Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂


A jak córka ma na imię? bo nie pisałaś tego. Ja już też mam choróbsko za sobą na szczęście mała nie zachorowała. Sangia jakbyś zaczęła wymyślać imiona to może by Ci się humor poprawił 😉 a ile mała obecnie może ważyć? w tych tyg. co jesteś?


kurcze własnie róznie piszą zależy od kalkulatora.mam nadzieję dowiedziec się w poniedziałek.wiadomo że to też będzie tylko orientacyjnie ale może sie torche uspokoję.wciaż mnie przeraża urodzenie wcześniaka i problemy ze zdrowiem dziecka wtedy.leżenia też mam już po dziurki bo ja raczej do tych ruchliwych należę!

a mowilam że masa cukrowa? ha! naprawde sliczny tort!gratuluję inwencji i chęci! 🙂


Ja też leżałam i to sporo nie chciałam urodzić w grudniu. Normalnie miałam dość. Ostatnie tygodnie były udręką. No to w 38tyg. spokojnie możesz rodzić 😜 a teraz jeszcze musisz się pomęczyć moja koleżanka ur. wcześniaka w 36tyg. to ma z nim same problemy, ale on na toxo w między czasie zachorował jak była z nim w ciąży, a siostra mojego męża urodziła w 32tyg. i mały zdrowy jak byk a jaki wielki!! Ważył 2,5kg jak się urodził a po mieś. ważył 4,5kg.




własnie dlatego ciężko to oszacowac.a jaki powód był tego porodu w 32 tc?ja mam plan wytrzymać choć do 36 tc ale to jeszcze tyyyyyyyyyyle czasu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂


A jak córka ma na imię? bo nie pisałaś tego. Ja już też mam choróbsko za sobą na szczęście mała nie zachorowała. Sangia jakbyś zaczęła wymyślać imiona to może by Ci się humor poprawił 😉 a ile mała obecnie może ważyć? w tych tyg. co jesteś?


kurcze własnie róznie piszą zależy od kalkulatora.mam nadzieję dowiedziec się w poniedziałek.wiadomo że to też będzie tylko orientacyjnie ale może sie torche uspokoję.wciaż mnie przeraża urodzenie wcześniaka i problemy ze zdrowiem dziecka wtedy.leżenia też mam już po dziurki bo ja raczej do tych ruchliwych należę!

a mowilam że masa cukrowa? ha! naprawde sliczny tort!gratuluję inwencji i chęci! 🙂


Ja też leżałam i to sporo nie chciałam urodzić w grudniu. Normalnie miałam dość. Ostatnie tygodnie były udręką. No to w 38tyg. spokojnie możesz rodzić 😜 a teraz jeszcze musisz się pomęczyć moja koleżanka ur. wcześniaka w 36tyg. to ma z nim same problemy, ale on na toxo w między czasie zachorował jak była z nim w ciąży, a siostra mojego męża urodziła w 32tyg. i mały zdrowy jak byk a jaki wielki!! Ważył 2,5kg jak się urodził a po mieś. ważył 4,5kg.




własnie dlatego ciężko to oszacowac.a jaki powód był tego porodu w 32 tc?ja mam plan wytrzymać choć do 36 tc ale to jeszcze tyyyyyyyyyyle czasu!


Ona miała raka szyjki macicy, więc ją wycieli i zaszyli macicę. Chyba tętno też spadało czy coś nie pamiętam teraz. Także coś tam się zaczęło dziać i stąd szybszy poród przez cc. A chłopiec ma teraz 2lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
sangia napisał(a):
nie wymyśliłam bo wszystkie kóre mi sie podobają są bliskie imieniu córeczki a nie chce żeby fonetycznie tak samo brzmiały
poza tym mam teraz wazniejsze zmartwienia niz imię.
aktualnie np. zaczynamy wszyscy smarkac na potęgę-ot uroki rodziny przedszkolaka 🙂


A jak córka ma na imię? bo nie pisałaś tego. Ja już też mam choróbsko za sobą na szczęście mała nie zachorowała. Sangia jakbyś zaczęła wymyślać imiona to może by Ci się humor poprawił 😉 a ile mała obecnie może ważyć? w tych tyg. co jesteś?


kurcze własnie róznie piszą zależy od kalkulatora.mam nadzieję dowiedziec się w poniedziałek.wiadomo że to też będzie tylko orientacyjnie ale może sie torche uspokoję.wciaż mnie przeraża urodzenie wcześniaka i problemy ze zdrowiem dziecka wtedy.leżenia też mam już po dziurki bo ja raczej do tych ruchliwych należę!

