Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

hej
a my mielismy miec dzis szcepienie i nie zaszczepilismy. Dawalismy malej antybiotyk na ten kaszel i lekarka powiedziala, ze po antybiotyku trzeba przeczekac przynajmniej 2 tyg.
A nasza Gabrynia wazy juz 6250 😆 jak narazie na samym cysiu 🙂 super.Przyszly mi dzisiaj te buciki co wam jakis czas temu wstawialam linka z allegro, są cudowneeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dona napisał(a):
hej
a my mielismy miec dzis szcepienie i nie zaszczepilismy. Dawalismy malej antybiotyk na ten kaszel i lekarka powiedziala, ze po antybiotyku trzeba przeczekac przynajmniej 2 tyg.
A nasza Gabrynia wazy juz 6250 😆 jak narazie na samym cysiu 🙂 super.Przyszly mi dzisiaj te buciki co wam jakis czas temu wstawialam linka z allegro, są cudowneeeee
super Gabrysia waży 🙂oklask dla Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się trochę zawiodłam dzisiaj bo zamówiliśmy restaurację na chrzciny na 5 czerwca wiedząc że chrzciny są w I i III niedzielę każdego miesiaca. Poszliśmy dziś do kościoła zaklepać termin a tu kooopa akurat 5-go nie będzie bo jest jakaś ichniejsza impreza. Co za niefart, wszystko trzeba przekładać na 19-go, szczęście że sala wtedy wolna 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kolo177 napisał(a):
hej 😉 byłyśmy rano u pediatry i zleciła morfologię i badanie moczu, podejrzewa że Judytka ma anemię 😞 waży 5240g... chudzielec mały... lekarka uważa że dobrze tyje ale przytyła łącznie 2020g z czego 1160g przez pierwsze 6 tyg ;/ więc teraz przez dwa miesiące to stanowczo za mało 😞 już nie wiem co mam robić... ale na pewno po kolejnej dawce szczepionki przeciw rota (w czwartek) przepiszę ją do innego pediatry 😞


Kolo to moja ważyła tylko o 200g więcej. I w ostatnim mieś. przytyła 700g a Twoja ile teraz w ciągu tego mieś. przytyła? Może zacznij więcej dokarmiać mlekiem modyf. skoro mało tyje przez Twój pokarm, może ona się nie najada? Nie wiem. Jeśli przytyła w ciągu tego mieś. 500g to możesz spać spokojnie 🙂
a moja waży 5270 czyli od urodzenia prztyła ok 2300 czyli miesięcznie ok 700g 🙂wydawało mi sie ok ale dzisiaj byłam u koleżanki ijej coreczka waży 5300 a ma 3 tyg 🤪a masa urodzeniowa 4600 🤪rodziła sn i teraz waży 52kg(mamusia oczwiście 😜) a wbioderkach hmmm polowa ze mnie 😜 😎 😜

ostatni raz ważona była 3 marca czyli miesiąc i 12 dni temu...i przybrała 660g w sumie to 6 tyg gdzieś wic przytyła kiepsko... poczekam do szczepienia które mamy w czwartek i będę Ją męczyć żeby dużo cyca jadła i zobaczymy wtedy jak przybierze 😜 😉 mam nadzieję że będzie ok 😉 ale lekarza i tak zmienie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam monitora nie mam a piorę w loveli i od teściowej mam jelp. Ale zdaża mi się wyprać w dosi i jest ok.
Ale się wczoraj strachu najadłam, normalnie trzęsłam się do samego wieczora. Zawsze przewijam Natusię na stole, rozkładam kocyk i tak ją przewijam żeby mi kręgosłup nie wysiadł (po ciąży strasznie mnie boli). Położyłam ją na tym kocu i skapłam się że nie wzięłam pampersa, odwróciłam się i zrobiłam dwa kroki wziełam pampersa patrzę a ona miałą głowę za stołem 🥴 nóżkami się odpychała i powędrowała do góry. Chyba bym się zabiła jakby jej się coś stało 😞 od tej pory przewijam ją na łóżku na klęczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
ja tam monitora nie mam a piorę w loveli i od teściowej mam jelp. Ale zdaża mi się wyprać w dosi i jest ok.
Ale się wczoraj strachu najadłam, normalnie trzęsłam się do samego wieczora. Zawsze przewijam Natusię na stole, rozkładam kocyk i tak ją przewijam żeby mi kręgosłup nie wysiadł (po ciąży strasznie mnie boli). Położyłam ją na tym kocu i skapłam się że nie wzięłam pampersa, odwróciłam się i zrobiłam dwa kroki wziełam pampersa patrzę a ona miałą głowę za stołem 🥴 nóżkami się odpychała i powędrowała do góry. Chyba bym się zabiła jakby jej się coś stało 😞 od tej pory przewijam ją na łóżku na klęczkach.


