Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

joanna2236 napisał(a):
Gosia śliczny ten torcik 🙂
A dlaczego sie nie zabezpieczasz jak nie planujesz dzidzi?


Dokładnie śliczny! Ja na razie się seksiłam tylko 2 razy i za 1 razem nie bolało tak bardzo, a za drugim owszem (kilka dni temu) i nie rozumiem dlaczego.. może za szybko po okresie to było, bo 1-2dni. Mam dość tych blizn 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
i żeby nie było dziewczyny że ma cos do nieplanowanych ciąż!!!! po prostu ja nie mam dobrego doświaqdczenia bo po dwóch planowanych co do miesiąca ciążach wpadliśmy w momencie kiedy postanowiłam zadbac o siebie.Ja waże 50 kg a dzieci urodziłam po 3,5 kg kazde więc mój kręgoslup powiedział dośc.poszłam do lekarza dal skierowanie na rtg więc je zrobiłam okazało się ze był to 20 dzień cyklu i akurat miesiac wpadki.nikomu nie życzę takich nerwów.wszystko jeszcze przede mną,ale mam nadzieje że będzie juz tylko lepiej.każdy lekarz mowil że powinnam poronić jesli zarodek miałby byc uszkodzony...

Tort po prostu cudny!!!!!!!!!!!!!!!!!aż mi slinka leci.alez smaka narobiłaś!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sangia napisał(a):
wesa napisał(a):
Sangia jesli moge zapytac ile mają twoje dzieciaczki?


jesne że możesz zapytać 🙂 synek ma 5 lat-włąsnie skończył w marcu a córeczka w kwietniu będzie miała 2 latka teraz mam termin na maj 🙂 ale jak to będzie to czas pokaże....


To tez taka niewielka róznica ja mam córke 2 latka i 4 miesiące i teraz synka 2 miesiące. A to trzecie też planowaliscie??? Ja narazie nie planuje trzeciego, ale tak gdzies w srodku czuje ze chciałabym jeszcze jedno dziecko miec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Sangia ja z natury jestem panikarą 🙂 dlatego się wszystkim zamartwiam zamiast cieszyć, ale w końcu jestem matką i chciałabym dla małej jak najlepiej. Ty zresztą też! Będzie dobrze! Musi być! Swoją drogą mało na necie jest o tym zbiorniku, prawie wcale, więc takie odchylenia chyba występują rzadko same w sobie, bo przeważnie z tego co czytałam to występują razem z innymi wadami, skoro tego u nas nie ma to chyba wszystko jest ok. najważniejsze by komory boczne nie były poszerzone a mózgowie symetryczne 🙂


faktycznie mało jest o tym pomijająć skrajne fora o dandy walker i innych schorzeniach.czasem lekarze też sa nadgorliwi-ja usg połowkowe całje trójce robilam u jednego gina ale jak is eokazało sprzet mial teraz inny-jeszcze czulszy.Porównując wyniki między synkiem a teraźniejszym usg małej jest o cąła kartke zapisów więcej!w samych przepływach dopplerowskich dopatrzyłam się róznic i te teraz bardziej czułe mają jescze inne normy.wiem że wpływu na nic już nie mam-znaczy mam-leżec moge i nie myslec o najgorszym.przepraszam za literówki ale pisze na leżąco....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
sangia napisał(a):
wesa napisał(a):
Sangia jesli moge zapytac ile mają twoje dzieciaczki?


jesne że możesz zapytać 🙂 synek ma 5 lat-włąsnie skończył w marcu a córeczka w kwietniu będzie miała 2 latka teraz mam termin na maj 🙂 ale jak to będzie to czas pokaże....


To tez taka niewielka róznica ja mam córke 2 latka i 4 miesiące i teraz synka 2 miesiące. A to trzecie też planowaliscie??? Ja narazie nie planuje trzeciego, ale tak gdzies w srodku czuje ze chciałabym jeszcze jedno dziecko miec 🙂



napisałam post wcześniej że to kompletne zaskoczenie i niby miłe ale nie w porę!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
sangia napisał(a):
wesa napisał(a):
Sangia jesli moge zapytac ile mają twoje dzieciaczki?


jesne że możesz zapytać 🙂 synek ma 5 lat-włąsnie skończył w marcu a córeczka w kwietniu będzie miała 2 latka teraz mam termin na maj 🙂 ale jak to będzie to czas pokaże....


