Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja już czuję się o niebo lepiej ale Natalkowy ostry ból gardła, 3 dzień wysokiej gorączki i jakaś dziwna wysypka to -jak stwieerdził dziś internista- szkarlatyna 😞 Jutro ma obejrzeć ją jeszcze pediatra. Boję się, że Majuśka też złapie 😞

Dziewczyny moja Majka strasznie charcze w nocy (jakby miała gdzieś głęboko zapchany nosek). Ciężko jej się oddycha (w dzień jest ok a w nocy a raczej nad ranem strasznie. Męczy ją to). Co mogę poczynić by temu zaradzić?

O widzę temat seksu na tapecie 😆 Na szczęście jakoś fizycznie i psychicznie tak szybko się pozbierałam, że i w tej kwestii wszystko wróciło już do normalności 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Justyna moja ma na odwrót.. za dnia charczy właśnie tak, że myślę, że ma zapchany nos i katar.. ale nic z noska nie leci, żadnego kataru nie ma tam widać, a jak śpi to jest ciuchutka jak myszka, mam takie wrażenie jakby nie mogła nosem oddychać i ma go przytkany, ale przecież je normalnie bez żadnych przerw itd. śpi cicho z zamkniętą buzią, więc nie wiem o co chodzi. Może to być wiotkość krtani, bo niemowlaki na początku tak mają, ale to raczej chodzi o świsty i odchylanie główki do tyłu, a ona tego tak często nie robi. Jutro idę do pediatry to się zapytam co to może być czy to jest normalne. No i dostanę w końcu jakiś antybiotyk, bo zwariować można z tymi oczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jeszcze nie ma ataków, ale pewnie niedługo nadejdą, bo zaczyna mieć problemy z kupkami.. mimo tego, że dostaje herbatkę z kopru i moje mleko a modyf. ma składniki umożliwiające łatwe robienie kupki. No, ale na szczęście robi ją 2 razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hEJ 🙂
Mój Maluch właśnie śpi, w dzień ma ciężko ze spaniem, w nocy za to nawet nieźle.
Też już miał coś ale zaparcia, kolki i czasami go to łapie. Nie bardzo jest co poradzić, ale już kupiliśmy espumisan dla dzieci można dawać od 1 miesiąca. A tak na razie tylko ciepłe pieluchy na brzuszek, masaż i kładzenie na brzuchu mamy. Poza tym naczytałam się o tych kolkach, że to też bardziej na podłożu emocjonalnym, więc teraz staram się być bardzoooo spokojnaaaa.
Ja już lepiej, szwy już mam ściągnięte, waga wróciła do tej sprzed porodu, brzuch trochę jeszcze taki miękki.
Uczymy się siebie i przyzwyczajamy się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynko takie harczenie w nosku to nie musi byc od razu choroba, lekarka mi mowiła ze czesto mleko tam zalega i dlatego tak. Możesz sól fizjologoczną wkropić albo sól morską i potem odciągnąć. Ja mam zamiast gruszki taki aspirator, rewelacja wyciąga wszystko co tam głęboko zalega.

Dzisiaj było wietrzenie przy otwartym balkonie, ale chyba mu sie za bardzo nie podobało, ciekawe czy bedzie lubiał spacerki:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
ja dzis tez wyniosłam moją małą na chwile na balkon, ale dostala czkawki i marudzila wiec szybko wróciłyśmy.
Jak bedzie ladna pogoda to moze w tym tygodniu wyjdziemy na krótki spacer.
Moja jak narazie nie placze i nie ma kolki ale kupki robi po kazdym jedzeniu 🙃 tylko pampersów idzie ze masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
u mnie w domu szpital normalnie. ja chora boli mnie głowa, mam zatkany nos i katar i ciągle mi zimno., Marcelek kaszle, mąż też chory i boję się o malutkiego.
dziewczyny taki zatkany nosek to sapka- ja na to wpuszczam dla małego po jednej kropli soli fizjologicznej i jest lepiej. Mój Marcel też miał sapkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka z tymi pieluchami mam dokładnie tak samo, zmiana pieluchy po śnie, przed karmieniem i potem od razu po karmieniu 🤪
A z tym co piszesz tez sie meczylam , ale sie w koncu uporałam, zmywałam to wacikiem namoczonym w cieplej wodzie ale tez nie wszystko zeszlo, na drugi dzien znów to samo, potem po kapieli i powoli zeszlo, ale łatwo nie bylo bo caly czas kopie nóziami i nie moglam dokladnie wyczyscic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny 🙂
Dzisiejsza wizyta u pediatry trochę "zmieniła" Natalkową chorobę. Już ponoć to nie szkarlatyna (a wysypka być może z przeziębienia, gorączki) ale gardło ma zaropiałe i antybiotyk poszedł w ruch. Taka biedna jest kochana, uszko pobolewa, gorączka ją osłąbia a najbardziej ubolewa, że nie może do Majusi się tulić, całować jej 😞