Ja od urodzenia moją przewijam na łóżku. I staram się nie na samym rogu tylko w środku. Hmm ja prałam cały czas w proszku Jelp. Tylko, że go kupiłam w promocji za 26zł w Auchan, a teraz nie mam jak tam jechać buu! Chyba kupię tego Dzidziusia, bo nie wiem w czy w sklepie osiedlowym jest Lovela, nie pamiętam, bo Jelpa na pewno nie ma.

Każde nasze dziecko je tyle ile potrzebuje chociaż ja moją budzę do karmienia 🙂 wczoraj jakbym wieczorem nie obudziła to by zjadła tylko 660ml a tak to zaspana zjadła i wypiła ogólnie 730ml 🙂 zawsze to bliżej 750ml co powinna teraz zjadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
ja tam monitora nie mam a piorę w loveli i od teściowej mam jelp. Ale zdaża mi się wyprać w dosi i jest ok.
Ale się wczoraj strachu najadłam, normalnie trzęsłam się do samego wieczora. Zawsze przewijam Natusię na stole, rozkładam kocyk i tak ją przewijam żeby mi kręgosłup nie wysiadł (po ciąży strasznie mnie boli). Położyłam ją na tym kocu i skapłam się że nie wzięłam pampersa, odwróciłam się i zrobiłam dwa kroki wziełam pampersa patrzę a ona miałą głowę za stołem 🥴 nóżkami się odpychała i powędrowała do góry. Chyba bym się zabiła jakby jej się coś stało 😞 od tej pory przewijam ją na łóżku na klęczkach.


Ja od urodzenia moją przewijam na łóżku. I staram się nie na samym rogu tylko w środku. Hmm ja prałam cały czas w proszku Jelp. Tylko, że go kupiłam w promocji za 26zł w Auchan, a teraz nie mam jak tam jechać buu! Chyba kupię tego Dzidziusia, bo nie wiem w czy w sklepie osiedlowym jest Lovela, nie pamiętam, bo Jelpa na pewno nie ma.

Każde nasze dziecko je tyle ile potrzebuje chociaż ja moją budzę do karmienia 🙂 wczoraj jakbym wieczorem nie obudziła to by zjadła tylko 660ml a tak to zaspana zjadła i wypiła ogólnie 730ml 🙂 zawsze to bliżej 750ml co powinna teraz zjadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha moja dzisiaj się obudziła o 5 rano, zjadła i dostała naprawdę dobry humor, dużo piszczała, krzyczała i głużyła, takie zadowolenie u niej rzadko widać 🤪 na cały głos się darła z zadowolenia. I automatycznie jak ma taki super dobry humor to zwala po kolei wszystkie zabawki wokół to jej ułożyłam to ona od nowa z lewej i prawej strony 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja córcia chyba przeszła kolejny skok rozwojowy. Ostatnio non stop mi jadła i spała. a wczoraj miała 3 drzemki po 30 min zupełnie inaczej gada, piszczy śmieje się w głos zaczęła się dźwigać z leżenia i pełzać jak leży na pleckach do góry i w dól się suwać. I non stop micha uśmiechnięta hehe. Nie to samo diecko normalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milka dokładnie po skokach to są zupełnie inne dzieci 🤪 Moja nie podnosi główki wcale albo tego nie widzę, też tak może być, bo wiecznie z nią w pokoju nie jestem. Ona sama się sobą zajmuje. Za to na brzuszku podnosi klatkę, prostuje ręce i próbuje się unieść i jak każda mamuśka jestem z niej niebywale dumna 😜 Laski wasze dzieci leżąc na brzuchu mają zaciśnięte piąstki? moja ma.. nie zawsze, ale ma.. a w tym artykule jest napisane, że nie powinno tak często już mieć. Jeden plus, że wyciąga ręce z tej pozycji do zabawki. I co najfajniejsze jak wołam ją z jakiejś strony to ona odwraca głowę np. do góry, więc słyszy dźwięk i potrafi go zlokalizować w jakiej części mieszkania jest.