a mowilam że masa cukrowa? ha! naprawde sliczny tort!gratuluję inwencji i chęci! 🙂


Ja też leżałam i to sporo nie chciałam urodzić w grudniu. Normalnie miałam dość. Ostatnie tygodnie były udręką. No to w 38tyg. spokojnie możesz rodzić 😜 a teraz jeszcze musisz się pomęczyć moja koleżanka ur. wcześniaka w 36tyg. to ma z nim same problemy, ale on na toxo w między czasie zachorował jak była z nim w ciąży, a siostra mojego męża urodziła w 32tyg. i mały zdrowy jak byk a jaki wielki!! Ważył 2,5kg jak się urodził a po mieś. ważył 4,5kg.




własnie dlatego ciężko to oszacowac.a jaki powód był tego porodu w 32 tc?ja mam plan wytrzymać choć do 36 tc ale to jeszcze tyyyyyyyyyyle czasu!


Ona miała raka szyjki macicy, więc ją wycieli i zaszyli macicę. Chyba tętno też spadało czy coś nie pamiętam teraz. Także coś tam się zaczęło dziać i stąd szybszy poród przez cc. A chłopiec ma teraz 2lata.


ło matko! dlatego własnie pytałam bo takie wczesne porody to z reguły jakies ekstremalne przypoadki ndciśnienie rak itd. podobno po tym fenoterolu dzieci szybciej troche przybieraja bo pępowina jest bardziej ukrwiona.jednak skutki uboczne też sa.no nic....jakos to będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wymiary miały Twoje dzieci po urodzeniu? Może nie będzie tak źle. Ja w tym prawie 39tyg. miałam II stopień łożyska czyli prawie jak nowe 😜 i nie żałowałam sobie z jedzeniem, a mała i tak ważyła tylko 3610g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Ja kolejnego dziecka nie planuje.( ale jak sie zdarzy to bede szczesliwa,) narazie zero zabezpieczen 🙂 🙂0
ja biore tabletki narazie nie miesiaczkuje bo nadal karmie wiec jeden problem z glowy na trzecie dziecko niemogesobie pozwolic do pumki sie nie do budujemy i nie bede miala jakies stalej praaacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niesamowity kolor oczu 😁 zielono-niebieski albo niebiesko-zielony

[URL=http://img291.imageshack.us/i/zdjcia0018r.jpg/][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/8494/zdjcia0018r.jpg[/IMG][/URL]



[URL=http://img855.imageshack.us/i/zdjcia0020.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/2629/zdjcia0020.jpg[/IMG][/URL]





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
A jakie wymiary miały Twoje dzieci po urodzeniu? Może nie będzie tak źle. Ja w tym prawie 39tyg. miałam II stopień łożyska czyli prawie jak nowe 😜 i nie żałowałam sobie z jedzeniem, a mała i tak ważyła tylko 3610g.


tylko 3610??????????? dobre!
moje wazyly po 3,5 kg i maiły 55 cm oboje.no ale ja w pierwszej ciazy pracowałam do 9 msc a w drugiej w dzień porodu grałam jeszcze w piłke z synem-generalnie cały czas w biegu.teraz tez tak był ale nerwy zawazyły njiestety.
najbardziej obawiam sie o oddychanie u tsakiego maluszka i podobno często sa problemy ze słuchem i neurologiczne.jakos wole nie ryzykowac.odetchne dopiero po świętach jak dotrwam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sangia napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
A jakie wymiary miały Twoje dzieci po urodzeniu? Może nie będzie tak źle. Ja w tym prawie 39tyg. miałam II stopień łożyska czyli prawie jak nowe 😜 i nie żałowałam sobie z jedzeniem, a mała i tak ważyła tylko 3610g.


tylko 3610??????????? dobre!
moje wazyly po 3,5 kg i maiły 55 cm oboje.no ale ja w pierwszej ciazy pracowałam do 9 msc a w drugiej w dzień porodu grałam jeszcze w piłke z synem-generalnie cały czas w biegu.teraz tez tak był ale nerwy zawazyły njiestety.
najbardziej obawiam sie o oddychanie u tsakiego maluszka i podobno często sa problemy ze słuchem i neurologiczne.jakos wole nie ryzykowac.odetchne dopiero po świętach jak dotrwam.