A Majka miała dziś okropną noc (prawie nic nie spała, jęczała sobie - oboje jesteśmy padnięci). Od rana też nie jest różowo. Mało spi a ja nie spi to nie poleży sobie jak zawsze tylko popłakuje żałośnie 😞 Aby tylko to nie był początek jakiegoś choróbska 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sapka u noworodka
Jej przyczyną jest często obrzęk błony śluzowej nosa. W nosie nie ma wydzieliny, ale jest on przytkany. Powinien zaś być drożny, by zatrzymywać zanieczyszczenia i wirusy znajdujące się w powietrzu. To szczególnie ważne u noworodka, bo nie potrafi on oddychać buzią. Wypróbuj nasze rady na takie kłopoty.
Nawilżaj nos noworodka. Zapuść do każdej dziurki po kropli soli fizjologicznej. Oklep dziecku plecki.
Wietrz mieszkanie, w którym przebywa noworodek. Temperatura nie powinna przekraczać 21ŻC. Jeśli jest wyższa, przykręć kaloryfery. Nawilżaj powietrze (ale nie przesadnie, bo zbyt duża wilgoć sprzyja namnażaniu się bakterii i roztoczy kurzu). Wystarczy zawiesić specjalne nawilżacze na kaloryferach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie tak dla żartów mówię do Natalii :"Kąpiel, szybko do łóżka bo my z tatą będziemy się seksić" 😉 A Ona mi na to: "To zdejmujcie bluzki, spodnie i matjki" 😉 No to ja się pytam jej "Zdejmiemy i co dalej?" A Ona: " I będziecie walczyć" 😉 Ależ się uśmiałam. Ponoć kolega w przedszkolu tak jej wytłumaczył co to jest sex 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To, że dzieci nie przynosi bocian to Ona wie od dawna ale to skąd dziecki w brzuchach mam to do tej pory wystarcza jej, że się rodzice kochają i dlatego się przytulają i stąd są ich kochane dzieci (stąd jest Ona i jej Majeczka) 😉
Nie wiem czy ta jej definicja seksu to ma w jej głowie jakiekolwiek połączenie z tym skąd są dzieci 😜


Dziewczyny jakie macie i polecacie aspiratory do noska. Frida jest dobry czy lepiej coś innego poszukać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolki najczęściej przychodzą w nocy i dziecko płacze kilka h zanim się uspokoi, a jak płacze i się pręży i co jakiś czas uspokaja to ma gazy lub chce kupkę zrobić a nie może, niemowlaki nie mają władzy nad mięśniami odbytu dlatego pracują całym brzuszkiem żeby zrobić kupę u mnie herbata z kopru sprawdza się idealnie, jak tylko ją boli brzuszek od razu daję do wypicia i po jakimś czasie robi tą kupę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się utrzymuje od 2 dni krew w nosie, mam pełno strupów i co jakiś czas odpada jakiś i znowu krew leci to z przemęczenia chyba 😞 Dzisiaj na 12:10 mam wizytę u pediatry 😉 ale nie będę ryzykować spaceru z wózkiem, bo mam dosyć spory kawałek, więc wezmę najwyżej taxę. No i ta pogoda jest lipna ciągle na minusie, przedwczoraj było -7. Dzisiaj nie wiem jak będzie, ale werandowałam z nią tylko 4 razy, a ona ma te chore oczka i do tego ten nosek przytkany to nie chcę żeby się przeziębiła. Mój jest w pracy to najwyżej wezmę babcię ze sobą, bo przyjechała mi pomóc 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzisiejsza noc nawet udana 🙂 Mój mąż dziś pierwszy dzien od porodu poszedł do pracy, ale mam jeszcze pomoc bo bratanica jest u mnie i zajmuje sie Mają jak trzeba.

Wczoraj i dziś Bartek zrobił zieloną kupkę, nie wiem czy to normalne czy nie???? moze to od tego koperku????
Powiedzcie mi czy jak bede dawała codziennie koperek do picia to organizm sie przyzwyczai i bez tego pożniej kupki nie zrobi????

Bo u dorosłych tak jest, moja tesciowa juz bez herbatek na trawienie nie moze zyc, bo organizm jej sie przyzwyczaił i jak nie wypije to ma problem z wypróżnieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I powiedzcie mi ile razy należy werandowac przed wyjsciem z domku???? Ja wczoraj werandowałam i dzis juz chciałam isc na dwór ale moj mąz mówi ze chyba za szybko. Sama nie wiem, ja nawet nie pamietam czy Maje werandowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w przychodni, mała zachowywała się wyjątkowo spokojnie była cisza, 0 płaczu, stękania itd. dostała zapisane krople na oczy i jak to nie pomoże to do okulisty na odetkanie kanalika zapytała się czym karmie małą to pow. że mlekiem modyf. i piersią czasami, to zapytała jakim.. no i NIC nie powiedziała na to także wydaje się w porządku lekarką, zbadała małą itd. nawet sympatyczna jest. Mała waży 4200g i się dziwiły obie, że tak ładnie przytyła, no i pielęgniarka powiedziała, że jest długa no, ale nie wiem ile aktualnie ma cm. Rośnie jak na drożdżach, a nie ma jeszcze skończonych 4tyg. ze szpitala wyszła z wagą 1420g 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...