Ciekawy link na temat 4mieś.
http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/rozwoj-dziecka/1136-4-miesiac-zycia-dziecka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak wołam Natalkę to czasem zareaguje a czasem nie,ale jak np idę gdzieś np do kuchni to ona wodzi za mną wzrokiem i nawet jak jestem za jej głową to nie zezuje tylko odwraca główkę. Czasem ma piąski na brzuszku zaciśnięte,ale rzadko,po zabawki też sięga alema problem żeby je złapać i się pobawić (łapie je lewą rączką). Na brzuszku też głowę ma praktycznie w pionie i opiera się na rączkach albo na samej klatce. A najczęściej to podnosi głowę i nóżki jednocześnie (kołyskę robi). I Tak jak Ciebie Daria duma mnie rozpiera 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajna ta stronka.
"Jeśli jednak główka malucha jest jeszcze zbyt chwiejna, czy tułów wygina się to znak, że maluch nie jest przygotowany jeszcze do takiego sposobu noszenia."
Kiedy ja mam Natusię przodem do wszystkiego to ona nie chce się oprzeć tyko ćwiczy plecki i się podnosi. czyli że co? mam jej tak nie nosić? Mnie się wydawało, że to dobrze, że się tak siłuje. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nusia27 napisał(a):
a mi sie wczoraj udalo mala caly dzien co 3h karmic a nie co 2 i lepiej sie czula 🙂 te bole brzuszka miala chyba z przejedzenia. jak widze ze jest glodna za szybko to daje jej herbatke koperkowa albo rumiankowa ale nie z hippa tylko takie normalne 🙂
Nusia a czemu nie z hippa? 🤨ja daje z hippa i moja ciągle jest niespokojna albo płacze może to przez te herbatki??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
nusia27 napisał(a):
a mi sie wczoraj udalo mala caly dzien co 3h karmic a nie co 2 i lepiej sie czula 🙂 te bole brzuszka miala chyba z przejedzenia. jak widze ze jest glodna za szybko to daje jej herbatke koperkowa albo rumiankowa ale nie z hippa tylko takie normalne 🙂
Nusia a czemu nie z hippa? 🤨ja daje z hippa i moja ciągle jest niespokojna albo płacze może to przez te herbatki??? 🤨


Bo Hipp i inne gotowe herbaty zawierają glukozę 🙂 a zwykła herbata cukru nie zawiera i jest zdrowsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
A jaka zwykła?masz na myśli taką np.herbapol rumianek czy koperek?? 🤨


No te co można kupić w aptece albo sklepie zielarskim. Zwykła koperkowa czy rumiankowa herbata, którą się zaparza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Milka jak ja moją biorę przodem to ona cicho siedzi luźno nic się nie wygina, więc widocznie nie jest Twoja jeszcze na to przygotowana. Coś jej musi przeszkadzać.

Moja też siedzi cicho i się rozgląda. Chodzi o to, że się o mnie nie chce oprzeć tylko tak jakby z leżenia na pleckach się dźwigała, to tak też robi jak mam ją na rękach. Jak ją trzymam przodem do siebie to też się nie chce oprzeć, tylko się rozgląda. A wcześniej normalnie lezała oparta o moje piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joannawisn napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
joannawisn napisał(a):
A jaka zwykła?masz na myśli taką np.herbapol rumianek czy koperek?? 🤨


No te co można kupić w aptece albo sklepie zielarskim. Zwykła koperkowa czy rumiankowa herbata, którą się zaparza 🙂
🙂mam 🙂


Ja właśnie nie mam 🤨 będę musiała kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milkaslask napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Milka jak ja moją biorę przodem to ona cicho siedzi luźno nic się nie wygina, więc widocznie nie jest Twoja jeszcze na to przygotowana. Coś jej musi przeszkadzać.

Moja też siedzi cicho i się rozgląda. Chodzi o to, że się o mnie nie chce oprzeć tylko tak jakby z leżenia na pleckach się dźwigała, to tak też robi jak mam ją na rękach. Jak ją trzymam przodem do siebie to też się nie chce oprzeć, tylko się rozgląda. A wcześniej normalnie lezała oparta o moje piersi.


No skoro napisali o tym w artykule to coś w tym musi być. Moja nigdy tak nie robiła. Niech ktoś się jeszcze wypowie czy to normalne co ma dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...