycji siedzącej a ktoś musi przecież mnie trzymać.. no chyba nie mama albo babcia 😉 więc mój został skazany na bycie razem ze mną na sali.. ciekawe ile kosztuje wynajęcie takiej sali (poród rodzinny) w sumie powinno to być za free, ale co szpital to inne obyczaje. W ogóle mój ostatnio zaczął mówić o pieniądzach, które trzeba przygotować na wizytę w szpitalu opłaceniu znieczulenia (haha) tego wziąć nie mogę, bo bym nie kontrolowała skurczy i by musieli rozciąć.. opłacenia położnej, sali itp. także nieźle 🙂 Aaaa i ciągle mi gada, że będę jak żona jego kolegi, że przez cały poród go wyzywała i klnęła jak szewc 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jeśli chodzi o pozycje to u nas w szpitalu nie wybierasz sobie czy chcesz tak czy tak, poprostu kłada cię na łózko i już, nie ma innej mozliwości, ale moze u was jest inaczej i mozecie rodzic na siedząco czy inaczej, jak jest wybór to fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj maz tez bedzie ze mna przy porodzie. Nie wykopala bym go z sali chocbym chciala. Rodzi sie jego dziecko, nie wyobrazam sobie zeby mogl stracic ten cudowny moment. Wszyscy nasi znajomi rodzili razem i faceci byli nie tylko dumni ze swoich partnerek ale i z siebie, bo czuli sie potrzebni. Mi sie wydaje, ze to zalezy od dojrzalosci mezczyzny... W cale nie musi zagladac co sie tam dzieje. Moze stac z tylu lub z boku, patrzec na zone, wspierac ja itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
muszę dokładnie dopytać, ale z tego co wyczytałam na stronie "rodzić po ludzku" to mają wanne porodową, worek sako, piłkę i można sobie wybrać pozycję. A co do mężów na porodówce, ja powiedziałam mojemu, co czytałam i czego się obawiam a on uszanował to, mimo że na początku chciał rodzić ze mną. Z tego co się orientuje to trzeba być po szkole rodzenia, żeby móc rodzić razem? Nigdy nie wiadomo jak nasz partner zareaguje. Nie przewidzi tego ani kobieta ani on sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue - moja kolezanka rodzila ze znieczuleniem i nie nacinali jej. Ja tez postaram sie rodzic bez znieczulenia na stojaco, albo w kuckach, ale nie wiem czy wytrzymam bol. Mozliwe ze zaczne sie drzec by mi dali wszystko byleby tylko nie czuc bolu 🤪
Dziewucha z wrzesniowek rodzila stojac kolo lozka tak, ze rekoma sie na lozku opierala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mika to twoja decyzja i nikt jej nie bedzie podwarzal 🙂 ja przed ciaza tez mowilam, ze chce rodzic bez niego, ale pozniej zmienilam zdanie i nie wyobrazam sobie nikogo innego... zwlaszcza ze tutaj polozna zaglada do ciebie co jakis czas a tak to jestes sama az do boli partych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w szpitalu w ktorym bede rodzila bede miala taki pokoj dla siebie
http://www.guysandstthomas.nhs.uk/services/womensservices/maternity/labour/homefromhome.aspx
zastanawialam sie nad porodem w wannie, ale nie mozna liczyc na znieczulenie. w pokoju jest lazienka wiec bede mogla skorzystac z prysznica, moze troche usmierzy bol. poza tym do szpitala mam przyjechac jak skurcze beda co 5 min lub jak odejda wody, wiec moze w cale dlugo tam nie zabawie (mam nadzieje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...