To tez taka niewielka róznica ja mam córke 2 latka i 4 miesiące i teraz synka 2 miesiące. A to trzecie też planowaliscie??? Ja narazie nie planuje trzeciego, ale tak gdzies w srodku czuje ze chciałabym jeszcze jedno dziecko miec 🙂


Ja tak myślę, że na razie to nie są czasy na 3 dzieci (chodzi mi o względy materialne) 😞 no chyba, że kogoś stać to wtedy nie ma sprawy, bo tak myśląc przyszłościowo to na studia bym chciała każde dziecko wysłać itd. a jakby była mała różnica między nimi to z czego? Jedno by nie skończyło studiów drugie by zaczynało a trzeciemu dziecku też by trzeba było naukę zapewnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youmit napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
Gosia śliczny ten torcik 🙂
A dlaczego sie nie zabezpieczasz jak nie planujesz dzidzi?

Gosia tort 1klasa!mniammmmmmmmmm
dałabym się pokroić dla takiego 🙂


A ta polewa to sztuczna czy z czekolady białej? bo ja tych sztucznych nie lubię. Taki podobny tort był na weselu u mojego męża brata fuuuuuu, całe nadzienie było smaczne a tej polewy nie szło jeść, każdy to odrzucał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie to już rząd szyki pokrzyżowal bo miały mi dzieci isc do przedszkola tak żeby ise zazębiały 1 rok i żeby mała się na bank dostała a tu zonk! synek pójdzie o rok wcześniej obowiązkowo do pierwszej klasy a córcia może sie nie dostac wtedy do przedszkola.No i ja akurat obserwuję coraz więcej rodzin z 3 dzieci...

Blue no niby się zmniejszył ale co będzie teraz po miesiącu to sie okaze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sangia napisał(a):
mnie to już rząd szyki pokrzyżowal bo miały mi dzieci isc do przedszkola tak żeby ise zazębiały 1 rok i żeby mała się na bank dostała a tu zonk! synek pójdzie o rok wcześniej obowiązkowo do pierwszej klasy a córcia może sie nie dostac wtedy do przedszkola.No i ja akurat obserwuję coraz więcej rodzin z 3 dzieci...

Blue no niby się zmniejszył ale co będzie teraz po miesiącu to sie okaze...

W moim towarzystwie i znajomych na razie każdy ma po 1 lub po 2, ale ja na razie jako tako młoda jestem to nie mam znajomości wśród osób koło 30 lub "po" przykładowo.

Nie kracz! Nie powiększy się już!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
youmit napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
Gosia śliczny ten torcik 🙂
A dlaczego sie nie zabezpieczasz jak nie planujesz dzidzi?

Gosia tort 1klasa!mniammmmmmmmmm
dałabym się pokroić dla takiego 🙂


A ta polewa to sztuczna czy z czekolady białej? bo ja tych sztucznych nie lubię. Taki podobny tort był na weselu u mojego męża brata fuuuuuu, całe nadzienie było smaczne a tej polewy nie szło jeść, każdy to odrzucał.


ja obstawiam lukier lub mase cukrowa z której można lepić sliczne rzeczy na torty i nie tylko-zgadlam? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
youmit napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
Gosia śliczny ten torcik 🙂
A dlaczego sie nie zabezpieczasz jak nie planujesz dzidzi?

Gosia tort 1klasa!mniammmmmmmmmm
dałabym się pokroić dla takiego 🙂


A ta polewa to sztuczna czy z czekolady białej? bo ja tych sztucznych nie lubię. Taki podobny tort był na weselu u mojego męża brata fuuuuuu, całe nadzienie było smaczne a tej polewy nie szło jeść, każdy to odrzucał.


ja obstawiam lukier lub mase cukrowa z której można lepić sliczne rzeczy na torty i nie tylko-zgadlam? 🙂


Ale ten tort wygląda jak od profesjonalistki normalnie nie mogę się napatrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
youmit napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
Gosia śliczny ten torcik 🙂
A dlaczego sie nie zabezpieczasz jak nie planujesz dzidzi?