3,5kg to są przeciętne dzieci hehe! Ja ważyłam 4kg. Hmm ciekawe ile będzie ważyć moje drugie dziecko. Ja tam mogę i 4,5kg rodzić 🙃 byle było zdrowe. Mojej koleżanki synek ma problemy z napięciem mięśniowym. Ma pół roku a jeszcze nie bierze sam do ręki rzeczy i wszystko upuszcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ja lecę oglądać tv i jeść chipsy (a miałam się odchudzać!!) 🙃 no to dziewczyny do kolekcji macie mój kolor oczu a zdjęcie całej reszty za jakiś czas jak Ela coś wklei 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Blue ile ty masz lat?


W kwietniu 24 🙃 będę mieć 24 ładnie się złożyło, a mój ma 28. A Ty Wesa chyba jesteś starsza o rok albo o 2 nie?

ja teraz w maju koncze ćwierć wiecze hihi 25 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
Wesa tort cudowny 😘prosze podaj przepis a gdzie można kupić taką mase cukrową?i jak to się robi?zielona jestem ☺️

mozna kupic na allegro nawet ale po co jak samemu tez da rade. ja znalazłam ten przepis na you Tube. pokazane jak sie robi super. A tort to jaki chcesz ja robiłam z masą toffi i śmietankową 🙂 bardzo dobry wyszedł 🙂 już poł nie ma 🙂

w 70 ml wrzacej wody rozpuszczasz 3 łyzeczki zelatyny i 50g glukozy wszystko zarabiasz jak ciasto na pierogi z ok 800g cukru pudru. wałkujesz nakładasz mase na torta.mozna z tego rózne figurki zrobic też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariatki jedne 😜 Joasiu jaka tam starsza haha! Rocznik ten sam 😜 Już się tutaj nie próbuj odmładzać 😁 Obudziłam moją księżniczkę nakarmiłam zjadła 40ml i teraz sobie czuwa. Jeszcze jeden raz ją muszę obudzić fajnie jakby zjadła 60ml to by miała łącznie 620ml. No już o 90 nie marzę 😁 wczoraj miała 730 a dzisiaj taka bida, że szok.

Wesa Twój mały podczas jedzenia też się rozgląda i przestaje jeść? Moja od 3tyg. tak się zachowuje głowę wykręca na prawo albo na lewo zależy jak leży albo gapi się do góry i głowę odchyla, przerywa jedzenie i mi głuży z smoczkiem od butelki w buzi. Świat ją bardziej interesuje od jedzenia. I ma bzika na pkt. lamp. Wszędzie się gapi na lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
Daria dawaj zdjecie napewno jestes ladna dziewczyna 😁


Jak schudnę do 58kg 😁 ok? A to jeszcze potrwa, bo ważę 66/67kg hahahaha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Blue ile ty masz lat?


W kwietniu 24 🙃 będę mieć 24 ładnie się złożyło, a mój ma 28. A Ty Wesa chyba jesteś starsza o rok albo o 2 nie?

ja teraz w maju koncze ćwierć wiecze hihi 25 lat

a mi 25 stuknie w grudniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONORATKA napisał(a):
wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Blue ile ty masz lat?


W kwietniu 24 🙃 będę mieć 24 ładnie się złożyło, a mój ma 28. A Ty Wesa chyba jesteś starsza o rok albo o 2 nie?

ja teraz w maju koncze ćwierć wiecze hihi 25 lat

a mi 25 stuknie w grudniu 🙂


Normalnie same staruszki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
joannawisn napisał(a):
Wesa tort cudowny 😘prosze podaj przepis a gdzie można kupić taką mase cukrową?i jak to się robi?zielona jestem ☺️

mozna kupic na allegro nawet ale po co jak samemu tez da rade. ja znalazłam ten przepis na you Tube. pokazane jak sie robi super. A tort to jaki chcesz ja robiłam z masą toffi i śmietankową 🙂 bardzo dobry wyszedł 🙂 już poł nie ma 🙂

w 70 ml wrzacej wody rozpuszczasz 3 łyzeczki zelatyny i 50g glukozy wszystko zarabiasz jak ciasto na pierogi z ok 800g cukru pudru. wałkujesz nakładasz mase na torta.mozna z tego rózne figurki zrobic też.
Dzięki 🙂ale ty zdolniacha jesteś 🙂zamawiam taki na chrzciny a drugi na komunie 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...