Gosia tort 1klasa!mniammmmmmmmmm
dałabym się pokroić dla takiego 🙂


A ta polewa to sztuczna czy z czekolady białej? bo ja tych sztucznych nie lubię. Taki podobny tort był na weselu u mojego męża brata fuuuuuu, całe nadzienie było smaczne a tej polewy nie szło jeść, każdy to odrzucał.


najczesciej sie tego nie je bo to jest masa cukrowa, bardzo słodka, coś jak marcepan, mało kto to lubi. Przewaznie je sie środek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
youmit napisał(a):
joanna2236 napisał(a):
Gosia śliczny ten torcik 🙂
A dlaczego sie nie zabezpieczasz jak nie planujesz dzidzi?

Gosia tort 1klasa!mniammmmmmmmmm
dałabym się pokroić dla takiego 🙂


A ta polewa to sztuczna czy z czekolady białej? bo ja tych sztucznych nie lubię. Taki podobny tort był na weselu u mojego męża brata fuuuuuu, całe nadzienie było smaczne a tej polewy nie szło jeść, każdy to odrzucał.


najczesciej sie tego nie je bo to jest masa cukrowa, bardzo słodka, coś jak marcepan, mało kto to lubi. Przewaznie je sie środek 🙂


A tego nie wiedziałam 😜 jeszcze miałam focha co to takie "obrzydliwe" jest hehe!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sangia napisał(a):
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂


A jak córka ma na imię? bo nie pisałaś tego. Ja już też mam choróbsko za sobą na szczęście mała nie zachorowała. Sangia jakbyś zaczęła wymyślać imiona to może by Ci się humor poprawił 😉 a ile mała obecnie może ważyć? w tych tyg. co jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Blue ile ty masz lat?


W kwietniu 24 🙃 będę mieć 24 ładnie się złożyło, a mój ma 28. A Ty Wesa chyba jesteś starsza o rok albo o 2 nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂


A jak córka ma na imię? bo nie pisałaś tego. Ja już też mam choróbsko za sobą na szczęście mała nie zachorowała. Sangia jakbyś zaczęła wymyślać imiona to może by Ci się humor poprawił 😉 a ile mała obecnie może ważyć? w tych tyg. co jesteś?


kurcze własnie róznie piszą zależy od kalkulatora.mam nadzieję dowiedziec się w poniedziałek.wiadomo że to też będzie tylko orientacyjnie ale może sie torche uspokoję.wciaż mnie przeraża urodzenie wcześniaka i problemy ze zdrowiem dziecka wtedy.leżenia też mam już po dziurki bo ja raczej do tych ruchliwych należę!

a mowilam że masa cukrowa? ha! naprawde sliczny tort!gratuluję inwencji i chęci! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂


A jak córka ma na imię? bo nie pisałaś tego. Ja już też mam choróbsko za sobą na szczęście mała nie zachorowała. Sangia jakbyś zaczęła wymyślać imiona to może by Ci się humor poprawił 😉 a ile mała obecnie może ważyć? w tych tyg. co jesteś?


kurcze własnie róznie piszą zależy od kalkulatora.mam nadzieję dowiedziec się w poniedziałek.wiadomo że to też będzie tylko orientacyjnie ale może sie torche uspokoję.wciaż mnie przeraża urodzenie wcześniaka i problemy ze zdrowiem dziecka wtedy.leżenia też mam już po dziurki bo ja raczej do tych ruchliwych należę!

a mowilam że masa cukrowa? ha! naprawde sliczny tort!gratuluję inwencji i chęci! 🙂


Ja też leżałam i to sporo nie chciałam urodzić w grudniu. Normalnie miałam dość. Ostatnie tygodnie były udręką. No to w 38tyg. spokojnie możesz rodzić 😜 a teraz jeszcze musisz się pomęczyć moja koleżanka ur. wcześniaka w 36tyg. to ma z nim same problemy, ale on na toxo w między czasie zachorował jak była z nim w ciąży, a siostra mojego męża urodziła w 32tyg. i mały zdrowy jak byk a jaki wielki!! Ważył 2,5kg jak się urodził a po mieś. ważył 4,5kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...